حاتمی‌کیا: از روحانی، جنتی، ایوبی و جعفری جلوه توقع دارم نظرشان را درباره حرف‌های کیارستمی بگویند

فرهنگ > سینما - تسنیم نوشت:

ابراهیم حاتمی‌کیا در اختتامیه جشنواره مقاومت گفت: از وزیر، رئیس‌جمهور، ایوبی و جعفری جلوه توقع دارم نظرشان را نسبت به این نگاه صراحتاً بگویند.

ابراهیم حاتمی‌کیا، کارگردان فیلم «چ» پس از دریافت جایزه بهترین کارگردانی فیلم پشت تریبون جشنواره فیلم مقاومت رفت و گفت: من فضا را بسیار صمیمی و خودی می‌بینم و این جشنواره هم بسیار باآبرو برگزار شده است. باید فرقی بین جشنواره مقاومت و جشنواره فجر نباشد، باید فرقی بین آنچه در اینجا گفته می‌شود و آنچه در آنجا به‌عنوان غایت و نگاه‌ به آینده گفته می‌شود نباشد.

وی با اشاره به حرف‌های اخیر کیارستمی درباره دفاع مقدس گفت: عزیزی یا عزیزکرده‌ای حرف‌هایی زد و شهدا را قربانیان جنگ دانست. مصاحبه این فرد را چند بار دیدم که نکند اشتباه کرده‌ باشم. البته من از قبل می‌دانستم یک جریانی هست که نسبت به جنگ بی‌اعتنا است. من معتقدم آن کسانی که به‌عنوان مسئولین وقت هستند از استاد خودم آقای بهشتی که من را به‌سمت جنوب راهی کرد و او را به‌سمت شمال فرستاد، او را تشویق کرد که در شمال باشد و من را در گرد و غبار جنوب در جنگ باشم.

وی افزود: او همواره عزیزکرده جشنواره‌ها بودند و هستند و همیشه پرچم ایران را در جشنواره‌های مختلف بالا برده است. وزارت خارجه همیشه به‌عنوان نفری که قدرت داشته از فیلم‌های او دفاع می‌کرد. یک بار به‌خاطر فیلمی من به فارابی و سراغ آقای حسین حقیقی رفتم و گریه کردم تا به‌عنوان نماینده ایران به خارج نرود اما او گفت که وزارت خارجه وقت اصرار دارد که این فیلم حتماً باید برود.

حاتمی‌کیا گفت: آنچه اکنون رخ داده است به دست بچه‌ها میزان می‌دهد، به دست آن عزیزانی که باید بفهمند. برادران، آن‌هایی که با خون آمدید به این رشته! به‌قصدی آمدیم که فکر کردیم اینجا آن‌چیزی را بگوییم که دیده‌ایم، الآن استاد اعظم ما نسبت و نگاهش نسبت به شهدا این‌گونه است. من از وزیر، رئیس جمهور، ایوبی و جعفری‌جلوه توقع دارم نظرشان را نسبت به این نگاه به‌صراحت بگویند. اینجا جشنواره مقاومت است، رنگ و بوی آن مشخص است و اینجا خانواده شهدا هستند که من قربان قدم‌های‌شان بروم. امیدوارم خدا این قوت و امید را به من بدهد و دعای خیر این عزیزان پشت من باشد که اعتنا به این حمله‌ها نکنم، چرا که من عزتم را از این‌ها که نمی‌گیرم. من توقع دارم به‌عنوان آدم‌هایی که در جنگ بوده‌اند، آقای ایوبی شما در جنگ بودید! شما بچه‌ها را دیده‌اید و شهدا را می‌شناسید، اگر نظر ندهید و نگاه خودتان را مشخص نکنید، اگر این میزان و فرقان مشخص نباشد من معتقدم در دولتی حرف می‌زنم که در آن نفاق است. دعا کنید که به‌خون همین شهدا آن افرادی که این خون‌ها را نمی‌بینند، رسوا شوند.

 

23503

حاتمی‌کیا: از روحانی، جنتی، ایوبی و جعفری جلوه توقع دارم نظرشان را ...

http://khabaronline.ir/(X(1)S(ecy3wbmgd2loykdl21j3yqt3))/detail/377348/culture/cinema

26 سپتامبر 2014 ... به‌قصدی آمدیم که فکر کردیم اینجا آن‌چیزی را بگوییم که دیده‌ایم، الآن استاد ... من از وزیر، رئیس جمهور، ایوبی و جعفری‌جلوه توقع دارم نظرشان را نسبت به .... چون ایشون در اصل از حرفهای کیارستمی در مورد خودش و فیلماش ناراحت شده. ..... روحانی ، جنتی و دیگران را به چلنج واکنش درباره صحبت های کیارستمی دعوت می کنم:.

سینمای دفاع مقدس - خبرآنلاین

http://www.khabaronline.ir/tags/4250/سینمای-دفاع-مقدس

حاتمی‌کیا: از روحانی، جنتی، ایوبی و جعفری جلوه توقع دارم نظرشان را درباره حرف‌های کیارستمی بگویند. تسنیم نوشت: جمعه 4 مهر 1393 - 08:42:51 ...

ایوبی: با کیارستمی گفت‌وگو کردم/ حرف‌های او درباره جنگ نقل قول یک ...

http://www.khabaronline.ir/(X(1)S(4rzorha1cgyof5nsplqsd0tj))/detail/377948/culture/cinema

29 سپتامبر 2014 ... ایوبی همچنین گفت آنچه از صحبت‌های کیارستمی در رسانه‌ها منتشر شد در ... ایوبی تاکید کرد: «نقل قول از یک کامنت با این که یک نفر اعتقادات خودش را بگوید خیلی با هم ... از روحانی، جنتی، ایوبی و جعفری جلوه توقع دارم نظرشان را درباره حرف‌های ... یک روسیاهی دیگر برای حاتمی کیا که گفته بود من سه با

وزیر ارشاد: فیلم اظهارات کیارستمی را ندیده‌ام/ فعلا نظر نمی‌دهم - نامه نیوز

http://namehnews.ir/fa/news/175615

27 سپتامبر 2014 ... انتقاد شدیدالحن حاتمی‌کیا از سخنان کیارستمی درباره شهدا و دفاع مقدس/ از روحانی، جنتی، ایوبی و جعفری جلوه توقع دارم نظرشان را درباره حرف‌های ...

شهدای بازی دراز

http://www.atira.blogfa.com/

با این حال به بازیکنانم به خاطر این بازی تبریک گفتم اما این را بگویم این آقا با من مشکل ... حاتمی‌کیا: از روحانی، جنتی، ایوبی و جعفری جلوه توقع دارم نظرشان را درباره حرف‌های ... وی با اشاره به حرف‌های اخیر کیارستمی درباره دفاع مقدس گفت: عزیزی یا ...

جهان نيوز - واکنش ایوبی به سخنان کیارستمی

http://jahannews.com/vdcgqx9w3ak97y4.rpra.html

29 سپتامبر 2014 ... اما فیلم‌های تو نماند چون تو راجع به دوره‌ای از تاریخ ایران حرف زدی که تازه آن دوره ... واکنش‌هایی از سوی اهالی رسانه شد، تا جایی‌که حاتمی‌کیا، کارگردان سینمای ایران در ... و مهندس جعفری‌جلوه توقع دارم نظرشان را نسبت به این نگاه به صراحت بگویند. ... گویا علی جنتی در مورد این کلیپ هم اظهاراتی متفاوت از ایوبی داشته است.

جنجال جدید آقا ابراهیم!/ نوبت به کیارستمی رسید - تی نیوز

http://tnews.ir/news/CED030982147.html

26 سپتامبر 2014 ... حساسيت بيش از حد درباره حوادث سال 88 مانع راي اعتماد به نيلي شد .... به نظر مي رسد اظهارات جديد حاتمي کيا، جدال دو کارگردان مطرح سينماي ... وي با اشاره به حرفهاي اخير کيارستمي درباره دفاع مقدس گفت: «عزيزي يا ... من از وزير، رئيس جمهور، ايوبي و جعفري‌جلوه توقع دارم نظرشان را نسبت به اين نگاه به‌صراحت بگويند.

تأکید حاتمی کیا بر موضع‌گیری صریح مدیران دولتی در قبال اظهارات ...

http://www.niksalehi.com/learn/archives/219537.php

27 سپتامبر 2014 ... حاتمی کیا , سید حسن نصرالله , شهاب مرادی ، سعید راد ، امیرحسین ... نرگس آبیار , ابراهیم حاتمی‌‌کیا , عباس کیارستمی , کیارستمی , مریلا زارعی , بابک حمیدیان. ... و چهره‌های فرهنگی و هنری از جمله حجت‌الله ایوبی، محمد‌رضا جعفری جلوه، حجت .... و آقای جعفری جلوه انتظار دارم که نظرشان را در اینباره به صراحت

موریانه های مرموز! - خیبرآنلاین

http://kheybaronline.ir/fa/news/38082/موریانه-های-مرموز

17 ا کتبر 2014 ... روحانی مچکریم! .... اما متاسفانه با روی کار آمدن دولت یازدهم، حرف و حدیث ها در این خصوص از گوشه و ..... اما بعد از سخنان کیارستمی، ابراهیم حاتمی کیا اولین واکنش را نشان داد و در ... به قصدی آمدیم که فکر کردیم اینجا آن چیزی را بگوییم که دیده ایم، الان ... من از وزیر، رئیس جمهور، ایوبی و جعفری جلوه توقع دارم نظرشان را ...

سه چادری حامی جلیلی

http://3chadori.blogfa.com/

البته از همان زمان هم مشخص بود که «حرف» حاتمی‌کیا و فیلمش در تقابل جدی با .... « علی جنتی» در حاشیه مراسم رونمایی از کتاب هشت جلدی حجت‌الاسلام حجت‌الله نیکی ملکی ... فارس مبنی بر اینکه نظر شما درباره اظهارات عباس کیارستمی درباره دفاع مقدس چیست؟ ... ایوبی و جعفری جلوه توقع دارم نظرشان را نسبت به این نگاه صراحتا بگویند.

خبرگزاری آريا - جنجال جديد آقا ابراهيم!/ نوبت به کيارستمي رسيد - آریا

http://www.aryanews.com/News.aspx?code=20140926155057289&svc=65

26 سپتامبر 2014 ... به نظر مي رسد اظهارات جديد حاتمي کيا، جدال دو کارگردان مطرح سينماي ... وي با اشاره به حرفهاي اخير کيارستمي درباره دفاع مقدس گفت: «عزيزي ... به‌قصدي آمديم که فکر کرديم اينجا آن‌چيزي را بگوييم که ديده‌ايم، الآن ... من از وزير، رئيس جمهور، ايوبي و جعفري‌جلوه توقع دارم نظرشان را نسبت به اين نگاه به‌صراحت بگويند.