معمولاً یكی از دغدغه های مهم همه افراد به خصوص دختر و پسر در شب خواستگاری نحوه پوشش آنها و چگونه به نظر رسیدن شان است. زیرا در همه جوامع لباس هر فرد نشاندهنده شخصیت، فرهنگ و اعتقادات وی می باشد. به همین دلیل افراد سعی دارند همیشه به خصوص در مهمترین لحظات و مراسم های زندگی شان مانند مراسم خواستگاری لباسی مناسب و در شان بپوشند.

معمولاً یكی از دغدغه های مهم همه افراد به خصوص دختر و پسر در شب خواستگاری نحوه پوشش آنها و چگونه به نظر رسیدن شان است. زیرا در همه جوامع لباس هر فرد نشاندهنده شخصیت، فرهنگ و اعتقادات وی می باشد. به همین دلیل افراد سعی دارند همیشه به خصوص در مهمترین لحظات و مراسم های زندگی شان مانند مراسم خواستگاری لباسی مناسب و در شان بپوشند.

Description: http://img.tebyan.net/big/1391/05/213321912511681957325152244173154250107200158.jpg دختر خانم ها و آقا پسرهای عزیز در مورد لباس شب خواستگاری توجه به برخی از نكات خیلی مهم و راهگشا خواهد بود. -مدل و رنگ لباسی كه برای این شب انتخاب می كنید باید متناسب با جنسیت،‌ سن و اندام شما باشد.  -سعی كنید در این مراسم از لباس های رسمی، ساده و راحت استفاده كنید. پوشیدن لباس های غیر رسمی و جلف، تنگ و چسبان و... در شب خواستگاری نه تنها شایسته مقام و شان شما نیست بلكه نگاه خانواده و فرد مقابل را نسبت به شما تغییر می دهد. علاوه بر همه اینها شب خواستگاری استرس و فشار خاص خود را دارد پس بهتر است با اجتناب از لباس های تنگ و چسبان این استرس و فشار را چند برابر نكنید.  -یادتان باشد كه در این روز باید خودتان باشید. یعنی سعی كنید آنچه هستید و خواهید بود به فرد مقابل نشان دهید. مثلاً دختر خانم محترم اگر چادری هستید در این مراسم هم چادر سر كنید. اگر به جای چادر از پوشش های دیگر استفاده می كنید در مراسم خواستگاری نیز از پوشش متداولتان بهره ببرید. البته این مسئله در مورد آقا پسرها هم صدق می كند. توجه: گاه برخی از والدین دختر خانم را مجبور می كنند كه بر خلاف همیشه در این مراسم چادر سر كنند. اگر شما هم چنین شرایطی دارید حتما در قسمت گفتگو با آقا پسر موضوع را با وی در میان بگذارید و به او بگویید كه چادری نیستند و به اصرار خانواده تان این كار را كردهاید. حتی دقیقاً مشخص نمایید كه در خانه و خارج از خانه چه پوششی دارید.

یادمان باشد كه استفاده از برخی از امكانات برای پوشاندن عیوبی چون كم مویی، ‌بی مویی و ... نوعی دروغگویی و عدم صداقت به فرد مقابل محسوب می شود

-توجه به آرایش موی سر برای آقایان نیز در این مراسم مهم است. آقا پسرها باید با آرایشی مناسب از سر بدون بهره از لوازمی چون واكس مو، رنگ مو و ... در مقابل خانواده فرد مقابل ظاهر شوند. یادمان باشد كه استفاده از برخی از امكانات برای پوشاندن عیوبی چون كم مویی، ‌بی مویی و ... نوعی دروغگویی و عدم صداقت به فرد مقابل محسوب می شود.  -معمولاً دختر خانم ها هم دوست دارند در این شب برای زیبا جلوه كردن مقداری آرایش صورت نمایند. این مسئله نیز از چند باب دارای اشكال می باشد. اولاً: آرایش كردن برای نامحرم و نگاه به آن حرام است. چه بهتر است كه شب و روزهای اول آشنایی مان را با گناه شروع نكنیم و در همه حال رضای خداوند را در نظر بگیریم. ثانیاً: بهتر است از همان ابتدا آقا پسر،‌ دختر خانم را آنگونه كه هست و با زیبایی های واقعی اش مشاهده نماید. (البته این امر برای دختر خانم نیز صدق می كند. یعنی آقا پسر نیز باید چهره واقعی اش را به دختر خانم نشان دهد.) در این حالت انتخاب دختر و پسر كاملاً آگاهانه و به دور از هرگونه فریب و ریا می باشدو یقیناً‌ موفقیت آمیزتر نیز خواهد بود.  ثالثاً: گاه برخی از آرایش برای پنهان كردن برخی از عیوب چهره شان استفاده می كنند كه این امر نیز ایراد داشته و باعث فریب فرد مقابل می شود.

