فردوسی‌پور پای تخته سیاه بعنوان معلم پاسخ میدهد!+ تصویر


فردوسی‌پور پای تخته سیاه بعنوان معلم پاسخ میدهد!+ تصویر - تصویر 1

همزمان با سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری و روز معلم، عادل فردوسی‌پور در قامت «معلم» گفت‌وگوی جالبی انجام داده است.

 با پایان برنامه نود در دوره اخیر گمان می‌کردیم عادل فردوسی پور با فراغ بال بیشتری پاسخگوی سوالات ما پیرامون معلم و جایگاهش خواهد بود. یکی دو تماس اول به گونه‌ای پاسخ داده شد که متوجه شویم او در کلاس در حال تدریس است. بعد از چند دقیقه او تماس گرفت. وقتی از قصد ما برای مصاحبه مطلع شد، گفت: شما می‌دانید من زیاد اهل مصاحبه نیستم اما در این مورد خاص نمی‌توان جواب نداد.

 

پس از چند جمله خارج از بحث و مطرح شدن یکی دو سوال مکالمه قطع شد. علت هم مشخص بود. ظاهرا عادل از سر کلاس خود را به بالکن رسانده بود و نمی‌خواست شاگردانش متوجه مکالمه تلفنی او باشند. پس باید مدتی صبر می‌کردیم تا بار دیگر او فرصت پاسخگویی به سوالات ما را داشته باشد. ماحصل گفتگوی ما با عادل فردوسی‌پور پیرامون جایگاه معلم و حال و روز یکی از مطرح‌ترین مجریان تلویزیونی که بسیاری از ساعات روز خود را در کلاس درس می‌گذراند در زیر می‌آید.

 

 

ویژگی یک معلم خوب از زبان شما؟

باید نسبت به درسی که می‌دهد آگاهی کامل داشته باشد. معلم خوب با شاگردانش ارتباط خوبی ایجاد می‌کند. این رابطه باید دوستانه باشد. کلاس او نباید خسته‌کننده باشد و بسیاری از مسائل دیگر که نیاز به توضیحات مفصلی دارد.

 

 

چه شد که به معلمی گرایش پیدا کردید؟

این رویای کودکی خیلی‌هاست. من هم چنین بودم. زمانی که کمی بزرگ‌تر شدم و در حال پایان دوره دانشجویی بودم این احساس در من تقویت شد و علاقه‌مندتر هم شدم تا به خواست خدا من هم به این حرفه وارد شدم.

 

 

و رشته‌ای که به آن علاقه‌مند بودید؟

زبان انگلیسی! علاقه عجیبی به زبان داشتم. از کلاس اول دبیرستان در کلاس‌های زبان نام‌نویسی کردم. سال آخر دبیرستان به خاطر کنکور، زبان را رها کردم اما بعدا وقتی برگشتم، تا پایان کار را ادامه دادم. سال سوم دانشگاه، خوشبختانه کلاس‌های استادی‌ را هم قبول شدم. مدتی کارم در تلویزیون بیشتر شده بود و تصمیم گرفتم نروم.

 

 

این کار چقدر در کار اجرای تلویزیونی کمکتان می‌کند؟

اغلب کارهای ترجمه‌ای را خودم انجام می‌دهم. زبانم آنقدر خوب است که در دوره‌های دانشگاهی تدریس ‌کنم و البته در کلاس‌های زبان.

شاید عده ای باورشان نشود که شما معلم زبان هستید.

باورتان بشود. عادل فردوسی‌پور معلم زبان‌ است.

 

 

کلاس‌های شما چگونه می‌گذرد؟

یک بار برای من نوشتند: اگر دوست دارید بدانید کلاس‌های زبان عادل چگونه می‌گذرد، یک نفر برایتان زحمتش را کشیده: "تا حالا سر کلاس‌های عادل فردوسی‌پور رفتید یا نه؟ خوب اگر نرفتید، هیچ اشکالی نداره و چیز خاصی رو از دست ندادید؛ به جز یک‌سری اطلاعات فوتبالی.

