چرا شبنم قلی خانی این روزها خوشحال است؟


چرا شبنم قلی خانی این روزها خوشحال است؟ - تصویر 1

شبنم قلی خانی سال گذشته به دلایل خانوادگی به استرالیا سفر کرد، او آنجا تحصیل کرد و از سینما دور نبود. قلی خانی پس از مدتی برای تعطیلات به ایران بازگشته است و در این زمان قصد تجربه جدیدی را ندارد، اما به گفته خودش از اینکه یک فیلم در جشنواره دارد و سریال «سرزمین کهن» با بازی او پخش می شود، خوشحال است.


مدتی از ایران دور بودید، این مدت چطور گذشت؟


دلیل رفتنم کار همسرم بود، اما در آنجا تصمیم گرفتم رشته کارگردانی سینما را بخوانم. در این یک سال به صورت خیلی اصولی دوره های مختلف را گذراندم، البته کارگردانی فیلم های کوتاه را از سال ۸۲ شروع کرده بودم. من در ایران ۸ فیلم کوتاه و مستند ساخته ام. رشته دانشگاهی من البته کارگردانی تئاتر بود و اصول مربوط به سینما را تنها به شکل تجربی می دانستم. به همین دلیل حضور در استرالیا را مغتنم شمردم برای آنکه به شکل اصولی تر، دوره ها را بگذرانم. من صدابرداری، صداگذاری، فیلمبرداری، تدوین و … را آموختم که به نظرم بسیار به کارگردانی کمک می کند. درس های مربوط به تهیه کنندگی، کارگردانی فیلم و همچنین کارگردانی هنری تلویزیون را فرا گرفتم. در این مدت ما فیلم های زیادی ساختیم، اما مهم ترین آنها سه مورد اصلی بود. یک فیلم کوتاه با گوشی موبایل ساختیم، یک فیلم کوتاه به عنوان پروژه پایانی این دوره آموزشی و یک ویدئوکلیپ که آن طراحی و کارگردانی آن را برعهده داشتم. هر سه این فیلم ها را با خودم به ایران آوردم.

 


در زمان اقامت تان در ایران قصد حضور در پروژه جدیدی ندارید؟


مجبورم یک دوره یک ساله دیگر در خارج از کشور به سر ببرم و فعلا برای تعطیلات آمده ام. یک فیلمنامه به من پیشنهاد شد، اما راضی ام نکرد که بخواهم همکاری کنم. ضمن اینکه مدتی دور از خانواده بودم و ترجیح می دهم این مدت در کنار آنان باشم. یک کار نمایشنامه خوانی به من پیشنهاد شد و همچنین شرکت در برنامه «رادیو هفت». ترجیح می دهم به سراغ چنین کارهایی بروم که چندان وقتی از من نمی گیرد.


پروژه آماده پخش یا اکران دارید؟


از کارهای آماده پخش سریال «سرزمین کهن» ساخته کمال تبریزی را دارم که فکر می کنم پخش آن به زودی شروع شود. فیلم های سینمایی «پریناز» (که به تازگی رفع توقیف شده)، «فرزند خوانده» و «پنجشنبه آخر ماه» را آماده اکران دارم.در فیلم سینمایی «بزرگمرد کوچک» نیز درباره زندگی شهید محمدی بازی کردم که مدتی قبل اکران شده است.


کدام یک را بیشتر دوست دارید؟


تجربه ام در سریال آقای تبریزی را خیلی دوست داشتم. کار کردن با ایشان را خیلی دوست دارم و نقشم هم جذاب بود. من در این سریال در نقش همسر رهی ظاهر شده ام که شهاب حسینی ایفاگر این نقش است. آنان طی اتفاقاتی از هم جدا می شوند و... به نظرم صحنه های حسی خوبی در آورده ایم. در فیلم «پریناز» یک نقش کوتاه دارم، اما خیلی دوستش دارم. امیدوارم هم نمایش خوبی در جشنواره داشته باشد و هم اکران مناسبی برای عموم پیدا کند. همبازی شدن با فاطمه معتمدآریا تجربه بسیار لذت بخشی بود. من در این فیلم نقش خواهر ایشان را بازی کردم. «پنجشنبه آخر ماه»هم یک فیلم کمدی و به نظرم جذاب بود که نمی دانم چرا تا امروز اکران نشده است. «فرزند خوانده» ساخته وحید نیکخواه آزاد، هم در ژانر کودک و نوجوان تولید شد. در این فیلم به زبان کردی صحبت کرده ام و یک تجربه متفاوت به حساب می آید.


