رازهای داشتن یک ازدواج پایدار - تصویر 1

همه دوست دارند ازدواج موفقیت آمیزی داشته باشند اما آمارهای بالای طلاق نشان می دهد که خیلی ها به این آرزویشان نمی رسند.

بنا نهادن خانواده شاد، سالم و موفق سه شرط دارد:

1 - انتخاب مناسب همسر

2 - آموزش مداوم

3 - مشورت گرفتن هنگام ضرورت.

از میان این سه، انتخاب مناسب از همه مهمتر است. برای همسرگزینی درست و خردمندانه باید دو دسته معیار را در نظر گرفت و با دقت آنها را سنجید.

دسته اول « معیارهای هماهنگی » نام دارند که شامل ظاهر جسمانی، سن، سطح تحصیلات، وضعیت مالی و اقتصادی دسته دوم درونی تر و پنهان ترند، ملاک های سلامت نامیده می شوند و عبارتند از: سلامت جسم و روح، شغل سالم و ثابت، خانواده سالم و... رابطه معیارهای دسته اول و دوم مانند حیاط و منزل بیرونی و منزل درونی در ساختمان های مسکونی قدیم است. باید به طور دقیق همه ملاک ها و راه های تشخیص آنها را بشناسید و بعد از بررسی معیارهای دسته اول حرکت خود را از حیاط بیرونی به درونی و از لایه سطحی به لایه جهت دار ادامه دهید.

بسیاری از جوانان نخست با برخوردهای سطحی و احساسی تحت تأثیر جاذبه های ظاهری فرد مقابل قرار گرفته و بدون اندیشیدن به سایر ملاک های هماهنگی و فکر نکردن درباره ملاک های عمقی و درونی، برای ازدواج با او برنامه ریزی می کنند. اما بعد از شروع آشنایی ها، تازه به یاد می آورند که هماهنگی مالی و اقتصادی و تناسب فرهنگی و خانوادگی و... ندارند.

در واقع ممکن است مثال شما شبیه کسی باشد که در مرکز خرید کالایی مرغوب و گرانقیمت را دیده و بدون وارسی موجودی جیب خود، تقاضای خرید کرده و پس از آنکه فروشنده موافقت کرده است، یادش آمده که پول آن کالای ارزنده را ندارد! بنابراین می بینید که انتخاب صرفا به خوش آمدن بستگی ندارد و باید قبل از آن که وارد فاز عاشقی شوید به اندازه کافی طرف مقابل تان را از هر نظر بررسی کنید. «اول اندیشه وانگهی گفتار».

مرحله بعدی که می تواند مشخص کننده موفقیت شما در ازدواج باشد، آموزش مداوم است. یعنی شما و همسر آینده تان مرتبا در حال وارسی رابطه خود باشید و سعی کنید خودتان، شخصیت و مهارت های فردی و اهداف و برنامه های مشترک زندگی تان را به روز کنید و مهم تر از آن هر دو در یک مسیر قدم بردارید. حدس زدن این که در آینده شما و همسرتان در یک فاز خواهید بود یا نه کار سختی نیست. باید بسنجید که علایق شما، اهداف زندگی تان، روحیات تان و چشم اندازی که در زندگی دارید تا چه اندازه به یکدیگر نزدیک است. هر قدر این نزدیکی بیشتر باشد شانس موفقیت ازدواج تان بیشتر خواهد شد.

در سومین قدم هم شما باید قبل از ازدواج و در طول زندگی مشترک ضرورت مشاوره را درک کرده و هر جا لازم شد و دیدید گرهی که در زندگی تان افتاده با دست باز نمی شود، از مشاوره افراد با تجربه و خوش قلب و آگاه یا مشاوران دلسوز بهره بگیرید. با رعایت این سه شرط می توانید امیدوار باشید خوشبختی شما حتمی است.

گردآوری: مجله اینترنتی زیگیل

منبع: تبیان

راز یک ازدواج موفق، داشتن دوست است! - سیمرغ

http://www.seemorgh.com/lifestyle/2298/25222.html

راز یک ازدواج موفق، داشتن دوست است! ... سندی شیهی کارشناس روابط و نویسنده کتاب " قدرت پایدار دوستی زنان "(مارو ... چگونه يک فرد مناسب برای ازدواج پيدا کنيم؟

راز یک ازدواج پایدار کشف شد! - بیتوته

http://www.beytoote.com/wedlock/movafaghiat-raz/secret-matrimony-stanch.html

نتایج بررسیهای پژوهشگران انگلیسی نشان می دهد که کلید یک ازدواج موفق و ... ما نیازهای متفاوتی داریم و نمی توان هیچ انسانی را به خاطر داشتن شدت نیازش یا میل کمتر ...

۸ راز ازدواج موفــق - بیتوته

http://www.beytoote.com/wedlock/danestani/secret-of-successful-marriage.html

زوج ازدواج ازدواج موفق کلیدهای ازدواج موفق اگر احساس می کنید بعد از ازدواج رابطه تان با همسرتان کمی ... ۸ راز ازدواج موفــق .... یک پیشنهاد برای داشتن خانه ایـی شیک.

راز داشتن یک رابطه عاشقانه باطراوت - آبی روز

http://www.abirooz.com/relationship/item/1036-راز-داشتن-یک-رابطه-عاشقانه-باطراوت.html

2 مارس 2014 ... راز داشتن یک رابطه عاشقانه باطراوت. یکشنبه, 11 ... بعد از ازدواج شما یك مسئولیت مهم دارید كه نباید با خود خواهی از زیر آن شانه خالی كنید. جملات " ای ...

بیشتر بدانیم - رازهـایی برای یک ازدواج هميـشه پايـدار

http://heydariz.blogfa.com/post-271.aspx

بیشتر بدانیم - رازهـایی برای یک ازدواج هميـشه پايـدار - كسي كه داراي عزمي راسخ است ،جهان را مطابق ميل ... برای داشتن یک رابطه سالم به فردیت و استقلال همسرتان اهمیت بدهید، خواهید دید که زندگی ... یکی از رازهای ازدواج های موفق اعتماد به یکدیگر است.

راز یک ازدواج موفق - زندگی برتر

http://higherlife.persianblog.ir/post/4/

23 مارس 2013 ... به همین خاطر، برای یک ازدواج موفق باید برنامه داشت. ... داشتن ثبات عاطفی و کنترل عواطف و احساسات در امر ازدواج بسیار تعیین کننده و مهم است.

راز خوشبختی - ازدواج ایده آل

http://novinpendar.blogsky.com/tag/راز-خوشبختی

8 سپتامبر 2014 ... شـمـا قادر به بـنیان نـهادن یک ازدواج موفق و پایدار خواهید بود. من بر اساس تجربیات پیشـیـن خـود می دانـم کـه پـایدار نگاه داشتن یک ازدواج موفق مستلزم ...

20 حقيقت ازدواج که باید بدانید - نت شهر

http://www.netshahr.com/اخبار/مقالات-و-گزارش/20686-20-حقيقت-ازدواج-که-باید-بدانید

16 ا کتبر 2014 ... براي يك ازدواج موفق مهم نيست كه با چه كسي ازدواج مي‌كنيد، مهم اين است كه چقدر تلاش مي‌كنيد! ... به همان اندازه انتخاب و داشتن همسر خوب، تلاش در حفظ آن نيز مهم است. ... نافرجام · رازهای داشتن یک ازدواج پایدار · رفتارشناسی زندگی زناشوئی ...

راز خوشبختی برای زوجهای جوان

http://dehani.persianblog.ir/

3 نوامبر 2010 ... از آنجا که ازدواج مسئله ساده ای نیست، به شرایط و صفات یک همسر خوب بطور .... برای دوست داشتن ، فرصت های نامحدودی وجود دارد و همه ما نیز استعداد ابراز آن را داریم. .... ترس بیش از یک ثانیه کارگر نیست، دوستی یک عمر پایدار است.

