ارتباط سردرد و رابطه جنسی!؟ - تصویر 1

سردرد ها مخصوصاً سردردهای میگرنی، به شدت روابط جنسی را تحت تاثیر قرار داده و به آن آسیب می رسانند. در آخرین همه پرسی انجام شده توسط موسسه ملی سردرد، ۶۹ درصد از مخاطبان اعلام کردند که در هنگام سردرد، تمایلی به شروع ندارند و ۳۵ درصد از مخاطبان اظهار داشته اند که فشار ناشی از سردرد، روابط زناشویی آن ها را نیز تحت تاثیر قرار داده است.

تاثیر سردرد بر روابط جنسی

معمولاً زمانی که بدن از هر نوع دردی در رنج است، هیچگونه تمایلی به ایجاد رابطه ندارد. دکتر Stephen F. Grinstead مشاور خانواده و مدیر مرکز ترک اعتیاد در ساکرامانتو کلیف، می گوید: اکثر بیماران من که از سردردهای مزمن و میگرنی رنج می برند، در زندگی زناشویی خود دچار سردمزاجی هستند. دردهای مداوم، سطح سروتونین (که نوعی انتقال دهنده عصبی در مغز و مشخص کننده خلق و خوی است) را کاهش می دهد. سروتونین ماده شیمیایی در بدن است که موجب خوش رفتاری فرد می شود. دکتر Grinstead توضیح می دهد که کاهش سطح این ماده در بدن باعث افسردگی و عدم تمایل به ایجاد رابطه جنسی می شود. افرادی که از دردهای مزمن رنج می برند، به علت افسردگی، تمایلات جنسی خود را سرکوب می کنند.

باید اضافه کرد که بیش از نیمی از مخاطبان در همه پرسی انجام شده توسط موسسه ملی سردرد، گزارش داده اند که رابطه جنسی به خودی خود باعث شدت سردردهای آنها می شود. در تحقیقی دیگر گفته شده است که در عده کمی از افراد، یک نفر از هر صد نفر، در زمان ارگاسم یا اندکی بعد از آن، دچار سردرد می شوند. معمولاً سردردهای ناشی از روابط جنسی برای مدت چند دقیقه بعد از رابطه، اتفاق می افتد، اما به ندرت افرادی هستند که تا ساعت ها بعد از نزدیکی از سردرد رنج می برند.

به نظر برخی از افراد مبتلا به میگرن، انجام رابطه جنسی باعث شدت سردرد آنها می شود. خوشبختانه این موضوع فقط برای گروه اندکی از جمعیت مبتلا به میگرن، صحت دارد. اینها اظهارات دکتر Seymour Diamond متخصص مغز و اعصاب و مدیر اجرایی موسسه ملی سردرد در شیکاگو است. او می گوید در حقیقت شواهدی نیز وجود دارد که برخی اوقات انجام رابطه جنسی باعث جلوگیری از بروز سردردهای میگرنی می شود. از آنجایی که رابطه جنسی باعث آزاد شدن اندورفین (کاهش دهنده درد) در بدن می شود، برای برخی افراد انجام آن باعث کاهش سردردهای آنها می شود.

سردرد و رابطه جنسی: اصلاح کننده روابط عشقی

این خبر خوبی است که سردردها موجب پایان روابط عشق ورزی نیستند. حفظ صمیمیت با وجود سردردهای مزمن، مبتنی بر دو مولفه اساسی است: پیشگیری یا درمان سردردها و تمایل به برقراری رابطه با شریک زندگیتان.

سردردها متفاوتند و روش های درمانی موثر در هر نوع سردرد با نوع دیگر متفاوت است. سردردهای میگرنی معمولاً در یک طرف سر اتفاق می افتند، اغلب دردهای ضربان دارند و معمولاً با علائمی از جمله حالت تهوع و حساسیت شدید به نور و صدا همراهند.

دکتر Diamond می گوید: گروهی از مردم ممکن است از سردردهای تنشی رنج ببرند که از علائم آن کسالت و احساس فشار در کل سر است. این نوع سردردهای مزمن، ممکن است هر روز برای فرد اتفاق بیفتد. دکتر Diamond در مقایسه این نوع سردردها با دردهای میگرنی اظهار می دارد: این نوع سردردها معمولاً خفیف تر هستند و با انجام مقاربت، شدت نمی گیرند.

به طور کلی جلوگیری از سردردهای میگرنی شامل اجتناب از محرک هایی است که منجر به سردرد می شوند مانند استرس یا مصرف یک نوع خوراکی خاص. داروهایی که باعث پیشگیری یا درمان سردردهای میگرنی و سایر انواع سردرد ها می شوند شامل:

- سد کننده های بتا مانند پروپرانولول یا آتنولول (ایندرال یا تنورمین)

- داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی مانند ایندومتاسین یا ناپروکسن (ایندوسین، آناپروکس)

- تریپتان ها مانند سوماتریپتان یا ریزوتریپتان (ایمیترکس، ماکسالت)

برای جلوگیری از سردردهایی که بر اثر ارگاسم اتفاق می افتند، پزشکان معمولاً استفاده از این داروها را در حدود یک ساعت قبل از شروع نزدیکی توصیه می کنند.

 

سردرد و رابطه جنسی: میزان رابطه

دکتر Grinstead اظهار می دارد، علاوه بر تاثیرات منفی مستقیمی که سردرد بر زندگی فرد دارد، بر روابط صادقانه و موثر وی نیز آسیب می رساند، بنابراین باید برای جلوگیری از آسیب های جدی آن بر روابط زناشویی، فکری اندیشید.

وی همچنین می گوید شخصی که از سردرد رنج می برد، باید از روش های موثر متفاوتی برای درمان و مدیریت درد و بالا بردن کیفیت زندگیش بهره ببرد. مانند امتحان داروهای متفاوت و جدید یا تجربه تکنیک های موثر برای کاهش استرس. علاوه بر اینها دکتر می گوید اگر سردرد، روابط زناشویی و رابطه های شما را تحت تاثیر قرار می دهد، از اینکه این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید، خجالت نکشید. با یک تشخیص صحیح و تجویز داروی مناسب، افراد مبتلا به سردرد، مجبور به چشم پوشی از لذت رابطه و صمیمیت ناشی از رابطه جنسی نخواهند بود و سردردها دلیلی برای انجام ندادن آن نمی شوند.

گردآوری: مجله اینترنتی زیگیل

منبع : مجله پزشکی مادر

رابطه جنسی باعث کاهش سردردهای میگرنی میشود

http://www.tanzimekhanevadeh.com/wedlock/1152-رابطه-جنسی-و-کاهش-درد-میگرن

رابطه جنسی و میگرن. ... رابطه جنسی باعث کاهش سردردهای میگرنی میشود ... ارتباط بین میگرن و افزایش تمایل جنسی بسیار پیچیده است اما بنظر میرسد این امر مربوط  ...

آیا بعد از نزدیکی سردرد دارید؟ / بررسی علل سردرد بعد از رابطه جنسی

http://www.beytoote.com/wedlock/learn/investigation2-causes1-headaches.html

سردرد بعد از رابطه جنسی علت سردرد بعد از نزدیکی رابطه جنسی علل سردرد پس از رابطه جنسی,علل سردرد بعد از سکس,درمان ... در مورد سردرد های بعد از رابطه جنسی باید گفت علل مختلفی باعث بروز آنها می شود. ..... پذیرش اعتیاد و ارتباط صحیح با معتاد .

میگرن و رابطه جنسی - پارسی طب

http://fa.parsiteb.com/news.php?nid=15642

چگونه می توانید زندگی جنسی تان را از سردرد های میگرنی دور نگه دارید تا آسیب نبیند؟ میگرن، مانند ... زوج ها برای حفظ ارتباط شان نیاز دارند آن را تقویت کنند. میگرن ...

ارتباط سردرد و رابطه ی جنسی - بیوطب

http://bioteb.ir/1578/ارتباط-سردرد-و-رابطه-ی-جنسی.html

15 ژوئن 2014 ... سردرد‌ها مخصوصاً سردردهای میگرنی، به شدت روابط جنسی را تحت تاثیر قرار داده و به آن آسیب می‌رسانند. در آخرین همه پرسی انجام شده توسط موسسه ملی ...

ارتباط سردرد و رابطه جنسی!؟ - کلوپ مادران

http://www.madarclub.com/fa/ndt/99359/ارتباط-سردرد-و-رابطه-جنسی--

سردرد‌ها مخصوصاً سردردهای میگرنی، به شدت روابط جنسی را تحت تاثیر قرار داده و به آن آسیب می‌رسانند. در آخرین همه پرسی انجام شده توسط موسسه ملی سردرد، ۶۹ درصد از ...

چرا پس از ر ابطه جنسی سردرد ایجاد می شود - مجله پزشکی دکتر سلام

http://www.hidoctor.ir/5976_چرا-پس-از-ر-ابطه-جنسی-سردرد-ایجاد-می-شود.html/

24 آگوست 2013 ... علت سردرد پس از رابطه جنسی از چه چیزی میتواند باشد . ... نگهداری مواد غذایی, ارتباط بهداشت و سلامت, بهداشت عمومی, بهداشت فردی, بهداشت محیط و …

آیا سردرد گرفتن با رژیم ارتباط دارد؟ - مجله پزشکی دکتر سلام

http://www.hidoctor.ir/18194_آیا-سردرد-گرفتن-با-رژیم-ارتباط-دارد؟.html/

12 مارس 2014 ... در ادامه چندین محرک سردرد را برایتان فهرست کرده ایم: ... طبع های مختلف با انواع گوشتها ( 1022 ) · بارداری و باورهای غلط در مورد رابطه جنسی در این دوران ...

Category سردرد – نتایج جست‌وجوی – جديدترين اخبار ايران و جهان ممتاز ...

http://www.momtaznews.com/category/sabk/?s=سردرد

بررسی علل سردرد بعد از رابطه جنسیدر مورد سردرد های بعد از رابطه جنسی باید گفت علل مختلفی باعث بروز آنها می شود. ... ارتباط آلرژی‌های فصلی با سردردهای میگرنی.

رابطه جنسی چه اثری بر سردردهای میگرنی دارد؟ - آفتاب

http://www.aftabir.com/lifestyle/view/184180/رابطه-جنسی-چه-اثری-بر-سردردهای-میگرنی-دارد

7 جولای 2014 ... تحقیقات جدید نشان داده اند که ارتباط جنسی می تواند به بهبود سردرهای میگرنی کمک قابل ملاحظه ای نماید. بر اساس این مطالعات که توسط محققان آلمانی ...

درمان سردرد به طور طبیعی - سیمرغ

http://www.seemorgh.com/health/2121/18559.html

عوامل سردرد زیاد می‌باشند، اما علت اصلی به شیوه زندگی بر می‌گردد. ... آیا سردرد با افزایش وزن ارتباط دارد؟ .... تغذیه و بیماریها-غذاهایی برای داشتن رابطه جنسی بهتر.

شيوع سردرد ميگرني در مبتلايان به بيماري پرولاپس دريچه ميترال

http://asp.irteb.com/article/completeArticle.aspx?id=9

سردرد ميگرن‌ يك‌ اختلال‌ عصبي‌ ـ عروقي‌ شايع‌ است‌ كه‌ حدود 4 تا 5 درصد جامعه‌ به‌ آن‌ ... به‌ مطالعه‌اي‌ در اين‌ زمينه‌ برخورد نكرديم‌، اين‌ تحقيق‌ در راستاي‌ تعيين‌ ارتباط‌ بين‌ اين‌ ... است‌ كه‌ براساس‌ اين‌ نتايج‌: از نظر جنس‌ (54/86 درصد) 45 نفر زن‌ و بقيه‌ مرد بودند.

روابط زناشویی,پرده بکارت,دستگاه تناسلی زنان,آمیزش,انواع کاندوم ...

http://www.jazzaab.ir/news_cats_38.html

تمرینات ورزشی مفید برای رابطه جنسی بهتر (تصویری) · خیلی آهسته یا بیش از ... بررسی علل سردرد بعد از رابطه جنسی ... وقتی ارتباط جنسی مثل مسکن عمل می کند.

آموزشهایی برای زوجین - تأثیر میگرن بر رابطه جنسی و راه حل آن

http://3exeducation.blogfa.com/post/94

اما دکتر وینسنت مارتین، متخصص سردرد در دانشگاه سینسیناتی می‌گوید:" سردرد میگرنی می‌تواند زمانی که زنان آمادگی برقراری ارتباط جنسی دارند آغاز شود و به زندگی ...

بانک اطلاعات سردرد

http://www.headaches.ir/

رابطه بین سردرد های اولیه و خواب (میگرن، تنشی و خوشه ای) در ادبیات پژوهشی تاریخچه ای ... ارتباط بین خواب و میگرن در پژوهش کلمن و راینس تایید شده است، ... 4- روابط جنسی: روابط جنسی خود میتواند در برخی از افراد موجب سردرد گردد، که البته در مقاله ...

ارتباط سردرد با ديدن بدن عريان زنان و درمان؟ - New Sexual Medicine

http://novin-jensi.ir/FAQ/FAQ68.htm

اما شاید پس از گذشت 15 ماه پس از آغاز این سردردها به همزماني این سردرها با دیدن اینگونه ... به دلیل نداشتن روابط جنسی ناراحت باشم با توجه به اینکه من مجرد هستم بنابر این رابطه ... ارتباط بين سردرد و هيجانات جنسي موقع نزديكي پديده ناشناخته اي در جهان ...

بین ارگاسم در زنان و سردرد چه رابطه ای وجود دارد؟ | کوکا

http://www.coca.ir/women-headaches/

13 جولای 2014 ... سر درد مقاربتی که با نام های سردرد جنسی و سردرد در فاز ارگاسم هم ... اند که این نوع سردرد به علت افزایش ناگهانی فشار خون در حین رابطه جنسی و علل ... دلایل سردرد و پیشگیری از آن · ارتباط بین میگرن با تغییر هورمون های بدن چیست؟