همه افراد از دوران نامزدی با عنوان بهترین و شیرین ترین دوران زندگی شان یاد می كنند. روزهایی كه هرگز فراموش نمی شوند و یادآوری خاطرات شیرینش پس از سالها و حتی در ایام پیری لبخند و شادی را به فرد هدیه می دهد.

 


همه افراد از دوران نامزدی با عنوان بهترین و شیرین ترین دوران زندگی شان یاد می كنند. روزهایی كه هرگز فراموش نمی شوند و یادآوری خاطرات شیرینش پس از سالها و حتی در ایام پیری لبخند و شادی را به فرد هدیه می دهد.

با این اوصاف شاید بسیاری گمان كنند كه این دوران از هرگونه تلخی و سختی دور است و تنها و تنها شادی و نشاط در آن جای دارد. اما اگر با نگاهی واقع بینانه به زندگی نگاه كنیم، می بینیم كه سختی ها و تلخی ها هم در این دوران زیبا جولان می دهند. سختی ها و تلخی هایی كه برخی طبیعی و حاصل تفاوتهاست و برخی دیگر به دلیل اشتباهات كوچك و بزرگ خودمان ایجاد می شوند.

چنانچه اشاره شد مشكلات گروه اول طبیعی و اجتناب ناپذیرند. اما مشكلات گروه دوم مصنوعی و به دلیل برخورد و رفتارهای اشتباه مان است و می توان با كمی توجه و تغییر در آنها از بسیاری از تنش های این دوران جلوگیری كرد.

- چشم و هم چشمی

پایبندی به رسم و رسوم های اشتباه، توقع های زیاد و بی مورد، پرداخت هزینه‌های سنگین و... همه و همه آفت های بزرگی هستند كه در جامعه امروز ما به دلیل چشم و هم چشمی در امر ازدواج ایجاد شده است. بر این اساس است كه برخی گمان می كنند هر چه در مراسم و خرید عقد یا عروسی شان، در تهیه جهیزیه و ... بیشتر خرج كنند و تشریفات داشته باشند شخصیت و آبروشان بیشتر حفظ می شود.

همین تفكرات و دیدگاه های اشتباه،‌ به جای ایجاد لذت بردن از شیرینی های دوران نامزدی، دلهره و اضطراب و تلخی را به افراد به خصوص دختر و پسر هدیه می كند. آقا پسر مدام باید در فكر كار و كسب درآمد برای تامین مخارج بالای ازدواج و تهیه مسكن و ... باشد و دختر خانم نیز خود را در پس دغدغه های گرفتن مراسمی باشكوه برای عقد و تهیه جهیزیه ای عالی و ... اسیر می كند. بنابراین ازدواجی كه باید باعث آرامش و لذت بخشی طرفین شود، به مراسمی دلهره آور تبدیل شده و همه خاطرات شیرین این دوران را تحت الشعاع قرار می دهد.

به رخ كشیدن اطرافیان و زندگی شان چیزی جز كوچك كردن و تحقیر فرد مقابل و در نهایت ایجاد جر و بحث و اختلاف و درگیری میان نامزدها حاصل دیگری ندارد

-مقایسه

متاسفانه برخی از دختر و پسرها علاوه بر چشم و هم چشمی مدام در حال مقایسه نامزد خود با دیگران هستند. چرا شوهر فلانی از شوهر من خوشگلتر یا خوش تیپتره؟ چرا نامزد فلانی تو هزینه كردن اینقدر هوای جیب شوهرشو داره ولی تو بی خیالی؟ چرا خانواده شوهر خواهرم فلان برخورد را داشتند ولی خانواده شما ندارن؟ و...

در واقع به رخ كشیدن اطرافیان و زندگی شان چیزی جز كوچك كردن و تحقیر فرد مقابل و در نهایت ایجاد جر و بحث و اختلاف و درگیری میان نامزدها حاصل دیگری ندارد. چقدر زیباست كه دختر و پسر در این دوران زیبا برای حفظ روابط صمیمانه و مهر آمیز خود و لذت بردن از زندگی دست از مقایسه های ویرانگر خود برداشته و به داشته هایشان قانع باشند.


