برقراری رابطه جنسی بین شما و نامزدتان در دوران عقد یک تصمیم کاملا شخصی است و به حریم خصوصی شما مربوط می شود.


Description: نامزدی و مساله ای به نام روابط جنسی - آکا

برقراری رابطه جنسی بین شما و نامزدتان در دوران عقد یک تصمیم کاملا شخصی است و به حریم خصوصی شما مربوط می شود.

 

 

 

بسیاری از زوجهای جوان به دلیل عدم آشنایی و در پاره ای از موارد نبود آگاهی کافی درباره نحوه برخورد با روابط عاطفی و زناشویی بین همسران ، با مشکلاتی مواجه هستند، که متاسفانه این مشکلات در برخی از موارد تبدیل به بحران های خانوادگی می گرد که آثار آن در معضلاتی همچون افزایش آمار طلاق در جامعه ، تنوع طلبی جنسی و.... قابل مشاهده می باشد . سیمرغ با هدف پیش گیری از ایجاد این گونه مشکلات و با احترام به حریم خانواده ، جهت افزایش دانایی زوجهای جوان و کمک به بهبود واستحکام روابط همسران اقدام به تهیه و ارائه مطلب زیر نموده است

 

در فرهنگ ایرانی دو تعریف برای دوران نامزدی وجود دارد. برخی از خانواده ها دوران بین بله برون و عقدکنان را دوران نامزدی می نامند. اما اغلب خانواده های ایرانی دوران بین عقدکنان و عروسی را به این نام می خوانند. حد و حدود روابط جنسی از نگاه شرع، قانون و جامعه، در هریک از این موقعیت ها متفاوت است.

 

نامزدی بدون جاری شدن صیغه عقد دائم

همانطور که می دانید بعد از طی مراحل خواستگاری و برگزاری مراسم بله برون که دختر و پسر اصطلاحا شیرینی خورده ی هم محسوب می شوند، انگشتر نشان از طرف خانواده داماد به دختر داده می شود تا نشان کرده پسر شود. در برخی از خانواده های مدرن و امروزی (نه همه ی خانواده ها) دوران نامزدی از همان موقع شروع می شود. این خانواده ها فاصله بین بله بران و عقد کنان را طولانی تر می کنند تا دختر و پسر باز هم بیشتر و راحت تر معاشرت کنند و با خلق و خوی یکدیگر بیشتر ازگذشته آشنا شوند و چنانچه هنوز مایل به ازدواج باهم بودند، به خانواده ها اطلاع دهند که مقدمات عقد را فراهم کنند.

در این نوع "نامزدی" که هنوز صیغه عقد بین طرفین جاری نشده است، هر نوع تماس جنسی ممنوع و ناپسند است و از نظر شرعی نیز حرام است  و گناه محسوب می شود.

ممکن است جهت رعایت مسایل شرعی یک صیغه محرمیت  بین آنها جاری شود تا معاشرت آنها و احیانا تماس هایی مثل دست دادن و نگاه کردن و ... اشکال شرعی نداشته باشد. در این صورت نیز هر نوع رابطه جنسی بین آنها حتی لمس کردن بدن یکدیگر به قصد لذت جنسی ناپسند و غیر مجاز است و دو طرف می بایست جدا" از اینگونه تماس ها خود داری کنند چراکه ممکن است در صورت به هم خوردن رابطه و منتفی شدن ازدواج، دوطرف لطمه های روحی و روانی جبران ناپذیری بخورند.

 

نامزدی به معنای جاری شدن صیغه عقد دائم

در بین اکثر ایرانیان منظور از دوران نامزدی همین است. یعنی زمانی که صیغه عقد دائم بین دختر و پسر جاری شده است و آنها شرعا و قانونا زن و شوهر شده اند اما بنا به هر دلیلی هنوز زندگی مشترک خود را زیر یک سقف آغاز نکرده اند. در فرهنگ ایرانی در این دوران زوج جوان در یک وضعیت خاکستری و بلاتکلیفی جنسی به سر می برند. منظورم این است که از نظر شرع و قانون زن و شوهر هستند اما از نظر عرف جامعه هنوز کاملا زن و شوهر نیستند. یعنی خانواده ها آزادی هایی که یک زن و شوهر در روابط جنسی خود دارند را برای آنها جایز نمی دانند. سوال بیشتر زوج های جوان این است که در این دوران، کیفیت و حد و حدود روابط زناشویی آنها چگونه باید باشد؟

قبل از هرچیز باید گفت که از نظر شرع مقدس اسلام وقتی صیغه عقد دائم بین پسر و دختر جاری شده است، آنها اجازه دارند روابط زناشویی کاملا آزادانه ای داشته باشند. یعنی می توانند با یکدیگر همبستر شوند و غریزه جنسی یکدیگر را کاملا ارضا کنند. بنابر روایات فراوان، آمیزش زن و شوهر عبادت محسوب می شود و توصیه فراوانی بر این امر شده است. خوب این از حکم شرعی و نظر دین مبین اسلام در این خصوص. اما برخی از خانواده ها وحتی برخی از مشاوران به زوج جوان و خصوصا به دختر توصیه می کنند که از برقراری رابطه کامل جنسی در دوران عقد خود داری کنند و رابطه کامل زناشویی را به پس از عروسی موکول کنند.

دلایل زیادی نیز برای به تعویق انداختن هرگونه " روابط جدی جنسی " تا بعد از عروسی را ذکر می کنند از آن جمله می توان به این موارد اشاره کرد : وجود ریسک در تداوم ازدواج، بی قراری و انحراف فکری زیاد به دلیل بیدار شدن میل شدید شهوانی، دلبسته شدن دو طرف و عدم توانایی در شناخت کامل یکدیگر، احتمال باردار شدن ناخواسته دختر، از بین رفتن انگیزه و اشتیاق در دوطرف و خصوصا پسر برای تشکیل زندگی مشترک چرا که معتقدند مردان بعد از اینکه میل جنسی خود را ارضا کردند، برای برگزاری عروسی بی انگیزه می شوند.

البته همانطور که گفته شد، دارندگان این دیدگاه، داشتن هر نوع رابطه را به طور کلی منع نمی کنند بلکه توصیه می کنند زوج جوان به شیوه هایی غیر از رابطه کامل زناشویی یکدیگر را ارضا کنند. شیوه هایی مثل : لمس کردن، بازی های عاشقانه، لمس قسمت های حساس بدن، بوسیدن و معاشقه و ... که البته ارضا شدن از این راهها برای زن و شوهر از نظر شرعی نیز هیچ اشکالی ندارد.

باید گفت علت اصلی این نوع توصیه ها "ترس" است. تجربه های تلخی مثل برهم خوردن روابط و شکست خوردن ازدواج، طلاق های فراوان در دوران عقد و در پی آن ضربه های شدید روحی که به هردوطرف و خصوصا به دختر وارد می شود باعث شده است که خانواده ها و مشاوران نسبت به این موضوع حساسیت بیشتری نشان دهند که البته کاملا قابل درک است.

اما آیا واقعا بهترین راهکار همین است؟ آیا می بایست در دوران عقد از یکی از حلال ترین لذت ها چشم پوشی کرد و این میل و عطش جنسی را محدود کرد؟ آیا همین محدود کردن روابط جنسی باعث ایجاد برخی کج خلقی ها، اختلافات در دوران نامزدی و گاه انحرافات نخواهد شد؟ فراموش نکنیم که ازدواج بهترین راه برای ارضای امیال سرکش جنسی است و چنانچه حتی بعد از ازدواج نیز به بهانه های مختلف فرد امکان بهره بردن جنسی از همسر خودش را نداشته باشد، خود باعث سرخوردگی، افسردگی و خدای نکرده انحراف خواهد شد.

 

روابط جنسی در دوران نامزدی، چگونه؟

بسیاری از خانواده ها و همچنین برخی از مشاوران، زوج های جوان را از برقراری روابط کامل جنسی در دوران عقد، منع می کنند. ترس و نگرانی آنها از مسایلی مثل: احتمال به هم خوردن ازدواج، امکان باردار شدن ناخواسته عروس، کمتر شدن اشتیاق دوطرف و خصوصا پسر برای برگزاری هرچه سریع تر عروسی و... است.

اما از طرف دیگر محدود کردن غریزه جنسی و خودداری از برقراری رابطه کامل زناشویی می تواند عواقب زیادی نیز داشته باشد. سرپوش گذاشتن بر میل سرکش شهوت آنهم زمانی که دوطرف احساس می کنند این حق قانونی و شرعی آنهاست که از یکدیگر بهره ببرند، می تواند باعث برخی اختلافات و کج خلقی ها در زمان قبل از عروسی شود. از طرفی زمینه ایجاد انحراف را نیز فراهم نماید.

 

تصمیم با شماست، اما درست تصمیم بگیرید!

برقراری رابطه جنسی بین شما و نامزدتان در دوران عقد یک تصمیم کاملا شخصی است و به حریم خصوصی شما مربوط می شود. از نظر شرعی و قانونی روابط جنسی بین پسر و دختری که صیغه عقد بین آنها جاری شده است هیچ اشکالی ندارد. روابط زناشویی بین زن و شوهر بسیار مورد تاکید و سفارش اسلام قرار گرفته است و در بسیاری روایات از آن بعنوان شکلی از عبادت یاد شده است. بنابراین تنها کسی که می تواند در خصوص رابطه جنسی شما و نامزدتان در دوران عقد، تصمیم گیری کند خود شما هستید. اما گرفتن این تصمیم کار ساده ای نیست و نباید از کنار آن به سادگی عبور کنید.

 

در اینجا 6 نکته که به شما کمک می کند تا تصمیم درست را بگیرید، ذکر می کنیم :

1 - آیا همه ریسک ها را می دانید؟

بارداری ناخواسته در دروان نامزدی یکی از ریسک هایی است که باید از آن آگاه باشید و درباره آن فکر کنید. احتمال به هم خوردن ازدواج شما به هر دلیلی نیز یکی دیگر از ریسک هایی است که باید به آن فکر کنید. باید بدانید که اختلافات در دروان نامزدی بسیار متداول هستند، اما کم نیستند شمار کسانی که در همان ابتدای راه زندگی و در دوران عقد، از یکدیگر جدا شده اند. بنابراین قبل از برقراری روابط کامل جنسی با نامزدتان، به این موضوعات خوب فکر کنید.

2 - آیا اطمینان دارید که باهم می مانید؟

البته آخر و عاقبت هیچ ازدواجی از قبل معلوم نیست. به سختی می توان اطمینان داشت که شما تا آخر عمر با هم زندگی خواهید کرد یا خیر. زندگی مشترک از همان ابتدا با فراز و نشیب های زیادی مواجه است. اما اگر قصد دارید با نامزدتان همبستر شوید، بهتر است یک شناخت و اطمینان نسبی بین شما وجود داشته باشد. هرچقدر این شناخت و اطمینان بیشتر باشد، ریسک مواجه شدن با اتفاقات احتمالی مثل طلاق و جدایی در دوران عقد کمتر خواهد شد. فراموش نکنید که در صورت به هم خوردن ازدواج شما، چنانچه رابطه زناشویی به طور کامل بین شما برقرار شده باشد، هردوی شما آسیب خواهید دید. شاید در نگاه اول به نظر برسد در چنین موقعیتی فقط دختر آسیب می بیند، اما مسئولیت های قانونی پسر نیز در صورت برداشته شدن بکارت نامزدش، بیشتر خواهد شد. پس اگر هنوز مطمئن نیستید که ازدواج شما دوام خواهد داشت یا خیر، بهتر است همبستر شدن با نامزد خود را به تاخیر بیندازید.

3 - احتمال بارداری ناخواسته را جدی بگیرید

آیا می دانید که هیچ یک از راههای پیشگیری از بارداری 100% تضمین شده نیستند؟ بعنوان مثال استفاده از کاندوم، می تواند احتمال بارداری تا حدود 85% کاهش دهد و هنوز 15% احتمال حاملگی وجود دارد. بنابراین اگر آمادگی بچه دار شدن در دوران عقد را ندارید، بهتر است روابط کامل زناشویی را تا بعد از عروسی به تعویق بیندازید.

4 – موقعیت مکانی و زمانی خود را بسنجید

بهتر است بدانید که اولین رابطه کامل جنسی با نامزدتان، لزوما یک تجربه رمانتیک و لذت بخش نخواهد بود! بنابراین مطمئن شوید که در مکان و زمانی اقدام به این کار می کنید که امکان مقابله با هرنوع اتفاق ناخوشایندی را دارید. بعنوان مثال دسترسی به جعبه کمک های اولیه، دسترسی به درمانگاه و... از نکاتی است باید به آن توجه کنید.

5 - هرگز " فقط به خاطر نامزدتان " اقدام به این کار نکنید

پس از در نظر گرفتن تمام موارد فوق، شما باید زمانی اقدام به برقراری رابطه جنسی کنید که خودتان نیز به آن تمایل کامل داشته باشید. هرگز به خاطر نامزدتان کاری را که آمادگی آن را ندارید انجام ندهید. اینکه "او می خواهد" و یا دوست صمیمی شما نیز در دوران نامزدی اش با همسر خود همبستر شده است و یا دلایلی از این قبیل هرگز دلیل کافی برای این که با نامزد خود همبستر شوید، نیست.

رابطه جنسی در دوران نامزدی چگونه باشد؟ - تبیان

http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=244474

30 آوريل 2013 ... اما اغلب خانواده های ایرانی دوران بین عقدکنان و عروسی را به این نام می خوانند. ... حد و حدود روابط جنسی از نگاه شرع، قانون و جامعه، در هریک از این موقعیت ها ..... باید به صورتی که مساله ای پیش نیاد بهش برسید، هر چند که خانواده شما به نبودش ...

در دوران نامزدی چگونه رابطه جنسی داشته باشیم؟ - راهنمای ازدواج - آکاایران

http://aroosi.akairan.com/marriage/zanashooi/2014614433.html

روابط دوران نامزدی ,تنها کسی که می تواند در خصوص رابطه جنسی شما و نامزدتان در دوران عقد, تصمیم گیری کند خود شما هستید. ... نامزدی و مساله ای به نام روابط جنسی ...

نامزدی، عقد و بعد از ازدواج،روابط زناشویی،رابطه زناشویی,مسائل جنسی ...

http://www.beytoote.com/wedlock/doran-zendegi/

ارگاسم,آمیزش,انواع کاندوم رابطه زناشویی,روابط زناشویی,کاندوم,شب زفاف,کاندوم زنانه,رابطه ... نامزدی ومساله ای به نام روابط جنسی ... 10 مساله اساسی در یک رابطه جنسی ...

ويژگي‌هاي رابطه جنسي در دوران نامزدي - تعامل

http://www.taamolnews.ir/fa/news/56627/ويژگي‌هاي-رابطه-جنسي-در-دوران-نامزدي

19 ا کتبر 2013 ... آيا مي‌توانم با همسرم سکس و رابطه جنسي داشته باشم؟ ... در ادامه كمي بيشتر در اين مورد با شما سخن خواهيم گفت. ... نامزدی و مساله ای به نام روابط جنسی.

پرسش و پاسخ پیرامون روابط همسران و مسائل زناشوئی - رهنمون سلامت

http://rahnemoonesalamat.blogsky.com/1392/06/04/post-11/

26 آگوست 2013 ... شوهرم با اینکه میل زیادی به برقراری رابطه جنسی داره ولی میگه دوران عقد .... من و همسرم دو هفته ای هست که نامزد شدیم مشکلی که هست اینه که تو رابطه ...

سری سوم از پرسش و پاسخ احکام شرعی در زمینه مسائل جنسی و روابط ...

http://www.tanzimekhanevadeh.com/legal-questions/944-1391-11-09-09-25-10

28 ژانويه 2013 ... آموزش مسائل جنسی و زناشوئی و مشاوره و رابطه جنسی و زناشویی و مسایل جنسی و ازدواج . ... به نام خدا طبق فتوای آیت الله خامنه ای - مقام معظم رهبری آمیزش از راه مقعد .... هست.l. lمن مدتی با یه آقایی نامزد( عقد) بودم وبعد جدا شدم.l.lدر دوران نامزدی ...

نامزدی - مددکاری اجتماعی

http://madadkarir.blogfa.com/cat-143.aspx

نامزدی ومساله ای به نام روابط جنسی .... نکات مهم برای اولین رابطه جنسی در ازدواج ... و دوران نامزدی‌ را شروع می‌کنند، باید شناخت از یکدیگر را مقدم بر هر مساله دیگری بدانند  ...

3 مشکل مهم در دوران نامزدی زوجهای جوان-پرشین پرشیا

http://www.persianpersia.com/lifestyle/ldetails.php?articleid=21469&parentid=54&catid=84

28 ژوئن 2014 ... اگر نتوانید در همان دوره نامزدی با یکدیگر کنار بیایید، یا اگر در همان دوره نامزدی تحمل ... مساله ای به نام پول ... حدود رابطه جنسی در دوران عقد چیست؟

راسخون - یار همیشه همراه : دوران نامزدی

http://www.rasekhoon.net/conference/4009/

نام آوا يعني تجسّم معنا به وسيله ي آوا، يعني ساخت خود به خود، بر محتواي آن دلالت نمايد. ... به گونه ای تسلط به اعصاب و ناراحتی خودم ندارم به جای آرامش, تشویش رو به بار میارم ... سلام نامزد من در خارج از کشور زندگی می کند ودر مورد مساله حجاب کمی با هم مشکل ... بعد از مدتی متوجه شدم که این روابط

رابطه جنسی Archives - سرگرمی,مدل لباس,مدل مانتو,آرایش,اس ام اس | کمپ ...

http://www.campfa.ir/tag/رابطه-جنسی/

21 ژانويه 2014 ... در فرهنگ ایرانی دو تعریف برای دوران نامزدی وجود دارد. برخی از خانواده ها دوران ... ادامه مطلب نامزدی و مساله ای به نام روابط جنسی ! . . . برچسب ها : باید در ...

سری سوم از پرسش و پاسخ احکام شرعی در زمینه مسائل جنسی و روابط ...

http://www.tanzimekhanevadeh.com/legal-questions/944-1391-11-09-09-25-10

28 ژانويه 2013 ... آموزش مسائل جنسی و زناشوئی و مشاوره و رابطه جنسی و زناشویی و مسایل جنسی و ازدواج . ... به نام خدا طبق فتوای آیت الله خامنه ای - مقام معظم رهبری آمیزش از راه مقعد .... هست.l. lمن مدتی با یه آقایی نامزد( عقد) بودم وبعد جدا شدم.l.lدر دوران نامزدی ...

سری دوم پاسخ سوالات شرعی در زمینه مسائل جنسی و زناشوئی

http://www.tanzimekhanevadeh.com/legal-questions/901-1391-06-13-09-06-03

3 سپتامبر 2012 ... آموزش مسائل جنسی و زناشوئی و مشاوره و رابطه جنسی و زناشویی و مسایل جنسی و ... به نام خدا طبق فتوای آیت الله خامنه ای - مقام معظم رهبری: از نظر شرعی ...

4هفته اول آشنایی در دوران نامزدی - پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده

http://www.tanzimekhanevadeh.com/wedlock/149-4-

پس از اتمام قرار ملاقات دوم، باز احساسا فوق العاده ای به شما دست می دهد چون این بار دیگر ... می کنید برای علاقه مند شدن عجله کرده اید و دوست دارید که از این مسئله خلاص شوید. ... به عقیده ی من بهتر است از هر گونه رابطه ی جنسی در این دوران و تا قبل از ازدواج .... محفوظ است و استفاده غیر مادی از محتوا با ذکر نام منبع و لینک بلامانع میباشد.

مساله های دوره عقد و نامزدی - فارسی مگ

http://www.farsimag.com/5614/مساله-های-دوره-عقد-و-نامزدی.php

7 ژوئن 2014 ... مساله های دوره عقد و نامزدی | بسیاری از زوجهای جوان به دلیل عدم آشنایی و در پاره ای از موارد نبود آگاهی کافی درباره نحوه برخورد با روابط عاطفی و زناشویی بین همسران. ... فیلم جدید گلشیفته فراهانی و ا آنتونیو باندراس بنام آلتامیرا · مشهور ... آنها تکرای نشده و شکل عادت به خود نگیرد سعی کنند از یک رابطه جنسی کامل ...

دانلود کتاب دانستنی های قبل ازدواج - جلد 2 - کتاب سبز

http://ketabesabz.com/book/15333/دانلود-کتاب-دانستنی-های-قبل-ازدواج-جلد-2

7 ژانويه 2014 ... خرافات رایج عروس و دامادها در خارج از ایران. چطور هیجان نامزدی را حفظ کنید؟ در آرزوی گفت و گو های عاشقانه. نامزدی و مساله ای به نام روابط جنسی.

طلاق | مشاوره حقوقی با وکیل دادگستری تهران

http://www.shamslawyers.com/divorce-law

نامزدی در جامعه مرسوم است که دختر و پسر قبل از جاری شدن صیغه عقد مدتی را تعیین می ... بنابر این حق ندارند با یکدیگر رابطه جنسی داشته باشند . ... طرفین می توانند برای همدیگر هدایایی تهیه و تقدیم نمایند و مهریه ای به دختر تعلق نمی گیرد ... ۱- تعیین نامزدها، ممکن است بوسیلۀ تعیین نام و مشخصّات آنان یا با دیدن و اشاره انجام گیرد.