یادم هست عضو هیات علمی یک دانشگاه هم بودید. این فعالیت تان متوقف شد؟


بله؛ در واحد تهران مرکز دانشگاه آزاد. تدریس تجربه بسیار خوبی بود که متاسفانه مجبور شدم به خاطر سفر آن را رها کنم. در استرالیا با یک شیوه آموزشی متفاوت روبه رو شدم. شاید سیستم آنجا قدری صمیمی تر و بازتر باشد، اما هر چیزی سر جای خودش قرار دارد و هیچ استادی، کوچک ترین کاهلی در انجام تکلیف را نمی پذیرد. جالب است بدانید آنجا ما همدیگر را به اسم کوچک صدا می زدیم. البته من خودم معذب بودم، چون مثلا مجبور بودم استادهای مسن و باتجربه ام را دیوید یا اسمارت صدا کنم. رفته رفته به فضا عادت کردم. فکر می کنم در ایران هم وقت آن رسیده که روابط اساتید و هنرجویان صمیمی تر از چیزی که هست، باشد. ترس از استاد و آموزش و... چیزی است که باید برداشته شود. البته شخصا در زمان تدریس در ایران تلاش داشتم این صمیمیت را ایجاد کنم. بگذریم که گاهی با شیطنت هایی روبه رو شدم که مرا مجبور به جدیت کرد. باید فرهنگ سازی هم انجام شود.


در جریان برگزاری جشنواره امسال هم هستید؟


تنها می دانم که فیلم خودمان «پریناز» ساخته بهرام بهرامیان در جشنواره حضور دارد و همین موضوع خیلی خوشحالم کرد، با اینکه نقش خودم هم کوتاه است. هر چند گاهی یک نقش بلند هم به خاطر خیلی مسائل در تدوین به شکل بدی کوتاه می شود. امیدوارم کل فیلم دیده شود. هم فیلمنامه اش را دوست دارم و هم بازی خانم معتمد آریا را. کارگردانی بهرامیان هم خیلی به دلم نشست. در اخبار خوانده ام که مسعود کیمیایی و دیگر بزرگان فیلم دارند و این اتفاق بسیار خوبی است. سال گذشته اخبار جشنواره را از راه دور دنبال می کردم که چندان رضایت بخش نبود. امیدوارم از امسال شاهد یک رونق دائم باشیم.


سینمای ما با سینمای استرالیا چه تفاوتی دارد؟


آنجا پیش تولید اهمیت زیادی دارد. استاد ما فیلمی ساخته خودش را نشانمان داد و گفت آن را ۲۱ روزه ساخته، اما مراحل تحقیق و پیش تولید و نگارش آن هفت سال طول کشده است. در این مدت که در ایران هستم، مدیر تولیدی تماس گرفت و گفت می خواهیم پروژه ای را شروع کنیم، پیش تولید آن دارد تمام می شود و … قصد داشت خیلی عجله ای کار را تمام کند، در حالی که در سینمای آن طرف عجله معنایی ندارد. در ایران بارها پیش آمده من تا ساعت ۴ ناهار نخورده بودم. چنین برخوردهایی باعث می شود بازیگر دلزده باشد و بخواهد زودتر کار را تمام کند. وقتی داشتم فیلم خودم را در استرالیا می ساختم یک روز از دستیارم خواستم صحنه را آماده کند تا کار را شروع کنیم، خوردن ناهار همه بچه ها تمام شده بود. دستیارم جواب داد ما موظفیم پس از هر ۵ ساعت کار، ۴۵ دقیقه استراحت بدهیم. فرقی نمی کند ناهار تمام شده باشد یا نه. سلامتی افراد هم اهمیت زیادی دارد. مثلا در صحنه ای از فیلم من باید یک بچه به درون یک ماشین برده می شد و فضای بچه دزدی در می آمد، اما اجازه ندادند صحنه را آنطور که می خواهم، بگیرم، چون مسائل امنیتی به طور کامل رعایت نشده بود و فردی که مدیریت مسائل ایمنی را بر عهده داشت، حاضر نبود. آنجا کرم ضد آفتاب درست مثل چای سر صحنه پخش می شود و در تابستان همه موظفند زیاد آب بخورند.

شبنم قلی خانی این روزها خوشحال است - آفتاب

http://www.aftabir.com/articles/view/art_culture/cinema/c5_1387792137p1.php/شبنم-قلی-خانی-این-روزها-خوشحال-است

23 دسامبر 2013 ... شبنم قلی خانی این روزها خوشحال است ... «پنجشنبه آخر ماه»هم یک فیلم کمدی و به نظرم جذاب بود که نمی دانم چرا تا امروز اکران نشده است. «فرزند خوانده» ...

شبنم قلی خانی چرا از ایران مهاجرت کرد؟ - آفتاب

http://www.aftabir.com/articles/view/art_culture/cinema/c5_1364766628p1.php/شبنم-قلی-خانی-چرا-از-ایران-مهاجرت-کرد

1 آوريل 2013 ... دلیل این کم کاری تا امروز از زبان شبنم قلی خانی بیان نشده بود و این اولین بار است که او از اقامت موقت خود در .... شبنم قلی خانی این روزها خوشحال است.

شبنم قلی خانی از استرالیا بازگشت - آفتاب

http://www.aftabir.com/articles/view/art_culture/TV/c5_1350506783p1.php/شبنم-قلی-خانی-از-استرالیا-بازگشت

18 ا کتبر 2012 ... شبنم قلی خانی،بازیگر سینما و تلویزیون هم که با بازی در نقش ... شبنم قلی خانی این روزها خوشحال است ... شبنم قلی خانی چرا از ایران مهاجرت کرد؟

مصاحبه‌ با شبنمقلی‌خانی‌ و همسر +تصاویر - مشرق نیوز ...

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/279475/مصاحبه‌-با-شبنم‌-قلی‌خانی‌-و-همسر-تصاویر

24 ژانويه 2014 ... رضا: به شخصه قطعا خوشحال خواهم شد که شبنم به دنبال علاقه خودش یعنی بازیگری برود. ... و با این تفاسیر اولویت شبنم قلی خانی بازیگری است یا زندگی مشترک؟ ... شبنم: بله، در آن روزها رضا به دلیل شرایط کاری در دبی بود و مه به خاطر .... چرا در این شش سال که از ازدواجتان می گذرد، مصاحبه مشترکی انجام ندادید؟

جملات زیبا،مطالب جالب، شنیدنیها ، مطالب خواندنی،مطالب ... - پرشین وی

http://www.persianv.com/sargarmi/index.php?page=14

"شکیرا" این روزها مشغول چه کاری است؟ ..... چرا شبنم قلی‌خانی این روزها خوشحال است ؟ ... مراسم روز پارالمپیک با حضور نیکی کریمی و فاطمه معتمد آریا + تصاویر.

همراه شوید با خانواده کوچک و خوشبخت شبنم قلی خانی و همسرش! +عکس

http://www.niksalehi.com/public/archives/218672.php

11 سپتامبر 2014 ... چرا زنان دچار کاهش میل جنسی می شوند ..... رضا: به شخصه قطعا خوشحال خواهم شد که شبنم به دنبال علاقه خودش یعنی بازیگری برود. ... و با این تفاسیر اولویت شبنم قلی خانی بازیگری است یا زندگی مشترک؟ ... شبنم قلی خانی: بله، در آن روزها رضا به دلیل شرایط کاری در دبی بود و مه به خاطر فیلمبرداری در ایران بودم.

شبنم قلیخانی در جمع تماشاگران ورزشگاه فوتبال/ عکس

http://sima.jamejamonline.ir/NewsPreview/1555096620666738299

4 جولای 2014 ... شبنم قلی خانی که در کشور استرالیا اقامت دارد پس از دیدن یک مسابقه ... حس خوب برابری؛ چندی پیش به تماشای فوتبال استرالیایی رفتیم، گرچه از این بازی چیزی ... کنار هم، خوشحال و هم انرژی با هم، هـیچ کس حرف زشتی نزد همه حواسشان بود .... چرا طنابنده در «ابله» پیرزن شد؟ ... پایان«ابرهای باران زا» با 4 اجرا در 2 روز.

خاطرات شبنم قلی خانی و علی کریمی از مدرسه

http://setarehnews.ir/news-26178.aspx

16 ا کتبر 2014 ... من که از گرفتن این هدیه خوشحال شده بودم، برای اینکه بتوانم دوباره از این هدایا دشت کنم. هر روز وسایل درست کردن شربت را با خودم به مدرسه می‌بردم و ...

بیوگرافی شبنم قلی خانی - بیتوته

http://www.beytoote.com/fun/actor-news/shabnam-gholi-khani.html

قلی‌خانی در این فیلم سینمایی نقش مریم، مادر عیسی مسیح را ایفاکرد. داستان این فیلم ... پنج‌شنبهٔ آخر ماه واپسین فیلمی است که شبنم قلی‌خانی در آن ایفای نقش کرده‌است. این فیلم در سال ۱۳۹۰ .... ۲۰۱۱. روز. فیلم کوتاه. ۲۰۱۱. امروز سه‌شنبه‌ست. فیلم کوتاه. ۲۰۱۲. دست. فیلم انیمیشن .... چرا منزل شما زیباترین منزل دنیا نباشد؟ فیلم واقعی ...

عکس‌ های جدید شبنم قلیخانی در استرالیا - بیتوته

http://www.beytoote.com/fun/actor-news/new1-photos-dew-gholikhani.html

شوهر شبنم قلی خانی عکس از شبنم قلی خانی جدیدترین عکس شبنم قلی خانی ... بدون تعارف باید گفت او یکی از محبوب ترین بازیگران سریال های تلویزیونی است. ... دلیل این کم کاری تا امروز از زبان شبنم قلی خانی بیان نشده بود و این اولین بار است ... چرا منزل شما زیباترین منزل دنیا نباشد؟ .... جدیدترین و متنوع ترین لباس های روز.

گفتگو و عکس های خانوادگی شبنم قلی خانی | هنرمندان | سرگرمی

http://www.persianfal.com/blog223-گفتگو-و-عکس-های-خانوادگی-شبنم-قلی-خانی.html

17 آگوست 2011 ... گفتگو با شبنم قلی خانی هنرمندان سرگرمی. ... استراليا كشوري است كه عمر آن از 300 سال تجاوز نمي‌كند و اين يعني از لحاظ تاريخي قدمت زيادي ندارد، ...

عکس و بیوگرافی شبنم قلی خانی - تجارتگر5

http://tejaratgar5.persianblog.ir/post/34/

28 آگوست 2009 ... شبنم قلی خانی در نوزدهم آبان سال 1356 در تهران به دنیا آمد، او دارای دیپلم ... تئاتر مشغول به تحصیل شد و هم اکنون فارغ التحصیل این رشته است، وی کارش ... شبنم قلی خانی، در کنار مادرش در منطقه سعادت آباد تهران زندگی می کند، چرا که سال ها ... طور که در مجموعه دیدیم که او در روز ازدواج از «سفره عقد» بلند می شود و می رود، ...

آزاده نامداری: دیگر نمی‌توانم دختر خوشحال باشم - بیوگرافی آکاایران

http://biografiaka.akairan.com/biography/actor1/20131013143643.html

13 ا کتبر 2013 ... دیدگاه «خانمی که شما باشی» درباره این است که ما به دنیا از دریچه‌ خانم‌ها نگاه می‌کنیم، در واقع اصل ... ضمن اینکه من جای خیلی خوبی کار می‌کنم و از این بابت خوشحالم چرا که وقتی وارد ساختمان شبکه ... شبنم قلی‌خانی این روزها خوشحال است ...

شبنم قلی خانی - گالری عکس - نایت اسکین

http://gallery.night-skin.com/Pictures/شبنم قلی خانی/عکس های شبنم قلی خانی/1728

جمعه 19 آبان تولد اين بازيگر تواناي سينما و تلويزيون است، او بجز مدرك ... شبنم قلي خاني، در كنار مادرش در منطقه سعادت آباد تهران زندگي مي كند، چرا كه سال ها پيش ... او در روز ازدواج از «سفره عقد» بلند مي شود و مي رود، به نظرم آذر تصميم درستي گرفت، ... سن تجربه در سينما است، او خوشحال است كه در طول زندگي اش انسان مفيدي بوده است،  ...

گفتگوی اختصاصی خبرنگار انجمن با شبنم قلی خانی بازیگر

http://www.topiranian.com/mosaheb/archives/2007/03/post_6.html

6 مارس 2007 ... این بار پای صحبت این هنرمند جوان و با استعداد کشورمون نشستیم . مریم مقدس و اولین شب آرامش یادآور کارهای خوبه شبنم قلی خانی است که هیچ وقت از خاطرمون نمی ره ! .... o چرا ?رزند کمتر زندگی بهتر ؟ • نه جامعه یک جوری شده که بزرگ کردن یه بچه خیلی سخته . ... o حالا این دوستان خوب برای روز تولدت چی به تو هدیه دادند ؟

پایگاه خبری فیلم کوتاه - گفت‌وگو با «شبنم قلی‌خانی»

http://fa.shortfilmnews.com/shownews.asp?id=2146464225

2 جولای 2011 ... شبنم قلی‌خانی را همه از بازی تاثیرگذارش در مریم مقدس می‌شناسیم. حتما در مصاحبه‌های زیادی درباره بازیگری‌اش خوانده‌اید؛ اما بهانه این گفت‌وگو فیلمسازی‌اش است. قلی‌خانی هشت سال است که در عرصه سینمای مستند و فیلم کوتاه فعال است و ... خوشحال بودم که یک نقش خوب دارم؛ اما آن‌قدر هم به اهمیت آن نقش و آن کار واقف نبودم.