آداب خواستگاری - گفتگوی دینی

http://www.askdin.com/thread14183.html

اهمیت مراسم خواستگاري فواید خواستگاری مقدمات جلسات خواستگاري زمان خواستگاري مکان. ... پوشش مناسب خواستگاري · آراستگی در خواستگاري

حتما پیش از خواستگاری بخوانید! - بیتوته

http://www.beytoote.com/wedlock/danestani/read3-before-woo.html

طرح شما برای اولین جلسه خواستگاری چیست؟ ... در مراسم خواستگاری مطرح شود؛ زیرا بعد‌ها خانواده‌ها به خاطر مخفی‌کاری و یا دروغ همدیگر را .... لباس مناسب اندام شما چیست؟

گذر از پیچ و خم‌های خواستگاری - بیتوته

http://www.beytoote.com/wedlock/danestani/windings2-matchmaking.html

گذر از پیچ و خم‌های خواستگاری مراسم خواستگاری,زمان خواستگاری,لباس خواستگاری, اضطراب خواستگاری, عروس و داماد,فضای خواستگاری. ... توهمات عاشقانه چیست؟ ... آقا پسر باید لباس سنگین و مناسبی بپوشد و دختر خانم نیز در جلسه هایی که با مردان ...

مشق عشق :: جلسه خواستگاری

http://mashgheeshgh.blog.ir/category/جلسه خواستگاری/

4 مطلب با موضوع «جلسه خواستگاری» ثبت شده است - در بهشت زندگی کنیم ... ... پوشش مناسب مراسم خواستگاری چیست ؟ ۹۲/۰۴/۰۲. علت تأخیر در ظهور امام زمان (عج).

لباس روز خواستگاری از نوع خانومانه! +عکس - نیک صالحی

http://www.niksalehi.com/hamechiz/archives/219084.php

18 سپتامبر 2014 ... لباس خواستگاری ، روز خواستگاری چی بپوشم ، مراسم خواستگاری ، آداب خواستگاری ... علت بازی کردن آقایان با حلقه ازدواجشان چیست؟ ..... یک ست شاد و خوش‌رنگ دیگر که البته با استفاده از رنگ مشکی برای این مراسم مناسب می‌شود.

خواستگاری - ازدواج

http://match24.ir/category/خواستگاری-1010

خواستگاری. مقابلــه با استرس های دردسر ساز روز خواستگــــاری · پوشش مناسب مراسم خواستگاری چیست؟ همه آنچه باید در مورد مراسم خواستگاری بدانید · نکاتي کلیدی ...

نکات مهم در انتخاب لباس عروس - مراسم خواستگاری تا عروسی

http://aroosi.akairan.com/marriage/marasem/2012826134048.html

مراسم خواستگاری تا عروسی,نکات مهم در انتخاب لباس عروس,مدل‌های لباس عروس اسلامی, عنوان لباس آماده به عروس ... دارند، برای عروس خانم‌هایی که قسمت‌های پایین بدن آنها چاق است و اصطلاحا اندامی گلابی شکل دارند، مناسب است. .... حسادت عاشقانه دقیقا چیست؟

مراسم خواستگاری رسمی و غیر رسمی

http://ch3.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=71:1390-05-15-12-46-29&catid=16:2011-08-06-11-40-14

