اولین دیدار با کسی که قرار است شریک شما در زندگی آینده‌تان شود شاید مهم‌ترین قرار باشد. پس باید برای آن آماده باشید، اما چگونه؟ ما توصیه‌هایی برای شما داریم که می‌تواند تمام اضطراب‌های شما را از بین ببرد.

Description: در اولین دیدار عاشقانه یا خواستگاری چه بپوشیم؟-www.jazzaab.ir

 اولین دیدار با کسی که قرار است شریک شما در زندگی آینده‌تان شود شاید مهم‌ترین قرار باشد. پس باید برای آن آماده باشید، اما چگونه؟ ما توصیه‌هایی برای شما داریم که می‌تواند تمام اضطراب‌های شما را از بین ببرد.

به هر حال ازدواج مهم‌ترین اتفاق زندگی شماست، معلوم است که نقطه شروع چنین اتفاقی چقدر اهمیت دارد. قرار اول شما با خواستگار یا همسر آینده‌تان اتفاقی شیرین و در‌عین حال بسیار دلهره‌آور و اضطراب‌آور است. قطعا اینکه چه لباس‌هایی در چنین قراری بپوشیدخیلی مهم  است.‌ ما نکته‌های بسیار مهمی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم. برای خانمها

  •    لباس‌های شما مهم است، چون…

باید به لباس پوشیدن خود اهمیت بدهید، مردان  تنها به چهره همسران آینده خود اکتفا نمی‌کنند، حتی در بسیاری موارد نوع و شیوه لباس پوشیدن شما از چهره‌تان مهم‌تر است. خوش‌پوشی به معنای این نیست که گران‌ترین لباس‌های ممکن را تهیه کنید و بپوشید بلکه به این معناست که در انتخاب لباس‌ها و هماهنگی بین آنها سلیقه به خرج دهید. شما باید به این نکته توجه کنید که وقار، منظم بودن و حتی نوع شخصیت‌ انسان‌ها را می‌توان از روی لباس پوشیدن آنها حدس زد و برای همین شما باید بتوانید با لباس پوشیدن خودتان تاثیر مثبتی روی طرف مقابل بگذارید.

برای خانمها

  •    خوش‌پوشی یعنی…

اطلاع داشتن از آخرین اخبار دنیای مد و پوشاک اصلا بد نیست، اما مهم‌ترین نکته این است که خودتان را به مد روز نسپارید. هیچ تضمینی وجود ندارد که لباس‌های مد روز حتما شما را خوش‌پوش کند. واقعیت این است که داشتن استیل در لباس پوشیدن و خوش‌استیل بودن و خوش‌لباس بودن یعنی اینکه بدانید چه چیزهایی به شما می‌آید و چه چیزهایی نه.‌ شما قطعا در گذر زمان با نگاه کردن به آینه و شنیدن صحبت‌های دیگران تا حدود زیادی متوجه این موضوع شده‌اید که چه رنگ و چه مدل لباس‌هایی به شما می‌آید. قطعا در نگاه اول تناسب لباس پوشیدن شما و هماهنگی لباس‌هایی که انتخاب کرده‌اید مهم‌تر از مارک لباس‌های شماست، حتی لازم نیست برای قرار اول حتما لباس‌های تازه بخرید، قطعا در کمد لباس‌هایتان بهترین‌ها در انتظار شما هستند، فقط کافی است بدانید چه چیزهایی متناسب با شما هستند و به هم و کنار هم می‌آیند.

برای خانمها

  •    مهم‌ترین چیز این است که تمیز باشید

اولین نکته در لباس پوشیدن انتخاب لباس‌های تمیز است. یک انسان با لباس‌های ارزان‌قیمت و قدیمی اما تمیز بسیار بهتر از انسانی با لباس‌‌های گران‌قیمت و نو اما کثیف، روی طرف مقابل تاثیر می‌گذارد. در مورد خانم‌‌ها حتی لکه‌های کوچک روی لباس‌ها (مثلا لکه‌های ناشی از زدن عطر به لباس) اهمیت زیادی دارد زیرا می‌‌تواند نشان‌دهنده بی‌توجهی یا شلخته بودن آنان باشد. در این روزهای گرم باید دقت کنید لباس‌هایی بپوشید که عرق کردن شما را نشان ندهد.

لک یا خط عرق به خصوص در قسمت زیر‌بغل لباس‌ها می‌تواند تاثیر نامناسبی روی فرد مقابل شما بگذارد. فکر نکنید که هر لباس تیره‌ای در چنین شرایطی انتخاب مناسبی است زیرا بسیاری از لباس‌های تیره هم اثر تعریق را به وضوح نشان می‌دهد. پوشیدن لباس‌های تنگ و چسبان در این روزهای گرم را هم فراموش کنید.

برای خانمها

  • کفش‌های مورد اطمینان‌‌‌تان را بپوشید

کفش یکی از مهم‌ترین بخش‌های «خوش‌پوشی» چه در زنان و چه در مردان است. اهمیت کفش‌ها در قرار اول حتی مهم‌تر از سایر موارد است، می‌دانید چرا؟ چون در قرار اول بیشترین نگاه به سمت زمین است و طبیعی است کسانی که بیشتر به پایین نگاه می‌کنند بیشتر از هر بخش دیگری به کفش‌های طرف مقابل دقت  می‌کنند.برای مردان کفش زنان یکی از مهم‌ترین نشانه‌های خوش‌پوشی به شمار می‌رود، اما فکر نکنید که به این دلیل باید کفش‌هایی تنگ با پاشنه‌ بسیار بلند بپوشید، اولین اصل در انتخاب کفش راحتی‌ شماست. شاید شما چند ساعت در یک محل باشید و برای همین اگر کفش‌تان اذیت‌تان کند ناراحتی‌تان می‌تواند تمام آنچه را که می‌خواهید به آن برسید را از بین ببرد. حتما کفشی بپوشید که قبل از آن به پا کرده‌اید، زیرا یک کفش نو ممکن است در ابتدا قالب پای شما به نظر برسد اما پس از چند دقیقه به کابوس شما بدل می‌شود. البته یادتان باشد که یک کفش کثیف یا مستعمل می‌تواند تاثیر بسیار منفی‌ای روی ذهن طرف مقابل بگذارد.

برای خانمها

  • مهم، احساس شماست

احتمالا متوجه شده‌اید که در روزهایی که از لباس خودتان راضی هستید تصور بهتری از خودتان دارید و اعتمادبه‌نفس‌تان هم بالاتر است. شاید ساعت‌ها مقابل آینه بایستید و لباس‌‌های مختلف را امتحان کنید و در نهایت هم دچار سردرگمی و تشویش شوید، اما بهترین کار این است که به حس خودتان اعتماد کنید، هر زمان لباسی را پوشیدید که حس خوبی به شما ‌داد، بدانید انتخاب خوبی داشته‌اید. شاید شما نگران این باشید که چند کیلو اضافه‌وزن شما را نامناسب جلوه می‌دهد اما بدانید که لباس تنگ که به شما احساس بدی بدهد، نمی‌تواند مشکل را حل کند. با پوشیدن چنین لباسی نه اعتمادبه‌نفس خواهید داشت نه احساس خوب. طبیعی است که در چنین قرار مهمی احساس کنید لوازم آرایشی بهترین دوست شماست، اما باور کنید که افراط در این زمینه شما را از خودتان دور می‌کند. شما می‌خواهید فردی را برای یک عمر زندگی انتخاب کنید و او هم همین‌طور، اگر شما با استفاده از لوازم آرایشی، بسیار متفاوت‌تر از ظاهر معمول خود شوید آیا قول می‌دهید که همیشه در همین حالت بمانید؟ در ضمن به احتمال بسیار زیاد فردی که قصد دارد زندگی آینده خود را بسازد، نمی‌تواند چندان به کسی که مهم‌ترین ویژگی‌اش افراط در استفاده از این لوازم است، اعتماد کند. بهترین کار این است که چهره واقعی‌ خودتان را به طرف مقابل نشان دهید نه آنکه پشت یک نقاب، خود واقعی‌تان را پنهان کنید.

برای خانمها

  • چگونه بایستید، چگونه بنشینید

شاید مهم‌تر از آنچه می‌پوشید این است که چگونه باشید، در واقع حالت بدن شما و زبان بدن شما حتی مهم‌تر از لباسی است که پوشیده‌اید. سعی کنید در حالت کاملا صاف و شق و رق و بدون قوز بایستید و در حالت نشسته هم در حالت رسمی باشید نه در حالت لم دادن. شاید حفظ این حالت برای مدت طولانی سخت باشد اما باید سعی کنید در تمام لحظات احساس اعتمادبه‌نفس در قالب زبان بدن شما باشد. می‌توانید شانه‌هایتان را رها کنید و در یک حالت نسبتا آرام قرار بگیرید اما سرتان را همیشه بالا بگیرید و دست‌هایتان را هم پنهان نکنید. بدترین کار این است که در حالت قوز‌کرده بنشینید، خودتان را پشت کیف‌تان و دست‌هایتان را هم در زیرمیز پنهان کنید، چنین حالتی به جای خجالتی‌بودن، ضعف و منفعل بودن شما  را می‌رساند.

برای آقایان

  • باز هم اهمیت تمیز  بودن

طبیعی است که تمیز بودن مهم باشد، اما این را می‌دانید که در تحقیقات گسترده‌ای که در اروپا انجام گرفته مشخص شده که برای خانم‌ها تمیز بودن و رعایت پاکیزگی در ظاهر مهم‌تر از ثروتمند بودن همسر آینده‌شان است؟ شاید در مقاطع فراوانی ظاهر آقایان دچار تغییراتی مطابق روز شده باشد اما هیچگاه نمی‌توان تاثیر پاکیزگی را نادیده گرفت. داشتن صورت و موهای تمیز و اصلاح‌شده و لباس‌هایی تمیز و پاکیزه اولین اصل برای آن است که یک مرد واقعی به نظر برسید. اگر با همان ظاهر هر روزه خود در قرار اول حاضر شوید یعنی این قرار برای شما با زندگی عادی‌تان هیچ فرقی ندارد و در واقع به طرف خود این پیام را می‌دهید که او را جدی نگرفته‌اید.

البته این را هم بدانید که لازم نیست ساعت‌ها وقت بگذارید، طبیعی است که آقایان به اندازه خانم‌ها به چهره خود توجه ندارند اما رعایت برخی نکات و به خصوص پاکیزه بودن و انتخاب لباس‌های هماهنگ، بسیار اهمیت دارد.

برای آقایان

  • این کت شاید آینده شما را تضمین کند

برخی لباس‌ها مخصوص جوان‌ها ارزیابی می‌شوند و برخی لباس‌ها مخصوص افراد میانسال. شما لازم نیست لباس‌هایی بپوشید که سن شما را بالاتر نشان دهد اما باید لباس‌هایی بپوشید که نشان دهد قرار برای شما قراری مهم است. انتخاب لباس‌های نسبتا رسمی می‌تواند این پیام را به طرف مقابل بدهد که شما به او و این قرار اهمیت داده‌اید. البته این را هم یادتان باشد که اهمیت راحت  بودن شما در لباس بیشتر از رسمی بودن یا اسپرت بودن آن است. یک کت اسپرت، حتی در روزهای گرم، به همراه یک پیراهن و شلوار هماهنگ می‌تواند یک انتخاب خوب باشد.

برای آقایان

  • افراط در بوی خوش‌ ممنوع

خوشبویی، به خصوص با انتخاب عطری مناسب روز یا شب که سنگینی و وقار را القا ‌‌کند، قطعا در طرف مقابل شما تاثیر مثبت دارد. اما یادتان باشد که مثل هر چیز دیگری افراط در این زمینه هم به ضرر شما خواهد بود. تحقیقات نشان‌داده شامه خانم‌ها درمورد بوهای خوب، تیزتر از آقایان است و تاثیر بوی خوب و مطابق سلیقه آنها در انتخاب‌هایشان بیشتر است اما این به آن معنا نیست که استفاده بیشتر از عطرها و اسپری‌ها تاثیر بیشتری ایجاد کند. قطعا کسی که در نزدیکی شما باشد دلش نمی‌خواهد افراط شما باعث شود که او برای دورتر شدن از شما لحظه‌شماری کند.

کلاسیک باشید

سبک موسوم به کلاسیک بهترین سبک برای پیروی از قواعد در قرارهای مهم زندگی است. اگر حالت موها، چهره و لباس پوشیدن شما مطابق سبک‌های مقطعی و روز گذر است بهتر است در قرار مهم زندگی‌تان تغییری در آن ایجاد کنید، زیرا شما قرار است ثبات‌قدم، بااراده بودن و دائمی بودن تصمیم خودتان را نشان دهید. وقار در پوشش تا حدودی وقار در رفتار را هم ایجاد خواهد کرد و این می‌تواند یک امتیاز بسیار مثبت برای شما باشد.

