اغلب افراد در جلسه خواستگاری دچار استرس و اضطراب می شوند. همین موضوع موجب کاهش توانایی پسر در گفت و گو با خانواده دختر می شود و بسیاری از صحبت های او نا گفته می ماند...

            

اغلب افراد در جلسه خواستگاری دچار استرس و اضطراب می شوند. همین موضوع موجب کاهش توانایی پسر در گفت و گو با خانواده دختر می شود و بسیاری از صحبت های او نا گفته می ماند...
برخی از پسران در برابر این استرس تسلیم می شوند و سراسر جلسه خواستگاری سکوت اختیار می کنند و به تماشای صحبت های اعضای خانواده شان با خانواده دختر می نشینند این روش مناسبی برای غلبه بر استرس روز خواستگاری و داشتن یک جلسه پر بار نیست. از همین رو باید اصول علمی کاهش استرس این روز را فرا بگیرید تا در این جلسه با اولین سوال از سوی پدر دختر، رنگ از رویتان نپرد و با صراحت و اعتماد به نفس پاسخ دهید. این اصول عبار تند از:

- اصل اول: انتخاب درست 
اولین و یکی از مهم ترین اصول کاهش استرس و اضطراب لحظه خواستگاری، رعایت اصول انتخاب صحیح همسر آینده است. اگر فرد در انتخاب همسر اشتباه کند و بعد از جلسه خواستگاری، یا خود و خانواده اش با دختر و خانواده او نظر منفی داشته باشند و پاسخ منفی بدهند، یک خواستگاری غیر موفق را تجربه کرده است. علاوه بر اینکه ممکن است از خواستگاری های ناموفق دچار ضربه روحی شود، همیشه این خاطره تلخ به همراهش خواهد بود و خود همین موضوع بذر استرس را در خواستگاری های بعدی می کارد. از این رو همیشه خواستگاری نخست خود را بر پایه یک انتخاب درست بگذارید. تناسب سنی، خانوادگی، تحصیلی و اعتقادات مشترک در کنار تفاهم اولیه قبل از شناخت کامل و حتی مقداری تناسب ظاهری، از اصولی است که باید در انتخاب همسر آینده بدان توجه داشت. در این صورت دلیلی برای استرس و اضطراب وجود ندارد.

- اصل دوم : هماهنگی های پیش از خواستگاری
از چند روز قبل از مراسم خواستگاری همه چیز را بررسی کنید، حتی مسیر رفتن به منزل دختری که انتخاب کرده اید هم اهمیت دارد.
وقت شناسی را خیلی جدی بگیرید، چرا که در اولین برخورد برای خانواده دختر خیلی مهم است که خواستگار به موقع در مراسم حاضر شود. آشنایی با حساسیت های خانواده دختر به کاهش اضطراب شما کمک بسیاری می کند. این حساسیت ها را می توانید پیش از رفتن به خواستگاری بدون هیچ تعارفی از دختر مورد نظرتان بپرسید و او هم باید این واقعیت را درک کند که دادن این اطلاعات نه تنها بد نیست، بلکه  به شناخت شما از خانواده وی کمک می کند.

البته در خواستگاری هایی که حالت سنتی دارند و دختر و پسر پیش از خواستگاری همدیگر را ندیده اند، نمی توان بسیاری از این اطلاعات را دریافت کرد؛ اما باز هم راه چاره ای در این مواقع وجود دارد و آن هم تحقیقی است که خانواده پسر باید پیش از مراسم انجام دهند تا برخی از این حساسیت ها را در یابند.
در هر صورت شایسته است هماهنگی های پیش از خواستگاری با دقت فراوانی صورت بگیرد تا زمینه های ایجاد استرس و اضطراب به حداقل ممکن کاهش یابد.

- اصل سوم : مدیریت استرس
آموختن روش هایی که می توانند استرس را کاهش دهند، در این روز بسیار مفید خواهد بود. در اینجا به برخی از این روش ها اشاره خواهیم کرد؛

- آرمیدگی: این روش که تأثیرات مثبت آن به اثبات رسیده است، بر تنفس و آرامش بدن متمرکز است. همانطور که نشسته اید، اعضای بدنتان را از حالت تنیدگی خارج کنید و آرام بنشینید چند نفس عمیق بکشید و سعی کنید دم و بازدم را با ریتمی یکسان انجام دهید به تنفستان فکر کنید از جا بجا شدن و حرکت تند پا یا دست خودداری کنید. بعد از 5 دقیقه خواهید دید که استرستان کاهش یافته و از بی قراری خبری نیست.


- ذهنتان را متوجه یکی از اشیای داخل خانه کنید، به دقت به رنگ و طرح آن نگاه کنید پرت شدن حواس از موضوعی که موجب استرستان شده یک روش موثر برای طولانی مدت نیست ولی روشی است که می تواند به شما کمک کند که تا پایان جلسه خواستگاری استرس کمتری داشته باشید.
راه هاي مقابله با استرس - نیک صالحی

http://www.niksalehi.com/new/archives/197371.php

استرس ,راه برطرف کردن استرس , راه هاي از بین بردن استرس , راه هاي ساده برای مقابله با استرس, ... و علاوه بر ايجاد تداخل در عملکرد کاري زمينه ساز بروز استرس حاد و شديد همراه با ناراحتي هاي جسمي و ... چند روز در هفته سعي کنيد ۳۰دقيقه کامل يا در ۳-۲بخش، ورزش هاي هوازي انجام دهيد. .... ملاقات با

مقابله با استرس در محيط كار - نیک صالحی

http://www.niksalehi.com/new/archives/038142.php

كارشناسان سراسر جهان چندين راه براي مقابله با استرس پيشنهاد كرده‌اند. ... ابزار و برنامه هاي پيشگيري از استرس بايستي به عنوان سرمايه محسوب شوند و ... به عبارت ديگر كارمند بايد مسئول بهينه سازي خود و اعمالش باشد و بايد هر كاري را براي مقابله با استرس انجام دهد. ..... دردسر های ازدواج برونگرا با درونگرا ... خواستگار سابقا خلافکار.

خواستگاری - ازدواج

http://match24.ir/category/خواستگاری-1010

خواستگاری. مقابلــه با استرس های دردسر ساز روز خواستگــــاری · پوشش مناسب مراسم خواستگاری چیست؟ همه آنچه باید در مورد مراسم خواستگاری بدانید · نکاتي کلیدی ...

آموزش خانواده ها ،نیازهاوضرورت ها

http://safaeirad2011.blogfa.com/

روز بعد مرد وقتی از خواب بیدار شد دید دخترش بالای سرش نشسته است و زرورق ها را برای ... امتحانات همیشه برای اکثر دانش آموزان همراه با استرس و فشار روانی بوده است که در ... 1-مهارت های زندگی(همسر داری-مهارت های ارتباطی-مهارت های مقابله با خشم و. ...... كه براي آنها دردسر ساز مي شود و به تدريج سبب اختلافات خانوادگي و بعضآ طلاق زود هنگام ...

تعامل با خانواده همسر در دوران عقد - تبیان

http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=251311

10 جولای 2013 ... ایمن شدن در مقابل خانواده همسر! خیلی از مداخله هایی که والدین دو طرف در دوران نامزدی یا روزهای اول ازدواج دارند از روی خیرخواهی است. اما این خیرخواهی ها گاهی ...

رفع استرس فقط با ده دقیقه زمان - پرشین وی

http://www.persianv.com/pezeshki/263148.php

10 ا کتبر 2014 ... 11 غذای کلاژن ساز قوی برای جوان سازی پوست .... ورزش هوازی یکی از بهترین و موثرترین ورزش ها برای درمان اضطراب است و ... به طور منظم حداقل 30 دقیقه و سه روز در هفته به صورت های مختلف پیاده روی تند، ... لطفا كودك را به استرس نیندازید + راههای مقابله با استرس ..... مخالفت مرگبار پدرخوانده با خواستگار دختر 14 ساله.

آرشیو وبلاگ - بانو هنر اینجاست

http://haftkhanehonar.persianblog.ir/archive/

راه های مقابله با استرس شب امتحان :: ۱۳٩٢/٦/٢۸ » کباب رنگی .... نور خورشید در چه ساعتی از روز برای کودک مفید است؟ :: ۱۳٩٢/٥/۳۱ ..... نکاتی مهم برای پسران در روز خواستگاری :: ۱۳٩٢/٢/٢٠ » آغوش مادر را دست .... چربی های دردسرساز :: ۱۳٩٢/۱/۳۱ » چربی های ...

عشق های بی هدف را چگونه فراموش کنیم؟ | شهر سوال

http://www.soalcity.ir/node/1700

26 مه 2013 ... ۳- درباره امتیازات این جدایی و خوبی های جدا شدن از ایشان نیز با خود فکر ... ۱۰ - شاید هفته اول به دلیل درگیر شدن با افکار اتوماتیک دچار نوعی استرس شوید ولی به .... در مورد فردی که شما هر روز با ایشان مواجه می شوید و خاطرات گذشته برایتان زنده ..... و بعد از ازدواج و کاهش احساسات داغ و آتشین برای شما دردسرساز خواهد بود.

چطور غم عشق را فراموش کنیم - بیتوته

http://www.beytoote.com/wedlock/tafahom/love1-lost.html

اگر او تلاش می‌کند که با شما صحبت کند قبل از صحبت با او به نتیجه این صحبت خوب فکر کنید. ... در شما احساسات متناقضی را به وجود می‌آورد که می‌تواند برایتان دردسر ساز شود. 6. ... حالا این تصاویر و یادداشت‌ها را در جایی بچسبانید که هر روز بتوانید ببینید. ..... نه گفتن به خواستگار, نه گفتن, روش های مقابله با درخواست غیرمنطقی ...

