در اين مطلب مي خواهيم از مرحله بسيار شيرين و هيجان انگيز اولين جلسه خواستگاري صحبت کنيم. ... اول از آقاپسرها، يعني آقادامادها شروع مي کنيم که در اين موقع به حضور يک خواهر زرنگ و چابک براي انجام هماهنگي هاي لازم با خانواده عروس نياز دارند. راستي طرح شما براي اولين جلسه خواستگاري چيست؟ منظورم اين است که مي خواهيد با گل برويد يا بدون گل و خودتان نقش گل را ايفا خواهيد کرد؟

در اين مطلب مي خواهيم از مرحله بسيار شيرين و هيجان انگيز اولين جلسه خواستگاري صحبت کنيم. ... اول از آقاپسرها، يعني آقادامادها شروع مي کنيم که در اين موقع به حضور يک خواهر زرنگ و چابک براي انجام هماهنگي هاي لازم با خانواده عروس نياز دارند. راستي طرح شما براي اولين جلسه خواستگاري چيست؟ منظورم اين است که مي خواهيد با گل برويد يا بدون گل و خودتان نقش گل را ايفا خواهيد کرد؟


گل ببريد يا نبريد؛ مسئله اين است!

«خانواده پسر با توجه به شناختي که از شرايط فرهنگي و اجتماعي خانواده دختر دارند ممکن است در جلسه اول خواستگاري با خود گل ببرند يا نبرند. اگر خانواده پسر نمي دانند که در جلسه اول بايد گل ببرند يا نه، بهتر است اين کار را به دو دليل انجام دهند: اول اين که اگر خانواده دختر انتظار آوردن گل را داشته باشند ولي چنين کاري انجام نشود ممکن است آن را به حساب بي احترامي يا دست کم گرفتن خود بگذارند.

دوم اين که در هر شرايط فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي اگر در اولين جلسه گل برده شود اثر رواني خوبي روي خانواده دختر خواهد داشت (حتي اگر خواستگاري به سرانجام نرسد.)»

گل، چه رنگش خوبه؟

وقتي تصميم گرفتيد از حجم جيب، کيف يا حساب بانکي تان کم بکنيد و از گل فروش محله تان يا محله دخترخانم گل بخريد؛ هر گلي با هر رنگي که دوست داشتيد، نخريد.

«بهتر است گل صورتي رنگ (علامت حيات و زندگي)، از يک نوع و به تعداد فرد باشد تا دسته گل زيباتري درست شود.»

در ضمن حواستان باشد از باغچه منزل يا همسايه يا ... گل نچينيد.«مواردي پيش آمده که خانواده پسر از گل هاي باغچه منزل استفاده کرده اند. امکان دارد خانواده دختر چنين کاري را حمل بر بي احترامي کنند. حتي اگر قرار است از گل هاي باغچه منزل استفاده شود، بايد همراه با چند گل ديگر در گل فروشي به صورت دسته گلي زيبا تزيين و سپس برده شود.»

« خوب است خانواده عروس وقتي گل را دريافت مي کنند آن را در يک گلدان بگذارند و در همان اتاقي که خانواده پسر پذيرايي مي شوند، در معرض ديد آنان قرار دهند.»

چه کسي بيايد، چه کسي نيايد؟!

خاله بيايد يا عمه؟ کدام خواهرتان در مراسم حضور پيدا کند؟ تکليف مادربزرگ چيست؟ اگر همسر برادر بزرگ تر بيايد، همسر برادر کوچک تر شايد ناراحت بشود و ...

کاملا درکتان مي کنيم، ولي دقت کنيد که حتما تصميم عاقلانه اي بگيريد چون رفتارها و کيفيت حضور در اولين جلسه خواستگاري بسيار مهم است.

در کشور ما رسم است در نوبت اول، خانم ها که معمولا مادر پسر عضو اصلي آن هاست همراه با يک يا دو دخترش، خاله داماد يا يکي از خانم هايي که احتمالا بزرگ تر فاميل است در مجلس خواستگاري حاضر مي شوند.

بعضي مادران نيز همراهي يک خانمي را که روابط نزديکي با خانواده عروس دارد، ترجيح مي دهند. بهتر است خانم هايي که به خواستگاري مي روند از بردن عروس هاي خانواده، دخترخانم هاي مجرد کم سن و سال و بچه ها خودداري کنند؛ چرا که معمولا عروس هاي خانواده ابتدا به مقايسه خودشان با دخترخانم که احتمالا در آينده «جاري» آن ها مي شود، مي پردازند و اين موضوع ممکن است در ارزيابي آن ها از شرايط عروس تاثير بگذارد. 

