قاعدگی یکی از بزرگترین و مهمترین اتفاق در زندگی هر دختر است. سن متوسط شروع قاعدگی حدود 12 سالگی است، اما این بدان معنی نیست

قاعدگی یکی از بزرگترین و مهمترین اتفاق در زندگی هر دختر است. سن متوسط شروع قاعدگی حدود 12 سالگی است، اما این بدان معنی نیست که همه دختران در سن 12 سالگی قاعده می‌شوند. یک دختر در فاصله سنی 8 تا 16 سالگی ممکن است قاعده شود. و حتی ممکن است کمی این سن زیاد و کم شود.
اما رابطه ی بین شروع قاعدگی و جنسیت جنین چیست؟ 
می دانیم که جنسیت جنین تقریبا ربطی به مادر ندارد و این کروموزوم های مرد هستند که جنسیت جنین و نطفه را مشخص می کنند. اما در این مقاله یک نکته ی قابل توجه و جالب وجود دارد که ارتباط بین سن شروع قاعدگی و جنسیت جنین را به اطلاع می می رساند.
جنین انسان
سن شروع پریودهای ماهانه به طور دقیق قابل پیش‌بینی نیست، اما در اغلب موارد تابع الگوی خانوادگی است، یعنی اگر پریود مادر زود شروع شده باشد، این احتمال وجود دارد که فرزند دختر هم زود پریود شود.
دیرتر شروع شدن عادت ماهیانه به عواملی دیگر هم بستگی دارد، مثل لاغری شدید، کم‌خوری عصبی (آنورکسیا)، ورزشکار بودن (ورزش شدید و دائمی)، استرس‌های شدید یا بعضی بیماری‌های خاص.
مطالعات نشان می‌دهند که زنانی که در سن کم‌تر از 12 سالگی برای اولین بار عادت ماهانه را تجربه کرده‌اند، با احتمال بالاتری صاحب فرزند دختر می‌شوند. دلیل، تفاوت میزان هورمون‌های زنانه در بدن این زنان است.
جنسیت جنین، اغلب موضوع جذابی برای والدین و اطرافیان آن‌ها است. اما آیا قبل از شکل‌گیری جنین می‌توان حدس زد که زنی دختر به دنیا خواهد آورد یا پسر؟
گروهی از محققان ، ارتباطی بین جنسیت جنین و سنی که مادر برای اولین بار عادت ماهانه را تجربه کرده، یافته‌اند.
این محققان در مطالعه خود از 10 هزار زن، سنی را که در آن برای اولین بار عادت ماهانه شده اند و جنسیت فرزندشان را پرسیدند. نتایج مطالعه نشان می‌داد که فرزند 46 درصد از زنانی که در سن 10 سالگی برای اولین بار عادت ماهانه را تجربه کرده بودند،‌ پسر است.
احتمال پسردار شدن وقتی سن اولین تجربه عادت ماهانه در زن به 12 سال می‌رسید،‌ به 50 درصد و وقتی سن اولین عادت ماهانه مادر به 14 می‌رسید، به 53 درصد افزایش می‌یافت.
مطالعات قبلی نشان داده‌اند که میزان هورمون زنانه اوسترادیول در زنانی که قبل از سن 12 سالگی برای اولین بار عادت ماهانه را تجربه می‌کنند،‌ بالاتر است. شاید همین امر باعث از بین رفتن خود به خودی نطفه‌های پسر در بدن این زنان شود.
به اعتقاد والری گرانت از دانشگاه اوکلند نیوزلند،‌ نتایج به دست آمده از این مطالعه قابل باور و پذیرفتنی است، زیرا ما می‌دانیم که جنین‌های پسر نسبت به عدم تعادل در هورمون‌ها آسیب‌پذیرتر از جنین‌های دختر هستند.

سن شروع عادت ماهانه مادر با جنسیت فرزند ارتباط دارد - بیماری - مراقبت ...

http://www.salamatnews.com/news/28026/سن-شروع-عادت-ماهانه-مادر-با-جنسیت-فرزند-ارتباط-دارد

19 مه 2011 ... جنسیت جنین، اغلب موضوع جذابی برای والدین و اطرافیان آن‌ها است. اما آیا قبل از شکل‌گیری جنین می‌توان حدس زد که زنی دختر به دنیا خواهد آورد یا پسر؟

اهمیت سن شروع قاعدگی - آکاایران - بارداری و زایمان علائم ... - کودک آکا

http://koodakan.akairan.com/koodak/zaieman1/shroa3.html

سن متوسط شروع قاعدگی حدود 12 سالگی است، اما این بدان معنی نیست که همه دختران در سن 12 سالگی ... جنسیت جنین، اغلب موضوع جذابی برای والدین و اطرافیان آن‌ها است.

چگونه در تعيين جنسيت جنين دلخواهمان موثر باشيم؟ | مالزی: مجله ...

http://www.iranianmalezi.com/mul/1867-baby.html

انتخاب جنسيت فرزند به دلخواه ،از دير باز، يکی از آرزوهای بشر بوده است. ... جنين بايد تا حد امكان تا زمان تخمك گذاري (روز 14 از شروع قاعدگي در سيكلهاي 28 روزه)كه زمان ...

دکتر صدیقه آذری - متخصص زنان و زایمان -

http://www.drs-azari.ir/index.php?ToDo=MemberQuestions&Page=98

30 ژوئن 2013 ... ما روز 16 ماه با هم رابطه ی سطحی داشتیم به طوری که پیشاب وارد واژن شد . ... خیلی کمی ازم میاد بعضی وقتا کلا قطع میشه و بعد دوباره شروع ب خونریزی میکنه . ... تاخیری قبل نزدیکی جهت بارداری وروی جنسیت جنین تاثیردارد باتشکر .... بارداری در زمان بی نظمی قاعدگی چک می شود + سونو رحم [ 1392-04-08 16:26:14 ].

اختصاصی بانوان

http://womanblog.persianblog.ir/

22 جولای 2009 ... + کفش پاشنه بلند برای رابطه جنسی مفید است ..... یک دوره قاعدگی از اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز قاعدگی بعدی می باشد. .... یک متخصص زنان و فلوشیپ نازایی گفت: سقط جنین‌ هایی که توسط افراد ... 2- تاثیرات اجتماعی فرهنگی: استرس‌های شغلی، فشار اقتصادی و تصاویر رسانه ای از جنسیت می‌تواند به طور ...

شهریور 1387 - پزشكي

http://iranteb.blogfa.com/8706.aspx

يك سيكل قاعدگي از اولين روز خونريزي قاعدگي شروع مي شود. .... شود بلكه مي‌بايست با ارائه پاسخ مناسب به سئوالاتي كه ذهن كودك را در رابطه با جنسيت مشغول نموده است ...

محاسبه هفته ها و ماه های بارداری - نی نی سرچ

http://www.ninisearch.com/1392/articles/weeks-and-months-of-pregnancy/

برای مثال اگر آخرین قاعدگی زن قبل از بارداری از روز ۱۵ مردادماه سال ۱۳۹۲ شروع شده باشد، این روز(یعنی ۱۵/۰۵/۱۳۹۲) نقطه شروع دوره نه ... تعیین جنسیت جنین در بارداری.

وبلاگ اختصاصی دکتر نازیلا کرمی

http://dr--karami.blogfa.com/

13- زنهایی كه با استفاده از بدن و جنسیت خود مردها را بازی میدهند. ... در چنین صورتی عمل مقاربت می تواند برای زن دردناک باشد و تجربه بد از رابطه جنسی در ذهن او باقی بماند. ... ترس‌ از آسیب‌ رسیدن‌ به‌ جنین‌ در صورت حامله بودن .... در روز هشتم ، بسته بعدی قرص را بدون توجه به روز شروع قاعدگی آغاز نمایید و چنانچه تا هفت روز خونریزی  ...