اساس داشتن یک رابطه پایدار در زندگی - مجله پزشکی دکتر سلام

http://www.hidoctor.ir/40637_اساس-داشتن-یک-رابطه-پایدار-در-زندگی.html/

13 سپتامبر 2014 ... قوانین روابط زناشویی شامل موارد زیر می باشد: 1-در یک رابطه، هر یک از دو طرف که ... پوست, مورازهای زیبایی و زیبا ماندن · طب سنتی و گیاهان داروییگیاهان ... State Marriage Defense Act ar 1389724189 اساس داشتن یک رابطه پایدار در زندگی ... هدف از ازدواج صرفاً رسیدن به نتیجه غایی و یا ثمره زندگی نیست، بلکه هدف از ...

۶ پیش نیاز برای ازدواج موفق و پایدار-پرشین پرشیا

http://www.persianpersia.com/lifestyle/ldetails.php?articleid=22788&parentid=53&catid=55

30 سپتامبر 2014 ... ۶ پیش نیاز برای ازدواج موفق و پایدار,و آیا می دانید یادگیری بعضی مهارت ها مانند مهارت های ارتباطی، ... رازهای موفقیت ... هرچند ازدواج بعد از بلوغ فکری و اجتماعی افراد اتفاق می افتد اما برای داشتن یک ازدواج موفق، دختران و پسران نیازمند ...

5 شرط ازدواج بادوام - جهانیها

http://www.jahaniha.ir/wedlock/secrets-success/5-bet-durable-marry.html

5 شرط ازدواج بادوام,شرط ازدواج بادوام,راه‌های داشتن ازدواج بادوام,داشتن ازدواج بادوام ... به این ترتیب، شانس پایداری ازدواج خوب تان در شکلی مناسب را بالا ببرید. قدرشناس باشید قدرشناسی و سپاسگزار بودن یک شرط مهم برای زنده نگه داشتن عشق است.

پیش بینی موفقیت ازدواج ممکن است - تبیان

http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=285288

21 سپتامبر 2014 ... در واقع نیاز به دوست داشتن و دوست داشته شدن موجب بروز این کشش می‌شود ... شاخص ارزشمندی که می‌توان بر اساس آن آینده یک ازدواج را پیش‌بینی کرد، ...

میگنا - داشتن دوست دختر یا پسر قبل از ازدواج، درست یا غلط ؟

http://www.migna.ir/vdcf.vdciw6d0cgiaw.html

25 ژانويه 2012 ... دوستی هایی که قبل از ازدواج دنبال می شود، قطعاً دوستی پایدار و بلند مدتی نخواهد بود. ... رازهای موفقیت در آزمون کارشناسی ارشد روانشناسی ... برای مثال، دختر یک حدی از رابطه را می پسندد ولی پسر خواسته های بیشتری دارد و یا بالعکس.

جام‌جم سرا | رمز و رازهای یک ازدواج موفق

http://sara.jamejamonline.ir/NewsPreview/1686099320732406196

18 ا کتبر 2014 ... برای اینکه یک ازدواج موفق داشته باشیم هیچ راز و رمز پیچیده‌ای وجود ندارد فقط ... در کنار هم زندگی شاد، سالم و پیوند زناشویی پایداری داشته باشند. ... فقط کافیست پنج بار این جمله را به او بگویید و این دوست داشتن را معنا کنید.

رازهای زندگی - ممتاز نیوز

http://www.momtaznews.com/category/sabk/lifestyle/?s=زندگی

حق انتخاب مسکن و محل زندگی با کدام یک از زوجین است؟ ... است، چه برسد به ازدواج و زندگی مشترک اشتراک داشتن اولین و مهم ترین شرط یک رابطه پایدار ادامه مطلب.