شغل هایی که در وب سایت نشونه درج می شوند در بیش از 160 وب سایت تبلیغات آنها نمایش داده می شود.

نصب و راه اندازی یک شبکه LAN

اگر در محیط کار یا منزل خود با بیش از یک کامپیوتر سروکار دارید احتمالا به فکر افتاده اید که آنها را به یکدیگر متصل کرده و یک شبکه کوچک کامپیوتری راه بیا ندازید .

شبکه محلی

«شبکه محلی» (Local Area Network) یک «شبکه رایانه‌ای» است که محدوده جغرافیایی کوچکی مانند یک خانه، یک دفتر کار یا گروهی از ساختمان‌ها را پوشش می‌دهد. در مقایسه با «شبکه‌های گسترده» (WAN) از مشخصات تعریف‌شده شبکه‌های محلی می‌توان به سرعت (نرخ انتقال) بسیار بالاتر آنها، محدوده جغرافیایی کوچکتر و عدم نیاز به «خطوط استیجاری» مخابراتی اشاره کرد.

راه اندازی و تنظیم یک شبکه LAN کوچک:local area network

اگر در محیط کار یا منزل خود با بیشتر از یک کامپیوتر سر و کار دارید، احتمالاً به فکر افتاده‌اید که آنها را به یکدیگر متصل کرده و یک شبکه کوچک کامپیوتری راه بیندازید. با اتصال کامپیوترها به همدیگر می‌توانید چاپگرتان را بین همه آنها به اشتراک بگذارید، از طریق یکی از کامپیوترها که به اینترنت وصل است بقیه را نیز به اینترنت متصل کنید.

آموزش شبکه محلی LAN

طراحی شده تا بتوان از ریز کامپیوترها مینی کامپیوترها و کامپیوترهای بزرگ استفاده نمود شبکه Token Ring از استانداردهای IEEE 802.5 پیروی میکند

LAN & WAN

استفاده از شبکه‌های کامپیوتری محلی در چندین سال اخیر رشد فراوانی کرده است و سازمان‌ها و موسسات اقدام به برپایی شبکه‌های محلی و گسترده مطابق با نیاز خود نموده‌اند. هر شبکه کامپیوتری باید با توجه به شرایط و سیاست‌های هر سازمان طراحی وپیاده‌سازی گردد. در واقع شبکه‌های کامپیوتری زیر ساخت‌های لازم را برای به اشتراک گذاشتن منابع در یک سازمان فراهم می‌آورند

شبكه گسترده(WAN)

شبكه هاي گسترده ، ناحيه جغرافيايي بسيار بزرگي را تحت پوشش قرار مي دهند. مانند استان تهران، كشور ايران يا تمام دنيا. براي اتصال اين نوع شبكه ها از كابل هاي مخصوصِ بين اقيانوسي يا ماهواره ها استفاده مي شود.

معرفی انواع سرویس های ارتباطی شبکه های WAN

به عنوان شخصی که به تازگی وارد دنیای شبکه شده است و همچنین به تازگی دوره های شبکه را آغاز کرده است بایستی متوجه باشید که شبکه های مختلف نسبت به نوع بستر ارتباطی که در آنها وجود دارند نیز طبقه بندی می شوند. شما تاکنون یاد گرفته اید که شبکه ها از نظر ابعاد جغرافیایی به چند دسته تقسیم می شوند که LAN یا شبکه های محلی و WAN یا شبکه های گسترده از مهمترین این دسته بندی ها هستند. اما ضمن اینکه شما این موارد را بایستی یاد بگیرید

شبکه گسترده یا WAN که مخفف Wide Area Network می باشد.

WAN: مجموعه ای از دو یا چند LAN، یک WAN را تشکیل می دهد، البته این یک قانون همیشگی نیست چون ممکن است یک WAN فقط متشکل از اتصال دو کامپیوتر در دو نقطه ی دور از هم باشد، برای ایجاد WAN می توان از خطوط تلفن، امواج رادیویی و سایر تکنولوژی های مشابه استفاده کرد.

آشنائی با شبكه های WAN

WAN ( برگرفته از wide-area network ) ،‌ يك شبكه ارتباطی است كه يك حوزه جغرافيائی گسترده نظير يك شهرستان ، استان و يا كشور را تحت پوشش قرار می دهد. اين نوع شبكه ها دارای مشخصات منحصربفرد مختص به خود می باشند كه آنان را از يك شبكه محلی متمايز می نمايد .

شبکه کلان‌شهری (MAN) و شبکه گسترده (WAN)

شبکه کلان‌شهری (MAN) «شبکه کلان‌شهری» (Metropolitan Area Network) یک «شبکه رایانه‌ای» بزرگ است که معمولاً در سطح یک شهر گسترده می‌شود. در این شبکه‌ها معمولاً از «زیرساخت بی‌سیم» و یا اتصالات «فیبر نوری» جهت ارتباط محل‌های مختلف استفاده می‌شود

شبکه کلان شهری ( MAN)

شبکه کلان‌شهری (Metropolitan Area Network) یک «شبکه رایانه‌ای» بزرگ است که معمولاً در سطح یک شهر گسترده می‌شود. در این شبکه‌ها معمولاً از «زیرساخت بی‌سیم» و یا اتصالات «فیبر نوری» جهت ارتباط محل‌های مختلف استفاده می‌شود.

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه