نادیده گرفتن امیال احساسی و جنسی می‌تواند در جامعه، افرادی با روحیه پنهان و فریب كار به بار آورد؛ برخی افراد به جای مواجهه با واقعیات زندگی بشری در پی پوشاندن آن هستند و به جای حل مسئله به پاک کردن صورت مسئله می‌پردازند.

 امام موسی کاظم علیه السلام می فرماید: بهترین عبادت بعد از شناختن خداوند،‌ انتظار فرج و گشایش است.

 

به گزارش سرویس خانواده جام نیوز، زهره رحیمی عنوان كرد: تمایل به ارتباط با جنس مخالف یك نیاز طبیعی است؛ باید نیاز به این گونه ارتباطات با خانواده‌ها در میان گذاشته شود.

وی اظهار كرد: تمایل به ایجاد روابط دوستی یك نوع هنجار است اما بدون مدیریت صحیح، می تواند به صورت یك نوع ناهنجاری بروز كند.

رحیمی یادآور شد: نیاز به جنس مخالف در بیشتر افراد یك پدیده ذاتی تلقی می‌شود اما باید نوجوانان و جوانان در ایجاد این ارتباطات دقت کافی داشته باشند.

 

این روانشناس بیان كرد: وجود صمیمیت در بین خانواده‌ها بسیار مهم است و در صورتی كه اعضای خانواده با یكدیگر صمیمی باشند روابط دوستی اعضا، كنترل و مدیریت می‌شود و مشكلات بعدی این‌گونه روابط به حداقل خود می رسد در حالی كه بسیاری از جوانان ارتباطات دوستی خود را از خانواده پنهان می‌كنند. این امر می‌تواند به واکنش‌های خانواده یا ویژگی‌های خود این جوانان مربوط باشد.

 

وی اظهار كرد: در حال حاضر دختران و پسران نوجوان به دلیل آماده نبودن بستر خانواده، هنگام دوستی با جنس مخالف وقایع را از خانواده خود پنهان می كنند و در زمان برخورد با مشکلات پیش آمده از دوستان هم سن خود به عنوان مشاور استفاده می كنند كه این امر می تواند موجب بروز مشکل شود چرا كه دوستان هم سن و سال نوجوان، معمولا نمی‌توانند مشاور خوبی باشند.

 

ایشان عنوان كرد: شناخت افراد از یكدیگر در زندگی مشترك یكی از امور مهمی است كه در زندگی‌های سنتی هیچ گونه جایگاهی ندارد چرا كه دوران نامزدی كه دوران شناخت طرف مقابل است بسیار كوتاه مدت بوده و دوران عقد نیز به دلیل مراسم و پیچیدگی‌های آداب و رسومش فرایند شناخت افراد از یكدیگر را مختل می‌كند در حالی كه بسیاری از زن و شوهرها در زندگی مشترك به دلیل عدم شناخت از اخلاق و رفتار یكدیگر دچار مشكل بزرگی می‌شوند.

 

وی افزود: بهترین دوران شناخت جنس مخالف از یكدیگر بین سنین نوجوانی تا 25 سالگی است.

 

وی  ادامه داد: در جامعه ما پسران در ارتباطات دوستی بیشتر به دنبال رفع نیازهای جنسی بوده در حالی كه دختران به دنبال ارضای احساسات و عواطف خود هستند كه این تفاوت گاهی طرفین را وادار به بروز رفتارهایی می کند که هیچ تمایل درونی به آن ندارند و در نتیجه قادر نخواهند بود با تبعاتش مواجه شوند.

 

وی بیان كرد: دختران به دلیل نیاز عاطفی به پسران ممكن است تن به درخواست‌هایی از قبیل از دست دادن بکارت خود از سوی پسران بدهند كه پس از گذشت زمان، زندگی آنها را بسیار تحت تاثیر قرار دهد.

 

در این سن فرزندتان را با جنس مخالف آشنا کنید!
 - تصویر 1

 

ایشان  ادامه داد: در بسیاری از این موارد پس از به هم خوردن رابطه، دختران به شدت دچار عوارض روانی افسردگی، کاهش عزت نفس، بی اعتمادی به روابط و افت تحصیلی می شوند و گاهی اقدام به کارهایی بسیار جبران ناپذیر مانند خودکشی می‌كنند. برخی با تن دادن به ازدواج‌های اجباری حاصل این روابط، یک عمر را در تردید و بی میلی سپری خواهند كرد.

 

این روانشناس تاكید كرد: والدین باید میزان توانایی ابراز احساسات و اندیشه‌های درونی  را در بستر خانواده بسنجند، همچنین این بستر را برای برون ریزی‌های هرچه بیشتر اعضاء فراهم کنند و توانایی خود را فارغ از نگاه‌های احساسی یا سنتی یا اقتدارگرایانه بالا ببرند و به فرزندانشان اجازه بیان نیازهای طبیعی‌شان را بدهند.

 

رحیمی عنوان كرد: خانواده‌ها می‌توانند یك روز مشخص را به عنوان روز درد و دل برای ابراز احساسات، خواسته‌ها و عواطف یكدیگر تعیین کنند و در این روز تمام اعضای خانواده ناگفته‌های یک هفته خود را نزد یکدیگر اعتراف کنند.

 

وی تاكید كرد: در صورتی كه نوجوانان و جوانان، نیاز خود را به خانواده‌ها مطرح كنند بسیاری از مشكلات، بهتر مدیریت خواهد شد به شرط این‌كه خانواده آمادگی و بلوغ فکری لازم را برای شنیدن رازهای نوجوانش داشته باشد؛ این مهم موجب می‌شود نوجوانان و جوانان در صورت مواجه شدن با این مشكلات هوشمندانه عمل كنند.

 

رحیمی یادآورشد: برای اصلاح این امور نیاز به یك فرهنگ سازی است؛ این نوع فرهنگ سازی زمان بر بوده و باید تمامی افراد در راستای تغییر نگرش‌ها قدم بردارند.

 

وی بیان كرد: نیاز به خوردن و خوابیدن یك نیاز طبیعی است و بیان این گونه نیازها در جامعه ما هیچ گونه مشكلی ندارد اما باید از خود بپرسیم چرا نیاز طبیعی جنسی اینطور نیست  در حالی كه این مطرح نكردن‌ها موجب ایجاد مشكلاتی در جامعه می‌شود که اثرات منفی و مخرب تری را به همراه خواهد داشت.

 

رحیمی گفت: نادیده گرفتن امیال احساسی و جنسی می‌تواند در جامعه، افرادی با روحیه پنهان و فریب كار به بار آورد؛ برخی افراد به جای مواجهه با واقعیات زندگی بشری در پی پوشاندن آن هستند و به جای حل مسئله به پاک کردن صورت مسئله می‌پردازند.

 

این روانشناس عنوان كرد: باید تمامی افراد جامعه آگاه باشند چرا كه راه حل رفع نیازها نسبت به گذشته متفاوت شده است و نگاه به بشر به عنوان موجودی دارای کرامت مشی ما را در تمامی جهان دستخوش تغییر قرار داده است و برخی از پاسخ های قدیمی و متعصبانه دیگر جوابگوی نیاز امروزی نیستند.

 

وی گفت: تمامی افراد جامعه باید خود را برای نگرش‌های صحیح و به جا آماده کنند و فضایی مشارکتی و صمیمانه را برای یکدیگر فراهم كنند.

 

بیتوته/ 2015

دوران آشنایی با جنس مخالف - تبیان

http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=280111

23 ژوئن 2014 ... تفریح ،یکی از بزرگترین نیازهای شما جوانان است ،نباید آنرا حذف کنید اما باید مراقب بهایی که ... خود را نیز گول می زنند و بر این گونه روابط نام «دوران آشنایی» می گذارند در ... ارتباط با جنس مخالف در سن جوانی و حتی نوجوانی، معمولا به دلیل ... خانواده ها باید با این نوع ارتباط نامناسب فرزندشان آن ها برخورد قاطعی داشته ...

میگنا - آشنایی با خصوصیات جنسی کودکان و نحوه مدیریت آن

http://www.migna.ir/vdcf0tdy.w6dxcagiiw.html

در مدیریت صحیح این مسایل ، بدیهی است که آشنایی والدین با روند رشد روانی جنسی کودکان و نحوه برخورد با آن در تحکیم تعامل با فرزندان و گذر از این مرحله ... هویت جنسیتی در سن 18 ماهگی ظاهر و اغلب تا سنین 4 – 2 سالگی تثبیت می شود . ... نسبت به اعضای خصوصی بدن هم جنس خود و جنس مخالف نیز به‌طور طبیعی کنجکاو می‌شوند.

