از سرخ کردن بیش از حد ماهی خودداری کنید زیرا در این صورت اسیدهای چرب امگا 3 موجود در آن از بین خواهد رفت.

آشنایی با روش پخت 13 نوع ماهی

همه گزینه‌ها روی میز است!


از سرخ کردن بیش از حد ماهی خودداری کنید زیرا در این صورت اسیدهای چرب امگا 3 موجود در آن از بین خواهد رفت.

ماهی

پزشکان می‌گویند ماهی بخورید و سعی کنید ماهی‌های متنوعی را در سبد غذایی‌تان داشته باشید اما وقتی برای خرید آن می‌رویم یا سری به بازار ماهی فروش‌ها می‌زنیم. با انواع و اقسام ماهی‌ها روبرو می‌شویم و سردرگم می‌مانیم که کدام یک را برداریم. گاهی هم شاید فقط با توجه به قیمت‌ها یکی را انتخاب کنیم بدون آنکه بدانیم هر ماهی باید به روشی خاص پخته شود و برای غذایی خاص مناسب است. این مطلب به این موضوع اختصاص دارد که هر ماهی بهتر است با چه روشی پخته و مصرف شود.

 

1. ماهی شوریده

ماهی شوریده گوشتی لطیف دارد و بهتر است به صورت شکم‌پر (البته باید فقط تا کمر این ماهی باز شود) یا سرخ شده طبخ و مصرف شود.

 

2. ماهی شیر

این ماهی تیغ ندارد بنابراین برای کسانی که سختشان است ماهی تیغ‌دار بخورند، مناسب است. کباب و سوخاری، بهترین روش‌های پخت این ماهی محسوب می‌شوند.

 

3. ماهی حلوا سفید

این ماهی به دلیل طعم عالی‌ای که دارد، بهتر است تقریبا بدون هیچ ادویه‌ای تهیه شود. فقط کافی است به آن نمک و زردچوبه بزنید. این ماهی را باید همراه سرش نصف و فقط سرخ کنید. ماهی حلوای سفید بهترین گزینه برای خوردن با سبزی‌پلو است.

 

4. ماهی کفال

هنگام خرید ماهی کفال انواع درشت آن را انتخاب کنید زیرا کفال‌های کوچک طعم مناسبی ندارند. بهترین روش پخت کفال، کباب کردن است آن هم به این روش که آب نارنج، آب گوجه‌فرنگی و نمک را با هم مخلوط و ماهی را با آن آغشته کنید و در میان توری بگذارید و کباب کنید. هنگام کباب کردن نیز باید افزودن سس تکرار شود تا زمانی که ماهی کاملا بپزد.

 

5. اردک‌ماهی

این ماهی پوست کلفتی دارد، بنابراین باید پوستش کاملا گرفته و بعد پخته شود. کباب کردن و سوخاری کردن بهترین روش‌های پخت این ماهی هستند اما بهتر است گوشت اردک ماهی به قطعه های بسیار نازکی برش داده و با مخلوط آب نارنج، سیر و زعفران مزه دار شود تا هنگام خوردن گوشت آن احساس نکنید سفت است.

ماهی‌های تازه 3 ویژگی اصلی دارند؛ چشم‌های شفاف و سالم، گوشت

ارتجاعی و باله‌های سالم و نشکسته. اگر باله‌های ماهی خردشده باشند،

یعنی بارها و بارها یخ زده و یخش آب شده است

6. ماهی آزاد

ماهی آزاد به روش شکم‌پر یا سرخ شده برای خوردن آماده می‌شود.

 

7. ماهی سالمون

سالمون را می‌توان به صورت دودی، نیمه پخته در فر یا تفت داده شده در روغن زیتون آماده کرد.

 

8. ماهی سرخو

سرخ کردن و تهیه خوراک‌های چینی، به این طریق که سبزی‌های تفت داده و گوشت ماهی تکه شده نیز به آن افزوده و تفت داده می‌شود، بهترین روش‌های پخت ماهی سرخو است.

 

9. ماهی سفید

این ماهی را فقط باید نمک زد و بدون هیچ ادویه‌ای سرخ و خوردن کرد.

 

10. ماهی سنگسر

سنگسر به دلیل بافت گوشتی ویژه‌ای که دارد، برای تهیه خورش و قلیه ماهی بهترین گزینه است و پس از پختن در غذا خرد نمی‌شود.

 

11. ماهی قزل‌آلا

این ماهی را می‌توان سرخ کرد، در فر گذاشت یا در مایکروفر (با قدرت 800 و به مدت 5 دقیقه) و حتی به روش گریل‌کردن برای خوردن آماده کرد.

 

12. ماهی هوکی

این ماهی تیغ ندارد و می‌توان آن را به صورت فیله شده برای تهیه غذای فیش اند چیپس (غذای معروف انگلیسی)‌ استفاده کرد. البته قبل از اینکه آن را با خمیر مخصوص سوخاری کنید، باید آن را در آرد برنج بغلتانید.

 

13. ماهی تیلاپیا

این ماهی وارداتی است و دو نوع با خط صورتی و خط سیاه دارد و با هر روش پختی می‌توان آن را آماده خوردن کرد. البته بهتر است انتخاب شما تیلاپیا با خطوط صورتی باشد زیرا از نظر طعم و مزه به نوع با خطوط سیاه ارجحیت دارد.

ماهی شوریده گوشتی لطیف دارد و بهتر است به صورت شکم‌پر (البته باید فقط

تا کمر این ماهی باز شود) یا سرخ شده طبخ و مصرف شود

6 نکته ماهیانه

1. هرگز ماهی را با روغن زیتون به مدت طولانی سرخ نکنید زیرا حرارت دیدن طولانی مدت این روغن باعث تولید ترکیب‌های سرطان‌زا خواهد شد.

2. ماهی‌های تازه 3 ویژگی اصلی دارند؛ چشم‌های شفاف و سالم، گوشت ارتجاعی و باله‌های سالم و نشکسته. اگر باله‌های ماهی خردشده باشند، یعنی بارها و بارها یخ زده و یخش آب شده است.

3. وقتی ماهی را سرخ کردید، حتما روی دستمال حوله‌ای یکبارمصرف قرار دهید تا روغن اضافی آن گرفته شود.

4. از سرخ کردن بیش از حد ماهی خودداری کنید زیرا در این صورت اسیدهای چرب امگا 3 موجود در آن از بین خواهد رفت.

5. به ماهی زیاد نمک نزنید. در ضمن، هر ادویه‌ای را به هر ماهی نباید زد زیرا هر ماهی طعم مخصوص به خود را دارد و با ادویه‌ای خاص مزه بهتری می‌گیرد. دریا مانند باغی است که صدها درخت دارد و هر درخت میوه‌ای منحصر به فرد، پس نمی‌توان گفت این ماهی بوی زیادی دارد یا آن ماهی بدطعم است بلکه هر یک مزه خاص خود را دارد و به روشی ویژه می‌توان آن را برای خوردن آماده کرد.

6. هرگز ماهی‌های ریز را (در صورتی که طبیعت ماهی درشت است) انتخاب نکنید زیرا در این صورت، مواد مغذی بسیار کمی دارد و برای خوردن مناسب نیست.

بخش تغذیه و آشپزی تبیان


منبع: هفته نامه سلامت

 

مطالب مرتبط:

8 پیشنهاد سرآشپز برای تهیه‌ی ماهی فیله سوخاری

آشنایی با روش تهیه‌ی ماهی آ لای رنگینک

ماهی شکم‌پر و 9 راز خوشمزه تر شدن آن

آشنایی با روش تهیه‌ی فی تیله پیچان ماهی

آشنایی با روش تهیه‌ی قلیه ماهی با تن ماهی

آشنایی با روش تهیه‌ی کباب ماهی قزل‌آلا

8 پیشنهاد سرآشپز برای تهیه‌ی ماهی فیله سوخاری

روش تهیه‌ی ماهی و گردو

روش تهیه‌ی استیک ماهی با سُس شوید و لیمو

رولــت سـبـزی و مــاهــی

خوراک ماهی و لوبیا

ته چین ماهی

سمبوسه ماهی

پخت ماهی در فویل

کوکوی ماهی

خوراک ماهی ادویه‌دار

ماهی شکم پُر

آشنایی با روش پخت 13 نوع ماهی - تبیان

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=262886

17 نوامبر 2013 ... بهترین روش پخت کفال، کباب کردن است آن هم به این روش که آب نارنج، آب گوجه‌فرنگی و نمک را با هم مخلوط و ماهی را با آن آغشته کنید و در میان توری ...

آشنایی با روش پخت 13 نوع ماهی - فراورده های گوشتی - خانه

http://worldfood.ir/category/meatproducts/C_24739_____آشنایی-با-روش-پخت-13-نوع-ماهی--.htm

همه گزینه ها روی میز است! از سرخ کردن بیش از حد ماهی خودداری کنید زیرا در این صورت اسیدهای چرب امگا 3 موجود در آن از بین خواهد رفت. پزشکان می گویند ماهی بخورید و ...

آموزش آشپزی، غذاهای ایرانی، انواع دسر، آشپزی آنلاین،آشپزی با مرغ ...

http://www.persianv.com/ashpazi/index.php?page=13

آشپزی,اشپزی,تزیین سالاد,سالاد ماکارونی,طرز تهیه لازانیا,طرز تهیه ته چین مرغ ... آشنایی با روش تهیه‌ی ماکارونی با گوشت قلقلی ... آشنایی با روش پخت 13 نوع ماهی.

آموزش آشپزی، غذاهای ایرانی، انواع دسر، آشپزی آنلاین،آشپزی با مرغ ...

http://www.persianv.com/ashpaz/2013_11.php

آشپزی,اشپزی,تزیین سالاد,سالاد ماکارونی,طرز تهیه لازانیا,طرز تهیه ته چین مرغ, خورشت کرفس,جوجه کباب,تزیین سالاد الویه,سالاد ... آشنایی با روش پخت 13 نوع ماهی .

سوشی - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

http://fa.wikipedia.org/wiki/سوشی

اصل و روش تهیه مانند نوع قدیم‌تر سوشی، ناره‌زوشی است و در آن ماهی در داخل برنج .... نُوری به این علت بوجود آمد که آمریکائیان بخاطر عدم آشنایی با مزهٔ نوری، این لایه را از  ...

آشپزی - نکات مهم آشپزی - وبسوار

http://websavar.ir/fa/list/9/56

اگر شما هم عاشق دسر هستید ولی به خاطر نگرانی از چاق شدن آنها را کنار گذاشته اید با ایده‌های خوشمزه زیر دسرهایی رژیمی درست کنید. ۱۳۹۲/۱۰/۳۰ ۲۲:۲۳. آشنایی با روش ...

سبزی پلو با ماهی ویژه، مخصوص شب عید - بیتوته

http://www.beytoote.com/cookery/ghazaha/rice-vegetables-fish-special.html

طرز پخت سوپ میگو با سس لیمو کنجد,طرز تهیه سوپ میگو با سس لیمو ... با این مقدمه آشپزی بیتوته طرز تهیه ی نوع خاصی از سبزی پلو با ماهی را برای شما در نظر گرفته که حتما ..... آشنایی با غذاهای نذری ماه محرم .... 13 خودرو با چهره عجیب در دنیا +عکس ...

Category ماهی – نتایج جست‌وجوی – جديدترين اخبار ايران و جهان ممتاز نیوز

http://www.momtaznews.com/category/food/?s=ماهی

آشنایی با روش پخت ۱۳ نوع ماهی. پزشکان می‌گویند ماهی بخورید و سعی کنید ماهی‌های متنوعی را در سبد غذایی‌تان داشته باشید اما وقتی برای خرید آن می‌رویم یا سری به ...

روش تهیه تیرامیسو - ایران نیدز

http://www.iranneeds.com/food/288-884-173738/روش-تهیه-تیرامیسو-.aspx

تیرامیسو یکی از دسرهای بسیار خوشمزه ایتالیا است که تهیه آن بسیار ساده و سریع می باشد. ... تاریخ درج خبر: 1392/12/13 .... آشنایی با روش پخت 13 نوع ماهی.

مطالب جالب و خواندنی - پارس ناز

http://www.parsnaz.ir/news_cats_2.html

معرفی و آشنایی با کشورهایی که میلیاردها دلار خرج جنگ می کنند ... تهیه لباس عروسی با روش عجیب خانم در اتوبوس شهری + عکس ... آشنایی با 13 واقعیت عجیب در مورد چینی ها .... گرفتن ماهی از آب فاضلاب شهری در تگزاس + عکس ... برترین آرایشگران · ترفندی برای قفل کردن برنامه ها در ویندوز 7 · عکاسی پرتره چه نوع عکسی می باشد؟

سبزی پلو با ماهی سفید - پارسه گرد

http://www.parsegard.com/foodnutrition/سبزی-پلو-با-ماهی-سفید.html

با روش تشخیص ماهی تازه آشنا شوید و هنگام خرید دقت کنید. مواد لازم: ... این سس را برای درست کردن هر نوع ماهی‌ دیگر می‌توانید استفاده کنید. روغن را در تابه می‌ریزیم و آن ...

ماهیگیری - آموزش

http://fishsport.blogfa.com/cat-5.aspx

10 مه 2010 ... در ادامه شما را با چندین راز کوچک در مورد تهیه طعمه اشنا خواهیم کرد. ... های مناسب جهت هر نوع ماهیگیری باشد شما باید ماهی را در اندازه های کوچک قطعه قطعه کنید ..... + نوشته شده در دوشنبه 1387/09/25ساعت 5:13 بعد از ظهر توسط جاش | از خواندن ...

دنیای شیرین آشپزی - انواع خوراکها و غذاهای نونی

http://neginchef.blogfa.com/category/14

خوشبختانه تنوع توی ماهی بالاست و میتونید از نوع کم بو تر و بی استخوانش شروع کنید. ... تاريخ : شنبه هفتم دی 1392 | 13:4 | نویسنده : نگین | آرشیو نظرات ..... با یکی دو بار درست کردن سلیقه خانواده دستتون می یاد که چه روش پختی رو برای استیک ... و چند تا استیک های معروف دنیا رو براتون بگم که با اسمشون آشنایی داشته باشید:.

جام‌جم سرا | آموزش آشپزی: کته ماهی |ویدئو|

http://sara.jamejamonline.ir/NewsPreview/1452251381991391690

11 آوريل 2014 ... در ادامه مطلب می‌توانید روش تهیه «کته ماهی» را فرا بگیرید. ... آشنایی با روش پخت ۱۳ نوع ماهی · نکات آشپزی: رفع بوی بد ماهی · اردور خیار و ماهی ...

طرز تهیه انواع غذاها - تکناز

http://www.taknaz.ir/news_cats_77.html

آشپزی,اشپزی,تزیین سالاد,سالاد ماکارونی,طرز تهیه لازانیا,طرز تهیه ته چین مرغ, خورشت ... عکاسی پرتره چیست · آشنایی با مهارت های لازم در رابطه جنسی · گران ترین کفش دنیا کتانی 4 ... آموزش درست کردن 3 نوع غذای خوشمزه با لوبیا · آموزش درست کردن انواع نان · آموزش ساده درست کردن لازانیای ماهی .... پکیج آموزشی شنیون, imge13  ...

آیا مصرف ماهی در دوران بارداری می تواند مضر باشد؟ - لقمه

http://www.loghme.com/Pages/News-6507

گوشت ماهی در مقایسه با گوشت قرمز مقدار کالری کمتری دارد و در مقابل نوع چربی ... نحوه مصرف ماهی توصیه می کنیم که از خوردن ماهی خام و نیمه پخته اجتناب کنند و همه ...