شغل هایی که در وب سایت نشونه درج می شوند در بیش از 160 وب سایت تبلیغات آنها نمایش داده می شود.

خانه ژاپنی ارتباط معماری با طبیعت

گرافیک و شروع مدرنیته

در اواسط قرن بیستم ، طراحی گرافیک دچار دگرگونی های چشمگیری شد. این تحولات بیشتر به دلیل مهاجرت طراحان شاخص گرافیک رخ داد.

گرافیک در خلال جنگ جهانی

وقوع دو جنگ جهانی، در اوایل قرن بیستم تا اواسط آن، شالوده بسیاری از زمینه های فرهنگی را دگرگون کرد. هنر و از جمله گرافیک - که در روزگار جوانی به سر می برد- نیز از این تحولات مبرا نماندند. در این نوشتار می توانید سیر وقایع و تحولات کلی را که در اروپا -خاصه آلمان و ایتالیا- ،امریکا و شوروی بر هنر گرافیک گذشت و زمینه ساز بروز گرافیک مدرن شد را بیابید.

نگارگری در دوره ایوبیان

حکومت ایوبیان در شرق دریای مدیترانه، با دوران حکومت عباسیان در دنیای اسلام و جنگ های صلیبی در عالم مسیحیت هم زمان بود، اما دستاوردهای فرهنگی و هنری خصوصا نگاگری در دوران ایشان یکی از اولین و شاخص ترین آثار را در زمینه تصویرسازی اسلامی رقم زد.

هنر افشاریه

دوران حکومت نادرشاه افشار، دوران پر التهابی بود که تماما به جنگ گذشت. مسلما در چنین بستری، هنر زمینه های مساعد برای پرورش را نیافت اما تحولاتی در آن پدید آمد که زمینه ساز هنر قاجاریه شد.

ورکمان، گرافیستی که کشته شد

"هنریک ورکمان" از جمله گرافیست ها و هنرمندان دوران جنگ جهانی دوم است که متاسفانه به دستور نازی ها و بخاطر مبارزاتش ، کشته شد. در این نوشتار به شرح آثار و احوال زندگی این هنرمند خواهیم پرداخت.

هنر گچبری قبل از اسلام

یکی از هنرهای زیبای ایرانی که سالیان متمادی به عنوان هنر تزئینی در ابنیه مورد استفاده قرار گرفته هنر گچبری است.

پیشینه هنر نساجی

هنر نساجی از جمله هنرهایی است که بسیار وامدار صنعتگران و هنرمندان ایرانی است. اما این هنر از چه زمان در ایران پیدا شد و چگونه رشد کرد؟

پیکره تراشی نوکلاسیک

هنر خام و دوبوفه

اکسپرسیونیسم انتزاعی، نقطهء آغاز سن بلوغ هنر آمریکایی در صحنه ی بین المللی به شمار می رفت. این جنبش، تاثیری بسیار چشمگیر و موثر بر هنر اروپایی داشت، که در آن سال ها چیزی با قدرت و اعتبار مشابه برای عرضه در چنته نداشت. اما یک نقاش فرانسوی ، با نوآوری چنان حیرت انگیزی در آن روزها کار می کرد که آثارش به تنهایی هم چون یک جنبش عمل کرد .

تفسیر شی مینیمالیستی

هنر مینیمالیستی از جمله سبک های هنر پست مدرن است که به ارائه آثاری با ساختار ساده، قوی، مردانه، پراقتدار و صنعتی می پردازد. اما چه چیز این سبک را از هنر آبستره مدرنیستی متمایز می کند؟

مومیایی در تمدن های کهن

بارها پیش آمده که در اخبار، کتب تاریخ هنر و برنامه های هنرپژوهی ، تصاویری از اجساد مومیایی مربوط به تمدن های کهن را دیده ایم. در این میان مومیایی های مصری از شهرت بیشتری برخوردارند. اما چرا مردمان روزگار گذشته اجساد را مومیایی می کردند و سپس آن را با دقت خاصی به یک مجسمه هنری تبدیل می کردند؟ اجساد چطور مومیایی می شدند که توانسته اند تا به امروز باقی بمانند؟

هنر اسلامی، وادی حضور حق

ادراک هنر اسلامی بدون در نظر گرفتن مبانی اعتقادی و عرفانی اسلام ممکن نیست؛ هنرمند ایرانی عرصه هنر را محل حضور و جلوه ذات باری تعالی می بیند و خود را چونان سالکی که باید در این عرصه به ادراک حق نایل شود.

ریشه های انسان محوری در هنر

اگر کتب تاریخ هنر جهان را ورق بزنیم، "انسان محوری" بخش های مهمی از تاریخ تولید آثار هنری ، از دوران گذشته تا کنون را به خود اختصاص داده است.

رویارویی با هنر مدرن

زمینه ای شکل گیری هنر مدرن در اروپای قرن هجدهم چه بود؟ در این نوشتار به دنبال تحلیل زمینه های شکل گیری هنر مدرن خواهیم بود.

رمزگشایی از نماد جام جهانی

امسال و همزمان با برگزاری جام جهانی فوتبال در کشور زیبای برزیل، بارها شاهد تصاویری از مجسمه مسیح با دستان باز بودیم که بر بالای شهر ریودوژانیرو نصب شده و سمبل شهر برزیل است .

آثار شاخص در هنر سلجوقی

دستاوردهای هنری در عهد سلجوقی

پس از حمله اعراب در سرزمین های مجاور عربستان، افول هنر رخ داد و با روی کار آمدن ترکان سلجوقی که گستره حکومتشان از افغانستان تا ترکیه را شامل می شد، روح تازه ای بر پیکر هنر دمیده شد. روحی که این بار با سنت ها و عقاید اسلامی همخوان شده بود و توانست بر پیکر دین تازه شکوفا شده ی اسلام ، رنگی تاره زند.

چادر ، کاخ موقت

یکی از وسایلی که در گذشته بسیار مورد استفاده قرار می گرفته و به طوری جزء لاینفک زندگی محسوب می شد چادر و خیمه گاه بوده است.

تحلیل تابلوی تثلیث اثر مازاتچو

مازاتچو با نام کامل " توماسو دی جووانی دی سیمونه گوییدی" از جمله نقاشان رنسانس آغازین در ایتالیا بود که سهم بسزایی در پرورش نهضت های رنسانس و به بار نشاندن دیدگاه های رنسانس در هنرهای تجسمی داشت. این هنرمند که از شاگردان نقاش معروف آن روزگار "جوتو" بود توانست با بکارگیری فنون اولیه پرسپکتیو کاری کند که" پیکره هایش روی پا بایستند".1

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه