دکـتر رات متـخـصـص و مشـاور جنـسـی در آمریکا اطلاعات مفیدی در مورد چگونگی مقابله با این بیماری و نحوه لذت بردن مجدد از زندگی را در اختیار شما قرار می دهد:

دکـتر رات متـخـصـص و مشـاور جنـسـی در آمریکا اطلاعات مفیدی در مورد چگونگی مقابله با این بیماری و نحوه لذت بردن مجدد از زندگی را در اختیار شما قرار می دهد:
واکـنــش افـراد در هـنــگام تشخیص بیماری تبخال ژنتیکی چیست؟
رایـج تـرین احسـاسـی که بـه افـراد دست می دهد چیزی نیست جز ترس و عصبانیت. آنها معمولا با خود می گویند:
"وای، خـدای من! زندگی ام به پایان رسید!" اما یک لحظه صبر کنید. شاید آگاهی از این قضیه که شما دارای نوعی بیماری هستید که باید تا پایان زندگی آنرا تحمل کنید قدری ناراحت کننده باشد. اما در عین حال باید بدانید که دنیا برای مبتلایان به این بیماری به آخر نمی رسد. تا به حال هیچ کس از این بیماری جان نسپارده است. افرادی بودند که در تمام طول عمر خود با این بیماری زندگی کرده و با آن کنار آمده اند. خانم هایی که به این بیماری مبتلا هستند، می توانند به راحتی باردار شده و صاحب فرزند شوند. این بیماری به راحتی قابل کنترل است. فقط کافی است به محظ رویت تبخال به یک پزشک متخصص مراجعه کنید تا او شما را به طور کامل با تمام معظلات این شرایط آگاه کند.
آیا کسی که دارای بیماری های آمیزشی است، می تواند از رابطه جنسی رمانتیک و سالم لذت ببرد؟
بله، شکی وجود ندارد که افرادی که دارای تبخال های ژنتیکی و یا سایر بیماری های جنسی هستند می توانند رابطه جنسی سالم و ارضا کننده ای را در تمام طول عمر خود داشته باشند. اگر در رابطه خوبی قرار داشته باشید و شخصی که دارای مشکل است با مساله خود کنار آمده باشد و عقیده اش این باشد که: "باید با این مسئله روبرو شویم" ارتباط می تواند برای همیشه ادامه پیدا کند.
شما برای کسی که مبتلا به این بیماری است و شدیدا احساسی تنهایی می کند چه پیشنهادی دارید؟
پیش از هر چیز شما باید بدانید که تنها آدمی نیستید که چنین احساسی دارید. تشخیص بیماری هم فقط به شخص شما منحصر نمی شود. بر طبق آمار جامعه پزشکی آمریکا تقریبا در حدود 60 میلیون آمریکایی به این بیماری مبتلا هستند (البته این در حالی است که تنها 10% از آنها از بیماری خود اطلاع دارند). گروههای پشتیبانی به طور حتم به شما کمک می کنند. آنها به شما آموزش می دهند که شما تنها کسی نیستید که در این شرایط قرار گرفته اید، همچنین مکانی را فراهم می کنند تا بیماران دیگری که دارای تبخال های ژنتیکی بودند تجربیات خود در مورد نحوه کنار آمدن با بیماری و رسیدن به موفقیت در برابر شریک زندگی شان را در اختیار شما قرار دهند. البته من معتقدم شما نباید برای مدت زمان طولانی در این گروه های پشتیبانی باقی بمانید. بالاخره باید در یک نقطه تصمیم خود را بگیرید و به زندگی عادی ادامه دهید.
در چه مرحله ای از ارتباط، شخص بیمار می تواند شریک زندگی خود را در جریان بیماری اش قرار دهد؟
زمانی که پایه های اولیه ارتباط ریخته شد و به جایی رسیدید که برقراری معاشقه اجتناب ناپذیر بود. البته شما نباید او را دقیقا قبل از شروع اولین رابطه جنسی در جریان بگذارید، بلکه بهتر است مکان آرامی برای گفتگو پیدا کنید. این مطلب بی اهمیتی نیست و هیچ کس نمی تواند دشواری آنرا دست کم بگیرد. این ریسک هم وجود دارد که طرف مقابل بگوید: "خداحافظ". اما شما مجبور هستید خطر آنرا بپذیرید. اگر او از خانه خارج شد و دیگر باز نگشت به هر حال این ارتباط برای شما مناسب نبوده. اما صحبت کردن در مورد این قضیه ضروری است؛ چرا که اگر مسئله را بازگو نکنید و بیماری به او نیز سرایت کند، با این کار همه چیز بدتر خواهد شد.
فکر می کنید چه مکانی مناسب تر است؟ چگونه سر صحبت را آغاز کنیم؟
اتاق خواب اصلا مناسب نیست. فضای رمانتیک مانند میز شام هم فایده ندارد. من پیشنهاد می کنم زمانی که در ماشین در حال رانندگی هستید و یا در حین قدم زدن در پارک موضوع را مطرح کنید. یک مکان کاملا اختصاصی. شما نباید گفگو پیرامون این مطلب را زمانی که هر دویتان از نظر جنسی تحریک شده اید، مطرح کنید. در این حالت مشکل، غیر منتظره و ناراحت کننده تر جلوه می کند. گفته های خود را یکبار در حضور یک مشاور، یا یک دوست صمیمی و یا مقابل آینه تمرین کنید. یک نفس عمیق بکشید. می توانید با چیزی شبیه به این شروع کنید: "من ارزش زیادی برای تو قائل هستم، دلم می خواهد برای مدت زمان طولانی در کنار هم باشیم، تا به حال کسی مثل تو در زندگی ام وجود نداشته، از اینکه تو را دارم خوشحالم، اما چیزی هست که باید حتما با تو در میان بگذارم؛ من تبخال تناسلی دارم. تمام اطلاعات را در مورد این بیماری گرفتم، می دانم باید در مورد آن چه کار کنم، به خوبی می دانم در موقع بروز باید چگونه آنرا مهار کنم."
آیا در زمان بروز می توان ارتباط جنسی برقرار کرد؟
اگر شما استرس داشته باشید، تعداد دفعات بروز تبخال بیشتر می شود، به همین دلیل من پیشنهاد می کنم کارهایی انجام دهید که حتی الامکان میزان استرس شما را کاهش دهد. زمانی که بیمار با خود تصمیم بگیرد: "من این مشکل را دارم، بنابراین باید راههای مقابله با آنرا فرا گیرم" راههای بسیار زیادی برای مقابله با بیماری را پیدا می کند. به خاطر داشته باشید که همیشه باید واقع نگر باشید، این یک بیماری مرگ آور نیست.
شخصی که آلوده شده باید با کسی که تصور می کند او آلوده اش کرده تماس بگیرد؟ چگونه باید او را مطلع سازد؟
اگر این قضیه مربوط به ارتباط های گذشته شما می شود یک نفس عمیق بکشید و بگویید: "واقعا شرم آور است که این آدم بدون اینکه به من بگوید مرا آلوده کرد، خدا را شکر که دیگر با او نیستم، خوب شد که از شر او خلاص شدم." اگر مربوط به ارتباط گذشته باشد و تصور می کنید که شخص بیمار خودش از موضوع اطلاعی نداشته میتوانید یک نامه برایش بنویسید (در این صورت شما افراد بسیار زیادی را از ابتلا به این بیماری نجات داده اید) اما این کار را تبدیل به نوعی مقابله نکنید. اگر شریک فعلی شما آلوده است باید با او صحبت کنید. بگویید: "احتمالا نمی دونی که تبخال ژنتیکی داری، اگه اینطوره بهتره ببینیم در مورد رابطمون باید چه کار کنیم."
لازم است به هر کسی که با او رابطه جنسی دارم بگویم که دارای تبخال هستم، حتی اگر هیچ نشانه و یا اثری از آن وجود نداشته باشد؟
لازم نیست یک تابلوی "من تبخال تناسلی دارم" درست کنید و پشت درب نصب نمایید تا تمام همقطارهایتان متوجه شوند، و یا حتی خانواده! اما شما باید اطلاعات موجود در این زمینه را در اختیار هر شخصی که با او رابطه جنسی برقرار می کنید، قرار دهید. نباید مشکل خود را دست کم بگیرید. این بیماری کاملا جدی است. جامعه پزشکی در حال کار کردن بر روی واکسن آن است، اما تا این لحظه چیزی به بازار عرضه نشده. شاید بعد ها درمان های بهتری ارائه شود، اما در حال حاضر باید مسئولیت آنرا به عهده گرفته و با هر کسی که رابطه جنسی دارید در مورد مشکل خود صحبت کنید.
آیا راه حلی برای بیماران به منظور حفظ نگرش و رفتار مثبت در خودشان دارید؟
سعی کنید هیچ گاه نا امید نشوید؛ نباید به خودتان بگویید که زندگی جنسی تان به پایان رسیده و یا نمی توانید صاحب فرزند شوید، این افکار سودمند نیستند. منظور من این نیست که به بیماری خود بی توجهی کرده و به آن اهمیت ندهید، بلکه باید همه چیز را از نظر منطقی تحلیل و بررسی نمایید.

تبخال تناسلی - دکتر محمدرضا صفری نژاد

http://www.safarinejad.ir/article.aspx?i=4&a=181

تبخال تناسلي يک بيماري قابل انتقال از طريق رابطه جنسي است، عامل آن ويروس تبخال يا ... تبخال تناسلي نوع 2 در زنان خيلي شايعتر از مردان مي باشد. ... اگر فردي داراي تبخال تناسلي فعال است، بايد تا بهبود کامل زخمها از برقراري رابطه جنسي ...... در چنین مواردی باید بلافاصله از روشهای جلوگیری از بارداری اورژانس استفاده کنید.

بیماریهای آمیزشی - تبخال تناسلی | هفت سیب

http://www.7sib.ir/fa/مقاله/بیماریهای-آمیزشی-تبخال-تناسلی

18 آگوست 2014 ... تبخال تناسلی یک بیماری قابل انتقال از طریق رابطه جنسی است، عامل آن ویروس تبخال ... تبخال تناسلی نوع 2 در زنان خیلی شایعتر از مردان می باشد. ... اگر فردی دارای تبخال تناسلی فعال است، باید تا بهبود کامل زخمها از برقراری رابطه جنسی خوداری کند چون خطر انتقال بیشتر است. ... روشهای تشخیص زگیل تناسلی.

آیا برای برقراری رابطه جنسی اضطراب دارید؟ - پزشکان ایران

http://www.pezeshkan.org/?cat=46

29 سپتامبر 2014 ... در واقعیت ما شاهد مردان و زنان زیادی هستیم که در رابطه ی جنسی خود اضطراب ... آموزش چند تمرین ورزشی برای داشتن رابطه جنسی بهتر .... که مرد دچار تبخال تناسلی شده است زیرا این بیماری در صورت انتقال به مادر برای جنین خطرناک است.

اگر هنگام برقراری ارتباط جنسی درد دارید بخوانید

http://www.hidoctor.ir/4081_اگر-هنگام-برقراری-ارتباط-جنسی-درد-داری.html/

19 ژوئن 2013 ... برخی از خانمها موقع برقراری ارتباط جنسی احساس درد میکنند ما امروز برای شما ... برای عشق بازی و ناز و نوازش خانمشان صرف کنند تا دستگاه تناسلی زن استراحت ... های داخلی به اندازه کافی برای مقابله با اینگونه دردها آموزش ندیده و مهارت ندارند. .... زگیل روی دستگاه تناسلی: این مشکلات در افرادی که از نظر جنسی بی بند و ...

رابطه جنسی ایمن ؛چگونه؟ - بیتوته

http://www.beytoote.com/wedlock/learn/safe2-how.html

رابطه جنسی ایمن بیماری های مقاربتی,عمل جنسی,اندام تناسلی,خال های ناحیه تناسلی, سلامت جنسی,برقراری ارتباط جنسی,شریک جنسی. ... تبخال تناسلی و ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) در زمانی که هنوز علائم بیماری بروز نکرده است ... هرساله حدود ۸۵ زن از ۱۰۰ زنی که از روشهای پیشگیری استفاده نمی کنند به طور ناخواسته باردار می شوند.

تبخال تناسلی - بیتوته

http://www.beytoote.com/health/malady-remedy/genital1-herpes-virus.html

هرپس تناسلی ممکن است در سایر نقاط دستگاه تناسلی اطراف مقعد و دهان زن و مرد، برحسب رفتار جنسی آنها ، ایجاد ... اصولاً تبخال‌های تناسلی جزء بیماری‌هایی هستند که از راه تماس جنسی منتقل می‌شوند. ... همچنین انتقال از مادر به فرزند در حین زایمان یکی از راه‌های مهم انتقال بیماری تبخال تناسلی است. .... رابطه زناشویی,زناشویی,مسائل جنسی.

زگيل هاي تناسلي چه هستند و چه چيزي باعث آنها مي شود؟ - رادیو سلامت

http://radiosalamat.ir/persian/program.php?Id_News=582

31 دسامبر 2011 ... زگيل هاي تناسلي به وسيله يک ويروس که از طريق رابطه جنسي، منتقل مي شود، ... در مردان زگيل ها معمولا در پوست خارجي آلت تناسلي و در زنان زگيل ها ...

آموزش سلامت همگاني - بهداشت و مراقبت از دستگاه تناسلی

http://iec.behdasht.gov.ir/index.aspx?siteid=143&pageid=29470

3- بیماریهای منتقله جنسی از طریق برقراری رابطة‌ جنسی با فرد آلوده به بدن انتقال می‌یابد. عفونت‌هایی مانند ایدز، زگیل تناسلی، سیفلیس، سوزاک، کلامیدیا، تبخال تناسلی و هپاتیت ب ... دستگاه تناسلی زن از دو بخش خارجی و داخلی تشکیل شده است.

بیماری های زنان زایمان نازایی - blogfa.com

http://doctorzanan.blogfa.com/9005.aspx

در این مقاله شما با انواع STD و نشانه های آن، ریسک ها گرفتن و راه های پیشگیری از آن ... همچنین با تماس با لکه های پوستی و زگیل آن در مرحله دوم بیماری می تواند منتقل شود . ... اگر شما یا همسرتان هرپس دهانی و یا دستگاه تناسلی داشته اید از برقراری رابطه ... میران ابتلا به ایدز به طور وسیعی در بین زنان دارای ارتباط جنسی با مردان در حال ...

(GENITAL HERPES ) تبخال دستگاه تناسلی - سیمرغ

http://www.seemorgh.com/health/2175/1961.html

تبخال تناسلی در مردان و زنان یک بیماری منتقله از راه جنسی است که برای ریشه کنی آن تا ... ارتباط جنسی در این مراحل موجب ابتلای فرد سالم می شود در حال حاضر روشهای متعددی برای .... بیماری هایی که از طریق رابطه جنسی محافظت نشده منتقل می شوند!