دخترخانم هاي مجرد کم سن و سال قدرت تجزيه و تحليل کامل فضاي خواستگاري را ندارند. بچه هاي کوچک نيز ممکن است عملي انجام دهند يا حرفي نابجا را در شرايط نامناسبي بزنند که مشکل ساز شود.

گاهي در برخي خانواده ها به دليل آشنايي و رفت و آمدي که از قبل داشته اند يا به دليل داشتن نسبت فاميلي، در همان نوبت اول، پدر و پسر هم همراه مادر مي روند.»در شماره بعد درباره لباس مناسب خواستگاري و راه هايي براي کاهش اضطراب خواهيم نوشت. عروس خانم ها هم منتظر باشند تا به آن ها بگوييم وقتي خواستگارها زنگ خانه را به صدا در آوردند، آن ها کي در را باز کنند!

برگرفته از کتاب «در پيچ و خم خواستگاري»


دسته گل خواستگاری و چند نکته مهم - آکا - مراسم خواستگاری تا عروسی

http://aroosi.akairan.com/marriage/marasem/20135252143.html

دسته گل خواستگاری جدید,دسته گل خواستگاری,دسته گل خواستگاری 2013,دسته ... راستی طرح شما برای اولین جلسه خواستگاری چیست؟ ... وقتی تصمیم گرفتید از حجم جیب، کیف یا حساب بانکی تان کم بکنید و از گل فروش محله تان یا محله دخترخانم گل بخرید؛ هر گلی با ... نکاتی مهم در جلسه خواستگاری که شما را یک همسر موفق می کند ...

خواستگاری - ازدواج

http://match24.ir/category/خواستگاری-1010

همه آنچه باید در مورد مراسم خواستگاری بدانید · نکاتي کلیدی براي خرید دسته گل خواستگاري · نکات مهم خواستگاری · نکات مهم برای پسران در روز خواستگاری · مراسم ...

حتما پیش از خواستگاری بخوانید! - بیتوته

http://www.beytoote.com/wedlock/danestani/read3-before-woo.html

لازم است خواستگاری برای بار اول رسمی و سنگین اجرا شود و شوخی کردن بپرهیزند. ... کیف یا حساب بانکی تان کم بکنید و از گل فروش محله تان یا محله دخترخانم گل بخرید؛ هر گلی ... بهتر است گل صورتی رنگ (علامت حیات و زندگی)، از یک نوع و به تعداد فرد باشد تا دسته گل زیباتری درست شود. .... نکات خواندنی برای شادابی چهره شما.

خواستگاری و شروع یک ازدواج موفق - نیک صالحی

http://www.niksalehi.com/public/archives/219618.php

28 سپتامبر 2014 ... نکات مهم از قلم افتاده در مدیریت زندگی زناشویی ..... برای خرید گل معمولا می گویند بهتر است دسته یا سبد گل، گل هایی به رنگ روشن و زنده داشته باشد. البته اغلب افراد هم بر .... نکاتی کلیدی در مورد تمیز کردن پرده اتاقها و آشپزخانه ...

عروس پرتال ارائه راهنمائی های قبل و بعد از ازدواج برای دختران و پسران

http://www.aroosportal.com/

عروس پرتال ارایه راهنمایی های قبل و بعد ار ازدواج برای دختران و پسران. ... دسته گل عروس چه گل هایی بخریم؟ دسته گل عروس می تواند یک دسته گل ساده با یک نوع گل باشد و یا در تزئین آن از ترکیب چندین گل با رنگ ها. ... آنچه باید قبل از خرید میز غذاخوری بدانید. ۰۶ اردیبهشت ... نکاتی که قبل از رفتن به آرایشگاه عروس باید بدانید !

تلنگرهای دوستانه

http://mohsensohrab.persianblog.ir/

14 آگوست 2014 ... خواستگاری، ازدواج، زندگی مشترک و زندگی زناشویی. ... کلمات کلیدی مطالب ... برای شناسایی این جور افراد به نکات زیر توجه شود: ... 2- اگر خواستگار محترمی در خونتون زد و احتمالا یه دسته گل یا شیرینی دستش بود، در اولین .... قبل از ازدواج شروع میشه و تا لحظه مرگ برای خرید قبر شیک در جای مناسب ادامه پیدا می کنه.

