دختران و ازدواج

شغل هایی که در وب سایت نشونه درج می شوند در بیش از 160 وب سایت تبلیغات آنها نمایش داده می شود.

دامادی که ستاره تاریخ شد

نخستین روز از آخرین ماه سال قمری، سالروز پیوندی آسمانی است که دیگر هیچ گاه مانند آن در تاریخ تکرار نشد. علی علیه السلام، با فاطمه(س)، برترین بانوی جهان پیمان عشق بست و خدا، آخرین فرستاده خویش را بر این پیمان گواه گرفت. خواستگاران حضرت زهرا (س) که بودند؟

+5شرط ازدواج بادوام را بشناسید

شروع هر ازدواجی با هزاران آرزوی خیر و امید به خوشبختی است. اما آیا واقعا هر ازدواجی به خوشبختی منجر می شود؟ آنهایی که امروز در دادگاه های خانواده رفت و آمد می کنند همان همایی نیستند که یک روز با عشق و امید سر سفره عقد نشستند؟

پیش نیازهای خوشبخت شدن

ازدواج بعد از بلوغ فکری و اجتماعی افراد اتفاق می افتد اما برای داشتن یک ازدواج موفق، دختران و پسران نیازمند یادگیری مهارت هایی هستند که با هم بودن شان را ساده تر، عاشقانه تر و سازگارانه تر می کند. این مهارت ها اگرچه جزو مهارت هایی است که افراد در همه مراحل زندگی به آن ها احتیاج دارند اما در ازدواج نقش پر رنگ تری خواهد داشت و دختر و پسرهای جوان باید بیش از دیگران به یادگیری این مهارت ها اهمیت بدهند.

ازدواج؟ مگه بیکارم!

اگر هنوز دوست دارید روزهای مجردی ادامه داشته باشد و ازدواج را یک حماقت می دانید، دراین مقاله با ما همراه باشید!

عشق ماندگارتر است یا صمیمیت زناشویی؟

برای پسرها شاید کمتر این حس وجود داشته باشد. اما برخی از دختران عشق و عاطفه را در نقطه مقابل روابط جنسی می بینند. همین می شود که وقتی وارد زندگی مشترک می شوند ذهنیت اشتباهی از روابط زناشویی داشته و آن را رفتاری بدون عاطفه و صرفا فیزیکی تصور می کنند.

اهمیت هوش معنوی در ازدواج

از هوش عقلانی، عاطفی و هیجانی شنیده اید. این ها توانایی هایی هستند که هر قدر در شما و شریک زندگی تان بالاتر باشد، می توانید شانس خوشبختی و سازگاری بیشتری داشته باشید. اما درباره هوش معنوی چه می دانید؟ فکر می کنید این هوش چه تاثیری بر زندگی مشترک دارد؟

روایت ازدواج امام علی و حضرت فاطمه از زبان امام رضا علیهم السلام

روایتی از امام رضا علیه السلام در كتاب عیون اخبار الرضا نقل شده است که در اینجا برایتان می آوریم. اما قبل از آن بگوییم که عیون اخبار الرضا یکی جامع‌ترین کتب شیعی در تاریخ علی بن موسی الرضا، امام هشتم شیعیان، و گفتاوردهای او به تألیف شیخ صدوق است. عیون اخبار الرضا از جمله کتاب های معتبر شیعه است که بسیاری از مسائل مربوط به فقه شیعه در آن بیان شده‌است.

اهمیت بلوغ عاطفی در ازدواج

سواد عاطفی یعنی فرد مراحل شروع یک رابطه عاطفی را می شناسد و می داند که در هر مرحله از مراحل روابط عاطفی چه رفتاری مناسب است، چه عملی باید انجام دهد و چگونه رابطه عاطفی خود را به خوبی هدایت و مدیریت کند.

یک راهنمای ایرانی اسلامی برای ازدواج

ازدواج بزرگترین تصمیم زندگی شماست که اگر آن را اشتباه رقم بزنید، ممکن است همه عمرتان تحت تاثیر این تصمیم قرار بگیرد. بنابراین بسیار مهم است که از تجربیات دیگران در این راه استفاده کنید و چه بهتر که گوشتان را با تجربیاتی که متخصصان می دهند، پر کنید.

چرا مشاوره قبل از ازدواج ضروری است؟

مشاوره قبل از ازدواج چندسالی است که باب شده. پیش از آن شاید کمتر کسی لزوم این مشاوره را احساس می کرد اما این روزها توصیه می شود پیش از مشاوره به هیچ کس بله نگویید.

ازدواج موقت؛ دختربازی نیست

عشق واقعی چه شکلی است؟

ازدواج قرار است سه نیاز اصلی را از ما برطرف کند. نیاز به محبت، نیاز جنسی و نیاز به خانواده و ادامه نسل. اگر انتخابتان طوری باشد که این سه نیاز یا حتی یکی از آنها برطرف نشوند، یعنی یک جای کار می لنگد.

ترس از ازواج و مجرد ماندن !

از ازدواج می ترسید؟ مدام نگرانید نکند انتخاب اشتباهی کنید وبدبخت شوید؟ به زندگی شکست خورده ها سرک می کشید و به بهانه درس گرفتن، از هر چه ازدواج و زندگی مشترک است وحشت می کنید؟ اگر پاسختان به این سوال ها مثبت است باید بگوییم که شما شانس زندگی مشترک خوب را از خودتان دریغ کرده و احتمالا همیشه مجرد می مانید!

آیا شما زوجی ایده آل خواهید بود؟

این که بتوانید عشقتان را همیشه تازه نگه دارید، مستلزم آن است که درست انتخاب کنید و مهم تر از آن درست زندگی کنید. اما از کجا باید مطمئن شوید که رابطه شما چشم انداز خوبی دارد؟

چطور جذاب به نظر برسید؟

در کنار لذتی که همسران باید از اخلاق و منش یکدیگر ببرند، لذت بردن از ظاهر و قیافه یکدیگر نیز امری مهم است زیرا تامین این نیاز مستقیما بر ایجاد روابط صمیمانه تر  و روابط زناشویی مطلوب تر اثرگذار است. با این وجود چه حد و مرزی را باید برای زیبایی در ازدواج در نظر گرفت؟

انگیزه‌های ازدواج از نگاه اسلام

داشتن همسر، علاوه بر این که زمینه ساز رفع نیازهای عاطفی و غریزی است، مسئولیت پذیری و تعهد انسان را افزایش می دهد و سبب می شود شخص خود را امانت همسر بداند و در حفظ خود از لغزش ها بیشتر تلاش کند.

خوش‌ترین و حیاتی‌ترین دوران زندگی انسان

نشانه های مردی که نقش بازی می کند !

عقدهای آسمانی خوب یا بد؟

اخلاق‌هایی که باید قبل از ازدواج ترک کنید

چه خصوصیاتی باعث می شود دیگران از ما فاصله بگیرند؟ اگر نمی خواهید مجرد بمانید این خصوصیات را در اسرع وقت از خودتان از بین ببرید. هیچ کس دوست ندارد با چنین آدم هایی ازدواج کند.

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه