شغل هایی که در وب سایت نشونه درج می شوند در بیش از 160 وب سایت تبلیغات آنها نمایش داده می شود.

پیشرفت حیرت انگیز ایران در رباتیک

در دنیای امروز هوش مصنوعی توانسته کامپیوتر را به ماشینی تبدیل کند که بتواند از عهده انجام کارهایی شبیه به کارهای انسان‌ها برآید.

یک دست مصنوعی واقعی!

دوران دست‌های مصنوعی بدون عملکرد که تنها به منظور زیبایی و طبیعی جلوه کردن استفاده می‌شدند، به سر آمده است. سازمان غذا و داروی آمریکا به تازگی اجازه تولید انبوه یک دست مصنوعی را داده است که 8 سال وقت برای تولیدش صرف شده است.

مدرن ترین ربات های پرنده تجاری

هواپیماهای بدون سرنشین تصویربرداری حال چه کاربردهای تجاری داشته باشد و چه کاربردهای نظامی و چه کاربردهای علمی باعث تحولات و تاثیر شگفت در زندگی انسان شده اند.

دختری که زبان ربات ها را می فهمد

نهمین دوره مسابقات بین‌المللی ربوکاپ آزاد ایران هفته گذشته پس از چند روز رقابت فشرده به کار خود پایان داد. در این مسابقات تیم دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در لیگ ربات پرنده مقام دوم را کسب کرد. تفاوت این تیم با تیم‌های دیگر شرکت کننده انجام عملیات‌های مختلف به صورت خودمختار و هوشمند بود.

رباتهاي 2011

لیگ های مسابقات Robocup

نانو ربات‌ها

تربیت شهروند الکترونیک

مسابقات ربات های خانگی @Home (قسمت دوم)

مسابقات رباتهای خانگی @ Home ( قسمت سوم)

بازی‌ها هوشمندتر می‌شوند

ربات‌های امدادگر Rescue Robots

ربات های امداد گر می توانند اطلاعات بـسیار حـساس و پـر اهمیـت را بـ رای مراكـز كنترل امداد، پس از بروز حادثه ای سهمگین تامین نمایند. به كمك این ربات ها ضرورتی وجود ندارد كه برای مسا عد شدن شرایط  انتظار بكشید تا پس از آن دریابید كه كدام نواحی آسیب دیده اند ، كجا بیشترین صـدمه را متحمـل شـده و كـدام راههـا هنوز برای دسترسی به محل حادثه دیده قابل استفاده اند.

دنیای ربات های انسان نما

از مشعل داری المپیک تا معماری ساختمان

از زمانی که نام ربات در میان مردم به عنوان محصول جدید از پیشرفت فناوری، بر زبانها جاری شد زمان زیادی نمی گذرد اما ما شاهد سطح گسترده ای از فعالیت ربات ها در زمینه های مختلف هستیم که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

زندگی در كنار روبات‌ها

روبات‌ها در فیلم‌ها خارق‌العاده و هوشمند و گاهى اوقات موجودات مصنوعى خطرناك به تصویر كشیده مى‌شوند، اما این موجودات آهنی در حقیقت براى انسان‌ها كار مى‌كنند و كارها و ماموریت‌های پرریسك را انجام مى‌دهند. البته كاربرد روبات‌ها به همین جا ختم نمی‌شود، زیرا پیش‌بینی می‌شود آنها در آینده‌ای نزدیك در مدارس، منازل و حتى در بخش‌هایى از بدن انسان حضور داشته باشند.

ربوکاپ یا جام جهانی ربات‌ها

ربوکاپ یا جام جهانی ربات‌ها ربوکاپ یا جام جهانی ربات‌ها ربوکاپ یا جام جهانی ربات‌ها ربوکاپ یا جام جهانی ربات‌ها ربوکاپ یا جام جهانی ربات‌ها ربوکاپ یا جام جهانی ربات‌ها ربوکاپ یا جام جهانی ربات‌ها ربوکاپ یا جام جهانی ربات‌ها ربوکاپ یا جام جهانی ربات‌ها ربوکاپ یا جام جهانی ربات‌ها ربوکاپ یا جام جهانی ربات‌ها ربوکاپ یا جام جهانی ربات‌ها ربوکاپ یا جام جهانی ربات‌ها ربوکاپ یا جام جهانی ربات‌ها ربوکاپ یا جام جهانی ربات‌ها ربوکاپ یا جام جهانی ربات‌ها ...

تله مدیسین وربات‌ها

ربات، این اختراع انسان گویی جزئی از زندگیمان شده است و هر روزه بیش از پیش در آن نفوذ می کند. ارتباط بین ربات ها و علوم پزشکی باعث شده که به تکنولوژیهای جدیدی دست سابیم همچون

روبات‌های جانشین

حتماً تا حالا متوجه این موضوع شده‌اید که خیلی از کارها در دنیای امروز به صورت خودکار و با کمک گجت‌های فوق پیشرفته انجام می‌گیرد. البته این موضوع فقط شامل تعداد خاصی از مشاغل نمی‌شود و در حال گسترش و همه‌گیرشدن است. برای نمونه ممکن است کاری را که شما در حال حاضر مشغول انجام آن هستید در چند سال آینده یک روبات انجام دهد.

دنیای ربات های انسان نما(2)

ربات‌های انسان‌نما پیشینه‌ای طولانی دارند و مانند بسیاری از پیشرفت‌های علمی و فناوری سر از داستان‌های علمی - تخیلی درآورده‌اند. این تصور كه بتوان رباتی شبیه انسان ساخت كه در دقت و با همان كارآمدی ماموریت‌هایی را كه یك انسان انجام می‌دهد، انجام دهد و بتواند جان انسان‌ها را در شرایط دشوار كار نظیر كار در معادن،‌ شرایط خلأ فضا، ‌اعماق دریا،‌ در مكان‌هایی كه تابش‌های مضری نظیر تابش‌های رادیو اكتیو وجود دارد یا در میدان‌های نبرد حفظ كند، ‌تصور جدی‌ای نیست.

آهنی‌ها به ما شبیه‌تر می شوند

انسان‌ها می خواهند با به ‌کارگیری مقدار نسبی از اخلاقیات و دیگر خصوصیات انسانی در ربات‌ها از آن ها برای به ‌کارگیری در تعاملات اجتماعی و برقراری ارتباط با سایر افراد جامعه استفاده كنند .

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه