دهقان نیری: تولید ۱۹۰ قسمت نمایش رادیویی برای ماه رمضان

سرویس هنر جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش تلوزیون:

دهقان نیری: تولید ۱۹۰ قسمت نمایش رادیویی برای ماه رمضان

 دهقان نیری: تولید ۱۹۰ قسمت نمایش رادیویی برای ماه رمضان

 ۱۹۰مدیر رادیو نمایش گفت: قسمت نمایش رادیویی برای ماه رمضان تولید کردیم از جمله برنامه «استودیو ۸ زیرباران» هر روز ساعت ۱۶ تا ۱۷، «چهارراه بندگی» حوالی افطار و برنامه « ماه ترین ماه» هم در سحر رمضان پخش می شود.

 

به گزارش جوان ايراني به نقل از تسنیم، اختتامیه پنجمین جشنواره نمایش های رادیویی با حضور مهدی دهقان نیری رئیس مرکز هنرهای نمایشی و جمعی از هنرمندان رادیویی و تلویزیونی در کاخ موزه سعد آباد برگزار شد.

مهدی دهقان نیری رئیس مرکز هنرهای نمایشی در ابتدای این مراسم به مناسبت سومین سالگرد تأسیس رادیو نمایش گفت: مرکز هنرهای نمایشی با 300 هنرمند فعال حدود 3 هزار قطعه نمایشی تولید می کند که 24 ساعت تولید نمایش و 24 ساعت هم شبکه مجازی نمایش دارد. اگر شبکه های رادیویی را رصد کنید، با شبکه رادیویی مواجه می شوید که با همت هنرمندان در حوزه تولید و ادبیات نمایشی برنامه تولید می کند.

دهقان نیری ادامه داد:خوشبختانه شبکه نمایش طی این سه سال توانسته جایگاه خودش را بین مخاطبان خاص خود باز کند. نمایش در رادیو، تلویزیون و تئاتر همواره توانسته موفق باشد و جای خود را باز کند.

وی درپاسخ به خبرنگار تسنیم درباره اینکه چه تحولاتی طی این سه سال در رادیو نمایش به وجود آمده،توضیح داد: رادیو نمایش از آغاز تأسیس تنها وظیفه پخش نمایش رادیویی داشت اما پس آن هنرمندان حوزه سینما و تئاتر خواستار پخش برنامه های تخصصی تری شدن که در پی آن برنامه هایی مثل«پرانتز باز»، «کارنامه»، «دیالوگ»، «نمایش شناخت» و «سیاه مشق» تولید شد.

دهقان نیری با اشاره به رویکرد امسال رادیو نمایش بیان کرد: ما در سال جدید تصمیم گرفتیم در کنار مباحث تخصصی مخاطبان عام، خودمان را هم در نظر بگیریم. رویکرد فعلی نمایش های ما مسایل اجتماعی و طنز است و از ابتدای سال برنامه«صبح چهارفصل» را پخش می کنیم و در ادامه آن برنامه ای تحت عنوان«پنجه گوسان» است را پخش می کنیم و علاوه بر آن رادیو فیلم های صبح ما کاملا طنز است.با این روش سعی کردیم مخاطبان عام را به رادیو نمایش جلب کنیم.

رئیس مرکز هنرهای نمایشی درخصوص تدبیرهای به کارگرفته شده در حوزه بودجه عنوان کرد: سعی کردیم خودمان را با کمبود بودجه وفق دهیم و بلافاصله نمایش هایی که از سال ها قبل شروع و پخش شده بود را دوباره از شبکه نمایش پخش کنیم و نمونه آن « یکی بود یکی نبود»، «زیرگنبد کبود» و «رمانتو نمایش» بود.

وی درباره برنامه های ماه رمضان در رادیو نمایش گفت: ما حدود 190 قسمت نمایش رادیویی برای ماه رمضان تولید کردیم و به جز «رادیو فیلم» چند برنامه دیگر داریم. برنامه «استودیو 8 زیرباران» هر روز ساعت 16 تا 17 بعد از ظهر پخش می شود. برنامه 60 دقیقه ای «چهارراه بندگی» حوالی افطار پخش می شود و برنامه « ماه ترین ماه» هم در سحر رمضان روی آنتن می رود.

معرفی برگزیدگان پنجمین جشنواره نمایش های رادیویی
در ادامه مراسم نیز از هزار قطعه نمایش های رادیویی فرهنگ زندگی رونمایی شد و  برای اهدای جوایز بخش مقالات شمسی فضل الهی و داریوش اسدزاده روی سن آمدند. شمسی فضل اللهی در این مراسم سالگرد رادیو نمایش را به حضار تبریک گفت و یادآوری کرد که پیشنهاد تأسیس رادیو نمایش از سوی هنرمندان به عزت الله ضرغامی داده شد و حالا هم به خاطر این اقدام بسیار خوشحال است.

داریوش اسدزاده هم ضمن تبریک سالگرد رادیو نمایش گفت: این اختتامیه مرا یاد سال 1321 می اندازد که از بازار تهران برای تمرین به سیدخندان رفتم و برنامه به صورت زنده پخش شد و در سال 35 هم در رادیو مشغول فعالیت شدم و الان هم از حضور در اینجا بسیار خوشحالم و این خوشحالی عمر مرا زیاد می کند.