این 8 روش را انجام دهید تا فرزندتان نماز صبح بیدار شود - جام نیوز

http://jamnews.ir/detail/News/364039

23 ژوئن 2014 ... به این مطلب امتیاز دهید ... بهتر است که قبل از این که بخواهیم فرزندمان را برای نماز صبح بیدار ... در این سن فرزندتان را با جنس مخالف آشنا کنید!

صحبت درباره مسائل جنسی با فرزند - بیتوته

http://www.beytoote.com/psychology/khanevde-m/talk2-issues-children.html

چگونگی صحبت درباره مسائل جنسی با فرزندمان در سنین مختلف:والدین باید ... از منزل به وسیله منابع مختلفی به طور نامناسبی با مسائل جنسی آشنا شود، کار و ... و هراس، درباره امور جنسی با او صحبت می کنید و به کنجکاویهای او در حد امکان پاسخ می دهید. ... در این دوره کنجکاویها به زندگی زناشویی، اعضای جنسی و ارتباط با جنس مخالف ...

جام‌جم سرا | ۴ گام بزرگ برای نزدیکی والدین و نوجوانان

http://sara.jamejamonline.ir/NewsPreview/1678232148544953039

12 ا کتبر 2014 ... به نوجوانتان کمک کنید میان احساسات و هیجانات خود تفکیک قائل شود، به این شکل ... الف) زمانی را به گفت‌و‌گوی مثبت با فرزندتان اختصاص داده‌اید که این امر به ... ایده آل این است که نگذاریم نوجوانمان ارتباط با جنس مخالف را در چارچوب رابطه جنسی ببیند. او باید با پیامدهای روابط به ظاهر عاطفی با جنس مخالف آشنا شود.

پدر، الگویی برای مردشناسی دختران - عصر ایران

http://www.asriran.com/fa/news/342125/پدر-الگویی-برای-مردشناسی-دختران

24 ژوئن 2014 ... وقتی مرد به‌عنوان جنس مخالف و شریک زندگی زناشویی در ذهن دختران شکل ... توضیح دهید که ممکن است در این سن، در اجتماع، کم‌کم توجه‌هایی را از جنس مخالف دریافت کند که ... بعد کم‌کم مرا با دوستهای جنس مخالف آشنا کرد تا به من بفهماند «تو چون ... چیز تعادل را رعایت کنید و ذهن فرزندتان را با چیزهایی که تجربه‌اش برای او ...

13 تا 19 ساله ها - ناراتین { نوجوانان آسیب پذیر }

http://narateeniran.persianblog.ir/tag/13_تا_19_ساله_ها

14 آگوست 2014 ... ۴٫در سال های مهدکودک فرزندتان را تشویق کنید تا همان طور که با همسالان و هم ... خودش بازی می کند، با همسالان و همی کلاسی های جنس مخالفش هم بازی کند. ... واقعی وجود دارد که هم زنان و هم مردان قادر به انجام آن هستند، آشنا کنید. ... بایستی روش‌های تربیتی‌شان را با این سن متناسب کرده و طراحی کنند، ..... مرا از جنس مخالف نترسان.

روانشناسی خانواده

http://www.khoshbakhti20.blogfa.com/

با اين توضيحات بايد عرض كنم كه ذهن شما به دليل ارتباطتتان با جنس مخالف به ... به این فکر کنید که اولین سوالی که مرد بعد از ازدواج و فرو کش کردن آتش عشق از خود .... تا حدودی با مفاهیم نقاشی فرزندانتان آشنا شوید و در صورت مشاهده نکته نگران کننده ..... وجود و بروز این رفتار در شما تا این سن ، یک نوع عادت غلط بوده و شما باید در جهت ...

ارتباط با فرزندان - مددکاری اجتماعی

http://madadkarir.blogfa.com/cat-63.aspx

اما اگر فرزندانتان را از همان ابتدا با ۱۰ مورد از مهمترین ارزش‌ها آشنا کنید، می‌توانند ... در این نوشتار با قلمی روان و قابل فهم برای عموم نکاتی را در حوزه ارتباطات و .... رفتار طبیعی کودکان به سن، شخصیت و میزان رشد جسمی و احساسی او بستگی دارد. .... یكی از مهمترین بحران های دوران نوجوانی و قبل از ازدواج جوانان دوستی با جنس مخالف است.

اهمیت تربیت جنسی کودکان و نوجوانان در خانواده

http://www.madaraneemrooz.com/InterestDetail.asp?Interest=178

6 جولای 2014 ... والدین می‌توانند از این طریق با افکار ، احساسات و هیجانات جنسی فرزندانشان به صورت فعال و پویا آشنا باشند و مبانی ارزشی خود را به تدریج در آن مستحکم سازند . ... گفت‌وگو و پاسخ‌گویی به پرسش‌های جنسی کودکان باید متناسب با سن ... 1- سعی کنید آگاهی‌ها و دانسته‌های فرزندتان را در مورد مسایل مربوط به جنس خود بالا ...

به پرسشهای «خاص» کودکتان پاسخ «درست» بدهید - قدس

http://www.qudsonline.ir/detail/News/239659

7 ا کتبر 2014 ... به هیچ وجه صلاح نمی‌دانم تا قبل ازدواج فرزندانم با این مسایل آشنا شوند. ... مادر که نمی‌خواهد ذهن فرزندش متوجه ارتباط با جنس مخالف شود، پاسخ می‌دهد: ... چنانکه از سنین پیش از دبستان، فرزندان باید بدانند بخشهایی از بدن آنها حریم خصوصی آنهاست. ... باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

پدر، الگویی برای مردشناسی دختران - آفتاب

http://www.aftabir.com/articles/view/social/family_home/c4_1403379855p1.php/پدر-الگویی-برای-مردشناسی-دختران

22 ژوئن 2014 ... بعد کم کم مرا با دوستهای جنس مخالف آشنا کرد تا به من بفهماند «تو چون کسی را ... مسائل مربوط به دوستی بین دختر و پسر در این سن و مشکلات و خطرات ... تعادل را رعایت کنید و ذهن فرزندتان را با چیزهایی که تجربه اش برای او خیلی زود ...

می‌خواهید فرزندتان پسر شود: عجله کنید! - خبرآنلاین

http://www.khabaronline.ir/detail/305642/science/medical

28 جولای 2013 ... در برخی از مطالعات قبلی، چنین ادعا شده بود که این کاهش تا سن 50 سالگی ... زیاد منتج می‌شود و مقایسه آن با افراد فامیل و دوست و آشنا کار درستی نیست. ...... از پدر به ارث بده مطلوب جنس مخالف نيست و مجرده اينو گفتم بعضي مردا يه كم ...

مشاوره نشان خرد - آیارابطه باجنس مخالف درایام مجردی صحیح است

http://lovely1360.blogfa.com/category/15

این که میگه شما باید وفاداریتون رو بهش ثابت کنید یه منظور داره . .... با آب و تاب برایم تعریف کرد که با دختری باکلاس آشنا شده است و ارتباط زیادی باهم دارند. .... در اين مقالات ، سعي خواهد شد تا چارچوب ارتباط با جنس مخالف، كه گاهي براي انتخاب .... از این رو، برای جلوگیری از هدر رفتن سن نوجوانی و سنین نشاط و با

پايگاه اطلاع رسانی سلامت ايرانيان : مامان چي بپوشم؟

http://salamatiran.com/NSite/FullStory/?Id=69236&type=5

17 سپتامبر 2014 ... قبل از اينکه بخواهيم در مورد نحوه انتخاب پوشش مناسب براي فرزندان ... بهترين سن براي شروع اين آموزش‌ها از 3 تا 5 سالگي است. کودکان کنجکاو هستند. معمولا کودکان در 3 سالگي جنسيت خود را تشخيص مي‌دهند و اين به معناي آشنايي با مسائل جنسي ... حتي ممکن است کودک خودش را از بازي با جنس مخالف کنار بکشد و از دور ...

چگونه فرزندانمان را با خدا آشنا کنیم - باشگاه خبرنگاران

http://www.yjc.ir/fa/news/4917348/چگونه-فرزندانمان-را-با-خدا-آشنا-کنیم

21 جولای 2014 ... حرف زدن درباره خدا از این جهت حائز اهمیت است که می‌تواند بهترین راه ... و فرزندان یک ضرورت مهم و نقطه عطفی در زندگی آنان است، والدین از این .... زمانی که نوجوانان با فشار مداوم هم سن و سال‌های خود به انجام کارهایی چون استفاده از مواد مخدر، ارتباط با جنس مخالف، دزدی و ... بهترین کار شما این است که از سنین پایین شروع ک