چشم‌ها را پنهان نکنید

هرگز با عینک‌آفتابی روبه‌روی طرف مقابل ننشینید. شما می‌‌خواهید او را همان‌گونه که هست، بشناسید و طبیعی است که او هم همین هدف را داشته باشد، پس بگذارید چشم‌هایتان را ببیند زیرا چشم‌ها نقش مهمی در انتقال احساسات و تفکرات انسان دارند، همچنین بهتر است دست‌هایتان را هم پنهان نکنید، زیرا دست‌ها هم در انتقال پیام باطنی شما نقش بسیار مهمی دارند./ 

در اولین ملاقات با همسرمان چگونه لباس بپوشیم؟ - سیمرغ

http://www.seemorgh.com/lifestyle/2157/137713.html

خوشبویی، به خصوص با انتخاب عطری مناسب روز یا شب که سنگینی و وقار را القا کند، ... اولین دیدار با کسی که قرار است شریک شما در زندگی آینده تان شود شاید مهم ... قرار اول شما با خواستگار یا همسر آینده تان اتفاقی شیرین و در عین حال بسیار دلهره ...

8 اشتباه خانم ها در اولین ملاقات - بیتوته

http://www.beytoote.com/wedlock/danestani/wrong-first-meeting.html

توهمات عاشقانه,ازدواج,شرایط ازدواج,سوالات مربوط به ازدواج ... بنابراین، وقتی در اولین جلسه آشنایی یا خواستگاری قرار می گیرید، باید مراقب باشید این 8 اشتباه را ...

همه چیز درباره اولین جلسه خواستگاری - بیتوته

http://www.beytoote.com/wedlock/danestani/meeting2-matchmaking.html

توهمات عاشقانه,ازدواج,شرایط ازدواج,سوالات مربوط به ازدواج ... اگر یكی از آشنایان یا دوستان‌تان خواستگار را به شما معرفی كرده یا این‌كه به واسطه‌ای، خودتان هم تاحدودی ...

خواستگاری - ازدواج

http://match24.ir/category/خواستگاری-1010

در اولین دیدار عاشقانه یا خواستگاری چه بپوشیم؟ داشتن اعتماد به نفس در خواستگاری · خواسته خود را رک و پوست‌کنده بیان کنید · خواستگاري · خواستگاری و چالش های ...

10نکته برای اولین جلسه خواستگاری - تبیان

http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=159840

28 مارس 2011 ... شما شاید چندین جلسه در خواستگاری و حتی در خلوت با همسر آینده تان مذاکرده داشته باشید اما غیر از این مذاکره ها، مواردی هستند که در اولین برخوردها خود ...

پندنامه خواستگاری 1 - طرح همسان گزینی تبیان

http://hamsan.tebyan.net/newindex.aspx?pid=286963

4 روز پیش ... اولین دیدار کجا باشد بهتر است؟ ... گمانم بهتر باشد به جای شمردن مزایای خواستگاری در خانه، معایب دیدار در تریا را بشمرم. ... یا کافی شاپ، ما را مجبور می کند لباس های استاندارد بیرون را بپوشیم، .... عروس ها و دامادهای شاغل و عاشق.

لباس روز خواستگاری از نوع خانمانه - Bartarinha.IR | برترین ها

http://www.bartarinha.ir/fa/news/134227/لباس-روز-خواستگاری-از-نوع-خانمانه

11 سپتامبر 2014 ... روز خواستگاری چی بپوشم؟ بلوز و دامن‌ها برای خواستگاری‌ هایی که از قبل با داماد یا خانواده‌اش آشنا هستید ... اگر ماجرا عاشقانه است و شما هم زیر 22سال هستید، سعی نکنید ادای آدم‌بزرگ‌ها را در ... در اولین دیدار با خواستگارتان چه بپوشید ؟

عشوه های زنانه نازهای دخترانه

http://naaaz.blogfa.com/

من اولین باره شیراز میام و اولین باره حرم حضرت شاه چراغ می رم. از نوشته قبلی تا امروز هم ..... اصلا مگه با همین دیدار کوتاه می شه یه رابطه عاشقانه شروع بشه؟ من از کجا ...

چگونه وقتی حرفی برای گفتن ندارید، مکالمه را آغاز کنید - ایران ناز

http://www.irannaz.com/news_detail_2475.html

چگونه مانند جنیفر انیستون لباس بپوشیم؟ ... اما دقت کنید این تمجید درمورد مسئله ای خیلی شخصی نباشد که او را بترساند یا باعث شود که احساس ناراحتی کند. 4. سوال بپرسید. اکثر افراد عاشق این هستند که درمورد خودشان حرف بزنند پس این اجازه را به آنها ... مثلاً اگر طرفتان را در ایستگاه اتوبوس ملاقات کردید، می توانید بپرسید که ...

با این ترفند از پسر مورد علاقه ات خواستگاری کن! - نیک صالحی

http://www.niksalehi.com/hamechiz/archives/217221.php

7 آگوست 2014 ... خواستاری کردن دخترها , خواستگاری رفتن دخترها , ترفندهایی برای ... چي بپوشم؟ ... این موارد را هرگز در اولین قرار ملاقات با نامزدتان بیان نکنید! ..... و خیلی هم خوب تا آخر عمر عاشق هم بودند و هستند یا این جمله برای شما آشنا نیست روز اول ...

علائم عاشق شدن مردها! - نیک صالحی

http://www.niksalehi.com/hamechiz/archives/210600.php

17 فوریه 2014 ... علایم عاشق شدن مردها , عاشق شدن مردها , احساسات مردها , پیامک زدن , نامزدی , خستگی , هورمون عاشقی. ... چي بپوشم؟ چطور ژست ... چرا خانمها خواستگاری شما را رد می‌کنند؟ ... این موارد را هرگز در اولین قرار ملاقات با نامزدتان بیان نکنید! .... و اگر شما همکار او یا تلفنچی اورژانس نیستید، پس فقط می‌خواهد صدای شما را بشنود.

مچ گیری از خواستگار معتاد با این روشها! - نیک صالحی

http://www.niksalehi.com/hamechiz/archives/220553.php

14 ا کتبر 2014 ... چي بپوشم؟ ... این موارد را هرگز در اولین قرار ملاقات با نامزدتان بیان نکنید! .... بنابراین اگرچند مورد ازاین علایم رادر خواستگار یا نامزد خود مشاهده کردید، روی تصمیم گیری تان بیشتر دقت کنید .... گلاره عباسی: عاشق غذاهای ناشناخته‌ام!

چگونه همسرم را عاشق خودم کنم - نیک صالحی

http://www.niksalehi.com/hamechiz/archives/166891.php

11 مارس 2012 ... چي بپوشم؟ ... چرا خانمها خواستگاری شما را رد می‌کنند؟ ... این موارد را هرگز در اولین قرار ملاقات با نامزدتان بیان نکنید! .... چطور می توانیم همسرمان را آن قدر عاشق خودمان کنیم که هرگز فکر ازدواج دوم به ذهنش خطور نکند! ... اما شما سعی کنید تا حد امکان از به وجود آمدن چنین وضعیتی جلوگیری کنید یا حداقل آن را کمرنگ کنید.

لباس روز خواستگاری از نوع خانومانه! +عکس - نیک صالحی

http://www.niksalehi.com/hamechiz/archives/219084.php

18 سپتامبر 2014 ... لباس خواستگاری ، روز خواستگاری چی بپوشم ، مراسم خواستگاری ، آداب خواستگاری ... این موارد را هرگز در اولین قرار ملاقات با نامزدتان بیان نکنید!

خاطرات - روزهای عاشقی یک طلبه

http://1talabe.persianblog.ir/tag/خاطرات

حاج اقا نه کسی احوال ما میژرسه نه کسی دوستم داره نه کسی سراغم میگیره نه خواستگاری دارم نه . ... عقد بخونیم یا نخونیم / پست دوم امروز ( راستی نظر شما چیه ؟ ) .... وقتی برای اولین بار میای خونه و خانومتون برا اولین بار جلو پات بلند میشه. .... دیدار ..... چرا بجای این شلوار تنگ که همه جای ادم رو قلمبه نشون میده نمیریم یه لباس مناسب بپوشیم ؟

هدیه ویژه سال نو: دانلود رایگان فایلهای شنیداری آموزشی | یک فراکاو

http://1farakav.com/2012/03/20/new_year_and_psychology/

20 مارس 2012 ... ۱- عشق در یک نگاه یا یک نگاه به عشق ( دکتر فرهنگ هلاکویی ) ۲- اسطرلاب اسرار خدا : عشق در ادب ... (دکتر جیکوب احدوت ) ۸- در مغز عاشق چه میگذرد؟ .... -شرایط ملاقات دختران و پسران -آیا بدون عشق میتوان با کسی زندگی کرد؟ ... -در اولین جلسه آشنایی به یکدیگر چه بگوییم؟ ... گام ششم: -خواستگاری ( آرامش/ چه بپوشیم؟