بخش مقالات
برتر: تندیس، لوح و جایزه نقدی اهدا شد به حمید گنجایش
مقالات منتخب: لوح و جایزه نقدی اهدا شد به حمیدرضا پورعلی و محمدامین رهبر
 

بخش تجربه های نو
تهیه کننده برتر: حسین خدادادی« بزار بخوابیم وز وزو»

برگزیدگان موضوعی زن در دفاع مقدس
تهیه کننده برتر: امیرعباس اشرف برای نمایش کوتاه رادیویی«پول»، مجتبی طالبی برای نمایش بلند رادیویی«گوشه زندگی»
بهرام نوری برای نمایش کوتاه«قرار عاشقانه»
تهیه کننده منتخب: بهرام نوری برای نمایش بلند رادیویی«نذر چشمان آهو»
تهیه کننده برتر: بهمن پارسا آرا برای نمایش بلند «ماه هفتم» از استان مرکزی
 

سبک زندگی
تهیه کننده برتر: رضا داداشی برای نمایش بلند رادیویی «دره گل زرد»
 

شعار سال
برتر: مجتبی طالبی برای نمایش بلند«گوشه زندگی»
برتر: امیرعباس اشرف برای نمایش کوتاه «پول» از رادیو ایران
 

برگزیدگان بخش اصلی
تهیه کننده برتر:امیرعباس اشرف، برنامه کوتاه رادیویی«کوی نشاط» از رادیو ایران
نویسنده برتر: راشین کوشا برای نمایش بلند«معاشرت سگی»
نویسنده منتخب: مجید حیدری برای نمایش بلند« پلاک 13 واحد 6»
تنظیم گر برتر: لیلا جداییان برای نمایش بلند«پسران آفتاب»
تنظیم گر منتخب: محبوبه نوایی قوام برای نمایش بلند« حمام خانه»
تهیه کننده و سردبیر برتر: اشرف السادات اشرف نژاد برای نمایش بلند«پسران آفتاب»
تهیه کننده و سردبیر منتخب: محسن جواهری برای نمایش بلند«معاشرت سگی»
کارگردانی برتر: بهرام سرور نژاد برای نمایش بلند«پلاک 13 واحد 6»
کارگردانی منتخب: فریدون محرابی برای نمایش بلند«جشن مردگان»
بازیگری مرد برتر: میرطاهر مظلومی برای نمایش بلند«پسران آفتاب»
بازیگری مرد منتخب: عباس توفیقی برای نمایش بلند«پسران آفتاب»
بازیگری زن برتر: زهره مجابی برای نمایش بلند«بوبوک»
بازیگری زن منتخب: ویکتوریا براری برای نمایش بلند«حمام خانه»
افکتور برتر: مسعود نصیریان برای نمایش بلند«مسعود نصیریان»
افکتور منتخب: حسین شاه میرزایی برای نمایش بلند«قطاری به مقصد رؤیا»
صدابردار برتر: علی حاجی نوروزی برای نمایش بلند« پسران آفتاب»
صدابردار منتخب: فاطمه گلابی برای نمایش بلند«حمام خانه»

در پایان این مراسم از زنده یاد عباس وفایی، صمد پل سنگی و زهره مجابی هنرمند تلویزیونی و رادیویی تقدیر شد و همچنین سید محمد حسینی کارشناس منتخب برنامه«سینما و صهیونیست» شناخته شد.

در این مراسم هنرمندانی چون شمسی فضل اللهی، بهزاد فراهانی، داریوش اسدزاده، صدیقه کیانفر، پری امیرحمزه، بهرام ابراهیمی، فریده دریامجد،زهره مجابی،مهدی صباغی و جمعی دیگر از فعالان عرصه نمایش رادیویی حضور داشتند.

 


www modares ac ir - دانشگاه تربیت مدرس

http://www.modares.ac.ir/file/ftez.xls?p=L3VwbG9hZHMvVEFSQklBVC9UQkxfUEFHRV9GSUxFL2Z0ZXoueGxzLjI3NTk4NV9QQVRI

9, ۸, ارزيابي کارآيي واحدهاي توليدي در صنعت سيمان: رويکرد تحليل پوششي دادهها .... 72, ۷۱, جايگاه مصلحت در قانونگذاري کيفري ايران, دهقان چاچکامي، حميد, محقق داماد، ..... دور قناتي و قسمت سري مياني- شکمي بصل النخاع موش صحرايي بر رفتارهاي دردي و ... RNA مداخله گر کوچک در رده سلولي سرطاني کولون با استفاده از راديو ايزوتوپها ...

www modares ac ir - دانشگاه تربیت مدرس

http://www.modares.ac.ir/file/ftez.xls?p=L3VwbG9hZHMvVEFSQklBVC9UQkxfUEFHRV9GSUxFL2Z0ZXoueGxzLjI3NTk4NV9QQVRI

9, ۸, ارزيابي کارآيي واحدهاي توليدي در صنعت سيمان: رويکرد تحليل پوششي دادهها .... 72, ۷۱, جايگاه مصلحت در قانونگذاري کيفري ايران, دهقان چاچکامي، حميد, محقق داماد، ..... دور قناتي و قسمت سري مياني- شکمي بصل النخاع موش صحرايي بر رفتارهاي دردي و ... RNA مداخله گر کوچک در رده سلولي سرطاني کولون با استفاده از راديو ايزوتوپها ...