جنون جنسی در کمین جوانان!؟


این بار زنگ خطر«جنون جنسی» به صدا درآمده است. زنگ خطری که به‌گفته کارشناسان آسیب های اجتماعی از مدت ها قبل بی آن‌که به گوش مردم و مسئولان برسد به صدا درآمده بود و اکنون با هشداری  که  از سوی وزارت بهداشت و درمان در خصوص افزایش آن به خصوص به عنوان یکی از راه های انتقال بیماری هایی نظیر ایدز روی خروجی خبرگزاری ها قرار گرفت، نشان می‌دهد که موج افزایش آسیب های اجتماعی در کشور با افزایشی بیش از آنچه پنداشته می‌شد، همراه است.

محمدمهدی گویا، رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت روز گذشته از جنون جنسی به عنوان اولین و مهم ترین جنونی که در اثر مصرف مواد مخدر صنعتی و قرص های روانگردان در افراد ایجاد می‌شود، نام برده و گفته که  تجربه نشان داده مصرف کنندگان این مواد دچار جنون جنسی می‌شوند و پیامد این جنون جنسی بیماری ایدز است و در آن تردیدی وجود ندارد.

جنون جنسی، رفتار توام با خشونت و گستاخی

روانگردان های صنعتی مدت هاست که  با  تولید خانگی در زیرزمین ها،  کاهش هزینه مصرف، در دسترس قرار داشتن و هم چنین سهولت در طریقه مصرف، در اختیار افراد بسیاری از اقشار و طبقات مختلف جامعه قرار گرفته اند تا آسیب‌های اجتماعی نوظهور و رفتارهای پرخطر جنسی نسبتا جدیدی نظیر جنون جنسی را از بطن خود بیافرینند و این آسیب ها نیز به نوبه خود راه را برای افزایش بیماری‌هایی نظیر ایدز در جامعه باز کنند. مواد مخدری که به گفته رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، گاه حتی با عناوین مختلف از قرص های کاهش وزن گرفته تا داروی پوست، به افرادی که شناختی از آن ندارند عرضه می‌شوند.

مجید ابهری، آسیب شناس و رفتار شناس اجتماعی به ارائه مفهومی‌از جنون جنسی در جامعه پرداخته و می‌گوید: «جنون جنسی به رفتار های جنسی اطلاق می‌شود که خارج از چارچوب های منطقی و قانونی و شرعی بدون کنترل، که همراه با خشونت و زورگویی و گستاخی است انجام می‌شود.» به‌گفته این آسیب شناس، فرد در این حالت به خاطر انباشت غریزه جنسی و عدم مهار آن تحت تاثیر عواملی نظیر مصرف روان گردان ها یا مناظر و عوامل محیطی تحریک کننده قرار گرفته  و از آن جا که مهارت کنترل هیجان های رفتاری اش را ندارد، تلاش می‌کند تا با روش های حیوانی غریزه خود را تخلیه کند، بنابراین دست به خشونت جنسی می‌زند.

ابهری از این جنون تحت عنوان توحش جنسی نیز نام برده و می‌افزاید که در این حالت عدم تمایل طرف مقابل، مجرد یا متاهل بودن، وحشت زدگی و اصولا هیچ یکی از این دست عوامل دلیلی برای خودداری فرد مهاجم نیست و افراد گرفتار جنون جنسی در بیشتر موارد ممکن است حتی به افراد خانواده و نزدیکان خود نیز تعرض کرده و آن ها را مورد آزار و اذیت جنسی قرار دهند. به گفته وی افزایش این جنون و خشونت در کنار انحرافات و تجاوزها و رفتارهای پرخطر جنسی دیگر نشان از ضعف مدیریت غریزه جنسی در جامعه دارد.

چرا جنون جنسی، اولین جنون حاصل از مخدر صنعتی است؟

ابهری در پاسخ به این سوال که چرا جنون جنسی اولین جنون حاصل از مواد مخدر صنعتی است و اصولا این جنون در کشور ما اولین است یا در هر مصرف کننده مواد مخدر صنعتی، می‌گوید که غریزه جنسی به خودی خود و بدون محرک، عامل بروز بسیاری از ناهنجاری هاست و اگر این غریزه با مصرف روان گردان های صنعتی نیز همراه شود، افزایش گستاخی و بی شرمی‌مصرف کننده در رفتارهای جنسی را بیش از این افزایش داده و فرد را وادار به رفتارهای غیرمنطقی و پرخطر می‌کند. با این حال مواد روان گردان خصیصه ای دارد و آن هم پررنگ کردن و تشدید کمبود‌های روانی و فیزیکی مصرف کننده است.

این مواد، همان طور که فرد افسرده را به گریه وامی‌دارد، فرد گرفتار مشکلات جنسی را نیز به رفتار‌های پرخطر و جنون جنسی متمایل می‌کند و این نشان می‌دهد که درصد گرفتاری به مشکلات جنسی در کشور ما با افزایش همراه است. وی نقش کم رنگ شدن باورها و اعتقادات مذهبی را در افزایش مشکلات جنسی افراد جامعه پر رنگ دانسته و می‌گوید که از نگاه رفتار شناسی، اصلی ترین عامل پیشگیری از اینگونه رفتارها، باورهای دینی افراد است که این روزها دیگر به چشم نمی‌آید.

فقدان بانک اطلاعات آسیب های اجتماعی در کشور

ابهری در خصوص اینکه چرا آمار دقیقی از مصرف مواد مخدر صنعتی و همچنین تبعات آن مانند جنون جنسی در جامعه در دست نیست، پاسخ می‌دهد که  مشکل ما فقدان بانک اطلاعات آسیب های اجتماعی در کشور است، بانکی که اگر وجود داشت می‌توانست تعداد معتادان را با توجه به مواد مصرفی آن ها و آسیب هایی که به آن دچار می‌شوند، طبقه بندی کند. وی از تعدد مراکز تصمیم گیری ، تنوع سیاست گذاری ها یا به اصطلاح سیاست گذاری های سلیقه ای به عنوان عامل فقدان بانک اطلاعات آسیب های اجتماعی در کشور نام می‌برد. این آسیب شناس معتقد است که شیشه و کراک، پر مصرف ترین مواد مخدر صنعتی این ایام در کشور هستند که مواد پایه آن ها آمفتامیناست که با اسیدهای خطرناک دیگر ترکیب و تولید می شوند.

وی هم چنین به افزایش اشکال و انواع مختلف قرص های اکستازی در کشور اشاره کرده  که هر روز نام جدید روی آن می‌گذارند و روز به روز آسان‌تر و ارزان تر در دسترس افراد قرار می‌دهند. اما به گفته این آسیب شناس، مواد مخدر صنعتی «شیشه» به عنوان پرمصرف ترین مخدر صنعتی بین مردم هم‌چنان در کشور می‌تازد تا جایی که از عرضه کیلویی 90 میلیون تومان در سال 1389 به عرضه کیلویی 3 و نیم میلیون تومان در سال جاری رسیده است. هشدار مسئولان نسبت به افزایش آسیب های اجتماعی در کشور را شاید بتوان به منزله روزنه امید برای برداشتن گامی‌مثبت در زمینه کاهش این آسیب ها، امید به اختصاص یافتن یک نهاد یا متولی دلسوز برای کنترل آن ها و پرهیز از خط قرمز انگاشتن و ترس از عنوان کردن عمق آن‌ها در جامعه پنداشت.

به گفته کارشناسان، این روزها افراد و به‌خصوص جوانان به دلیل شرایط اقتصادی، فاصله غیر منطقی بین زمان بلوغ و ازدواج، دشوار بودن ازدواج، مناظر و فیلم های تحریک کننده، بی سامانی ازدواج موقت و زشت شمردن آن توسط برخی افراد جامعه و بسیاری عوامل دیگر، در معرض مشکلات جنسی قرار دارند. مشکلاتی که ممکن است با مصرف مواد مخدر صنعتی، سر باز کرده و عواقب جبران نشدنی با خود به همراه داشته باشد.


گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع : قانون


مطالب پیشنهادی:
علائم مشکلات جنسی در مردان چیست؟
درمانگر مشکلات جنسی کیست؟
مشکلات جنسی در خانمها
درباره مشکلات جنسی سالمندان چه می دانید؟
این مطلب را حتما بخوانید: آزمون مسایل جنسی

جنون جنسی در کمین جوانان!؟ - راهنمای ازدواج - آکاایران

http://aroosi.akairan.com/marriage/zanashooi/20137715726.html

محمدمهدی گویا، رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت روز گذشته از جنون جنسی به عنوان اولین و مهم ترین جنونی که در اثر مصرف مواد مخدر صنعتی و قرص  ...

امید و زندگی - جوانان

http://z-o.blogfa.com/category/28/جوانان

22 سپتامبر 2014 ... امید و زندگی - جوانان - ... راه رسم آموزش مسائل جنسی به فرزندان. دوشنبه 9 تیر1393 ساعت 22:10 ..... برچسب‌ها: جنون جنسی در کمین جوانان, جنون جنسی.

سلامت » سلامت جنسی » بیماری جنسی - HiPersian.Com

http://www.hipersian.com/health/jensi-health/jensi-diseases

مطالبی که با موضوع سلامت - سلامت جنسی - بیماری جنسی موجود می باشند را مشاهده می کنید . ... جنون جنسي در كمين جوانانجنون جنسي در كمين جوانانجنون جنسي به ...

بيماري در كمين فرزندان طلاق! - HiPersian.Com

http://www.hipersian.com/content/52978-بيماري-در-كمين-فرزندان-طلاق.html

13 جولای 2013 ... بيماري در كمين فرزندان طلاق! بيماري در كمين فرزندان ... جنون جنسي در كمين جوانان!؟ درمان افسردگي به قيمت از بين رفتن ميل جنسي!؟ اثرات برخي ...

اعتیاد خاموش در کمین جوانان ایرانی - Vista News Hub

http://vista.ir/article/270203/اعتیاد-خاموش-در-کمین-جوانان-ایرانی

اعتیاد خاموش در کمین جوانان ایرانی ... داروهای مسكن و خواب‌آور باعث تغییرات رفتاری یا روانی همچون سرخوشی مختصر، رفتار نامناسب جنسی، پرخاشگری، اختلالات دركی، ...

از کمین برای دختران پولدار تا تجاوز گروهی - فرارو

http://fararu.com/fa/news/156867/از-کمین-برای-دختران-پولدار-تا-تجاوز-گروهی

20 جولای 2013 ... قتل پسر جوان در خانه مجردی راز شش جنایت زنجیره ای در زاهدان و مشهد را فاش کرد. ... پسر جنایتکار عصر روز 24 مهر سال گذشته با اقدام جنون آمیز خود تهران را به .... اظهار داشت: از سوی دو پسر جوان ربوده شده و مورد آزار جنسی قرار گرفته است.

مجلات : آسیب شناسی جوانان در آیینه قرآن و امامان

http://www.hawzah.net/fa/magazine/magart/89/3475/16469

در این نوشتار، تلاش شده تا نوجوانان و جوانان در دهکده جهانی مورد آسیب شناسی قرار گیرند . قرآن کریم حضرت ... چهره های دروغین، در کمین جوانان. خداوند در قرآن کریم می .... پدیده شهوت و غریزه جنسی، یکی از مهم ترین زمینه های آسیب پذیر و آسیب آفرین جوانان است . .... حضرت علی ( علیه السلام) در مورد درمان حب مقام و جنون قدرت می فرماید: «مالک .

PersianV.com ::: مطالب و مقالات یادداشت - پرشین وی

http://www.persianv.com/yad/index.php?page=7

... کلیک تا تباهی ! ( ساناز که یکی از خودنمایان جنسی در اینترنت است در این باره می گوید ... ) خودنمایان جنسی ... جنون جنسی در کمین جوانان ! جنون جنسی در کمین جوانان ...

نسل جديد داروهاي مخدر در كمين جوانان - همصدا

http://www.hamseda.ir/fa/news/1425/نسل-جديد-داروهاي-مخدر-در-كمين-جوانان

12 دسامبر 2008 ... نسل جديد داروهاي مخدر در كمين جوانان ... كريستال اغلب به صورت تفريحي در مهماني‌ها براي افزايش ميل جنسي و در بعضي موارد براي بيدار ماندن مصرف مي‌شود. ... مي‌كنند، علائمي مشابه بيماران رواني پارانوئيدي و جنون جواني مشاهده مي‌شود.

افزایش نرخ ایدز بیشتر از تورم

http://spasdi.ir/includes/mofid-more.php?id=9

مثلث مرگ در کمین جوانان است. ... شده و روزبه‌روز درحال گسترش است، مصرف‌کنندگان این مواد با ابتلا به جنون جنسی دچار آسیب‌های برگشت‌ ناپذیر مغزی و روانی می‌شوند.

دشمن با چراغ خاموش در كمين است مراقب خود و فرزندانتان باشيد!

http://zoha.womenhc.com/?p=86442&more=1&c=1&tb=1&pb=1

29 آوريل 2014 ... سن: مواد مخدر در جوانان تاثیر سوء بیشتری دارد بـخاطر آنكه مغزشان در حال رشد و تكامل ... خطرات دراز مدت: پارانوئید، اسکیزوفرنی، جنون، روانپریشی، افسردگی و ... از مـیـان رفتـن تـمرکـز، هــماهنگی حرکات و میل جنسی، تنفـس کـم عـمـق و ...

آسیب های جوانان در سوره یوسف(ع) - تبیان

http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=182025

4 ا کتبر 2011 ... پدیده شهوت و غریزه جنسی, یکی از مهم‌ترین زمینه‌های آسیب پذیر و آسیب ... در حادثه کربلا, صف مقابل امام حسین(علیه‌السلام) ((صف شهوت))و ((جنون مقام)) بوده است. ... زندان نامریی و جهنم سیاهی طراحی شده است که همه آن‌ها در کمین جوانان است.

ترفند های چتروم - بچه های ته کلاس

http://badstudent.ir/cat/26/chat.html

جنون جنسی در کمین جوانان!؟ آموزش ارضای جنسی همسر(تفاوتهای ارضای جنسی بین زنان و مردان) آدم ها... دانستنی های ... مشکلات جنسی زنان چیستند و چگونه درمان می شوند؟

مشاوره نشان خرد - آیارابطه باجنس مخالف درایام مجردی صحیح است

http://lovely1360.blogfa.com/category/15

متاسفانه در بین جوانان مساله‌ای باب شده که اگر با جنس مخالف خود ارتباطی نداشته ..... را که در محیط کار مردانه می تواند در کمین یک دختر جوان باشد، به من گوشزد نماید. ..... که منجر به اسید پاشی و انواع رفتار های جنون آمیز شده است ، به گوشتان خورده است .

جوانان حتماً بخوانند - راسخون

http://rasekhoon.net/article/show/618690/جوانان حتماً بخوانند/

به نظر می‌رسد اکثر قریب به اتفاق جوانان به خاطر آن غیرت و حیایی که دارند از ... کلید واژه: آمیزش ،نزدیکی (همبستر شدن)، همسر، ارضاء ، روابط جنسی ... از کار درآید مگر نمی‌بینی که جنون انسان دیوانه، اول، وسط و آخر ماه بیشتر می‌شود. .... امام صادق(ع) فرمودند: هم صحبت شدن با زنان نامحرم و سخن گفتن با آن‌ها یکی از کمین گاه‌های شیطان است.

مسائل زناشویی - تکناز

http://www.taknaz.ir/news_cats_259.html

... کاندوم,زایمان طبیعی,بارداری,علایم بارداری,مقاربت,رابطه جنسی,آمیزش جنسی, ارگاسم. ... جنون جنسی در کمین نوجوانان! ... شنایی با یک اختلال جنسی که در زوج‌های جوان.