مکان های حقیقی انیمیشن های دیزنی

بسیاری از مکان های معروفترین انیمیشن های دیزنی، برگرفته از قلعه، قصرها، شهر ها و کشورهای واقعی بوده است که شما نیز می توانید از این مکان ها بازدید کنید!

در انیمیشن های کمپانی والت دیزنی، بخصوص کلاسیک هایی مثل زیبای خفته (Sleeping Beauty)، یا انیمیشن مشهور یخ زده (Frozen)، عنصر «خیال» بیش از واقعیت به چشم می خورد. این قصه های مبتنی بر افسانه و فولکلورهای مشهور، مخاطب را ساعاتی به جهان افسانه ای وارد می کند.

اما جالب است بدانید بسیاری از مکان های معروفترین فیلم های دیزنی، بر اساس قلعه، قصرها، شهر ها و کشورهای واقعی بوده است. برای مثال، آیا می دانستید سازندگان انیمیشن یخ زده، برای این فیلم از منطقه تروندلوگ (Trøndelag) در نروژ الهام گرفتند؟ یا اینکه قلعه افسانه ای زیبای خفته، ملهم از قصری واقعی در آلمان است.

پس این فضاها را فراموش کنید و خودتان را در مکان هایی واقعی تصور کنید که الهام بخش برخی صحنه های انیمیشن های دیزنی بوده اند. شاید بتوانید در همان قصرها و شهر هایی پرسه بزنید که محبوب ترین شخصیت های دیزنی در آن زندگی کردند؛ اما لازم است بدانید کجا آن را پیدا کنید. برای دانستن جواب، نیازی نیست که آدم خاص و یا مشهوری باشید! در ادامه، مکانهای واقعی برخی از انیمیشن های دیزنی را خواهید شناخت.

10-   آرندل در فیلم یخ زده. (تروندلوگ، نروژ)   Arendelle from Frozen: Trøndelag, Norway

داستان یخ زده، پرفروش ترین انیمیشن قرن، در سرزمینی پوشیده از برف بنام آرندل اتفاق می افتد. این سرزمین در زمستانی ابدی به سر می برد؛ زیرا ملکه السا نمی تواند قدرت خارق العاده اش برای تبدیل هر چیزی به یخ را کنترل کند. مکان این داستان در واقع بر اساس منطقه ای در تروندلاگ (نروژ) است.

ده مکان واقعی در انیمیشن های دیزنی (1)


تیم دیزنی در سال 2012 نروژ را بازدید کرد و طرحی بر اساس الهامات خود از این سرزمین، به عنوان مکان داستان یخ زده کشیدند. مردم تروندلوگ به «بی نظیر بودن» و  «سبک زندگی خاص» شهرت دارند. در این سرزمین، گوزن های شمالی (که در فیلم نیز نظیرش را دیدیم)، و روستاهایی زیبا و متفاوت در میان کوه ها بسیار به چشم می خورد. به نظر می رسد لباس های سنتی این منطقه، در طراحی لباس شخصیت های یخ زده تاثیرگذار بوده است. الِمان هایی از کلیسای جامع نیداروس (Nidaros Cathedral) و عمارت سلطنتی در تروندهایم نروژ (Trondheim)، نیز در این فیلم تخیلی به چشم می خورند.

 9-شهر بل و کاخ دیو: (آلزاس و دره لویر، فرانسه) Belle’s hometown and the Beast’s palace: Alsace and the Loire Valley, France

در دیو و دلبر (Beauty and the Beast) شهری که بل می خواست از آن فرار کند دقیقا بر اساس روستایی واقعی در منطقه آلزاس فرانسه، و نزدیک مرز آلمان طراحی شده است.

ده مکان واقعی در انیمیشن های دیزنی (1)


علاوه بر این، لوکیشن اصلی فیلم (یعنی قصر دیو) ملهم از سبک رنسانسی Château de Chambord در Loire Valley فرانسه است. با آنکه این قصر واقعی هرگز تکمیل نشد، همچنان کاخی بزرگ و با ابهت و قابل بازدید است. اتاق های متعدد، تاریک، و با اندازه های بزرگ و سبک معماری خاص، فضای پرسه زدن دیو در این مکان را برایمان تداعی می کند.

ده مکان واقعی در انیمیشن های دیزنی (1)


8-آبشار پارادایس در آپ: (آبشار آنجل، ونزوئلا)   Paradise Falls in Up: Angel Falls, Venezuela

در انیمیشن آپ، کارل (شخصیت اصلی داستان)، در جستجوی کسی است که در جنگل های جنوب آمریکا گم شده است. لوکیشن ساختگی آبشار پارادایس (در جنوب آمریکا) که کارل به آنجا می رود ملهم از آبشار آنجل در ونزوئلاست. این مکان واقعی، که البته چندان هم واقعی به نظر نمی رسد، در پارک ملی کانایما (Canaima National Park) در ونزوئلا قرار دارد.

ده مکان واقعی در انیمیشن های دیزنی (1)


این منطقه پر از کوه های سنگی مرتفع، و آبشارهای باریک است که بر صخره سیاهی که tepui نامیده می شود فرو میریزد. سخت می توان باور کرد که این آبشار بی نظیر، زاده ی تخیل هنرمند نباشند، و تعجبی ندارد که این مکان در میان اهالی این سرزمین یک مکان مقدس به حساب آید.  مشهورترین پدیده در tepui ، آبشار آنجل است که با 979 متر طول، بلندترین آبشار غیر منقطع در دنیا شناخته شده است.

ده مکان واقعی در انیمیشن های دیزنی (1)


7-سرزمین سیمبا در شیر شاه: (سرنگتی در تانزانیا و کنیا). Simba’s land in The Lion King: the Serengeti in Tanzania and Kenya

سرنگتی، دشتی وسیع در شمال تانزانیا است که تا جنوب غربی کنیا ادامه پیدا می کند. به بخش کنیایی سرنگتی ماسای مارا (Maaasai Mara) می گویند. این منطقه تماشایی، از بهترین مکان هایی است که می توان جمعیت نسبتا زیادی از شیرها را در زیستگاه طبیعی شان مشاهده کرد.

ده مکان واقعی در انیمیشن های دیزنی (1)


تعجبی ندارد که کمپانی دیزنی از این مکان (طبیعت و حیات وحش) برای الهامات خود استفاده کند (چیزی که در انیمیشن موفق شیرشاه بسیار به چشم می خورد). علاوه بر شیر، سرنگتی سرزمین چندین گونه از پستانداران، و بسیاری گونه های حیوانات و گیاهان، و از جمله مناطق تجاری درخت اقاقیا است.

ده مکان واقعی در انیمیشن های دیزنی (1)


6-قصر زیبای خفته: (باواریا، آلمان) Sleeping Beauty’s Castle: Bavaria, Germany

قلعه Neuschwanstein در باواریا، الهام بخش قصر در انیمیشن زیبای خفته، ودیگر انیمیشن های دیزنی است که قلعه در فضاسازی آن ها محوریت اساسی دارد. این قلعه واقعی در آلمان، قرن 19، بر دشتی در جنوب غربی باواریا ساخته شد که علاوه بر اینکه الهام بخش اصلی دیزنی بوده است، در بسیاری فیلم های دیگر نیز دیده می شود. خوشبختانه بخاطر مکان دور افتاده اش، از تخریب شدن در جنگ های جهانی اول و دوم در امان مانده است. امروزه توریست ها نیز می توانند از این قلعه و فضای اطرافش دیدن کنند، و یکی از پر طرفدار ترین مکان های دیدنی این منطقه است.
 
ده مکان واقعی در انیمیشن های دیزنی (1)

5-قصر علاءالدین: تاج محل در هندوستان. Aladdin’s Palace: Taj Mahal in India

 تاج محل، با سبک معماری مغولی، از مشهور ترین بناهای دنیا است که قرن 17 در آگرا ساخته شد. سازنده آن پادشاهی بود که این بنا (به همراه قبر و باغ و ساختمان های اطراف) را در غم از دست دادن همسرش، به عنوان پناهگاهی برای آرامش و دور شدن از دنیا، و به نشانه عشق ساخت. 
 سنگ سفید ساختمان از ابتدا به همین زیبایی بوده است. بدون شک این بنای بی نظیر، الهامبخش دیزنی در طراحی کاخ علاء الدین بوده است. بسیاری از مشخصه های معماری تاج محل و همان دیوارهای سفید در این انیمیشن بخوبی به چشم می خورد.

ده مکان واقعی در انیمیشن های دیزنی (1)


4-شاهزاده خانم و قورباغه: نیو اولئان، لوس آنجلس The Princess and the Frog: New Orleans, LA

شاهزاده خانم و قورباغه در 1920 نیو اورلئان اتفاق می افتد. این شهر زیبا و بی مانند در طول فیلم به تصویر کشیده شده است. تیانا (شخصیت اصلی) در صحنه ی آغازی فیلم به همراه پدرش مشغول آشپزی است و وقتی بزرگتر می شود به عنوان پیشخدمت در نیواورلئان مشغول به کار می شود. در زمان اکران این فیلم، انتخاب نیو اورلئان برای این داستان بحث برانگیز شد: منتقدین می گفتند که این فیلم و مکان آن، تم «برده داری» و «جادو» دارد (بخصوص اینکه شخصیت اصلی فیلم یک سیاهپوست است). در هر صورت این شهر در واقعیت، خیابان ها و معماری تماشایی دارد بخصوص منطقه «فرنچ کوارتر» که در این فیلم بخوبی به تصویر کشیده شده است.

ده مکان واقعی در انیمیشن های دیزنی (1)


3-کاخ سلطنتی در تنگلد: مونت سنت میشل در نرماندی، فرانسه  Royal Palace in Tangled: Mont Saint-Michel in Normandy, France

داستان تنگلد بازگویی داستان کلاسیک «راپونزل» است. دیزنی برای خانه شاهزاده، از جزیره مونت سنت میشل تاثیر می گیرد. این جزیره در سواحل شمال غربی کشور قرار گرفته است. در واقعیت این یک جزیره قدیمی است و ساکنین زیاد، صومعه و کلیسا و راهرو های قصر کاملا شبیه مکانی است که قصه های رویایی در آن اتفاق می افتد. این کلیسا (با سبک معماری رومانسک ایتالیا) از اصلی ترین جاذبه های گردشگری این کشور است.

ده مکان واقعی در انیمیشن های دیزنی (1)


2- لیلو و استیچ: کائوآئی، هاوایی Lilo and Stitch: Kauai, Hawaii

دیزنی مکان داستان لیلو و استیچ را در جزایر هاوایی کائوآئی انتخاب کرد. این فیلم، در واقع یکی از معدود انیمیشن هایی است که در زمان کنونی اتفاق می افتد. ویژگی های فعلی شهرهای کوچک در کائوآئی در فیلم دیده می شود؛ از جمله زیبایی آرامبخش مکان داستان. اما جزییات بارزی در این شهر است که نشان می دهد این منطقه در زمان ساخت انیمیشن (سال 2000) وضعیت اقتصادی نامساعدی داشته است. گرچه این ویژگی های هاوایی در فیلم به تصویر کشیده شدند اما بنظر می رسد انیماتور های دیزنی در ساخت این فیلم از شهرک Hanapepe بسیار الهام گرفته اند.

ده مکان واقعی در انیمیشن های دیزنی (1)


1-شجاع: اسکاتلند Brave: Scotland

طبیعتا در انیمیشن شجاع، (داستان دختر سرکش اسکاتلندی)، شهر اسکاتلند الهام بخش دیزنی بوده است. اسکاتلند سرزمین تاریخ و افسانه است پس طبیعی ست که دیزنی (و پیکسار) بخواهند فیلمی بسازند که در این سرزمین اسطوره ای اتفاق افتاده است. کوه ها، جنگل ها، و حیوانات اسکاتلند در این فیلم به تصویر کشده شده اند. حتی تم رنگی این فیلم کاملا یادآور فضای دلگیر این کشور است، با آن تپه های مه آلود و جنگل های سرسبز و آسمان های ابری.

ده مکان واقعی در انیمیشن های دیزنی (1)

شیطان پشت پرده انیمیشنهای والت دیزنی با کودکانمان چه می‌کند؟ - فارس

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930207000339

9 مه 2014 ... به عنوان مثال پس از حمله ارتش ژاپن به بندر «پرل هاربر» واقع در مجمع‌الجزایر هاوایی در ... در بسیاری از انیمیشن‌های والت دیزنی شاهد استفاده شخصیت‌های کارتونی از دخانیات .... براساس این قانون، هرکسی که عامدانه و با علم به ویژگی های مطالب، در داخل و یا خارج آمریکا از .... برخی حرفهایتان چرند وبرخی عین حقیقت بود.

مجموعه انیمیشن های دیزنی و پیکسار | Up | بخش 3 | دوبله گلوری - آپارات

http://www.aparat.com/v/hFV0l/مجموعه_انیمیشن_های_دیزنی_و_پیکسار_|_Up_|_بخش

6 سپتامبر 2013 ... تونز آپ خلاصه داستان:پیرمردی بنام کارل فردریکسون در سن کودکی با دختری تصمیم میگیرند که در آینده به مکانی بالای یک آبشار سفر کنند و آنجا ...

نقد انیمیشن یخ زده - آیت‌مداری

http://www.ayatmadari.ir/نقد-و-بررسی-انیمیشن-استراتژیک-یخ-زده/

4 فوریه 2014 ... مشخصات انیمیشن : شرکت سازنده : استودیو انیمیشن سازی والت دیزنی تهیه ... انا هر چه زودتر باید درمان شود و راه درمان او عشق واقعی است و گر نه تمام وجود او ... در زیر به مولفه های مهم مرتبط با قدرت در انیمیشن یخ زده پرداخته می شود . ...... کما اینکه فضا و مکان انیمیشن در غرب است به تبع ان موسیقی هم غربی انتخاب می شود.

9 شاهکار معماری الهام‌بخش قصرهای انیمیشنهای والت دیزنی - جریان

http://jaryaan.ir/1393/05/13/قصرهای-انیمیشن‌های-والت-دیزنی/

4 آگوست 2014 ... ۹ شاهکار معماری که الهام‌بخش قصرهای انیمیشن‌های والت دیزنی بوده‌اند ... توی این انیمیشن‌ها دیده‌ایم، از قصرها و قلعه‌های واقعی الهام گرفته باشند. ... والت دیزنی برای تولید انیمیشن آتلانتیس از جلوه‌های بصری مکان‌های مختلفی استفاده کرد.

پیام های انیمیشن "رالف خرابکار"+تصاویر - مشرق نیوز ...

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/263058/پیام-های-انیمیشن-رالف-خرابکارتصاویر

18 نوامبر 2013 ... در این باره، شرکت والت‌دیزنی (Walt Disney Company) از کمپانی های معروفی ... Oliver Disney) دیزنی در ۱۶ اکتبر ۱۹۲۳ میلادی به عنوان یک استودیو ..... در سکانسی از فیلم که سلطان نبات نابود شده است و ونلوپه به جایگاه حقیقی خود و ...

ضد شیطان

http://www.anti-sheitan.blogfa.com/

آیا می دانید هدف از تولید هزاران انیمیشن و کارتون توسط کمپانی های آمریکا با ... همینطور اجازه داد مینی ماوس (Minnie Mouse) و دیزی داک (Daisy Duck) به عنوان ... در این قسمت از داستان، شخصیت های اصلی کارتون، متوجه نقشه شیطانی والت دیزنی می شوند : ... متالیکا در حقیقت ضد ارزش هایی را ارائه می نماید که شامل بازگشت به تاریکی ...

پیام انیمیشن های غربی برای کودکان معصوم+ تصاویر

http://www.yjc.ir/fa/news/4838729/پیام-انیمیشن-های-غربی-برای-کودکان-معصوم-تصاویر

کمپانی های بزرگ انیمیشن سازی، تحت عنوان شرکت‌ های رسانه‌ ای و سرگرمی، ... Animation Studios) به عنوان یکی از زیر مجموعه‌ های شرکت والت دیزنی، جایگاه ویژه ای داشته و ... در حقیقت پس از اضمحلال و از میان رفتن اتحاد جماهیر شوروی و کمونیسم، امریکا ...

پیام های انیمیشن "رالف خرابکار"+تصاویر

http://www.aviny.com/article/gozaresh/92/9/Ralf.aspx

همچنین تهیه کنندگی این انیمیشن بر عهده سازنده نام دار انیمیشن های والت دیزنی، ... که به واقع بانوی واقعی آن بازی محسوب می‌شود دشمن است و تمام تلاش خود را برای اجازه ... دیگر قابل سکنی نخواهد بود، رالف به هنگام ورود در مکان های که در تضاد با ماهیت او ...

وبلاگ انجمن علمی انیمیشن دانشگاه هنر | در اینجا درباره فعالیت های ...

http://iranimation.wordpress.com/

در اینجا درباره فعالیت های انجمن و گروه انیمیشن دانشگاه هنر می نویسیم. ... این رسانه ها برای ما به عنوان بیننده کاراکترها و محیط رانمایش میدهنددر حالیکه برداشت ... حقیقت تلخ به هر حال این است که یک آرتیست خوب الزاما یک طراح کاراکتر خوب نیست. ... این دوازده قاعده قواعدی هستند که توسط انیماتور های دیزنی «اولی جانستون» و «فرانک ...

هایائو میازاکی - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

http://fa.wikipedia.org/wiki/هایائو_میازاکی

موفقیت های میازاکی در حد انیماتور والت دیزنی نیک پارک و کارگردان آمریکایی، Robert ... در آنجا، میازاکی به عنوان هنرمند طراح In-Between برای انیمیشن سفرهای گالیور ... با نوشتن فیلم قصر کاگلیوستر، رویای فیلمنامه‌نویسی او به حقیقت پیوست.

نقد انیمیشن هواپیماها - پویا نقد

http://pouyanaghd.ir/?p=1144

شرکت سازنده : استودیو دیزنی تون یک استودیوی انیمیشن سازی امریکایی است که ... به جای اینکه انسانها را به حق و حقیقت دعوت کنند ، در سطح پایین تر از واقعیت به .... به عنوان نمونه در بین انیمیشن های سال ۲۰۱۳ می توان به من شرور ۲ و دانشگاه هیولاها ...

مجله اینترنتی برترین ها | پورتال خبری و سبک زندگی

http://www.bartarinha.ir/

پربازدیدترین مجله اینترنتی ایران در زمینه های سبک زندگی سلامت دکوراسیون موفقیت کودک می باشد. ... bolet 24 ساعت از زندگی یک بچه پولدار واقعی ... bolet انیمیشن «توربو»، دنیای فانتزی حلزون ها ... مکان های اسرارآمیز دنیا را بشناسید.

صهیونیزم و ادیان

http://analizehagigat.blogfa.com/

سازمان «والدین و تلویزیون» آخرین نتایج تحقیقاتی خود با عنوان «کارتون .... شرکت والت دیزنی در واقع شامل شرکت فیلم و شرکت برگزار کننده نمایش های داخل سالن .... كه ديزني مرد ، هنوز شركت ديزني حقيقي كه با خط مشي وي كاري كرد و فيلم انيميشني ...

گفتگو با خالق انیمیشن های طنز حیات وحش - کتاب سبز

http://ketabesabz.com/webgardi/id/9018/گفتگو-با-خالق-انیمیشن-های-طنز-حیات-وحش

10 سپتامبر 2014 ... مجموعه انیمیش‌های محبوب انقراض یا در حقیقت انیمیشن حیات وحش از جمله کارهای موفق اوست. ... بخش بین الملل ، عنوان بهترین مجموعه تلوزیونی را به آن اختصاص یافت. ... بعلاوه ، همراهی با هوتن پورزکی که صاحب ایده های فراوانی در موسیقی ... حتی آن سالیانی که کارهای دیزنی پخش میشد به شدت مرا تحت تأثیر قرار می داد.

کارتون های کودکیمان - صفحه 10 - انجمن هواداران سپاهان

http://forum.sepahannews.com/گفتگوي_آزاد/384-کارتون_های_کودکیمان-10.html

10 صحنه از ناراحت کننده ترین لحظات در انیمیشن های دیزنی!!! + عکس دوستان ... این اتفاق و دریافت حقیقت سبب می*شود تا باز گرفتار افسردگی عمیقی شود. ... به عنوان هدیه، یک سکه به او می*دهند- تا هر چه را که دوست دارد، بخرد. او هیجان ...

سایت تخصصی فیلم های انیمیشن - سری کامل کارتون سیندرلا 1 و 2 و ...

http://animationfilms.ir/post/57

تمامی این شاهکار های صنعت سینما محصول کمپانی بزرگ والت دیزنی بوده که با دوبله ... نسخه دوم این انیمیشن بسیار زیبا (سیندرلا 2 - رویاها به حقیقت می پیوندند ) در سال ... در ادامه سیندرلا در تلاش است تا جایگاه خود را به عنوان پرنسس پس بگیرد .