- بی اعتمادی

گاه افراد به دلایل مختلفی چون علاقه افراطی، دوستی قبل از ازدواج و یا بدبینی به فرد مقابل، نسبت به نامزدشان حساسیت بی مورد پیدا کرده و به وی بی اعتماد می شوند. باید توجه داشت كه هیچ یك از موارد ذكر شده نمی تواند دلیل موجهی برای بی اعتمادی به نامزد باشد. پسر و دختر زمانی كه با هم عقد می كنند چون یك روح در دو بدن می شوند. آیا كسی را می شناسید كه به خودش بی اعتماد و شكاك باشد؟ همیشه با خود مرور كنید كه همسر شما پاكترین و بهترین هاست، مگر آنكه خلاف آن به شما ثابت شود. (البته چنین افكاری برای افرادی كه دچار بیماری بدبینی هستند، طبیعی بوده و تنها مراجعه به پزشك و سیر طول درمان آنها را درست می كند.)

- سوء تفاهم

بسیاری از روان شناسان معتقدند سوء تفاهم یكی از مهمترین عوامل ایجاد اختلاف و درگیری در دوران نامزدی و حتی زندگی مشترك است. اما سوء تفاهم دقیقا چیست؟ سوء تفاهم یعنی این که طرفین به درستی به مقاصد حقیقی رفتار یا سخن هم پی نمی برند. یعنی چیزی که گفته می شود غیر از چیزی است که فردمقابل از آن می فهمد. برخی افراد به جهت دارا بودن روحیه ای خاص، برای دچار شدن به سوء تفاهم به شدت آماده اند و ذهنشان از هر سخنی، برداشتی نامطلوب دارد. به همین دلیل باید سعی كنند تابه درستی منظور حرف یا برخورد فرد مقابل را از وی نپرسیده اند قضاوت نكنند.


نامزدی و دعوا - تبیان

http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=198070

9 فوریه 2012 ... بسیاری از روان شناسان معتقدند سوء تفاهم یكی از مهمترین عوامل ایجاد اختلاف و درگیری در دوران نامزدی و حتی زندگی مشترك است. اما سوء تفاهم دقیقا ...

نگرانی های دوران نامزدي - بیتوته

http://www.beytoote.com/wedlock/doran-zendegi/season-stew-tryst.html

دو روزي با هم دعوا کرده بودند و همه چيز را انداخته بودند گردن هم. ... نامزدی. اين زمان، بسته به شرايط و عوامل مختلف، کوتاه يا بلند است و از چند ماه تا چند سال به طول مي انجامد.

با قاتلان دوران نامزدی تان آشنا شوید! - بیتوته

http://www.beytoote.com/wedlock/doran-zendegi/familiarize2-yourself-nomination.html

قاتلان دوران نامزدی بی توجهی به نامزدآموزش روابط زناشویی خود و نامزد,مقایسه های منفی ,روابط زن ومرد,داماد یا عروس,زندگی مشترك. ... مدفوع خشک یکی از عوامل بیماری .

نامزدی (مقالات) - صفحه 3 - ایران سلامت

http://forum.iransalamat.com/در-آستانه-ازدواج-424/نامزدی-مقالات-9157/index3.html

28 آوريل 2012 ... به ویژه وقتی که زوجین از تجربیات کمتری برخوردار باشند و عوامل تشدید ... نامزدي جزو موقعيت‌هايي است كه ما به موجب آن با تفاوت‌هاي فردي و خانوادگي ..... جنگ و آشوب کنید اما به خاطر ترس تان از دعوا یا دلخوری، خودتان را قربانی نکنید.

همسرداری و ازدواج - پارس ناز

http://www.parsnaz.ir/news_cats_10.html

توصیه های مهم و اساسی برای دوران نامزدی · بررسی علت های .... رفتار کودکان و دعوای والدین · رسانه ها و رفتار ... اشتباهات خطرناک بعد از نامزدی کدامند؟ کفش و شخصیت ...

شناخت تفاوت ویژگی روحیه زن و مرد

http://ch3.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=30:1390-05-15-11-23-14&catid=14:2011-08-02-08-07-40

مطالب ما ، برای رفع این مشکلات است: عوامل تهدید کننده که تردید ایجاد میکند ، عاملی که تنش ایجاد ..... بعضی مواقع با حالت دعوا و تشر و می گوید : بس کن چه خبر است .

تحصن و استعفاء جمعی از نمایندگان مجلس ششم - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

http://fa.wikipedia.org/wiki/تحصن_و_استعفاء_جمعی_از_نمایندگان_مجلس_ششم

رد صلاحیت حدود ۴ هزار نامزد انتخابات مجلس هفتم در سراسر ایران؛ از جمله بیش از ۸۰ نماینده .... که رادیوی مجلس را که آدم باز می‌کرد، انگار از این بلندگو دارد دعوا می‌ریزد بیرون. ... کنندگان قانون اساسی نگران بودند که مراکزی مثل فرمانداریها، عوامل حکومت و یا ...

marriage ideal -ازدواج ایده آل

http://novinpendar.blogsky.com/category/آموزش-قبل-از-ازدواج

2 روز پیش ... 6- رابطه ای که در آن به دلایل بیرونی شیفته نامزد یا همسر خود شده اید. هر گاه شیفته یک ویژگی ...... عوامل دعوا در نامزدی. شنبه 12 مهر 1393 @ 06:54 ...

مشاوره نشان خرد - ایام عقد

http://lovely1360.blogfa.com/category/3

به همین دلیل است كه زن و مرد از همان ابتدا و در دوران نامزدی باید جهت اجتناب از این امر .... به ویژه وقتی که زوجین از تجربیات کمتری برخوردار باشند و عوامل تشدید کننده ای .... 34- هنگامی که با هم دعوا می کنید و از دست یکدیگر ناراحت می شوید و قهر و ناز می ...

مدیریت روابط در دوران نامزدی و حد و حدود آن | مشاوره ازدواج

http://xn----ymcbazqlkn3ozakg.com/مدیریت-روابط-در-دوران-نامزدی-و-حد-و-حدود/

11 ا کتبر 2013 ... خواستگاری و دوران نامزدی یکی از هیجان انگیز ترین و همچنین مهمترین زمان های زندگی یک انسان در طول عمر خودش است و می تواند یکی از بهترین و یا ...

فضای مجازی و سومین مناظره؛ دعوای اتمی اصولگرایان | بلاگ‌کده | DW.DE ...

http://www.dw.de/فضای-مجازی-و-سومین-مناظره-دعوای-اتمی-اصولگرایان/a-16867530

7 ژوئن 2013 ... سومین و آخرین مناظره تلویزیونی نامزدهای انتخابات‌ریاست جمهوری ایران در فضایی ... حالا عوامل پشت صحنه رو نمیدونم. .... دعوای هسته‌ای نامزدهای اصولگرا.

تيترآنلاين - نگاهي به مشکلات و موانع دوران عقد

http://titronline.ir/vdca1.nu449nekk5.html?23

20 ژانويه 2010 ... البته عوامل ديگري مانند تيزهوشي همسران جوان، روابط عمومي بالا و صداقت نيز مي ... دو روز با همسرم دعوا کرديم و همه چيز را گردن يکديگر انداختيم. .... ازاینکه ۲۶سالمه و هنوز خونه پدرمم ، راستی دوران نامزدی فقط ۶ماه خوبه نه بیشتر (2136).

روانشناسی رفتار با آقایان - ایران ناز

http://www.irannaz.com/news_detail_19144.html

یا وقتی دعوا می کنید یهو بهتون میگه من نمیتونم دوستت سارا رو تحمل کنم. تعجب نکنید .... اشتباهات مهلک در دوران نامزدی · گاهی اوقات خود را ... عوامل فرهنگی و اجتماعی.

برطرف کردن دعواهای دوران نامزدی - فان پاتوق

http://www.funpatogh.com/برطرف-کردن-دعواهای-دوران-نامزدی.html

29 آگوست 2014 ... دعواهای دوران نامزدی یکی از مهم‌ترین دلایل بروز اختلاف بین زوج هایی که به ... قبل از هر چیز عوامل مزاحم را از محل گفتگو دور کنید، خاموش کردن رادیو، ...

استرداد دعوي - عباس اسدی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی

http://asadi-lawyer.ir/سئوالات-رایج-حقوقی/5-general/351-tips1.html

استرداد دعوي. ... گرفتن هداياي نامزدي. شرايط باز پس گرفتن هداياي نامزدي از آنجايى كه ماهيت حقوقى هداياى قبل از عقد نكاح با هداياى... ادامه .... عوامل موثر در مسئوليت مدني.

دگرش » 12 نشانه اصلی برای پایان یک رابطه

http://degaresh.com/site/391/12-نشانه-اصلی-برای-پایان-یک-رابطه/کامیابی

4 نوامبر 2012 ... اما اولین مسئله این است که چرا دوران نامزدی شما طول کشیده؟ اون هم به .... 1 ساله با کسی هستم اینقدر باهم دعوا داریم که مدام گریه میکنم حرف همو نمیفهمیم.