یا اینکه آقا پسر دختر خانم را به مادرشان معرفی کرده اند و مادر قبل از خواستگاری .... در مورد فضای خواستگاری و کسانی که باید در این جلسه حضور داشته باشند و در مورد پوشش ..... ممکن است از دید طرف این سرگرمی مناسبی نباشد و یا اصلا مشروع نباشد . ... اگر سرگرمی همسر شما ، موسیقی های حرام و فیلم های مبتذل باشد ، نظر شما چیست ؟

مدل لباس دخترانه

http://www.zarhonar.ir/topic/مدل-لباس/مدل-لباس-دخترانه

گاه كار به جايي مي‌رسد كه نمي‌دانيم با اين مدها چه كنيم و گاه در انتخاب لباس مناسب ... ولي چطور يك نفر مي‌تواند هميشه مد روز لباس بپوشد و كليد اصلي شيك‌پوش بودن چيست؟ ... و مراسم های زندگی شان مانند مراسم خواستگاری لباسی مناسب و در شان بپوشند.

بهترین روش خواستگاری چیست؟ - جنوب نیوز | قطره

http://www.ghatreh.com/news/nn22568881/بهترین-روش-خواستگاری-چیست

12 ا کتبر 2014 ... وی خاطرنشان کرد: ازدواج های سنتی که پسر به خواستگاری دختر می آید و .... روز 13 آبان در طول روز عاشوراست/ ضرورت پوشش مناسب عزاداری و مراسم 13 ...

آداب مراسم بله برون - عروس | لباس عروس | آرایش عروس | عروسی

http://www.arus.ir/مشاوره-ازدواج/دوران-عقد-و-نامزدی/آداب-مراسم-بله-برون.html

این مراسم کمی از خواستگاری مفصل تر است و معمولاً به فاصله چند روز بعد از آن برگزار می شود. میزبان این مراسم مثل خواستگاری، خانواده عروس است. با این تفاوت که ...

خواستگاری | حوزه مشاوره فرهنگی - zolal.ir

http://www.zolal.ir/site/node/754

3 ژانويه 2012 ... عده ای از خدا خواسته می پذیرند و شروع به گشتن دختری مناسب ، زیبا ، هم سطح پسرشان و هم شان خانواده میکنند . ... پوشش دختر خانم در این جلسه یکی از مهم ترین چیزهاییست که زیر ذره بین قرار ... معمولا انجام مراسم خواستگاری را در شب غیر کاری و تحصیلی و اگر .... 10- به نظر خودتان بزرگترین ایرادی که دارید چیست ؟

مجله اینترنتی دلگرم | آخرین اخبار-زناشویی-سلامت و سبک زندگی ,چت ...

http://www.delgarm.com/

کدام زنان خواستگار بیشتری دارند؟ ..... طرز برخورد مناسب با افراد گستاخ ... منظور از اضطراب رابطه جنسی چیست؟ ادامـــه. .... ژله به شکل چشم ؛مخصوص مراسم هالووین ...

نسخه PDF

http://salamatiran.com/pdf/salamat/446_10.pdf

كساني بايد همراه داماد به مراسم خواستگاري. بروند. پدر، مادر، ... خواستگار بايد لباس مناسب بپوشد و ترجيحا 3 .... ضرورت آموزش مسائل جنسی در جوامع مختلف چيست و چرا.

دو لباس زیبا در قرآن | گروه اینترنتی رهروان ولایت

http://www.jonbeshnet.ir/news/42148

18 ا کتبر 2014 ... نوعاً لباسی که مناسب تن است آرامش خاطر و اطمینان را برای صاحب خود به ارمغان می‌آورد؛ چرا که با داشتن لباس‌های .... خانواده ام در مراسم خواستگاری مهمان.

یک همسر مناسب چه خصوصیاتی دارد؟ - بهترین ها برای بهترین ها

http://good4good.persianblog.ir/page/ezdevaj1

چه سوالاتی در مراسم خواستگاری بپرسیم؟ آفات زندگی مشترک ... آیا میدانید هر یک از سین های سفره هفت سین نماد چیست؟ زود قضاوت نکنیم. ... یک همسر مناسب چه خصوصیاتی دارد؟ ... ۴) داشتن پوشش مناسب : زنان باید بدن خود را از نامحرم بپوشانند. یکی از ...