تغییر  همسر بدون دردسر - تصویر 1

باید در خانه فضای عاشقانه ایجاد کنیم و در اثنایی که شخص سرمست از تعریف های ماست، نقد و تذکّراتمان را در میان سخنان دلنشین خود بگنجانیم، تا هم به همسرمان آسیب روحی وارد نکنیم و هم تذکّراتمان بیشترین تأثیر را داشته باشد.

توجه داشته باشید که کلّیت فضای سخن ما باید به گونه ای باشد که بر دل شخص بنشیند. او نباید احساس کند که ما آمده ایم تا از همه ی محاسن او چشم پوشی کنیم و تنها دست بر نقطه ضعف او بگذاریم. باید فضایی که ایجاد می کنیم از فضای بدبینی، عیب جویی یا مچ گیری فاصله داشته باشد؛ باید فضای محبت و عشق و صفا و صمیمیمت باشد. مثلاً با به کار بردن چنین عباراتی: «تو چقدر خوبی! چقدر صبوری! من افتخار می کنم که خدا چنین همسری نصیب من کرده است!»

یک فضای دلنشین فراهم کنیم و در اثنایی که شخص سرمست از تعریف های ماست، نقد و تذکّراتمان را در میان سخنان دلنشین خود بگنجانیم، تا هم به همسرمان آسیب روحی وارد نکنیم و هم تذکّراتمان بیشترین تأثیر را داشته باشد.

امام حسین (علیه السلام) در روایتی می فرماید: «از نشانه های انسان عالم آن است که خود را در معرض نقد دیگران قرار دهد»

اگر زن و شوهر در خود این ظرفیت را می بینند، مسلماً کسی شایسته تر و محرم تر از همسر نیست که این مهم را به او بسپارند. اگر همسر شما هرگز چنین درخواستی از شما نمی کند، شما پیش قدم شوید و از او این درخواست را داشته باشید. غالباً بعد از تکرار چندین و چند باره ی چنین عملکردی از سوی شما، همسرتان ترغیب می شود که از شما بخواهد که معایبش را به او گوشزد کنید. اما مهمترین نکته این است که آینه گونه عمل کنیم؛ یعنی عیوب را در خلوت و تنهایی و نه کوچک تر و نه بزرگ تر از آنچه که هستند به نمایش بگذاریم.

باید توجه داشته باشیم که آنچه در دست ماست، تیغ جرّاحی است نه ساطور قصّابی؛ لذا باید آن را بسیار استادانه و ماهرانه به کار بریم و البتّه این کار مقدّماتی دارد. این تیغ باید ضد عفونی شود و جرّاحی با آن باید در فضای آرام و خلوت انجام بگیرد. در این فضا جایز نیست که هر کسی را راه بدهیم؛ بلکه فقط عوامل جراح باید حضور داشته باشند. پیش از جراحی، اول بیمار را تقویت می کنند، فشارش را می سنجند، از او مراقبت های ویژه به عمل می آورند و بعد از همه ی این تمهیدات ، اقدام به جرّاحی می کنند.

بالاخره ما می خواهیم تیغ انتقاد را در بدن فردی داخل کنیم که یقیناً برای او دردناک و ناخوشایند است. در نتیجه این کار باید با مقدّماتی صورت بگیرد. یادآوری شأن انسانی فرد؛ ذکر نعمت هایی که خدا به او داده است؛ بیان کمالاتی که او دارد، همه و همه مقدّماتی است که او را برای تحمّل انتقاد آماده می کند.

«تو این نقاط مثبت را داری. ببین زندگی ما با چه شیرینی شروع شده است! یادت هست کمی تأخیر در مراحل خواستگاری، چقدر هر دویمان را نگران کرد؛ اما بالاخره خدا ما را به هم رساند و اکنون چقدر زندگی مان دلچسب است! حالا یک غده ی کوچکی هست که زندگی شادمان را تهدید می کند و این غده باید خارج شود. اگر این غده را زود خارج نکنیم، بزرگ و بزرگ تر می شود و به زندگی شیرنمان لطمه می زند.» به کار بردن چنین عبارات از مقدماتی است که همسرمان را آماده ی پذیرش انتقادهای ما می کند.

اساساً تحمّل فضای انتقاد در جامعه را باید افزایش داد و این حرکتی است که هر یک از ما باید از خود شروع کند. نظر به این که هیچ یک از ما از عیب و نقص مبرّا نیستیم، به منظور اصلاح خویش، نیاز داریم که خود و عملکرد خویش را در آینه ی چشمان دیگران نظاره کنیم.

شرکت در محافل معنوی که محیط های تعلیم، تذکّر و وعظ هستند نیز کمک می کند که بی آنکه مستقیماً مورد نقد واقع شویم، معایب خود را در خود جستجو کنیم.

انسان ها بنابر فطرت پاک خود، علاقه مند هستند که به انسان های صالح و آسمانی نزدیک شوند و شرکت در جلسات معنوی، الگوبرداری و در نتیجه همانند سازی با شخصیت های وارسته را امکان پذیرتر و عملی تر می کند. سفرهای زیارتی نیز چنین تأثیری دارند. شرکت در محافل معنوی و نشست و برخاست با افراد وارسته و بزرگ، فرد را قلّه نشین می کند و از بلندای قلّه، خردی مسائل روزمرّه و کوچک و پیش افتاده به وضوح آشکارتر است. انسان اگر در سطوح پایین حرکت کند، پیوسته ضربه می خورد. هر چه زندگی ما مادّی تر باشد، تزاحمات، چشم و هم چشمی ها، حسادت ها و اندک بینی ها بیشتر خواهند بود. در عوض انسانی که اوج می گیرد از تیررس این آشفتگی ها به دور است.

گردآوری: مجله اینترنتی زیگیل

منبع: تبیان

تغییر در همسر بدون دردسر - بیتوته

http://www.beytoote.com/wedlock/movafaghiat-raz/change3-spouse-hitch.html

تغییر در همسر بدون دردسر همسر مناسب,همسر ایده آل,انتخاب همسر,فضای عاشقانه,محبت و عشق,زن و شوهر,محرم تر از همسر.

هفت نکته برای ازدواج بدون دردسر - ازدواج آکا - انتخاب همسر با چشمان باز

http://aroosi.akairan.com/marriage/chashmebaz1/120616064522.html

مشکل تان را بدون ایجاد تنش‌های اضافه حل کنید تا نامزدتان با دیدن محبت همیشگی و صبوری شما، در رویه اش تغییر ایجاد کند. وقت دو نفره داشته باشید. حداقل هر هفته یک‌  ...

سلیقه های دردسر ساز! - آکاایران - عشاق موفق - راهنمای ازدواج

http://aroosi.akairan.com/marriage/oshagh1/21077.html

زناشویی,ارتباط همسران,همسران موفق ... در انتخاب همسر برای فرزندانشان وسواس به خرج داده و حتی گاهی در این امر افراط کنند و با تعیین .... تغییر در همسر بدون دردسر ...

شادیهای مشترک مخصوص همسران کسل - تبیان

http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=268053

14 ژانويه 2014 ... تغییر در همسر بدون دردسر باید در خانه فضای عاشقانه ... شادیهای مشترک مخصوص همسران کسل ... همسرتان برای تغییر نیازمند زمان و اطمینان شما است.

نیک صالحی پرتال فرهنگی، سرگرمی، روانشناسی، سلامت، مد ...

http://www.niksalehi.com/

عکس/ بازيکن گران قيمت رئال و همسرش ... تغییر سایز دلخواه اندام های زنانه و مردانه ! .... 3 روش برای پاک کردن لاک ناخن بدون نیاز به آستون!

مطالب جالب و خواندنی - پارس ناز

http://www.parsnaz.ir/news_cats_2.html

حیرت جنجالی شوهر پس از دیدن همسر 77 ساله اش پس از آرایش · صحنه ناگهانی و .... سوتی 18+ شرکت تبلیغاتی دردسر ساز شد + عکس · ازدواج عجیب و ... پسربچه 12 ساله بدون مغز درگذشت + عکس .... بهترین و ارزان ترین روش برای تغییر دکوراسیون خانه.

تشکل عقیدتی سیاسی آحاد حزب الله

http://ahaad.ir/گردان_خانواده/خانواده_و_ازدواج

چطور با سختی‌های مالی در ازدواج کنار بیاییم · رهایی از یک باتلاق عاطفی... تغییر در همسر بدون دردسر... اختلالاتی که بعد از عقد شما را پشیمان می‌کند! همسر غیرتی یا ...

6 تغییر جسمی و روحی در بهار

http://www.adsearch.ir/show.aspx?ad=t_271844

6 تغییر جسمی و روحی در بهار در حالی که یک فرد از هوای بهار لذت می برد، دیگری در ... تغییر در همسر بدون دردسر باید در خانه فضای عاشقانه ایجاد کنیم و در اثنایی که ...

مجله اینترنتی برترین ها | پورتال خبری و سبک زندگی

http://www.bartarinha.ir/

bolet حامد بهداد و دغدغه سینمای بدون فردین و بهروز ... bolet وظایف همسران در دوران بارداری .... تاریخ برگزاری دربی تهران تغییر نمی‌کند. dot ... دردسر های افراد قد بلند !

شفا

http://shafa-ea.ir/

... احساس” گریبانگیر ازدواج های امروزی/ بدون مشاوره، پشت فرمان زندگی مشترک ننشینند! ... چراغ راهنمای سفر زندگی · با همسرت مهربان باش · تغییر در همسر بدون دردسر ...

همسر یا دردسر - دغدغه های من

http://coupleortrouble.blogfa.com/post/124

تازگی ها به تنهایی و بدون هیچ زحمتی به این نتیجه رسیدم که در هر برهه ای از زندگیم یه ... همزمان با ظاهر شدن علائم رشد عرضی و طولی کم کم تغییر دغدغه های ما همزمان با ...

کوروش بزرگ - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

http://fa.wikipedia.org/wiki/کوروش_بزرگ

به گواهی اسناد تاریخی و عقیدهٔ پژوهشگران، فتح بابل بدون جنگ بوده‌است و توسط یکی .... به‌روایت کتزیاس (پرسیکا، بند ۴۹)، پس از پادشاهی داریوش دوم، همسرش « پسر ..... تاریخ خورده‌اند، چنین برمی‌آید که تغییر حکومت بدون دردسر انجام پذیرفته‌است.

تغییر چهره محمدرضا هدایتی در کنار همسر و پسرش در گذر زمان + تصاویر

http://www.persianv.com/pic/view/008001.php

تغییر چهره محمدرضا هدایتی در کنار همسر و پسرش در گذر زمان + تصاویر ... محمدرضا هدایتی و همسر و پسرش .... به راحتی و بدون دردسر به وزن ایده آل تان برسید !

پایگاه اطلاع رسانی ثامن - جذابیت زن متأهل به خاطر خیانت به همسر

http://www.saamen.ir/internal/cultural-social/15490-جذابیت-زن-متأهل-به-خاطر-خیانت-به-همسر

11 ا کتبر 2014 ... نرم افزاری برای پاک کردن بدون دردسر برنامه‌های نصبی ویندوز + دانلود ... بدون هیچ حرفی فقط گفت: تو را به خدا کمکم کنید. صدایش می لرزید، موج غم ...

میگنا - همسر با شخصیت، همسر بی شخصیت!

http://www.migna.ir/vdceoe8w.jh8pei9bbj.html

12 آگوست 2014 ... همسر با شخصیت، همسر بی شخصیت! ... و زنانی که شوهران زود رنج دارند، بیش از مردانی که زنان زود رنج دارند، دچار دردسر می‌شوند. ... کنند و ببینند آیا می‌توانند رفتارهای‌شان را طوری تغییر دهند که هماهنگی بیشتری میان‌شان به وجود آید.

مطالب اختصاصی - سایت تفریحی و سرگرمی تک مهر

http://www.takmehr.ir/category/matlab-ekhtesasi

... ترین مرد ایرانی جنجال به پا کرد · عکس باورنکردنی از صورت بدون آرایش این مدل ... زیباترین دختران تغییر جنسیت در تایلند · عکس کیت میدلتون بهمراه همسرش در ..... سوتی خواننده تایتانیک در توالت عمومی+عکس · دردسر عاشق شدن در این کشور…