به هر حال زمانی که نوبت به گفتگوی باز میان زوجین می رسد، صحبت کردن در مورد “نامزد قبلی” و یا روابطی که هر یک از طرفین در گذشته تجربه کرده اند، می تواند تاثیرات مهمی بر روی رابطه بگذارد.

 


به هر حال زمانی که نوبت به گفتگوی باز میان زوجین می رسد، صحبت کردن در مورد “نامزد قبلی” و یا روابطی که هر یک از طرفین در گذشته تجربه کرده اند، می تواند تاثیرات مهمی بر روی رابطه بگذارد.

. معمولاً خانم ها همیشه در پی آن هستند که همسرشان در مقابل آنها احساساتش را ابراز کند و هر چه در دل دارد را بر زبان بیاورد. این در حالی است که آقایون ترجیح می دهند خانم دست از سرشان بردارد و آنها را تنها بگذارد. به هر حال زمانی که نوبت به گفتگوی باز میان زوجین می رسد، صحبت کردن در مورد “نامزد قبلی” و یا روابطی که هر یک از طرفین در گذشته تجربه کرده اند، می تواند تاثیرات مهمی بر روی رابطه بگذارد.


تردیدی وجود ندارد که خانم ها نسبت به آقایون خیلی بیشتر صحبت می کنند


زمانیکه دو نفر قصد آن را دارند که در کنار هم یک رابطه ی قوی و پویا را ایجاد نمایند، درست نیست که همواره صحبت از یک نفر دیگر در ارتباط آنها به میان کشیده شود؛ اما باز هم باید به این سوال پاسخ داد: “اگر یکی از طرفین مرتباً در مورد رابطه ی قبلی خود صحبت می کند، آیا این بدان معناست که او در حال حاضر از ارتباطی فعلی اش ناراضی است؟”


به هر حال بروز احساساتی نظیر حسادت، سوء ظن، و شک و تردید اجتناب ناپذیر است. طرف دیگر همواره به این مسئله فکر می کند که به چه علت شریک او تا این حد از نامزد قبلی خود برای او تعریف می کند. اما ایا اگر کسی در مورد روابط قبلی خود صحبت کند به راستی بدان معناست که از ارتباط فعلی خود ناراضی است؟ به این سوال نمی توان یک جواب “بله” و یا “خیر” قطعی گفت. هر ارتباطی متفاوت است و از این مهمتر همه ی انسان ها نیز با هم فرق می کنند.

فقط به این خاطر که شریک شما مرتباً در مورد نامزد قبلی اش با شما صحبت می کند نمی توانید مطمئن شوید که تمایل دارد مجدداً رابطه ی خود را با فرد مورد نظر از سر بگیرد.

اما لزوماً صحبت از تجربیات گذشته نمی تواند یک چنین مفهومی در بر داشته باشد. پیش از اینکه هر گونه قضاوتی کنید، باید ببینید که ارتباط قبلی او چه مدت زمانی به طول انجامیده. اگر آنها ارتباط طولانی مدتی با هم داشتند، بنابراین باید این انتظار را داشته باشید که هرزگاهی جملاتی در مورد نامزد قبلی شریک خود بشنوید. دلیلش هم این است که به هر حال برای مدت زمانی با هم بوده اند و در حال حاضر او جزئی از زندگی گذشته ی همسرتان را تشکیل می دهد. البته باید به شدت توجه داشته باشید که صحبت کردن در مورد نفر قبلی، صرفاً به آن معنا نیست که شریک زندگیتان احساس خاصی نسبت به فرد مورد نظر دارد. او فقط حقایق و اتفاقاتی را که برایشان افتاده برای شما تعریف می کند.

شما همچنین باید به این مطلب توجه کنید که شریکتان در چه زمینه ای در مورد نامزد قبلی اش(در صورت داشتن نامزد در گذشته) با شما صحبت می کند. اگر به طور مکرر شما را با نامزد قبلی اش مقایسه می کرد بنابراین باید نتیجه بگیرید که: “بله، با مشکل بزرگی روبرو هستید.” اگر شریک شما عادت به مقایسه کردن داشته باشد و همیشه شما را با نامزد قبلی (و یا هر کسی دیگری) مقایسه کند، پس باید متوجه باشید که مشکل از جانب اوست و این رابطه از سلامت مناسب اجتماعی برخوردار نمی باشد. همانطور که پیشتر نیز به آن اشاره کردیم، باید بدانید که همه ی انسان ها متفاوت هستند و شما تحت هیچ شرایطی نباید احساس کنید که شریکتان شما را با کسی مقایسه می کند. این مسئله را نیز باید در نظر بگیرید که اگر گاهی اوقات به برخی از رفتارهای متداول شریک قبلی شان اشاره کردند، درست نیست بیش از اندازه حساسیت به خرج دهید، چراکه قصد آنها فقط بازگو کردن شرایط عادی زندگی شان است.


اگر متوجه شدید که نامزد قبلی و شریک فعلی زندگیتان اصرار دارند که به هر طریقی که شده به ارتباط خود با هم ادامه دهند، حتی در حد یک دوست کاملاً عادی، آنوقت باید کمی مراقب باشید. اگر چنین اتفاقی روی داد، نگران شدن شما یک امر کاملاً طبیعی است. اگر نامزد قبلی سعی می کرد که حضور خودش را حفظ کند و نامزدتان نیز مجدداً شروع کرد به صحبت کردن در مورد او، باید احتمال دهید که شاید مجدداً شعله های عشقشان در حال روشن شدن است. بهترین کاری که میتوانید انجام دهید این است که احساسات واقعی خود را با طرف مقابل در میان بگذارید و به او بگویید که چه مسائلی باعث ایجاد نگرانی در شما شده اند. شاید به شرایطی برخورد کنید که نامزد قبلی و شریک شما بخواهند به رابطه ی دوستانه ی خود ادامه دهند. در این حالت تصمیم گیری با شماست که در این رابطه باقی بمانید و ارتباط آنها را از نزدیک کنترل کنید و یا او را ترک کنید.

در یک چنین شرایطی ممکن است شخص تصور کند که چون شریکش دائماً از رابطه ی قبلی خود تعریف می کند، بنابراین به ارتباط گذشته بیش از ارتباط فعلی علاقمند بوده است.

گاهی نیز همسر شما قصد دارد صداقت نشان دهد و یک بار از رابطه و یا روابط قبلی خود بگوید و دیگر هیچ


آیا با همسر خود در باره روابط عشقی قبلی خود صحبت کنیم؟

http://www.tanzimekhanevadeh.com/wedlock/544-1389-03-31-07-54-44

21 ژوئن 2010 ... معمولاً خانم ها همیشه در پی آن هستند که همسرشان در مقابل آنها احساساتش را ... “نامزد قبلی” و یا روابطی که هر یک از طرفین در گذشته تجربه کرده اند، می ...

marriage ideal -ازدواج ایده آل

http://novinpendar.blogsky.com/category/آموزش-قبل-از-ازدواج

2 روز پیش ... در این رابطه یکی از طرفین در اکثر اوقات از لحاظ روحی تعقیب کننده و ...... “نامزد قبلی” و یا روابطی که هر یک از طرفین در گذشته تجربه کرده اند.

آیا تو آن گمشده ام هستی - پیش از ازدواج! - بلاگفا

http://pishazezdevaj.blogfa.com/tag/آیا-تو-آن-گمشده-ام-هستی

-روابط عاطفی گذشته او و دلایل به هم خوردن آنها و تجربه ای که نامزد شما از آن روابط کسب کرده .... 2-تناسب نداشتن نیاز طرفین از نظر زمان نیازهای جنسی: این طبیعی است که گاهی یکی ... 4-وجود اعتیاد جنسی یا اختلال جنسی در یکی یا هر دوی شما: اگر در یک یا هر دو نفرتون ..... 4-بزرگترین شکایتی که همسر/نامزد قبلی ات ازت

نامزدی - مددکاری اجتماعی

http://madadkarir.blogfa.com/cat-143.aspx

دوران نامزدی زوجین به موجب یک قرارداد به توافق می‌رسند که در آینده با یکدیگر ... اما تنها شروع زندگی مشترك با هر نوع اعتقادی در مورد عشق و علاقه از سوی طرفین ... ممکن است گاهی از تو رنجیده باشم یا کاری کرده باشم که تو دلخور شده باشی، اما ... 9 – رابطه ای در آن نامزدتان را به عنوان عکس العملی در برابر نامزد قبلی تان انتخاب کرده اید.

سايت جوانان اولكاميز

http://ulkamiz.blogspot.com/

13 ژوئن 2010 ... حسنی گفت: در قصه‌های عینی که افراد سراغ روابطی می‌روند که معمولاً شبیه موقعیت‌های روزمره ... یا نه، بعد تهد که یک مولفه شناختی است و هرکدام از طرفین باید مکلف بشوند یکسری از .... در حالی که هر یک از این افسانه ها را می خوانید ، از شما تقاضا می کنم که نه تنها در روابط .... نامزد قبلی کیمبرلی به او خیانت

‫آموزش روابط در زندگی زناشویی | Facebook‬

https://www.facebook.com/AmwzshRwabtDrZndgyZnashwyy?hc_location=timeline

‎روابط عاشقونه زناشویی در روزهای اول شروع یک ارتباط، هیچ یک از طرفین تمایلی ... ﺍﻟﺒﺘﻪ ﻧﺎﮔﻔﺘﻪ ﻧﻤﺎﻧﺪ ﮐﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﺗﻨﻮﻉ ﺯﻧﺎﻥ ﻫﻢ ﺑﻬﺘﺮ ﺍﺳﺖ ﻫﺮ ﺍﺯ ﭼﻨﺪﯼ، ﭘﺎ ﭘﯿﺶ ﮔﺬﺍﺷﺘﻪ ﻭ ﻣﺮﺩﺷﺎﻥ ﺭﺍ ﺳﺮﺣﺎﻝ ﺑﯿﺎﻭﺭﻧﺪ . ..... اصلا پاپیچ خرابکاریها و کوتاهی‌هایی که در گذشته در حق خودتان کرده‌اید، نشوید. ..... با افرا مختلف، و يا پيش از رسيدن به سن 21 سالگي، خود ارضايي را تجربه کرده ...

