روزهایی که خانم ها باید مراقب بیماری های مقاربتی باشند!


زنان در زمان تخمک گذاری، بیشتر در معرض خطر عفونت قرار می گیرند.

بر اساس تحقیقی که اخیرا در مجله بیولوژی گلبول های سفید به چاپ رسیده است، افزایش سطح هورمون استروژن  که قبل از تخمک گذاری ایجاد می شود، کارایی سیستم ایمنی را کاهش داده و موجب بروز عفونت می شود.

بر اساس این مطالعه، سیکل جنسی زنان نقش مهمی در استعداد آنها به عفونت ایفا می کند. پژوهش های محققان اسپانیایی و اتریشی نشان داد که زنان در زمانتخمک گذاری بیشتر از هر زمان دیگری از سیکل جنسی خود، در معرض خطر ابتلا به بیماری های مقاربتی هستند. این افت طبیعی در سطح ایمنی بدن به دلیل حفظ و بقای اسپرم در برابر واکنش ایمنی بدن زن و در نهایت کمک به بارور نمودن موفق تخمک توسط سلول اسپرم می باشد.

این رخداد فیزیولوژیک سبب می شود که زنان در زمان تخمک گذاری در معرض خطر ابتلا به عفونت و بیماری های مقاربتی مانند ایدز (ویروس HIV) و زگیل تناسلی (ویروس پاپیلومای انسانی یا HPV) قرار گیرند. متخصصان معتقدند که هورمون جنسی زنانه استروژن همچنین با افزایش احتمال عفونت های قارچی و کاهش پاسخ ایمنی بدن همراه است.

سیکل جنسی  زنان معمولا 28 روز است و از اولین روزقاعدگی محاسبه می شود. تخمک گذاری در نیمه سیکل جنسی و تقریبا در روز 14 سیکل انجام می گیرد.


تهیه و ترجمه: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
اختصاصی سیمرغ


مطالب پیشنهادی:
نکاتی کلیدی درباره بیماریهای مقاربتی
مهم‌ترین بیماری‌های ناحیه تناسلی در مردان
بیماری‌های مقاربتی در زنان
بیماری های مقاربتی را بشناسید
اثرات برخی بیماریهای مقاربتی بر جنین

رابطه جنسی دهانی و بیماری های مقاربتی - راهنمای ازدواج - آکاایران

http://aroosi.akairan.com/marriage/zanashooi/2013626171315.html

در عین حال، همه ما می دانیم که بسیاری از بیماری های مقاربتی متداول از طریق رابطه جنسی دهانی هم منتقل می شوند ... روزهایی که خانم ها باید مراقب بیماری های مقاربتی باشند!

17 کاری که پیش از بارداری باید انجام دهید - بیتوته

http://www.beytoote.com/wedlock/bardari/czech1-ups-pregnancy.html

پیش از بارداری,مراقبت های پیش از بارداری,دوران بارداری ... تست پاپ اسمیر بدهید و آزمایش های لازم برای نداشتن بیمارهای عفونی و مقاربتی را انجام دهید. .... این غذاها می توانند حامل باکتری های مضر و خطرناکی باشند که منجر به بیماری های تغذیه ای و در ... برخی از خانم ها وقتی آماده باردار شدن می شوند، خیلی راحت روش های جلوگیری را کنار می  ...

نکاتی درمورد بهداشت زنان در ایران - پایگاه جامع آموزش و فرهنگ‌سازی ...

http://www.salamat.gov.ir/news/جدیدترین مطالب سلامت/114771/نکاتی درمورد بهداشت زنان در ایران

20 ا کتبر 2014 ... بیماری های قلبی عروقی، دیابت، فشار خون و چاقی اولویت ویژه ای در سلامت زنان ... عدم برخورداری از مراقبت های شش گانه دوران بارداری خطری مهم برای زنان باردار ... زندگی مشترک، باید در زمینه بیماری های مقاربتی و آمیزشی، آموزش هایی را ... در دورانی که زنان صاحب فرزند می شوند، باید سلامت باروری به آنان .... روزهای سلامت ...

نکات و راهنمایی هایی برای زنان در رابطه جنسی - مجله پزشکی دکتر سلام

http://www.hidoctor.ir/14056_نکات-و-راهنمایی-هایی-برای-زنان-در-رابطه.html/

27 ژانويه 2014 ... در یک رابطه جنسی موفق زن و مرد هر دو باید نقش داشته باشند. ... پرستاران و جامعه ی مامایی، مراقبت از بیمار، بصورت عمومی و تخصصی ... تا وقتی که این دو توانستند یاد بگیرند که چگونه با شیوه های متفاوت تحریک یکدیگر کنار بیایند، روزهای ... که نشان میدهد شما ارتباط سالمی دارید · مراقب بیماری های مقاربتی از ...

آموزشهایی برای زوجین - مخصوص دختران

http://3exeducation.blogfa.com/category/7

همان طور که خانم‌ها اصولاً از مردهایی که مدام از زنان دیگر صحبت می‌کنند یا زنان زیادی با آن‌ها ... مردها اصولاً از زن‌هایی که مدام تلفنی با دوستان خود صحبت می‌کنند و برای روزهای آینده ... موظفند که به طور متناوب تست‌های پزشکی و مربوط به بیماری‌های مقاربتی را انجام دهند. .... باید بگویم که نگهداری و مراقبت، لازمهٔ داشتن لب‌هایی دوست داشتنی ست.

زگیل دستگاه تناسلی چیست؟ - سیمرغ

http://www.seemorgh.com/health/2175/1959.html

یکی دیگر از بیماریهای جنسی زگیل ناحیه تناسلی است که عامل ویروسی دارد . ... به شکل برامدگیهای تو پر و کوچک در پوست یا مخاط ناحیه تناسلی ایجاد می کند که فاقد درد یا خارش می باشند. ... پیگیری توسط آزمون پاپ اسمیدر خانمها باید به صورت جدی مد نظر قرار گیرد. .... روزهای خطرناک برای زنان! ... مراقب بیماری های مقاربتی باشید.

علايم تخمک گذاري در خانمها - رادیو سلامت

http://radiosalamat.ir/persian/program.php?Id_News=3629

تخمك‌گذاري مي‌تواند تحت تاثير عواملي مانند استرس، اضطراب، بيماري، يا به هم ... به نظر بسياري از خانمها، ترشحات در اين دوره مانند سفيده تخم مرغ است. ... بدن که در ابتداي صبح پس از برخاستن از خواب اندازه گرفته شده باشد- مي‌تواند ... موثر واقع شود ، بايد خانمها در روزهايي که احتمال باروري زيادي وجود دارد از انجام مقاربت .... بيماريهاي زنان.

چگونه می توان تشخیص داد که آیا ترشحات واژینال طبیعی است یا خیر ...

http://www.persianpersia.com/health/hdetails.php?articleid=21526&parentid=69&catid=61

1 جولای 2014 ... ترشحات واژینال در تمام خانم ها یکی دو سال قبل از بلوغ شروع می شود و با یائسگی به پایان می رسد. ... پس از پایان تخمک گذاری، ترشحات واژن دوباره غلیظ تر می شوند و در روزهای انتهایی دوره ... شما باید مراقب رنگ، بو و میزان ترشحات خود باشید. ... ی یکی از این بیماری های مقاربتی مانند کلامیدیا یا سوزاک باشد که هنگام ...