زناشویی : روابط زناشویی ،آموزش روابط زناشویی،دانستنیهای جنسی ...

http://www.niksalehi.com/index-porsesh.php?page=4

سقط جنین قانونی در ایران چگونه است؟ .... ارتباط سن شروع قاعدگی مادر با جنسیت فرزند! ارتباط سن شروع ... زمان بندی رابطه زناشویی برای تعیین جنسیت فرزند!

دکتر رویا امدادی: متخصص زنان و زایمان

http://dremdadi.com/

پرسش و پاسخ درباره بی نظمی در قاعدگی .... برچسب ها: سقط خودبخودی، عدم رشد جنین ، نازاای، نازایی، ... در صورت وجود ترشح شیر و پریود نامنظم و یا تمایل به بارداری حتما باید داروی بروموکریپتین برای شما شروع شود و به تدریج میزان آن .... قسمت میانی سوچور سزارین مشاهده گردید خواهشمندم مرا در رابطه با سوالات زیر راهنمایی فرمایید .1- ...

تعیین جنسیت فرزند - پارسه گرد

http://www.parsegard.com/childchildcare/تعیین-جنسیت-فرزند.html

با انواع روش‌های تعیین جنسیت نوزاد و مزایا و معایب آن آشنا شوید تا با دیدی باز ... و نه رابطه علت و معلولی و اثبات کننده این امر است که رژیم غذایی بر جنسیت جنین تأثیر می‌گذارد. ..... برای تعیین تخمک گذاری ترشحات ملاکه یا نیمه سیکل قاعدگی؟

محاسبه زمان تخمک گذاری | نی نی رشد

http://niniroshd.ir/?p=303

18 مه 2013 ... ( اگر دوره قاعدگی شما نامنظم است این روش مناسب شما نیست ) ... بنابراین شما می توانید برای باردار شدن به برقراری رابطه آمیزشی با همسر خود ... با سلام،من سه وچهار روز قبل از شروع پریود لکه بینی دارم. ... برای انتخاب جنسیت چندین روش وجود دارد. ... استفاده کند تاثیری منفی بر اسپرم و متعاقباً بر جنین خواهد گذاشت؟

آموزشهایی برای زوجین - تنظیم خانواده

http://3exeducation.blogfa.com/category/3?p=2

خودخواهی در رابطه زمانی شروع می‌شود که هرکدام از دو طرف شدیداً درگیر نیازهای جسمی ...... اگر شروع قاعدگی، بیش از یک هفته به تاخیر افتد و یا هر مورد خاص دیگی وجود داشته .... کی در هیوگوی ژاپن، ارتباطی بین جنسیت جنین و سنی که مادر برای اولین بار ...

بهداشت قاعدگی، عادت ماهانه (پریود) در دختران - مجله پزشکی دکتر سلام

http://www.hidoctor.ir/3103_بهداشت-قاعدگی،-عادت-ماهانه-پریود-در-دخ.html/

19 سپتامبر 2012 ... تحقیقی دیگر نشان داد سن شروع قاعدگی در دختران نروژی 17 سالگی بوده ... جایگاه لانه گزینی تخم و مکان پرورش جنین است و هر ماه یکبار برای جای ...

زنان و مامایی - مشاوره نی نی سایت

http://clinic.ninisite.com/Pages/Cats-زنان_مامایی_-83-1.html

سوال: با سلام،میخواستم بدونم برای تعیین جنسیت اینکه بچه پسر شه فقط رژیم غذایی کافیه (و چه رژیمی بهتره )یا اینکه ... یعنی چند روز مانده به شروع سیکل قاعدگی.

وبلاگ - مشاوره تلفنی صدای سلامتمشاوره تلفنی صدای سلامت | مشاوره ...

http://moshavercard.com/وبلاگ/

20 ا کتبر 2014 ... تأثیر جنسیت در طلاق .... ۱۸- اعتماد به نفس شما نسبت به زمان شروع رابطه با شریکتان کمتر شده است. ۱۹- فکر .... تاخیر در قاعدگی و پیشگیری…