تصاویر/دستبندی برای جلوگیری از استرس - اخبار - سایت خبری ...

http://www.bloghnews.com/news/64341/تصاویر/دستبندی-برای-جلوگیری-از-استرس.html

2 روز پیش ... دستبند اولیو اطلاعاتی در مورد استرس، بیوفیدبک، تمرکز حواس، روانشناسی ... کاربر با لمس این دستبند نیز می‌تواند از میزان استرس خود مطلع شود./آ ... خواستگار، ناپدری دختر 14 ساله را کشت! .... طراحی نرم افزارهای اتوماسیون اداری،مالی; طراحی و پیاده سازی سیستم های ERP ... زمان تحویل: 15 روز پس از عقد قرار داد

عجیب‌ترین روش های مقابله با سرماخوردگی -آکا - مقالات پزشکی و ...

http://tandorosti.akairan.com/health/bimari-behdasht/201312910625.html

این باکتری های مفید احتمال ابتلای افراد به سرماخوردگی و مشکلات تنفسی را کم می کنند. ... که منزوی هستند از بیماری ها قسر در می روید.3- کالری های بیخودی دردسرساز غذاهای ... MRSA – یکی از باکتری های موجود در بینی – در افرادیکه در طول روز قهوه یا چای ... خانواده ها انجام شد نشان داد مدیتیشن ذهن را آرام و استرس را تا حدود زیادی کم می کند.

رژیم و تغذیه - پارس ناز

http://www.parsnaz.ir/news_cats_18.html

تناسب اندام زیبا با روش شرلوک هولمز بازیگر خوش چهره ... آب کردن چربی های شکم با آموزش تصویری ... روش های مفید مقابله با چاقی شکمی ... عضله سازی و خوش اندام شدن بدن بدون وزنه +عکس ... غذاهایی که کشنده استرس هستند ... کاهش وزن بدون دردسر ... تنقلات و چاقی روز افزون .... وقتی لحظه خواستگاری این زوج در تمام جهان پخش می شود.

راهکارهای مقابله با بد غذایی کودک | پرسمان دانشجويي - تربیتی و مشاوره

http://www.moshavereh.porsemani.ir/content/راهکارهای-مقابله-با-بد-غذایی-کودک

مشكل اصلي كودك فقط همين كوشش هاي والدين براي خوش خوراك كردن كودك است. ... در زير به برخي از راهكارهاي مقابله با بد غذايي كودك اشاره مي كنيم : ... اگر مشخص كرد كه : «من از لوبيا بدم مي‌آيد» حساسيت نشان ندهيد و چند روز بعد دوباره لوبيا در غذا بريزيد. ... پيشنهاد ندهيد تا از ميان آنها يكي را برگزيند؛ زيرا اين كار برايتان دردسرساز مي‌شود.

دانستنی های قبل از ازدواج - ازدواج ایده آل

http://novinpendar.blogsky.com/category/آموزش-قبل-از-ازدواج

2 روز پیش ... ورزش های ضد استرس برای بهتر شدن وضعیت روانی و احساسی افراد کدامند؟ ..... هر مردی که ازدواج نکرده باشد، می‌تواند طی ساعت‌های عادی روز با شما حرف بزند. ... می ‏سازند به ‏ طور مۆثرتری با مقتضیات و چالش ‏های زندگی روزمره مقابله کنند. ... زنان نسبت به مردان است که عدم آگاهی و مدیریت صحیح آن می تواند دردسر ساز باشد.

10 نکته مهم در مورد اعتیاد که باید بدانیم - ایران ناز

http://www.irannaz.com/news_detail_5060.html

چه کسی مستحق تر از آنها که حتی یک روز خوش با شکم سیر و تن سالم را تجربه نکردند. .... ۱- جستجوی پناهگاه : انسان کنونی با از دست دادن ارزش های معنوی دچار اضطراب و پریشانی .... ۷- فعالیت های پیشگیری متمرکز بر آموزش و آگاه سازی والدین .... عشقی نادر و زیبا اما بسیار پر دردسر! .... چهره آقایان از دید خانم ها قبل و بعد از خواستگاری!

مجلات : گلبرگ زندگی:مهارت های زیستن

http://www.hawzah.net/fa/magazine/magart/3282/6511/75390

گلبرگ نیاز: روز نیایش (عرفه) ... نتایج بررسی ها گواه این است که مهم نیست افراد در زندگی با مشکل، دردسر، گرفتاری و. ... ها، موجب می شود خود مشکل زیر سایه استرس و هیجان های ناخوشایند در ابهام باقی بماند. ... ضمن اینکه باید همواره بکوشیم در مقابله با یک مشکل، بیش از یک راه حل مناسب در ..... می دانم چه کسی باید به خواستگاری برود.