از اول جلسه که پسرها می‌پرسند استاد از فوتبال چه خبر و همین سوال کافی است که عادل‌ شروع کند به سخنرانی و یک مدت مدیدی پشت سر این بازیکن و اون تیم اطلاعات رو کند. خلاصه بعد از همه این حوادث، فردوسی‌پور شروع می‌کند به انگلیسی‌ صحبت‌ کردن و درس‌ دادن که صد البته طرز حرف زدنش اصلا به انگلیسی حرف زدن نمی‌خوره ولی جدا از اینها، او ذاتا آدم مهربانی است؛ مثلا بعد از کلاس با دقت می‌نشیند به همه سوالات جواب می‌دهد... . خودش در این مورد می‌گوید حرف‌هایی پیش می‌یاد ولی اصولا از یک ساعت و نیم زمان کلاس فقط ده تا پانزده دقیقه!"

 

 

اینها را تایید می‌کنید؟

نه اصلا! شاگردان در مدت زمان کوتاه کلاس خیلی فرصت این کار را ندارند. بساری از آنها هم اصلا فوتبالی نیستند.

 

 

چه پیام و توصیه‌ای برای معلمان دارید؟

پیام دادن که کار من نیست، چون این جامعه بزرگ و فرهیخته نیاز به پیام من ندارد. اما توصیه‌ام این است که تنها با عشق و علاقه می‌توان بر مشکلات موجود بر سر راه این حرفه شریف غلبه کرد.

 

 

اگر جای وزیر بودید چه کار می‌کردید؟

خیلی اهل امور اداری و تشکیلات این‌چنینی نیستم اما اگر جای وزیر بودم هر چه از دستم برمی‌آمد به این قشر شریف کمک می‌کردم تا با آرامش بیشتر به فکر ساختن جوانان این مرز و بوم باشند. چنین قشر مهمی در جامعه نباید دغدغه معشیت داشته باشند. اگر چنین باشد بسیاری از توان معلمان به راهی جز راه آموزش می‌رود.

 

 

چه خاطره‌ای از دوران تدریس خود دارید؟

اغلب ساعات درسی با جدیت همراه است و ما کمتر فرصت خاطره‌بازی و خاطره‌سازی داریم. خود من هم تلاش می‌کنم در موقع درس جدی باشم و ضمن دوستی با شاگردان به احترام آنها همه توانم را در راه آموزش صرف کنم. قطعا اگر معلم دقت نظر نداشته باشد کلاس از دستش درمی‌رود.

 

عکس عادل فردوسی پور در کلاس درس

تصاویر منتشر نشده از گرانترین ماشین فوتبالیستها - تبیان

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=271670

5 مه 2014 ... تصاویر منتشر نشده از گرانترین ماشین فوتبالیستها ... سوار می شد طی 12 سال مدل های مختلفی از انواع خودرو را زیر پای خود ببیند او مدتی بنز سوار ...

مهدوی کیا از کیش به برنامه نود آمد / فدراسیون فوتبال، مهمترین عامل ...

http://www.yjc.ir/fa/news/4988526/مهدوی-کیا-از-کیش-به-برنامه-نود-آمد-فدراسیون-فوتبال-مهمترین-عامل-ناکامی-تیم-ملی-امید-گزارش-تصویری

23 سپتامبر 2014 ... گزارشی آماری از هفته هشتم لیگ برتر به تصویر کشیده شد. ... این روزها به آن توجهی نمی شود و حتی برخی مدارس ابتدایی معلم ورزش هم ندارند. ... ملی جوانان گفت: اختلاف خاصی نبود و من دوست داشتم به عنوان مدیر فنی .... فردوسی‌پور پای تخته سیاه + عکس ... پاسخ. کل فوتبال ایران فاسد هست این برنامه هم شده نور علی نور.

تقدیر از «مدینه»، «ماه عسل» و «خندوانه» و سخنرانی قرائتی - بولتن نیوز

http://www.bultannews.com/fa/news/218585/تقدیر-از-مدینه-ماه-عسل-و-خندوانه-و-سخنرانی-قرائتی

1 سپتامبر 2014 ... دکور استودیویی برنامه «ماه عسل» هم به عنوان بهترین دکور انتخاب شد. در این مراسم همچنین از عادل فردوسی‌پور - تهیه‌کننده برنامه 2014 - تقدیر شد. ... در بخش گرافیک و اطلاع‌رسانی تصویری نیز از مدیر پخش شبکه قرآن و معارف قدردانی شد. .... جای منبر پای تخته سیاه رفتم. ... شما هم ببینید به عقل ناقص شما چه می‌رسد!

