درباره اصول پوشش زنان

درباره اصول پوشش زنان
 
لباسی که شما می‌پوشید پر است از نشانه‌های مخفی؛ وقتی در اولین برخورد بلوز و شلوار جین و کفش‌ ورزشی می‌پوشید زبان لباس شما می‌گوید:«من آدم بی‌تفاوتی هستم و نتیجه این قرار چندان برای من مهم نیست.» وقتی آشفته و نامرتب لباس می‌پوشید زبان لباس شما می‌گوید:«این قرار اهمیتی برای من ندارد و علاقه‌ای هم به فهمیدن حرف‌های شما ندارم.»…. می‌بینید که لباس‌ها قبل از خودتان شما را به دیگران معرفی می‌کنند! شما با سبکی که در لباس پوشیدن‌تان برای حاضر شدن در یک قرار رسمی، خانوادگی یا دوستانه انتخاب می‌کنید به دیگران علائمی نشان می‌دهید که خواه‌ناخواه می‌تواند به تصمیم‌گیری آنها در مورد شما جهت بدهد و آینده یک رابطه یا یک قرار کاری را مشخص کند.پس بهتر است این نشانه‌های مخفی را دست‌کم نگیرید و در اولین برخورد تصویری درست از خودتان ارائه دهید. ما به شما می‌گوییم چطور لباس بپوشید تا در همان اولین نگاه در ذهن دیگران بهترین و ماندگارترین تصویر را از خودتان به جا بگذارید؛ تصویری مصمم مطمئن و تاثیرگذار.

سبک لباس پوشیدن شما می‌تواند در اولین برخورد از شما تصویر فردی جدی و حرفه‌ای و مترقی را نشان بدهد یا غیرحرفه‌ای و بی‌نظم. یادتان باشد خوب لباس پوشیدن به معنای مرتب بودن و در نظر گرفتن زمان و مکان برای انتخاب نوع پوشش است نه عجیب و غریب پوشیدن! اگر قرار است در اولین ملاقات پیروز باشید و فردی موفق جلوه کنید از همین حالا این توصیه‌های کارشناسان روابط انسانی را آویزه گوش‌تان کنید آنها می‌گویند:«یک فرد موفق رنگ‌های مرده نمی‌پوشد، کفش‌های مرتب و تمیز می‌پوشد، در عطر و آرایش زیاده‌روی نمی‌کند، طلا و جواهرات زیادی از خودش آویزان نمی‌کند، موهایش همیشه مرتب است و دست‌کم دو بار در روز ظاهرش را در آینه چک می‌کند.»

لباس شما بهترین معرف شماست!
شما باید بازی را طوری بچینید که در اولین برخورد بدون برو و برگرد برنده میدان باشید. برای برنده بودن باید بتوانید در همان 30 ثانیه اول یعنی درست قبل از اینکه حرفی به میان بیاید تصویری درست از خودتان ارائه بدهید و احترام طرف مقابل را برانگیزید. حالا فرقی هم نمی‌کند که طرف مقابل‌تان رئیس‌تان باشد یا همسر آینده‌تان یا حتی دوست‌تان! شما باید تصویری درست از شخصیت‌تان ارائه بدهید.  شخصیتی محکم، با اقتدار و تاثیرگذار. بنابراین باید سخت مراقب لباس پوشیدن‌تان باشید و فراموش نکنید که سبک و سیاق لباس پوشیدن شما معتبرترین معرفی است که می‌توانید بدون هیچ دردسری برای خودتان دست و پا کنید.

با ذکاوت بپوشید
یادتان باشد برای خوب جلوه کردن در اولین برخورد لازم نیست سراغ رنگ‌ها و مدل‌های عجیب و غریب بروید! لباس‌ها بسته به اینکه چه طرح، مدل و رنگی داشته باشند استفاده‌های متفاوتی هم دارند فقط کافی است بدانید چه طرحی را کجا و چه رنگی را کی بپوشید تا به قدر کفایت خوش‌پوش باشید و تصویر درستی از خودتان در ذهن طرف مقابل به جا بگذارید. در انتخاب طرح و رنگ لباس‌تان لازم است کمی ذکاوت به خرج بدهید مثلا اگر لازم است فردی آرام و صبور به نظر بیایید حتما بروید سراغ پارچه‌هایی با طرح‌های ملایم و بدون زاویه و در طیف رنگ‌ های سرد و روشن(در این شرایط پارچه‌های گلدار جواب می‌دهد). اما اگر باید فردی جدی و قدرتمند جلوه کنید حتما بروید سراغ رنگ‌های گرم و پخته. بهتر است به پارچه‌های تک رنگ و بدون طرح  فکر کنید یا دست‌کم سراغ طرح‌هایی با خطوط زاویه‌دار بروید.

رسمی بپوشید!
در اولین برخوردها باید رسمی بپوشید. لباس‌های شسته رفته و بدون حواشی اضافه! وقتی سبک لباس پوشیدن رسمی را برای خودتان انتخاب می‌کنید به طرف مقابل‌تان نشان می‌دهید که قواعد بازی را بلدید. البته هستند افرادی که معتقدند بهتر است در اولین برخورد خود واقعی‌تان را نشان دهید یعنی اگر اهل اسپرت پوشیدن هستید با همان لباس اسپرت همیشگی سر قرار حاضر شوید؛ اما فراموش نکنید که احترام به آداب و قواعد پوشش اصلا به معنای پنهان کردن شخصیت واقعی شما نیست. بدون شک شما با تمام علاقه‌ای که برای پوشش اسپرت قائلید با یک جفت کفش کتانی در یک مراسم عروسی حاضر نمی‌شوید!

رنگی بپوشید!
رسمی پوشیدن به معنای فراموش کردن طرح و رنگ نیست! قرار نیست وقتی رسمی می‌پوشید لباس‌های خوش طرح و نقش را کنار بگذارید. قواعد رسمی پوشیدن به شما می‌گوید که بروید سراغ لباس‌های برش‌دار؛ از کت و دامن گرفته تا شلوارهای راسته خط اتو دار. اما هرگز به شما نمی‌گوید که رنگ را از ظاهرتان حذف کنید. اتفاقا بهتر است در انتخاب رنگ همان‌قدر دقت کنید که در انتخاب مدل لباس‌تان. چون رنگ به شما کمک می‌کند به تصویر دلخواه‌تان در ذهن طرف مقابل برسید. اتفاقا بهتر است سراغ رنگ‌های شاد و روشن بروید تا در نگاه طرف مقابل فردی سرزنده، توانمند و پر انرژی از خودتان بسازید نه گرفته و درهم!

جین را فراموش کنید
وقتی قرار است رسمی بپوشید بهتر است شلوار جین را فراموش کنید، این قانون هم در مورد آقایان صدق می‌کند هم خانم‌ها. در قرارهای بعدی به قدر کفایت وقت دارید که شلوار جین بپوشید! شلوارهای کتان و پارچه‌ای البته چنانچه خط اتو فراموش نشود به مراتب انتخاب‌های بهتری هستند. این شلوارها البته مشروط بر آنکه در انتخاب رنگ‌شان دقت شود یعنی هارمونی رنگی با مانتو در مورد خانم‌ها و کت یا پیراهن درمورد آقایان اگر رعایت شود از شما تصویر قابل قبول‌تری ارائه می‌دهند.

ابریشم‌های چهارگوش!
در یک ظاهر رسمی شسته رفته، روسری انتخاب مناسبی برای خانم‌هاست. یک روسری ابریشمی با طرحی ساده و نه‌چندان شلوغ و البته هماهنگ با رنگ مانتوی شما، شما را به هدف‌تان می‌رساند. اما اگر با روسری پوشیدن هم  میانه‌ای ندارید جای نگرانی‌ وجود ندارد فقط لازم است در انتخاب شال‌تان کمی دقت کنید شال انتخابی شما بهتر است یک شال ابریشمی باشد، یادتان باشد شال‌های نخی و حریر معمولا شق و رق روی سر نمی‌ایستند بنابراین نمی‌توانند شما را به ظاهر رسمی دلخواه‌تان برسانند!

باید برق بزند!
بدیهی است در اولین برخورد انتخاب کفش هم آداب خودش را دارد. خانم‌ها بهتر است به کفش‌های پاشنه‌دار فکر کنند البته نه کفش‌هایی با پاشنه‌های باریک 7 سانتی! در این شرایط کفش‌هایی با پاشنه‌های پهن و بلند  حدودا 5 سانت معمولا انتخاب‌های مناسب‌تری هستند. اگر با کفش‌های پاشنه‌دار هم میانه‌ای ندارید دست کم به کالج‌ البته از نوع رسمی‌اش فکر کنید و فکر پوشیدن کفش‌های عروسکی را از سرتان بیرون کنید! واکس را هم فراموش نکنید چون تمیزی کفش شما همانقدر مهم است که سبک و مدل آن. کفش شما در اولین برخورد همیشه باید برق بزند فرقی هم نمی‌کند که خانم باشید یا آقا!

 
منبع : مجله زندگی ایده آل

 
 

اصول پوشش خانم ها - بیتوته

http://www.beytoote.com/mode/mode/coverage1-women1.html

اصول لباس پوشیدن خانم ها اصول پوشش زنان,سبک پوشش زنان,نحوه پوشش خانم ها, نکاتی برای پوشش زنان , بهترین پوشش زنان , نحوه لباس پوشیدن زنان, اصول پوشش رسمی ... همه چیز درباره ی تزریـق بوتـاکس و ژل ، اثرات زیبـایی ، درمانی و عوارض ممکن .

اصول شیک پوشی در دوران بارداری - مدل لباس زنانه ... - خانواده و روانشناسی

http://ravanpezshk.akairan.com/khanevadeh/model/201210201243034276.html

صفحه خانگی مدل لباس ،مدل لباس زنانه ،مدل کیف ،مدل کفش اصول شیک پوشی در دوران بارداری - مدل لباس زنانه ... درباره لباس های بارداری باید به نکات زیادی توجه کرد.

گنجینه معارف : زنان و حجاب

http://www.hawzah.net/fa/article/articleview/89182

19 مه 2010 ... بحث حجاب و پوشش، جایگاه ویژه ای در مباحث روز دنیا درباره فرایند ... هدف اصلی، پرداختن به اصول کلی حاکم بر حجاب و مسائل اساسی بحث درباره ...

اصول شیک پوشی !! - پارس ناز

http://www.parsnaz.ir/news_detail_868.html

زمستانی ترین مدل لباس های بافتنی زنانه · متنوع ترین نمونه ... در زیـر بـه اصـول کـلـی انتـخاب و هماهنگ کردن لباسها با یکدیگر میپردازیم. ..... درباره اصول پوشش زنان.

پيام هاي فرهنگي پوشش زنان - دانشکده اصول الدين

http://osool.ac.ir/hejab/maqaleh.asp

ديدگاه ها درباره ي زن و جايگاه او در نظام انساني آن اندازه متفاوت است كه جمع بندي آنها .... از لحاظ تاريخي، وضعيت لباس و پوشش زنان معاصر جامعه ي ما را، از سده سيزده تا به ...

انقلاب سفید - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

http://fa.wikipedia.org/wiki/انقلاب_سفید

۱ پیشینه; ۲ اصول انقلاب سفید; ۳ اصل اول - اصلاحات ارضی و الغای رژیم ارباب و رعیتی ... ۱۹ اصل هفدهم - پوشش بیمه‌های اجتماعی برای همه ایرانیان; ۲۰ اصل هیجدهم - مبارزه با معاملات ... برای نخستین بار در تاریخ ایران زنان نیز به پای صندق‌های رای می‌روند. ... برنامه‌های گسترده‌ای در باره زنده کردن دوباره منابع جنگلی و حفاظت خاک و مهار کردن ...

gooya news :: politics : رسانه های مدعی اصول چگونه اخبار اسیدپاشی در ...

http://news.gooya.com/politics/archives/2014/10/188106.php

1 روز پیش ... اول آنکه شایعات درباره دست داشتن نیروهای مذهبی را تکذیب کنند و دوم اینکه ... فارس در روز سوم آبان از بازداشت فردی خبر می‌دهد که لباس زنانه پوشیده و در تجمع‌ها حضور ... به نظر می‌رسد این نوع پوشش خبری برای مقابله با موجی بود که در ...

دلائل مزاحمت مردان براي خانمها در مكانهاي عمومي | پرسمان قرآن

http://www.porsemanequran.com/node/24243

1- رعایت نکردن اصول اولیه ای که اسلام به خانمها در مورد پوشش و رفتار و گفتار توصیه و بارها تذکر داده 2- عدم رعايت اصول اوليه اي كه اسلام براي مردان در برخوردهاي ...

اصول لباس پوشیدن و انتخاب لباس در گرمای تابستان-پرشین پرشیا

http://www.persianpersia.com/lifestyle/ldetails.php?articleid=21464&parentid=59&catid=94

28 ژوئن 2014 ... اصول لباس پوشیدن و انتخاب لباس در گرمای تابستان,ویژگی‌های لباس تابستانه اصول لباس پوشیدن در تابستان,بهترین پوشش در تابستان,مدل لباس تابستانی,مدل مانتو تابستانی,مدل ... نظرتان درباره انتخاب یک جلیقه و ژاکت مردانه چیست؟ .... نگاهی به تاریخ یک مُد/ساپورت یا تایت در بین دختران و زنان ایرانی.

راهنمای لباس پوشیدن در فصل پاییز! - سیمرغ

http://www.seemorgh.com/lifestyle/2157/16962.html

نام گروه: اصول و نحوه پوشش تعداد بازدید: 21045 ... چند دست از این لباس های پاییزی را با هم ست می كنیم تا شما بتوانید آنها را در مهمانی های پاییزه زنانه و مردانه بپوشید.

اصول حفظ و نگهداری و وابسته کردن نامزد یا همسربه خودمان

http://www.tanzimekhanevadeh.com/wedlock/852-1390-12-06-09-17-31

25 فوریه 2012 ... صفحه اول سایت · عضویت در سایت · مقالات CD خرید · درباره ما · همکاری پزشک و مشاور با ما · ارتباط با ... اصول حفظ و نگهداری و وابسته کردن نامزد یا همسربه خودمان ... نگاه کند هر تغییری را به خاطر بسپارید هر چند شاید سخت باشد اما تغییر نوع پوشش و رنگ آن ، تغییر .... تفاوت تحریک زنان دررابطه کلیتورال و واژینال ...

لطفا حدیثی را درباره محدوده حجاب زن، ذکر کنید. - گنجینه پاسخ‌ها - اسلام ...

http://www.islamquest.net/fa/archive/question/fa536

22 نوامبر 2006 ... در اصول کافی روایات متعددی درباره محدوده حجاب بیان شده است که این روایات ... حجاب و پوشش زن به حدی اهمیت دارد که خداوند متعال در قرآن مجید آن را مطرح ...

مدل لباس، مدل مانتو،لباس مجلسی،لباس عروس،مد،فشن،اسپرت،مدل،دنیای ...

http://www.persianv.com/modeha/2010_12.php

نکته مهم درباره انتخاب کيف دستي خانم‌ها ... اصول پوشش لباس به سبک جنیفر آنیستون .... نظر مردها درباره انواع مد و پوشش زنانه چیست؟

مدل لباس، مدل مانتو،لباس مجلسی،لباس عروس،مد،فشن ... - پرشین وی

http://www.persianv.com/modeha/2011_01.php

مد لباس ، لباس شب ، لباس زنانه ... اصول کلی ست کردن لباس · اصول کلی ست کردن لباس .... نظر مردها درباره انواع مد و پوشش زنانه چیست؟

اصول کلی لباس پوشیدن - پادشاه احساس

http://pouyakingboys.persianblog.ir/page/lebas

درباره نویسنده. pouya ... در اینجا به اصول کلی انتخاب و هماهنگ کردن لباس ها با یکدیگر می پردازیم. 1- همواره لباسی را ..... نکات ست کردن لباس برای زنان... زنان قد بلند

وبلاگستان:فراخوان فرهنگی بانوی ترکمن

http://salamgonbad.ir/myLDlinker.php?url=1

عروسی های مختلط،بی حجابی وبد حجابی ،دوستی های غیر اصولی وغیر اخلاقی،آداب معاشرت ... درموردعلت پوشش نامطلوب زنان ودختران ترکمن وبه دورماندن از لباس سنتی خود ...