می‌دانید برقراری روابط زناشویی با همسر می‌تواند چه آثار مثبتی بر سلامت جسمی زوج‌ها داشته باشد؟ حتما شما هم با خودتان فکر کرده‌اید

به این ترتیب همسران بعد از رابطه زناشویی احساس صمیمیت و اعتماد بیشتری به‌هم خواهند داشت.
می‌دانید برقراری روابط زناشویی با همسر می‌تواند چه آثار مثبتی بر سلامت جسمی زوج‌ها داشته باشد؟ حتما شما هم با خودتان فکر کرده‌اید مکانیسم فعالیت جنسی بدن تنها برای تولیدمثل نیست و مسلما بعد از رابطه با همسرتان تغییرات مثبتی را در خودتان یا او حس کرده‌اید...
 پزشکان 12 فایده طبی را برای این رابطه برشمرده‌اند :
کاهش استرس
محققان اسکاتلندی 24 زن و 22 مرد را در شرایط پراسترس- مثل سخنرانی در جمع یا حل مسایل ریاضی در حضور دیگران- قرار دادند و فشارخون آنها را اندازه‌گیری کردند. نتیجه جالبی به دست آمد؛ افرادی که به تازگی با همسرشان روابط زناشویی داشتند، در موقعیت استرس‌زا برخورد سالم‌تری نشان ‌دادند. مطالعه دیگری نشان داد فشارخون دیاستولی (عدد دومی که دستگاه فشارسنج به ما نشان می‌دهد) افراد متاهلی که با همسر خود زندگی می‌‌کنند و روابط زناشویی منظمی دارند، از فشارخون افرادی که با همسرشان رابطه زناشویی ندارند، پایین‌تر است. نتایج یک تحقیق جالب دیگر هم ثابت کرده زنانی که همسرانشان مرتب آنها را در آغوش می?گیرند، فشارخون سالم‌تری دارند.
افزایش ایمنی
محققان دانشگاه ویلکس با ثبت چگونگی رابطه زناشویی 112 همسر و بررسی میزان تولید بزاق در آنها دریافتند رابطه با همسر (2 بار یا بیشتر در طول هفته)، باعث افزایش سطوح آنتی‌بادی ایمونوگلوبین A در بدن می‌شود. این پادتن در پیشگیری از سرماخوردگی و برخی عفونت‌ها نقش مهمی دارد.
کاهش وزن
هر 30 دقیقه روابط زناشویی با همسر، باعث مصرف 85 کیلوکالری انرژی در بدن می‌شود و لابد می‌دانید که سوزاندن کالری مترادف است با کاهش وزن.
سلامت قلب
تحقیق 20 ساله دانشمندان انگلیسی نشان داده مردانی که در طول هفته 2 بار یا بیشتر با همسرشان روابط زناشویی دارند، نسبت به مردانی که کمتر از 1 بار در ماه چنین روابطی را با همسرشان برقرار می‌كنند، کمتر گرفتار حمله‌های مرگبار قلبی می‌شوند. این محققان باور عمومی تاثیر سوء رابطه زناشویی بر احتمال سکته قلبی را رد می‌کنند.
افزایش اعتماد به‌نفس
محققان دانشگاه تگزاس می‌گویند رابطه زناشویی تاثیر بسزایی بر اعتماد به‌نفس و احساس رضایت از خویشتن دارد. البته این یافته به معنی لزوم داشتن روابط زناشویی برای افزایش اعتماد به‌نفس نیست اما اگر فردی از نظر اعتماد به‌نفس مشکلی نداشته باشد، سلامت رابطه زناشویی او با همسرش تاثیر مثبتی بر ارتقای اعتماد به‌نفسش خواهد داشت.
افزایش صمیمیت
برقراری روابط زناشویی و رسیدن به اوج لذت جنسی، سطح هورمون اکسی‌توسین – که به هورمون محبت مشهور است- را افزایش می‌دهد. به این ترتیب همسران بعد از رابطه زناشویی احساس صمیمیت و اعتماد بیشتری به‌هم خواهند داشت. تحقیقات انجام شده روی 59 زن نشان داده که سطح هورمون اکسی‌توسین آنها بعد از در آغوش گرفته‌شدن به وسیله همسرشان افزایش یافته است. سطح اکسی‌توسین بدن فرد با حس سخاوتمندی او هم رابطه مستقیمی دارد.
کاهش درد
هورمون محبت یا اکسی‌توسین سطح اندورفین‌های (مواد ضددرد طبیعی بدن) بدن را افزایش می‌دهد. پس اگر گرفتار سردرد، آرتریت روماتویید یا «نشانگان پیش قاعدگی» (PMS) هستید، می‌توانید تاثیر روابط زناشویی با همسرتان را بر درد ناشی از این مشکلات درک کنید. محققان برای اثبات ادعای خود از 48 نفر خواستند اکسی‌توسین را استنشاق کنند، سپس انگشت دست آنها را مجروح کردند و دریافتند که حضور اکسی‌توسین حس درد را تا 50 درصد کاهش می‌دهد.
کاهش خطر سرطان پروستات
محققان ثابت کرده‌اند مردان جوانی که بیش از 21 بار انزال در ماه دارند، نسبت به مردانی که 7-4 بار در ماه انزال دارند، با احتمال کمتری دچار سرطان پروستات می‌شوند.
تقویت عضلات قاعده لگن
انقباض عضلات قاعده لگن زنان هنگام برقراری روابط زناشویی احساس رضایت بیشتری به آنها می‌دهد و این انقباض‌ها برای تقویت عضلات این ناحیه و پیشگیری از بی‌اختیاری ادرار موثر است.
کاهش خطر سرطان پستان
تحقیقات نشان داده‌اند، روابط زناشویی در زنانی که تابه‌حال تجربه زایمان نداشته‌اند، خطر ابتلا به سرطان پستان را کاهش می‌دهد.
خواب عمیق‌تر
اکسی‌توسین ترشح‌شده بعد از روابط زناشویی، باعث القای خواب می‌شود. از طرفی خواب راحت، آسوده و کافی آثار بسزایی بر سلامت عمومی بدن دارد از جمله وزن مناسب و میزان سالم فشارخون.
سلامت پوست
رابطه زناشویی ضمن افزایش گردش خون در بدن باعث بهبود اکسیژن‌رسانی به سلول‌های پوست می‌شود و درنتیجه به پوست ظاهری درخشان می‌بخشد. حتما خودتان متوجه این تغییر بعد از رابطه با همسرتان شده‌اید. در ضمن رابطه زناشویی با اثر افزایشی خود بر میزان کلاژن، ایجاد لکه‌ بر پوست و افتادگی آن را کاهش می‌دهد.

چرا باید با همسرمان رابطه جنسی داشته باشیم؟ - راهنمای ازدواج - آکاایران

http://aroosi.akairan.com/marriage/zanashooi/20136309147.html

می‌دانید برقراری روابط زناشویی با همسر می‌تواند چه آثار مثبتی بر سلامت جسمی زوج‌ها داشته باشد؟ حتما شما هم با خودتان فکر کرده‌اید مکانیسم فعالیت جنسی بدن تنها  ...

چگونه رابطه جنسی با همسرمان را گرم تر کنیم؟ - راهنمای ازدواج - آکاایران

http://aroosi.akairan.com/marriage/zanashooi/201457192747.html

... رابطه جنسی با همسرمان را گرم تر کنیم؟ رابطه جنسی, گرم تر کردن رابطه جنسی, چگونه رابطه جنسی مان را گرم تر .... چرا باید با همسرمان رابطه جنسی داشته باشیم؟

چگونه بدون استرس با همسرمان رابطه جنسی داشته باشیم؟ - ایران ناز

http://www.irannaz.com/how-to-have-sex-with-my-husband-without-stress.html

چگونه بدون استرس با همسرمان رابطه جنسی داشته باشیم؟ مجموعه : زنان و مردان ... مردان زمانی که دچار این اضطراب ها هستند، نمی توانند چنانکه باید برانگیخته شوند. زنان هم اغلب چنانکه ... میل جنسی می شوند · چرا مردان پس از آمیزش جنسی خواب آلوده می شوند؟

چگونه با همسرمان رابطه عاشقانه داشته باشیم

http://www.tanzimekhanevadeh.com/wedlock/1595-رابطه-عاشقانه-با-همسر

27 آگوست 2014 ... چگونه با همسرمان رابطه عاشقانه داشته باشیم. ... به او کمک خواهند کرد. زن و شوهرها باید توجه داشته باشند که کمک همسرشان به آن ها، عشق و علاقه او را نشان می دهد. ... فیلم رابطه جنسی. رابطه ... چرا برخی جذب کسانی میشوند که اهل خیانتند؟

الفباي خوشبختي - women

http://women.tavanir.org.ir/abc-luck.asp

آيا مي دانيد چرا پيوندهاي عاشقانه بعد از ازدواج گسسته مي شوند واز هم فرو مي پاشند؟ ... يكديگر بتوانند به نيازهاي جسمي ، عاطفي ، رواني و جنسي طرف مقابل پاسخ دهند. ... 12 - ارتباط كلامي و عاطفي گرم و صميمانه اي با همسرمان داشته باشيم: در هر ..... براى داشتن يك رابطه واقعى، بايد افكار، نظرات و احساسات از مغزى به مغز ديگر منتقل شوند .

روابط زناشویی,پرده بکارت,دستگاه تناسلی زنان,آمیزش,انواع کاندوم ...

http://www.jazzaab.ir/news_cats_38.html

افزایش لذت جنسی با تقویت عضلات کف لگن – تمرینات کیگل .... چرا با همسرمان باید رابطه جنسی داشته باشیم؟ ... مسایل جنسی را ما باید از چه کسانی یاد بگیریم؟

دانستنی های جنسی - سایت تفریحی و سرگرمی تک مهر

http://www.takmehr.ir/category/health-medical/jensi

دانستنی های پرده بکارت,دانستنی های جنسی,رابطه جنسی,شب عروسی,آمیزش جنسی, زناشویی,دستگاه ... چرا زنان از رابطه جنسی دلزده می شوند؟ ... اشتباهات رابطه جنسی · چگونه با همسرمان سازگاری جنسی داشته باشیم؟ ... دلیل داشتن رابطه جنسی با همسرمان · تست های روابط جنسی · چه نکاتی قبل از بارداری باید رعایت کنیم · تعداد اسپرم برای ...

چگونه در رابطه جنسی با همسرمان تنوع ایجاد کنیم؟ - سیمرغ

http://www.seemorgh.com/lifestyle/2296/207388.html

به رابطه‌جنسی نیز باید مثل هر مسئله دیگر زندگی توجه داشته باشید و بدانید که هیچ قرص معجزه‌آسایی برای حل مشکلات مربوط به آن وجود ندارد. ... چگونه با همسرمان رابطه جنسی صمیمانه ای داشته باشیم؟ چرا همسرتان از رابطه جنسی با شما امتناع می کند؟

چگونه در رابطه جنسی با همسرمان تنوع ایجاد کنیم؟ - سیمرغ

http://www.seemorgh.com/lifestyle/2296/207388.html

به رابطه‌جنسی نیز باید مثل هر مسئله دیگر زندگی توجه داشته باشید و بدانید که هیچ قرص معجزه‌آسایی برای حل مشکلات مربوط به آن وجود ندارد. ... چگونه با همسرمان رابطه جنسی صمیمانه ای داشته باشیم؟ چرا همسرتان از رابطه جنسی با شما امتناع می کند؟

^"من و زهرای خوبم"^ - اصولي كه زنان بهتره در همسرداري رعايت كنند

http://02nafar.blogfa.com/post-55.aspx

1 دسامبر 2009 ... هنگامی که مردان دیر می‌کنند، زنان با سؤال‌های چرا دیر کردی؟ ... *کم توقع باشیم: از همسرمان آن قدر انتظار داشته باشیم که بتواند به انتظارات پاسخ بدهد.

12 راز زنانی که شوهرشان عاشقشان است - بیتوته

http://www.beytoote.com/wedlock/movafaghiat-raz/love2-women-s-husbands.html

اغلب ما گمان مي‌كنيم كه آن‌ها ذاتا همين‌طور هستند و با چنين شخصيتي به دنيا آمده‌اند و به همين دليل ... او بايد فكر كند، احساساتش براي شما ملموس و قابل‌پذيرش است و بدون اين‌كه در موردشان قضاوت ... حتي دوست داريد بپرسد كه چرا در روزهاي گذشته آرام بوده‌ايد و چه چيزي شما را آزار مي‌دهد. ..... اختلال جنسی,دیسپارونیا چیست,درد هنگام رابطه جنسی  ...

چگونه با همسرمان به تفاهم کامل برسیم؟ - بیتوته

http://www.beytoote.com/wedlock/tafahom/full3-understanding-wife.html

همسرتان باید اطمینان داشته باشد وقتی از احساسات خود با شما صحبت می‌کند یا ... بین این دو تعامل را برقرار کنیم و از زندگی شخصی خودمان نیز رضایت داشته باشیم. ... چرا مردها زن ها را دوست دارند ؟ .... رابطه جنسی,رابطه زناشویی,رابطه زناشويي طبيعي  ...

می خواهم برای شوهرم جذاب باشم | پرسمان دانشجويي - تربیتی و مشاوره

http://moshavereh.porsemani.ir/content/می-خواهم-برای-شوهرم-جذاب-باشم

... خويش جذب مي كند، چرا كه همه ي افراد بصورت فطري كمال طلبند و مجذوب انسانهائي مي شوند ... با مهرباني مي‌توانيم مالك قلب‌هاي يكديگر باشيم و رابطه ي گرم و صميمي بر قرار كنيم. ... هر يك از همسران بايد حق داشته باشند نظر و پيشنهاد خود را بيان كنند. ... سختي‌ها و مشكلات محيط كار را در حد ضرورت با همسرمان در ميان بگذاريم ... مسائل جنسي.

سبک زندگی » روابط اجتماعی » آیین همسرداری - HiPersian.Com

http://www.hipersian.com/lifestyle/social-relations/regulations-wife-do

چرا بايد با همسرمان رابطه جنسي داشته باشيم؟ به اين ترتيب همسران بعد از رابطه زناشويي احساس صميميت و اعتماد بيشتري به‌هم خواهند داشت. با اين روش ها همسرتان هرگز ...

پرداخت حقوق ماهانه برای خودداری از رابطه جنسی +عکس - اخبار ایران

http://amozande.ir/376038/

11 ا کتبر 2014 ... هدف از این اقدام مقابله با گسترش بیماری ایدز اعلام شده است. ... خواسته های جنسی مردان در رابطه زناشویی · چرا باید با همسرمان رابطه جنسی داشته باشیم؟

روانشناسی - ازدواج و زناشویی

http://www.taranom-osko.blogfa.com/cat-14.aspx

چه زمان باید رابطه جنسی داشته باشیم؟ ... چه چیزهایی باید همراه داشته باشیم؟ ... یک نفس عمیق بکشید برای مدتی با دست ها، لب ها و زبانتان رابطه جنسی انجام دهید. ..... تعجبی وجود ندارد که چرا بسیاری از زوج ها از بوسیدن یکدیگر در مکان های تاریک و کم ..... 2 – صبور باشيم : اگر رفتار همسرمان را خوشايند نم دانيم بهتر است با حوصله و تأمل ...