این عکس ها شما را یاد چه دورانی می اندازد؟ - خبرآنلاین

http://www.khabaronline.ir/detail/372596/multimedia/picture

29 آگوست 2014 ... تصاویر زیر فروش لوازم التحریر در آستانه بازگشایی مدارس را نشان می دهد. ... ذهن من از مدرسه به عنوان یک دهه شصتی فقط کتک خوردن از معلم ها و استرس به موقع .... میشد ، یاد یک پا ایستادن همکلاسیهایم کنار تخته سیاه ،یاد معلم های سختگیر که ... بدو بعدازظهر بیایم خونه پای برنامه کودک و در حال غذا خوردن وای چه دورانی بود.

آذر ۸٧ - تخته سیاه

http://adelsamiei.persianblog.ir/1387/9/

20 دسامبر 2008 ... اما بعد از این همه سال سؤالی در ذهنم مطرح می‌شود: آخر این چند ثانیه چه تفاوتی دارد که ... در نهایت فکر می‌کنم این نوشته سبب شد مرز و حوزه این تخته سیاه ...

حجت‌الاسلام قرائتی در بیمارستان بستری شد | فرهنگ نیوز

http://www.farhangnews.ir/content/83429

27 جولای 2014 ... پاسخ به این پیام ... خداوندا تمام بیماران را شفا بده و این معلم قران و وارسته را به آبروی امام رضا (ع) هر چه زودتر به پای تخته سیاه عشق برگرداند. رای مثبت! 10 ... ۴ بعلاوه ۱ میشود : جهت ارسال دکمه را به ... جمله بحث‌برانگیز عادل فردوسی‌پور ... تصاویر/ دیدار مسئولان حج با رهبرمعظم انقلاب · حج به عنوان محشر امت اسلامی است.

ارتباط با فرماندار خرمدره/جمشید شیخی - وب سایت تحلیل خبری نبض ...

http://www.nabzesahar.ir/1393/01/31/ارتباط-با-فرماندار-خرمدرهجمشید-شیخی/

باسلام و عرض ادب : در همایشی که جهت گرامیداشت هفته معلم در سالن هزار نفری برپا بود آقای .... متاسفانه سنگ های گرانیت که بریده شده اند به تخته سیاهی برای کشیدن ..... شهری مانند خرمدره همین مسولین در واقع بی مسول است که نه پاسخ میدهد ونه نظری دارد ... می رسانم اگر به وضع این قهرمان دو ومیدانی رسیدگی نکند پای ۳۰/۲۰را به شهرتان باز ...

گلایه دهقان فداکار از حذف داستانش در کتب درسی - عصر ایران

http://www.asriran.com/fa/news/302292/گلایه-دهقان-فداکار-از-حذف-داستانش-در-کتب-درسی

2 نوامبر 2013 ... ریزعلی خواجوی، دهقان فداکار که به عنوان نماد فداکاری برای دانش آموزان دهه های ۵۰ و ... اند با دیدن یا شنیدن برخی نواها، تصاویر و موضوعات به یادآوری خاطراتی سوق داده ... خوش آب بابای معلم، بوی نم حیاط، گرد گچ و تخته سیاه، دود بخاری نفتی و . ... قطارش را نجات می دهد؛ ماجرایی شیرین و خواندنی که امروز دیگر ردی از آن در کتب ...

زندگینامه استاد علی‌اکبر یاسمی - آکاایران - بیوگرافی نقاشان بزرگ

http://biografiaka.akairan.com/biography/naghash/yisme.html

استاد علی‌اکبر یاسمی○ معلم هنر (۱۳۴۱-۱۲۸۰) نقاش جوان. ... نقاشی برود، گل و ساغر گلو باریک بر تن تخته سیاه بکشد، خودش را، شاگردانش را فریب دهد، و سرگرم سازد.

چرابه اکبرعبدی نقش زن پیشنهادمی‌شود؟ - آخرین اخبار - اخبار - خط امید ...

http://www.khateomid.ir/news/14535/چرابه-اکبرعبدی-نقش-زن-پیشنهادمی‌شود؟.html

5 روز پیش ... گاه که نقش قصاب یا نجار به من داده می‌شود نیز به همین گونه است به نحوی که باید چنان ادا و رفتار آنها را بتوانم خوب اجرا کنم که در تصویر، واقعی جلوه کند و مخاطب آن را باور کند. ... عبدی که در برنامه شامگاه 2 آبان ماه «هفت» سخن می‌گفت در پاسخ به ... و فرح در حال خواندن کیهان/عکس · آلبرت اینشتین پای تخته سیاه/عکس ...

در «فیس بوک» های وطنی چه خبر است؟ | قدس آنلاین - Vista News Hub

http://vista.ir/news/17832571/در-«فیس-بوک»-های-وطنی-چه-خبر-است؟

19 ا کتبر 2014 ... گاه و بيگاه مطالبي را كه از من در روزنامه چاپ مي‌شود دراين سايتها منتشر مي‌كنم و با ... مذكور با داستانسرايي و مظلوم نمايي موفق شده مقاديري پول نقد را به عنوان قرض از خانم «آ. ... پاسخ مديران ارشد ابتدا اظهار تأسف و قول پيگيري است، اما در نهايت معاون ارشد ..... قدردانی شهاب مرادی از «فردوسی پور» و «رامبد جوان»/ تصاویر ...

ایجاد سامانه ملی مراکز معاینه فنی در کشور/ صدور برگه‌های غیرمجاز ...

http://vista.ir/news/17835185/ایجاد-سامانه-ملی-مراکز-معاینه-فنی-در-کشور-صدور-برگه‌های-غیرمجاز-معاینه-فنی-به-صفر-می‌رسد

20 ا کتبر 2014 ... ... پلیس از جمله مسائلی است که می‌توان در راستای رفع مشکلات معاینه فنی مؤثر باشد. ... کشور در راستای ممانعت از صدور برگه‌های معاینه فنی غیرمجاز به عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل در جهت .... آقای روحانی دلیل سکوت دولت در باره شهادت معلم سیستانی چیست؟ ... قدردانی شهاب مرادی از «فردوسی پور» و «رامبد جوان»/ تصاویر ...

اکسیر نوآوری - برنامه‌های راديویی و تلويزيونی

http://problemsolving.blogfa.com/category/3

5 سپتامبر 2011 ... روايت «اخبار مهندسي صنايع» از گفتگو با عادل فردوسي‌پور ... تشخيص مي‌دهد كه دانش و ايده بچه‌ها مي‌تواند در صورت هدايت شدن، راه‌حل‌هاي اجرايي و ... و حتا مديران ارشد سيما و صدا هم طرح شده و در موردش تبادل نظر هم صورت گرفته، اما هنوز پاسخ ندارد. ..... ۱۳۰۸ از ۲۰ سالگي معلم شده‌اند و ۵۶ سال به گفته خودشان پاي تخته بوده‌اند.

میم . ب . مهاجر

http://mbmofidikia.blogfa.com/

20 ا کتبر 2014 ... عادل فردوسی پور هم در برنامه تخصصی فوتبال از اطلاعاتی که درباره آفساید و اوت و دریبل و ... بچه موش ها با اتحاد و شجاعت، گربه سیاه بد ذات را شکست می دهند، درست! این درس مبارزه و شجاعت و ایثار و چه و چه می دهد، درست! ..... برخورد و عطای اداره را به لقایش بخشید و برگشت پای تخته و کلاس و مربی گری امور تربیتی .

از لجم می‌خواستم به استقلال بروم/ چون دایی توپ را لو می‌داد سرش فریاد ...

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/275696/از-لجم-می‌خواستم-به-استقلال-بروم-چون-دایی-توپ-را-لو-می‌داد-سرش-فریاد-زدم

8 ژانويه 2014 ... به گزارش مشرق، رضا شاهرودی یکی از بزرگ‌ترین بازیکنان چپ پای ... معلم ورزش دوران تحصیل من نیز در رشد فوتبالی‌ام تأثیر زیادی داشت و جا دارد همین ... کردم در حالی که من فقط به ابراز احساسات هواداران پاسخ دادم و عددی نشان ندادم. .... در اخذ رضایتنامه از باشگاه آلتای‌اسپور گفته می‌شود پرسپولیس با شما همکاری نکرد.

اسفند 1389 - ஜ شهر فرنگ از همه رنگஜ

http://mehrabondel.blogfa.com/8912.aspx

19 مارس 2011 ... ๑۩۩๑ جوك، مطالب طنز،داستانهاي كوتاه،اس ام اس،تصاوير خنده دار،لطيفه،و. .... این هم بیشتر روی معلم های ریاضی و فیزیک جواب میدهد . ... 36)وقتی معلم شما رو به پای تخته فرا میخواند خرامان خرامان راه برید ... ازدواج ملون: مرد چهار زن بگیرد: سفید پوست، سرخ پوست، سیاه پوست و زرد پوست. .... اگر به این سوال پاسخ دادی .