از خواستگاری تا عروسی با شما هستیم - تبیان

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=225180

17 ا کتبر 2012 ... ازدواج هم مثل هر کار دیگری راه و رسم خودش را دارد که چون برای دختران و پسران جوان، اولین تجربه به حساب می آید، ممکن است ... 7نکته برای خرید طلای عروس · نکات کلیدی در برگزاری مراسم عروسی .... چگونه دسته گل عروسی را خشک کنیم؟

نکاتی مهم در خرید کت و شلوار برای آقایان شیک پوش

http://www.fai.ir/dresses/344-كت-و-شلوار-دامادي/1700-نکاتی-مهم-در-خرید-کت-و-شلوار-برای-آقایان-شیک-پوش

19 نوامبر 2012 ... صفحه اصلیعروسی،ازدواج،لباس،دسته گل،کیک،ماشین،حلقه ... Back مزون عروس · كت و شلوار دامادي نکاتی مهم در خرید کت و شلوار برای آقایان شیک پوش ... دسته دوم برای افراد چهارشانه مناسب نیستند و عرض شانه ها را بیشتر نشان می دهند .

خواستگاری در لباسی از جنس گل رز طبیعی / عکس - جذاب

http://www.jazzaab.ir/news_detail_10611.html

تقدیم یک دسته گل برای بسیاری از خانم ها خیلی با ارزش است. خصوصا اینکه قدری متفاوت و هیجان انگیز هم باشد. از جمله ابتکار یک مرد چینی که در یک حرکت فوق ...

مجله اینترنتی دلگرم | آخرین اخبار-زناشویی-سلامت و سبک زندگی ,چت ...

http://www.delgarm.com/

... فروشگاه اینترنتی خرید اینترنتی -خرید زیور آلات-سی دی آموزشی-پزشکی و ... نکات مهمی که در آرایش چشم باید رعایت کرد ... آخرين مدل هاي دسته گل هاي عروس سري دوم ... راهکاری برای بهبود تورم و کبودی ..... چهل نکته کلیدی در تربیت کودکان.

جلسه خواستگاری - مرکز آموزش مزدوجین بهار نکو

http://ezdevaj.sums.ac.ir/add.aspx?id=12

در ضمن تنها رفتن پسر برای خواستگاری صحیح نیست و معمولاً مشکلاتی در پی دارد. ... لازم است و البته و صددرصد همراه داشتن دسته گل و خرید یک هدیه، زیرا بردن هدیه در ... خودداری کند؛ در جهت هر چه مفیدتر بودن این گفتگو، توجه به نکات زیر لازم است:

همه خواستگاري هاي من

http://khastegar.blogfa.com/

همه خواستگاري هاي من - شرحي بر خواستگاري هايي که رفتم، ميروم و خواهم رفت! ... رسالتيه که بدوش همه ما بايد بشه، چون زنا و خانوادشون تو اين دوره زمونه براي ...... يادمه اصرار خانوادش به خريد اون چيزا بود و هر چي من ميگفتم بابا من احتياجي ندارم و ابدا .... يادمه اولين چيزايي کهياراد گرفته بود، از دسته گل هايي بود که براش برده بودم، و در ادامه به ...

سایت تک98|tak98.ir

http://www.tak98.ir/

سایت تک98،مدل لباس93،خانواده و زندگی،سایت عروس،دنیای مدل،رمان و ... کدو همچنین شامل برخی از فولات، چیزی است که زنان باردار برای رشد سالم جنین لازم است و همچنین  ...

خواستگاری به روش رومانتیک ترین مرد جهان! +عکس - ایران ناز

http://www.irannaz.com/news_detail_19778.html

این آقا پسر خوش ذوق با روش جالب خواستگاری اش همسر آینده اش را شوکه کرد و سرانجام موفق شد ... مکان می آمده است و به نظرش اینجا بهترین محل برای شروع لحظه های مشترک رسمی شان بوده است. ... دسته گل جنجالی از جنس طلا خبرساز شد (عکس) · شرط عجیب لخت وارد شدن برای خرید مجانی +عکس .... نکاتی مهم و کلیدی برای کاهش جوش های صورت.

نکاتی مفید برای پسران در روز خواستگاری - خانواده ایرانی

http://irfamily.com/نکاتی-مفید-برای-پسران-در-روز-خواستگاری/

نکاتی که می تواند شانس موفقیت آنها را بیشتر کند. ... گل و شیرینی خریدن در خواستگاری نشانه توجهی است که شما برای طرف مقابل صرف کرده اید و احترامی که به او ...

همسرداری و ازدواج - پارس ناز

http://www.parsnaz.ir/news_cats_10.html

خواستگاری جالب این مرد از دختر روی پل بندرگاه (عکس) · صرفه جویی عجیب این زوج برای خرید خانه + عکس · خوشبخترین زوج ها ... نکات مهم جنسی زنان ، ویژه مردان متاهل.