ازدواج تنها به دست کردن یک حلقه نیست - ازدواج پیوندی عاطفی میان دو نفر است که باید در طول زمان رشد کند و به ارزش زندگی شما بیفزاید. رابطه‌ای صمیمی و مداوم که شما را به شخص بهتری بدل می‌کند.

                 


ازدواج تنها به دست کردن یک حلقه نیست - ازدواج پیوندی عاطفی میان دو نفر است که باید در طول زمان رشد کند و به ارزش زندگی شما بیفزاید. رابطه‌ای صمیمی و مداوم که شما را به شخص بهتری بدل می‌کند.اگر تصمیم به ازدواج گرفته اید، بهتر است با خودتان روراست باشید و ببینید که آیا واقعا نگاه درستی به این مرحله از زندگی دارید یا نه. از ازدواج تان انتظار آرامش و سکون دارید یا انتظار تحرک، پویایی و پیشرفت؟ 
واقعیت این است که ازدواج کامل، فرصتی است که به شما کمک می کند شخصی دیگر را درک کنید و در عین حال برای درک کردن بهتر خودتان از طریق شخص دیگر تلاش داشته باشید. به این ترتیب شما یک جا نمی ایستید و سعی می کنید خود واقعی تان را که در مسیر بهتر شدن قرار دارد، به شخص مقابل نشان دهید. بخصوص در موقعیت های خاص و بحرانی زندگی که وقت رو کردن برگ های کلیدی شخصیت شماست.

از خودتان بپرسید که این ازدواج برای شما و طرف مقابلتان چه چیزی را به دنبال دارد؟
شما دو نفر در 10 سال آینده کجای زندگی هم قرار دارید و چطور به آرامش همدیگر کمک می کنید. ازدواج چیزی بیشتر از با هم کنار آمدن و داشتن رابطه‌ای خوب است. این دو البته دو جزء مهم هر ازدواجی هستند اما هدف نهایی آن نیستند. شما حتی اگر به شیوه ای سنتی زندگی می کنید، باید به یاد داشته باشید که ازدواج، وقتی می تواند یک پیوند کاملا مقدس و پسندیده باشد که به رشدتان منجر شود و هر روز، چهره ای متفاوت تر از روز قبل پیدا کند. این مساله آنقدر مهم است که عده ای از روانشناشان غربی به ازدواج نگاهی درمانی دارند و آن را برای کمک به کسانی که نیاز به تمرین سازشکاری، خلاقیت و بهبود مهارت های ارتباطی شان دارند، توصیه می کنند.
اما رسیدن به سطوح بالاتر صمیمیت به کار بیشتری نیاز دارد. روابط صمیمی ما باید ما را تغییر دهد. این روابط باید باعث رشد دادن‌مان شود، و اگر این چنین نباشد، پس چیزی در رابطه ما مفقود است. ساختن ازدواجی قوی و صمیمی از درون خود شما شروع می‌شود، و بعد به پیوندی عاطفی میان شما و همسرتان بدل می‌شود که برای یک عمر به طول می‌انجامد.
ازدواج چیزی بیشتر از با هم کنار آمدن و داشتن رابطه‌ای خوب است. این دو البته دو جزء مهم هر ازدواجی هستند اما هدف نهایی آن نیستند. شما حتی اگر به شیوه ای سنتی زندگی می کنید، باید به یاد داشته باشید که ازدواج، وقتی می تواند یک پیوند کاملا مقدس و پسندیده باشد که به رشدتان منجر شود و هر روز، چهره ای متفاوت تر از روز قبل پیدا کند
موضوع این نیست که دو نفر باید صرف نظر از هر شرایطی با هم بمانند، اما صمیمیت مداوم می‌تواند به افراد بخت شناختن خودشان و یکدیگر را به طریقی صادقانه‌تر و واقعی‌تر بدهد. شما در آینده چه یک رابطه مستحکم با همسرتان داشته باشید که بر اساس مصالحه و فداکاری شکل گرفته باشد، و چه رابطه‌ای مشکل‌ساز داشته باشید که از اختلافات و نومیدی‌های دائمی آسیب دیده باشد، شگرد اصلی این است که خودتان را بشناسید تا بتوانید چگونگی سازگار شدن با همسرتان را بهتر درک کنید. پس چه بهتر که این خودشناسی پیش از ازدواج صورت گیرد.

راه هایی برای بهبود رابطه‌ شما در زندگی مشترک آینده

تفاوت‌های‌تان با همسرتان را بشناسید و به آنها احترام بگذارید.
 با یکدیگر صحبت کنید و این عادت را از همین ابتدای عقد و نامزدی ایجاد کنید.
 به هم احترام بگذارید.
 نکات مثبت را تقویت کنید و نکات منفی را به کاهش دهید.
 تقصیر را به گردن یکدیگر نیندازید. این اشتباه خیلی اززوج های تازه کار این دوره و زمانه است که پایه های رابطه شان را سست می کند.
 نسبت به یکدیگر صادق باشید.
 مسائل را از دیدگاه همسرتان هم ببینید.
 قضاوت نکنید.

این نکات تنها برای شروع هستند. اما این توصیه‌ها به شما کمک می‌کند، همسرتان را بهتر درک کنید، و ازدواج‌‌تان را به واقع معنادار کنید 

خیال نکنید که عشق به دوران نامزدی و سالهای تازه عروس داماد بودن محدود می شود. از همین نقطه شروع، تعاریف تان را عوض کنید و عشق را درازمدت تر ببینید.

 از تفاوت‌های‌تان استقبال کنید. درست است که در ازدواج تشابه تاثیر زیادی دارد اما تفاوت ها بیش از شباهت ها به رشد شما کمک می کنند. به جای این که بگویید افراد به خاطر عادت کردن به یکدیگر، از دست هم خسته می‌شوند، این طور نگاه کنید که انسان‌ها به نحوی بی‌نهایت پیچیده همیشه در حال تغییرند و می توانند برای هم جذابیت های تازه ایجاد کنند.

 زمان بزرگترین هدیه است. آن را به نامزدتان هدیه دهید. ترتیبی بدهید که دست کم 20دقیقه در روز با او خلوت کنید و آن را صرف بهبود رابطه‌تان کنید. شاید شما در روز زمانی بیشتر از این را با هم بگذرانید اما سعی کنید لااقل 20 دقیقه آن کاملا مفید و سازنده باشد. نه حرفی از استرس های دوران عقد باشد و نه حرفی از برنامه ریزی های عروسی. این مدت کمترین زمانی است که برای این کار لازم است. در این مدت بدون تلویزیون و بدون کامپیوتر بر یکدیگر متمرکز شوید و از این زمان برای صمیمی‌شدن و ارتباط هم استفاده کنید.

اختلافات زیادی در زندگی مشترک شما به وجود می آید. باید این اختلافات را به شیوه‌ای خلاق حل کنید.

 ببخشایید و تشکر کنید. به مشکلاتی دوران با هم بودنتان، نه به عنوان مشکل بلکه به عنوان فرصت نگاه کنید. از این مسائل به عنوان فرصتی برای تلاش دونفره و پیش رفتن همگام با هم استفاده کنید.

به تفریح بپردازید. دو جزء اساسی یک ازدواج صمیمی رفاقت و دوستی است. و به تفریح و سرگرمی پرداختن جزء اساسی هر دوی اینهاست. این کار به شما خواهد کرد با گذشت زمان رابطه‌تان را گسترش دهید، نه اینکه رابطه‌تان نزول پیدا کندفوت و فنهای برگزاری جشن پاتختی - بیتوته

http://www.beytoote.com/wedlock/doran-zendegi/fans3-celebrates-nightstand.html

فوت و فن‌های برگزاری جشن پاتختی روز عروسی,برگزار شدن مراسم ازدواج,مراسم پاتختی ... به طور سنتی خیر اما در برخی خانواده‌ها آقایان فامیل نزدیک هم به اتفاق همسر و فرزندشان به پاتختی می‌روند و فامیل دورهم گل‌ می‌گویند و می‌شنوند. .... اسرار خانه داری .

فوت و فن های شوهرداری - آکاایران - عشاق موفق - راهنمای ازدواج

http://aroosi.akairan.com/marriage/oshagh1/20982.html

راه و رسم شوهرداری,راه رسم شوهرداری,راه و رسم شوهرداری,فوت و فن های شوهرداری,شوهرداری ... اسلامی,شوهرداری,شوهرداری حضرت زهرا,شوهرداری موفق,شوهر داری مدرن,عشاق موفق. ... مرد در اتخاذ تصمیم هایش درباره خانواده، باید با همسر خود مشورت کند و با مد نظر قرار ...

ارتباط دختران و پسران,دوران نامزدی,آداب خواستگاری,ارتباط قبل از ...

http://www.persianpersia.com/lifestyle/lifestylesub.php?catid=84

لباس پشمی را اینکونه نگه داری کنید تا فرم خود را از دست ندهد .... انتخاب همسر شاید مهم ترین انتخاب زندگی شما باشد که در کنار انتخاب های دیگر زندگی، می تواند میزان رضایتمندی شما از عمرتان را فراهم کند. .... نکات,اصول و فوت و فن های آشپزی · خانه داری.

3 مشکل مهم در دوران نامزدی زوجهای جوان-پرشین پرشیا

http://www.persianpersia.com/lifestyle/ldetails.php?articleid=21469&parentid=54&catid=84

28 ژوئن 2014 ... 3 مشکل مهم در دوران نامزدی زوجهای جوان,دوران نامزدی دوران چشم های باز است و اگر نتوانید ... لباس پشمی را اینکونه نگه داری کنید تا فرم خود را از دست ندهد ...

زندگی الکترونیکی: eLife

http://www.elife.ir/

فوت و فن‌های تمیز کردن ماهی و از بین بردن بوی ماهی از دست ... زیباترین رژ لب های پاییزی به پیشنهاد ستارگان هالیوودی ... چگونه لباس پشمی را نگه داری کنیم که فرم خود را از دست ندهد؟ ... دانستنی های ضروری برای نامزدها ...

فوت و فن های یک مربای خوش طعم و خوش رنگ - سیمرغ

http://www.seemorgh.com/lifestyle/4085/164274.html

فوت و فن های یک مربای خوش طعم و خوش رنگ. فوت و فن های یک .... روش کریستالیزه کردن میوه (میوه های قندی) در منزل ... اگر در نامزدی تان شکست عشقی خورده اید این مطلب را از دست ندهید .... چگونه لباس پشمی را نگه داری کنیم که فرم خود را از دست ندهد؟

فوت و فن های درست کردن کباب های کوبیده - سیمرغ

http://www.seemorgh.com/lifestyle/2165/209248.html

نام گروه: تکنیک های خانه داری تعداد بازدید: 2240 ... فوت و فن های درست کردن کباب های کوبیده .... اگر در نامزدی تان شکست عشقی خورده اید این مطلب را از دست ندهید.

فوت و فن های زن داری و شوهرداری - پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده

http://www.tanzimekhanevadeh.com/wedlock/640-1389-08-28-20-17-31

19 نوامبر 2010 ... زن داری و شوهر داری. ... فوت و فن های زن داری و شوهرداری ... نسبت به همسر خود ، نگرشی مطلوب و متعالی داشته باشید و او را امانت الهی بدانید و در حفظ و ...

شـــبکه جـــوانان رضـــوی

http://www.shajar.ir/

راه امام حسین(علیه السلام) ، سر لوحه انقلاب های زیادی در تمام تاریخ بوده است... لطفا زبونِ ..... عطری غریب و آشنا داری که عجیب بر مشامم می‌نشیند. به مادرت .... توصیه ها و هشدارهای "انتخاب همسر" که دخترخانم ها مجرد بهتر است بدانند. .... (فوت و فن های دوتایی!) .

انجــمن های زیبـــایی و سلامت - زیباشو دات کام

http://www.zibasho.com/forum/

انجمن های زیبایی سلامت و خانواده زیباشو دات کام. ... لباس عروس و نامزدی انجمن دارای ارسال‌(های) تازه می‌باشد لباس کوتاه انجمن دارای .... فوت و فن های آشپزی. مدیر انجمن: ...

فوت و فن های کباب کردن گوشت! - نیک صالحی

http://www.niksalehi.com/hamechiz/archives/217319.php

10 آگوست 2014 ... کباب کردن گوشت , اصول کباب کردن گوشت , تکنیک های کباب کردن گوشت , فنون کباب ... یک زن ایرانی ‌تبار نامزد تصدی سفارت آمریکا + عکس ...

پرشین وی پرتال فرهنگی، سرگرمی، روانشناسی، سلامت، مد، دکوراسیون ...

http://www.persianv.com/

... زناشویی و بارداری · مد و لباس · روانشناسی · آشپزی · خانه داری · خواص خوراکیها ... نکاتی بسیار مهم برای امنیت بیشتر هنگام استفاده از کارت های بانکی ... تصاویر متفاوت از چهره های مشهور در شبکه های اجتماعی (40) .... فوت و فن استفاده از برق لب ... گلشیفته فراهانی در " آلتامیرا" نقش همسر آنتونیو باندراس را ایفا می کند + تصاویر  ...

فوت و فن های درست کردن کباب کوبیده - فان پاتوق

http://www.funpatogh.com/فوت-و-فن-های-درست-کردن-کباب-کوبیده.html

28 سپتامبر 2014 ... گلشیفته فراهانی" در نقش همسر فرعون +تصاویر ... صفحه اصلی » خانواده » خانه داری » فوت و فن های درست کردن کباب کوبیده. دسته بندي : خانه داری

فوت و فن های آرایشگری که باید بدانید - ایران ناز

http://www.irannaz.com/hairdressers-trick-you-need-to-know.html

عکس های جالب و خنده داری که تا کنون ندیده اید !! عجایبی بسیار خنده ... مدل لباس نامزدی پرنسسی بسیار شیک و زیبا (عکس) ... فوت و فن های آرایشگری که باید بدانید.

اس ام اس,جوک

http://sms2jok.blogfa.com/

اس ام اس و جوک های جدید اسم اس خنده دار اس ام اس عاشقانه سایت ... برچسب‌ها: اس ام اس جدید , اس ام اس, اس ام اس جدید 92, جوک جدید, جک های روز ..... تنها دارویی که ۲ خاصیت داره چشمهای قشنگ توست .... روانشناسی تیپ های مختلف شخصیتیa.b,c,d · روش های ضایع کردن دختر خانم ها (اخر خنده) · فوت و فن‌های جذاب بودن را یاد بگیرید · گلچینی از جوک ها ...

مجله خبری روز - پارس ناز

http://www.parsnaz.ir/news_cats_5.html

اقدام جالب یک سرباز آمریکایی برای سورپرایز کردن همسر خود · خرابکاری خانم راننده در ..... آدولف هیتلر به برزیل رفته و در سن 95 سالگی فوت کرده است. 1 2 3 … 15 ».