شغل هایی که در وب سایت نشونه درج می شوند در بیش از 160 وب سایت تبلیغات آنها نمایش داده می شود.

تاریخچه هنر نگارگری

قرن‌ها مینیاتورها (نقاشی‌های کوچک) در ایران از یک روند و چارچوب کلی پیروی می‌کردند و بر اساس قوانین کلی که نقاش‌های هر منطقه در آن رعایت می‌کردند، به مکتب‌های آن منطقه معروف می‌شدند، به طور مثال می‌توان به آثار مکتب هرات، بغداد، شیراز، خراسان، اصفهان، قزوین، بهبهان، تبریز و غیره اشاره کرد.

کشفی جدید از تمدن مایا

باستان‌شناسان بقایای دو شهر مربوط به دوره مایاها را در قلب جنگل‌های مکزیک کشف کردند.

اکتشافات عجیب در قرن حاضر

پیشینیان ما در طول هزاران سال زندگی بر روی سیاره خاکی آثاری از حیات و زندگی خود برجای گذاشته‌اند و حال این وظیفه باستان‌شناسان است تا با بررسی بقایایی چون استخوان‌ها‌، لوح‌های گلی‌، ابزارها، بناها و دیگر موارد به حقایقی درباره روزگاران کهن دست یابند،‌ اکتشافاتی که گاه آنقدر تکان‌دهنده هستند که نحوه نگرش انسان امروزی را به خود دچار دگرگونی می‌کنند.

نیاوران، ایده مدرن ایرانی

فرهنگسرای نیاوران بنایی است در شمال شرقی شهر تهران. این بنا ساختمانی پست مدرنیستی است که با بهره گیری از عناصر معماری کهن ایرانی به صورت مینی مالیستی خودنمایی می کند.

مسجدی  از گردنبند الماس

مسجد گوهرشاد، یکی از بناهای باشکوه و باستانی عهد تیموری است که در اوایل قرن نهم قمری بنا شده است.

راز هنر قرون وسطایی

دیوارنگاری‌های قرون وسطایی از شاهان پوشالی، ستاره‌های پنج‌پر، دایره‌ها، کشتی‌ها و تله شیطان به نوعی گذشته انگلستان را مجسم می‌کند.

رای منتقد و نقد هنری

نقد هنری عموما مورد اقبال هنرمندان و شاید هم مخاطبین هنر نبوده، شاید با این تصور که رای منتقد همواره غرض و مرضی پشتش دارد. اما این تنها یک روی سکه است.

شگفتی های موهنجودارو

منظره‌نگاری چینی

کشف کوشک ساسانی در کوهدشت

هیس و فضای نمایشگاهی جایگزین

استوپا، گنبد هندی

فراواقع‌گرایی

فرا واقع‌گرایی یا سوررئالیسم یکی از جنبش ‌های معروف هنری در قرن بیستم است. در این نوشتار می توانید با مهمترین نظریات و اندیشه های این جنبش آشنا شوید.

شکستن مرزها در اثر آنتونی گورملی

آنتونی گورملی با چیدمان ها و مجسمه های خود طی سال ها، جهان ویژه ای خلق کرده که او را به یکی از شناخته شده ترین هنرمندان این روزهای جهان بدل کرده است. اما شاید نوجویی و توانایی اش در خلق آثاری تازه، او را وادار کرده که پا در حیطه های دیگری هم بگذارد: نتیجه، همکاری او با هنرمند جوانی به نام هافش شکتر است که حاصلش به عنوان «بازمانده» در تالار باربیکن لندن اجرا شد و تماشاگران را متحیر کرد.

هفت تپه، یادگار تمدن ایلام

محوطه تاریخی هفت‌تپه شامل بقایای یک شهر و اجتماع بزرگ مربوط به دوران ایلام میانه (حدود قرن چهارده پیش از میلاد) بوده که از تپه‌های متعددی تشکیل شده است که با توجه به آثار و لوح‌های به دست آمده از این محوطه احتمالا نام این شهر باستانی "کَبنَک" بوده است. در این مقاه به شرح و بسط این تمدن می پردازیم.

برج رادکان، تقویم 700 ساله

تا چند سال قبل تصور می شد که برج رادکان، آرامگاه یکی از ایلخانیان باشد، اما تحقیقات بعدی باستان شناسان مشخص کرد که این برج بلند با کلاهک جالبش، تنها برجی است که توانایی تعیین چهار فصل، سال کبیسه و آغاز نوروز را دارد. در این نوشتار می توانید اطلاعات جالبی درباره این برج بخوانید.

«ماكو» رویایی‌ترین كاخ ایران در انزوا

یکی از مناطق توریستی و زیبای شهر ماکو در نزدیکی مرز بازرگان، کاخ موزه «باغچه جوق» است

پایگاه‌های جهانی موزه‌هایی بی‌حصار

ایران تا به حال توانسته 15عنوان اثر را در فهرست میراث جهانی یونسكو به ثبت برساند و رتبه چهاردهم را در گروه آسیا و اقیانوسیه كسب كند.

عرصه بی‌نظیر بیستون

مجموعه جهانی بیستون از منحصر به فردترین آثاری است كه تسلسل دوره های مختلف پارینه سنگی تا پهلوی در آن رعایت شده است و در دوره های مختلف تاریخی ساسانی، سلوكی، ایلخانی، صفوی، قاجار و پهلوی می توان در این پایگاه اثر دید.

عصر سنگ

بارقه احساسات بشری كه در قالب هنر، هر انسانی را مجذوب خود می كند، عموماً محصولی محصور در تاریخ پس از عصر ماقبل تاریخ تلقی می شود، اما كشف غار شووه پرده از راز هنر دوستی این انسان برداشت. غاری كه ترس، عشق و احساسات انسان های 35 هزار سال قبل را در میان نقاشی های شبیه سبك كوبیسم در خود نهفته دارد.

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه