روشهایی جلوگیری از چرب شدن مو ها

روشهایی جلوگیری از چرب شدن مو ها - تصویر 1

اگر موهای چربی دارید،اطلاع دارید که به سختی می توانید از چرب شدن آنها جلوگیری کنید. در این چگونه، شیوه های ساده ای وجود دارد که قادرید برای کاهش یا حتی از بین بردن چربی موهایتان انجام دهید.

شستن موها

۱- موهایتان را در فواصل زمانی کم بشویید؛ اما نه هر روز. شستن روزانه مو ها ممکن است باعث شود چربی موها خیلی سریع برگردد و حتی برای جبران چربی از دست رفته، بیشتر از قبل چربی تولید کند. اگر به طور طبیعی موهای چربی دارید، توصیه می شود که آنها را ۲- ۳ روز یکبار بشویید.

دنبال شامپویی باشید که مخصوص موهای چرب باشد. بهترین نوع شامپو آن است که چربی اضافی موهایتان را بدون خشک کردن آنها بگیرد. ممکن است برای پیدا کردن یک شامپوی خوب، نیاز به کمی آزمون و خطا داشته باشید. همچنین می توانید با آرایشگرتان هم در این زمینه مشورت کنید.

یک بار در ماه از یک شامپوی شفاف کننده (clarifying) استفاده کنید. این نوع شامپو طراحی شده تا هر گونه رسوبات چربی و محصولات آرایشی را از موها پاک کند. از شامپوی شفاف کننده هر روز استفاده نکنید؛ چرا که می تواند چربی موهایتان را از بین ببرد و باعث شود موهایتان در واکنش، چربی بیشتری تولید کند. در عوض، برای شستشوی روزانه از یک شامپوی ملایم استفاده کنید که چربی مورد نیاز موهایتان را از بین نبرد.

۲- مراقب استفاده از نرم کننده ها باشید و آن را روی ریشه موهایتان نزنید؛ چرا که این قسمت از موها، در عرض چند ساعت پس از شست و شو، با چربی ای (گریس) که موها تولید می کنند، مرطوب می شود. استفاده از نرم کننده در واقع به منظور تغذیه انتهای خشک تر موهاست. پس سعی کنید از آن برای نیمه پایینی موهایتان استفاده کنید.

بعضی افراد اصلاً از نرم کننده استفاده نمی کنند یا به ندرت –مثلاً هفته ای یکبار– از آن استفاده می کنند تا از مرطوب شدن بیش از حد موها جلوگیری کنند.

اگر موهایتان به راحتی در هم می رود از چیزی استفاده کنید که آنها را مرطوب و نرم کند؛ مثلاً مقدار بسیار کمی روغن زیتون تأثیر خیلی خوبی دارد. فقط به اندازه ای که دست تان کمی براق شود، کف دست تان بریزید و پس از آن دست ها را به موها بمالید و طوری این کار را انجام دهید که روغن زیتون به پوست سرتان نرسد.

اگر موهایتان خیلی چرب است، ممکن است اصلاً نیازی به نرم کننده نداشته باشد. اما به هر حال بهتر است که برای جلوگیری از خشک شدن انتهای موهایتان، از نرم کننده استفاده کنید.

۳- موهایتان را با آب گرم بشویید و سپس با گرفتن آب سرد کوتیکول های مو را ببندید تا موهای درخشانی داشته باشید. آب داغ چربی موهایتان را از بین می برد و پوست سرتان بلافاصله آن را تولید خواهد کرد. بنابراین موهایتان دوباره چرب خواهد شد و حتی به سختی شانه می شود.

مقدار کمی سرکه را برای شست و شوی نهایی امتحان کنید. این کار را با یک قاشق غذاخوری سرکه در هر ۲۳۶ میلی لیتر آب شروع کنید. بوی آن با خشک شدن موهایتان از بین می رود.

یا، استفاده از لیموی تازه را امتحان کنید. ریشه موهایتان را با نصف یک لیمو برس بکشید. (می توانید هر دو برش لیمو را استفاده کنید.) لیمو را به مدت ۵ دقیقه قبل از اینکه حمام کنید روی موهایتان نگه دارید. این کار را در هر بار حمام کردن، تکرار کنید و تفاوت را در عرض دو هفته مشاهده کنید.

۴- برای موهایتان محصولات حالت دهنده انتخاب کنید. بیش از حد از این محصولات استفاده نکنید چرا که موهایتان سنگین می شود و مقدار اضافی آن روی سرتان ته نشین می شود. از ژل های چسبناک استفاده نکنید، چون باعث می شود موهایتان چرب به نظر برسد، در حالی که اینطور نیست!

۵- هنگام استفاده از محصولاتی که به موهایتان درخشندگی زیادی میدهد، مراقب باشید. استفاده از این محصولات برای کسانی که موهای چربی دارند، باعث چرب تر به نظر رسیدن موها می شود.

وقتی در مورد محصولی شک دارید، اصلاً از آن استفاده نکنید.

۶- فقط به اندازه ای موهایتان را برس بکشید که مرتب باشند. چرا که برس کشیدن، باعث تحریک غدد چربی می شود و به احتمال زیاد تولید چربی را افزایش می دهد.

۷- تا جایی که ممکن است از دست زدن یا برس زدن موها خودداری کنید. این امر به خصوص بعد از خوردن یا آماده کردن غذا های چرب مهم است؛ چرا که ممکن است چربی غذا را به موهایتان منتقل کنید. در مورد لوازم آرایشی چرب هم، قبل از آرایش، موها را از صورت تان کنار بزنید و با یک سنجاق ببندید و انگشتان چرب خود را به موهایتان نزنید. همچنین برای مرتب کردن موها به آنها دست نزنید، یعنی برای باز کردن گره موها به جای انگشتان تان از یک شانه استفاده کنید.

۸- به طور مرتب پایین موهایتان را که دچار موخوره شده، کوتاه کنید. این کار از آسیب بیشتر موها جلوگیری کرده و آنها را ضخیم تر و قوی تر خواهد کرد.

اگر این کار را هر چه سریع تر انجام ندهید، بعداً باید مقدار بیشتری از موهایتان را کوتاه کنید، چرا که موخوره بدتر می شود.

۹- برای مواقعی که می خواهید بیرون بروید، اما حس می کنید موهایتان خیلی چرب به نظر می رسد، راه حل سریعی پیدا کنید. می توانید از پودر بچه یا شامپو های خشک استفاده کنید تا موهایتان کمتر چرب به نظر برسد. به آسانی آن را روی ریشه موهایتان بمالید، اما مراقب باشید که بیش از حد از آن استفاده نکنید، چرا که روی موهایتان سفیدی هایی باقی می ماند! بعد از آن سعی کنید با شانه زدن، این سفیدی ها را از موهایتان خارج کنید.

۱۰- در هنگام سشوار کشیدن، موها را از پیشانی تان دور نگه دارید. پیشانی یکی از مناطق چرب پوست است؛ بنابراین دور نگه داشتن موها از این قسمت، این اطمینان را به شما می دهد که چربی پوست جذب موهایتان نمی شود.

اگر نمی خواهید از سشوار استفاده کنید، موهایتان را با یک کلیپس از صورت تان جمع کنید و بگذارید به طور طبیعی خشک شود.

یا اینکه جلوی موهایتان را با یک کلیپس عقب نگه دارید تا زمانی که خشک شود.

۱۱- مرتب موهایتان را صاف نکنید. صاف کردن موها، -چه با گرما و چه با استفاده از فرایندهای شیمیایی- واقعاً به موها آسیب می زند. گرمای اتو باعث می شود موها چربی تولید کند، و از آنجا که برای صاف کردن به آنها دست می زنید، ریسک تولید چربی بیشتر هم می شود

۱۲- موهای فر خود را دوست داشته باشید! موهای فر یا مجعد به طور طبیعی دیر تر چرب می شوند، چرا که روی پوست سر نمی خوابند. اگر موهایتان فر طبیعی است، آن را به رخ دیگران بکشید!

نکات و هشدارها

استفاده از شامپو های کم اسید و خیلی قوی، می تواند باعث چرب شدن و شوره سر شود.

از شامپو هایی که به طور ویژه برای نرم کردن موها درست شده اند استفاده نکنید که بدتر باعث چرب شدن موهایتان می شود!

صاف کردن موهای فر بدون استفاده از محافظ حرارتی می تواند آسیب زیادی به موها وارد کند. مراقب باشید که چقدر و با چه حرارتی موهایتان را صاف می کنید!

گردآوری: مجله اینترنتی زیگیل

منبع: آرایشیک

روشهایی جلوگیری از چرب شدن مو ها - تصویر 2
تگ ها : برس زدن موها ، موخوره ، درخشندگی موها ، مرطوب شدن موها ، چربی موها ، مو ، روشهایی برای جلوگیری از چرب شدن مو ها موی چرب ، روشهایی جلوگیری از چرب شدن مو ها موی چرب ،

روشهایی برای جلوگیری از چرب شدن مو ها - بیتوته

http://www.beytoote.com/attire/hair/getting3-greasy-hair.html

روشهایی برای جلوگیری از چرب شدن مو ها موی چرب,مو,چربی موها, مرطوب شدن موها , درخشندگی موها,برس زدن موها,موخوره.

معجونی برای جلوگیری از زود چرب شدن مو - ایران ناز

http://www.irannaz.com/news_detail_14488.html

معجونی برای جلوگیری از زود چرب شدن مو ... پس از شستشوی موها با شامپوی مخصوص موهای چرب که قبلا استفاده می کردید این محلول را ... روش صحیح کرم زدن به صورت.

میگنا - روشهای جلوگیری از چرب شدن مو

http://www.migna.ir/vdcbz9b5.rhbagpiuur.html

22 مه 2014 ... روشهای جلوگیری از چرب شدن مو. برای کاهش یا در بعضی مواقع رفع چربی مو تا مدتی می‌توانید راهکارهای ذیل را دنبال کنید: شست و شوی موها. مو‌هایتان را ...

راه های جلوگیری از چرب شدن مو | کوکا

http://www.coca.ir/ways-to-avoid-oily-hair/

9 جولای 2013 ... جلوگیری از چرب شدن مو، درمان موهای چرب، موهایتان را زود به زود بشویید، موها را بیش از حد شانه نکنید، موهای تان را مرتبا صاف نکنید.

با موهای چرب خود چه کنیم؟ | پرمون

http://www.parmoon.co/با-موهای-چرب-خود-چه-کنیم؟/

5 فوریه 2013 ... ترشح چربی لازم است، زیرا از شکنندگی موها جلوگیری می‌کند. همچنین باعث درخشندگی موها می‌شود، ولی در افرادی که موهای چرب دارند، ترشح چربی بیش از حد است. ... هر وقت نیاز بود، از این روش استفاده کنید. ... و لبنیات، تخم مرغ، گوشت‌ها و حبوبات، موهای شما را تقویت می‌کند و از شکنندگی و موخوره شدن موها جلوگیری می‌کند.

روش های درمان موهای چرب و کف سر چرب - آکاایران - آموزش آرایش

http://ravanpezshk.akairan.com/khanevadeh/arayesh1/2011826223339.html

درمان چربی موهای سر,درمان چربی مو,درمان موهای چرب در طب سنتی,درمان چربی مو سر ... مالیدن این آب به موها، چربی های اضافی آنرا می‌گیرد و پوست سر را نیز ضدعفونی می‌کند و همچنین موها را براق می‌نماید. ..... بهترین زمان برای لاغر شدن در طول روز چه موقع است؟

مراقبت از موهاي چرب - مای اصفهان

http://myisfahan.com/articles/isfahan_articles381.html

18 آگوست 2010 ... علت چربی موها فعالیت بیش از حد غدد چربی متصل به پیاز مو در پوست است. ... چراکه این شامپوها باعث پاک شدن همه ذرات باقیمانده حاصله از مصرف انواع محصولات بهداشتی مو و تمیز کردن موها می شوند. ... روشهاي جلوگيري از چين وچروك ...

آشنایی با راه درمان وزوز شدن موها - همشهری آنلاین

http://hamshahrionline.ir/details/138580

25 ژوئن 2011 ... درصورت از دست رفتن آب و چربی طبیعی فولیکول‌ها، مو وزوز می‌شود. ... به خشک شدن کرده و بیش از اندازه وزوز شده است، می‌توانید از روش درمانی روغن داغ ...

درمان مو های چرب در خانه - مو - زیبایی - سلامت نیوز

http://www.salamatnews.com/news/9171/درمان-مو-های-چرب-در-خانه

13 ژانويه 2008 ... اگر چه موهای چرب ممکن است مشکل زا باشند ، کنترل آنها با درمان های زیر ... آیا این روش ها واقعاً تأثیر دارد لطفاً جواب را به ایمیلم ارسال کنید مرسی.

دکتر دائر - چرا موهایتان چربند؟

http://www.drdaer.com/index.aspx?siteid=138&pageid=2635

اکثر افراد تجربه چرب شدن پوست یا موهای خود را در دوره بلوغ به یاد دارند و حتی به تجربه ... در طول تاریخ توصیه ها و نسخه های متفاوتی برای درمان موهای چرب مطرح شده اند ، از ... موی چرب بهترین روش کاستن چربی سر و حس ناخوشایند خارش و سوزش سر است.

محصولات آرایشی بهداشتی سینره | راه‌های مراقبت از پوست چرب - Cinere

http://www.cinere.ir/fa/articles/category/5/89-راه‌های-مراقبت-از-پوست-چرب

مدل موها باید مدل موهایتان را طوری انتخاب کنید که بتوانید آنها را از صورت‌تان دور ... در هر حال اگر به اندازه از ضدآفتاب استفاده کنید، از چرب شدن پوست جلوگیری می‌کند.

علایم بیماری چربی کبد و راههای درمان این بیماری - پارسی طب

http://fa.parsiteb.com/news.php?nid=9155

آنچه مورد بحث فعلي است نوع "Macro Vesicular" است، يعني رسوب ذرات درشت چربي در سلول‌هاي کبد که به جابجا شدن ارگان‌هاي داخل سلولي منجر مي ‌شود، اما فعاليت‌ آنها را ...

آسان ترین روش های جلوگیری از ریزش مو | سلامت باش

http://salamatbash.net/?p=104

26 نوامبر 2012 ... برای جلوگیری از کنده شدن یا ایجاد شکنندگی، موهایتان را در حالت خیس شانه .... بررسی ها نشان می دهند که اسیدهای چرب اُمگا- ۳ و اُمگا-۶ با سلامت مو در ...

آموزش سلامت همگاني - ریزش مو

http://iec.behdasht.gov.ir/index.aspx?siteid=143&pageid=46170

42_ برای درمان ریزش موی سر ناشی از درست کردن موها چه باید کرد؟ ..... از جمله طاسی مردانه ، نمی‌توان با هیچ روشی جلوی ریزش مو را بطور کامل گرفت. ... رعایت نکات بهداشتی مو ، جلوگیری از چرب شدن زیاد مو ، شستشوی صحیح مو و استفاده از شامپوهای ملایم.

این موهای چرب لعنتی!-درمان چیست؟-پرشین پرشیا

http://www.persianpersia.com/health/hdetails.php?articleid=5445&parentid=63&catid=66

3 ژانويه 2012 ... 3 روش برای پاک کردن لاک ناخن بدون نیاز به آستون ... اگر موهای تان خیلی چرب است هرروز آن ها را بشویید تا چربی ها که سبوم نامیده می شود را ... حتی اگر تازه موهای تان را شسته باشید باز در طول روز و به مرور شروع به چرب شدن می کنند در ...

بی‌ضررترین و ارزانترین درمان چربی و قند خون بالا!؟ - سیمرغ

http://www.seemorgh.com/health/2121/29521.html

و گروه دوم فیبرهای محلول مانند میوه‌ها و سبزی ها، نان جو دو سر و حبوبات و سبوس برنج. ... بالا رفتن چربی و قند خون، یبوست و برخی بیماری‌های گوارشی جلوگیری می‌کند. ... رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-اکنون ردیف کردن و سفید شدن دندان ها ... کاهش وزن، سایز و حذف چربی های موضعی اندام،افزایش حجم باسن به روشهای طبیعی و ماندگار.