جواد خورانی

http://omidohamdeli.blogfa.com/

نتیجه زندگی در آینده نگرانی است و زندگی در گذشته نیز افسوس به همراه دارد؛ باید ... خواندن یک کتاب در شب امتحان علاوه بر خستگی مفرط قدرت یادگیری را کاهش می‌دهد و ... باید به فرزند گوشزد کرد تلاش او است که اهمیت دارد و هر نتیجه‌ای که به‌دست بیاید .... دوران كودكی پر آسیب، دارا بودن روابط التیام نیافته (با همسر یا نامزد قبلی) و…

ساختن تصاویر خارق العاده با استفاده از پونز

http://www.talab.ir/create-amazing-images-using.html

اما وقتی از نزدیک به آن نگاه میکنید هزاران پونز در رنگ های مختلف میبینید که در کنار هم آن تصویر را ایجاد کرده اند. این هنرمند آمریکایی برای هر یک از تابلو هایش بین ...

روانشانسی و زندگی - سرگرمی ، دیدنی ، جالب و خواندنی

http://www.talab.ir/news_viewcats_11.html

مروری بر گذشته. مراسم تشییع ..... “نامزد قبلی” و یا روابطی که هر یک از طرفین در گذشته تجربه کرده اند .... کار کردن یک اجبار است یا یک تفریح ... کارهایی که شما را خوشحال می کند · یک حراجی ... آقایان برای این کارها ساخته نشده اند ... موفقیت نزدیک‌تر از چیزی است که فکر می‌کنید .... این کاریکاتور میلیون ها نفر را شگفت زده کرد !

ازدواج به شرط تغییر - بیتوته

http://www.beytoote.com/wedlock/danestani/change2-condition-marriage.html

در حالی كه تجربه نشان می‌دهد كلا تغییر، كار سختی است و حتی در شرایطی كه افراد با میل و ... كه البته در هر دو حالت، وقتی زیر یك سقف رفتیم، می‌بینیم كه به رغم اعتماد به نفس كم یا زیاد ما، حقیقت وجودی طرفین، بروز كرده و مانع تغییر خواهد شد. ... داشتن دوران كودكی پر آسیب، دارا بودن روابط التیام نیافته (با همسر یا نامزد قبلی) و.

عشق چیست؟ - زیتون(روان شناسی ازدواج)

http://zatun2002.persianblog.ir/tag/عشق_چیست؟

9 نوامبر 2011 ... نازنین خورده مگر گرگ ترا برده یا دات نت و دات ارگ ترا. بهرت ایمیل زدم ... باشه فردا تلفن خواهم کرد هر چه گفتی که بکن خواهم کرد ... آنها را خودمان تجربه کنیم. ... زندگی باچشمان یک زن ، عشق ورزیدن راه شاد زیستن است ..... هیچ موقع خانمتان را با زنی دیگر ، بویژه مادرتان، زن سابقتان یا نامزد قبلی تان مقایسه نکنید.

رابطه ناسالم - راهنمائی و مشاوره

http://ghazi39.persianblog.ir/tag/رابطه_ناسالم

3 مارس 2013 ... اگر هنوز هم مطمئن نیستید که خواستگار یا همسرتان یک مرد بچه‌ننه است، از این ... اما او هنوز شادی یا خشم زندگی گذشته‌اش را فراموش نکرده است و مدام درباره نامزد قبلی یا .... او دیگر مانند گذشته، مهربان و با محبت نیست، زود عصبانی می‌شود، به هر دلیل .... بلکه یا احساساتی است که در رابطه قبلی تجربه کرده اند<

تعارضات خانوادگی - راهنمائی و مشاوره

http://ghazi39.persianblog.ir/tag/تعارضات_خانوادگی

15 سپتامبر 2013 ... در این رابطه یکی از طرفین در اکثر اوقات از لحاظ روحی تعقیب کننده و دیگری ... اگر هنوز هم مطمئن نیستید که خواستگار یا همسرتان یک مرد بچه‌ننه است، از این ... مدام درباره نامزد قبلی یا تجربه‌های خواستگاری ناموفق قدیمی‌اش صحبت می‌کند. ..... رابطه قبلی تجربه کرده اند و یا دیدی است که در آن زمان نسبت به خود داشته اند