ویروس پاپیلوم انسانی - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

http://fa.wikipedia.org/wiki/ویروس_پاپیلوم_انسانی

۱ نحوه گسترش HPV; ۲ سرطان‌های مرتبط با HPV ... انواع تناسلی HPV می‌توانند ناحیه تناسلی زنان، از جمله فرج (بخش بیرونی مهبل)، آستر مهبل، و گردن ... بافتی غیرطبیعی (به‌عنوان مثال زگیل) شود و تغییرات دیگری را در سلول‌ها ایجاد نماید. ... محدود نمودن تعداد کسانی که شخص با آنها رابطه جنسی دارد راه دیگری برای کاهش دادن خطر است، ...

رابطه جنسی در دوران بارداری | مركز مشاوره امام خميني (ره)

http://moshavere.org/node/484

6 مه 2012 ... بعضی از زنان از ارگاسم در دوران بارداری می‌ترسند؛ چرا که تصور می‌کنند ... ضایعات هرپسی (مانند تبخال) برروی دستگاه تناسلی زن ویا مرد، دردهای زیر دل، ... برقراری رابطه جنسی نه تنها آسیبی به همسر وارد نمی‌سازد، بلکه به دلیل ... همسران باید با هم در مورد نحوه نگاهداشتن تماس فیزیکی شان در حین بارداری صحبت کنند.

دانستنی های جنسی - سایت تفریحی و سرگرمی تک مهر

http://www.takmehr.ir/category/health-medical/jensi

در مطلب زیر راهنمایی های جالبی برای برقراری رابطه جنسی بهتر براتون گذاشتم. ... علت ترشحات آلت تناسلی مردان چیست؟ ... چرا زنان از رابطه جنسی دلزده می شوند؟ ... انواع کاندوم و نحوه استفاده از کاندوم! ... همه چیز در مورد زگیل تناسلی · درمان اعتیاد به خود ارضایی · افزایش قدرت باروری در مردان · تمرین های کاربردی برای درمان زود انزالی  ...

بیماریهای مقاربتی2 - پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده

http://www.tanzimekhanevadeh.com/medicine-and-health/33--2

کسانی که مـی خـواهـنـد برای اولین بار با فردی ارتباط جنسی برقرار کنند باید ... این مقاله را پیش از اینکه تصمیم بگیرید با کسی رابطه جنسی داشته باشید ... درد در صورت وجود ارتباط دهانی در زنان: نیز دفع ادرار همراه با درد شدید، ترشحات مهبلی و ... ویروس تبخال دستگاه تناسلی(HSV) نوع دوم روش انتقال: ارتباط دهانی، مهبلی و یا مقعدی.

نکات مهم درمورد رابطه جنسی دهانی - پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده

http://www.tanzimekhanevadeh.com/wedlock/1220-نکات-مهم-درمورد-رابطه-جنسی-دهانی

آموزش مسائل جنسی ... رابطه جنسی دهانی یا همان اورال سکس، یکی از رابطه‌هایی است که برخی از زوجین، بدون در نظر ... در حال حاضر، بیماری زگیل تناسلی، جزو بیماری‌هایی است که بروز آن بیش از پیش شایع شده است. ... زیاد و علت این مساله هم افزایش تمایل زوج‌ها به برقراری سکس اورال و انتقال ویروس اچ.پی. .... چرا ایدز در زنان بیشتر است ...

تبخال تناسلی چیست و چگونی می توان از آن پیشگیری کرد؟ | شفاجو

http://shafajoo.com/content/blog/535/تبخال-تناسلی-چیست-و-چگونی-می-توان-از-آن-پیشگیری-کرد

15 آوريل 2014 ... تبخال تناسلی یک بیماری ویروسی است که از طریق رابطه جنسی محافظت ... زنان بیشتر از مردان به این ویروس آلوده هستند (تقریبا یک چهارم زنان و چیزی حدود یک پنجم مردان.) ... زخم وجود داشت، از برقراری رابطه جنسی بپرهیزید، همچنین اگر در دهان و روی لبهای شما و یا ... آموزش چند تمرین ورزشی برای داشتن رابطه جنسی بهتر.