دستانتان را روی شکم همسرتان بگذارید و با فرزندتان صحبت کنید، او صدای پدرش را تشخیص می دهد و بعد از این که به دنیا آمد در آغوش شما هم ، مثل آغوش مادرش آرام خواهد گرفت.

پدرانی که باردار می شوند


دستانتان را روی شکم همسرتان بگذارید و با فرزندتان صحبت کنید، او صدای پدرش را تشخیص می دهد و بعد از این که به دنیا آمد در آغوش شما هم ، مثل آغوش مادرش آرام خواهد گرفت.

بارداری

آیا قرار است تا چند وقت دیگر پدر شوید؟ آیا همسرتان باردار است؟ بهتان تبریک می گویم، امیدوارم مبارک باشد و پدر خوبی شوید، پدر خوب؟ مگر پدر بد هم داریم؟ راستی دوست دارید چگونه پدری باشید؟ پدری که بچه ها عاشقش هستند؟ پدری که با فرزندش رابطه ای مثل رابطه یک دوست دارد؟ پدری که ... می دانید برای این که بهترین پدر دنیا شوید از هم اکنون باید شروع کنید؟ یعنی دقیقا از زمانی که فرزندتان درون شکم مادرش است، نگویید که نمی فهمد، شعار است،اثر ندارد، این ها واقعیاتی است که پس از به دنیا آمدن فرزندتان واقعا با تمام وجود درک می کنید.

 

 

نکاتی که پدران محترم توجه داشته باشند:

1- پس از موافقت همسرتان بچه دار شوید: همسر شما به جهت اینکه بارداری مطمئنی را داشته باشد لازم است هم به لحاظ عاطفی هم از لحاظ جسمی آمادگی و پذیرش بچه دار شدن را داشته باشد.

تحقیقات جدید نشان داده است که اگر خانمی از لحاظ روحی و جسمی آمادگی کافی برای بچه دار شدنرا نداشته باشد و به اصرار شوهرش تن به چنین حاملگی بدهد، چنین بچه هایی، اکثراً دچار افسردگی و بیماری های روحی و جسمی گوناگون و معلولیت های مختلفی می گردند. چه زیباست که هر دو نفرتان برای چنین مسئله مهمی آمادگی و تفاهم کامل داشته باشید تا شاهد به دنیا آمدن فرزند سالم، زیبا و باهوش باشید.

 

2- در دوران بارداری، همسرتان را درک کنید، پزشکان معتقدند زنان در دوران بارداری دچار تغییرات شدیدی می گردند، شکل اندامشان و خلق و خوی شان دگرگون می شود. ممکن است زود رنج ، عصبی، حساس، دچار حالت تهوع، کمردرد، سردرد، احساس تهوع نسبت به بعضی بوها یا حتی بوی بدن همسرشان کردند با مشاهده چنین علائمی تعجب نکنید.

اینها از عوارض دوران بارداری است. در این دوران شما باید به او آرامش و امنیت دهید و فوق العاده در برابر او صبور و مهربان باشید. به طور مثال وقتی او شروع به شکایت و ناله می کند با او همدردی کنید و به او بگویید: حق داری، می فهمم که چه داری می گویی.

به او بگویید که تمام حواستان متوجه اوست و در هنگام زایمان تنهایش نمی گذارید و دستانتان در دست اوست تا نگرانیش از بین برود. زنان جوان، به خصوص در مورد زایمان اول، خیلی هراس دارند و می ترسند که دچار مشکلی شوند، پس تنها کسی که قادر است به او آرامش روحی دهد شما هستید.

 

پزشکان متخصص زایمان معتقدند که در هنگام زایمان، خانمی که دستش در میان دستان شوهرش باشد زایمان راحت تر و مطمئن تری خواهد داشت (حتی در یکی از روش های معروف زایمان در آمریکا به نام روش لاماز نه تنها طرفدار حضور پدر هنگام زایمان بلکه از مشارکت فعال پدر در هنگام زایمان صحبت می کنند). لذا زمینه های آرامش و شادی را در طول مدت بارداری همسرتان فراهم کنید زیرا اگر خانمتان در این دوره دچار اضطراب و استرس های شدید شود فرزندی که به دنیا خواهد آمد اکثراً گریه می کند و دچار بی قراری و نا آرامی می باشد و مرتباً هم بیمار می شود.

به او بگویید که تمام حواستان متوجه اوست و در هنگام زایمان تنهایش نمی گذارید و دستانتان در دست اوست تا نگرانیش از بین برود. زنان جوان، به خصوص در مورد زایمان اول، خیلی هراس دارند و می ترسند که دچار مشکلی شوند، پس تنها کسی که قادر است به او آرامش روحی دهد شما هستید

3- اگر می خواهید فرزندتان رابطه خوبی با شما که پدرش هستید داشته باشد، هر روز ، شاید هم روزی چند بار، دستانتان را روی شکم همسرتان بگذارید و با فرزندتان صحبت کنید، او صدای پدرش را تشخیص می دهد و بعد از این که به دنیا آمد در آغوش شما هم مثل آغوش مادرش آرام خواهد گرفت.

 

4- از کار و فعالیتتان کم کنید، مهمترین وظیفه شما و همسرتان در این زمان به دنیا آوردن یک کودک سالم است، نه چیز دیگر، پس مرخصی بگیرید و تا می توانید همسرتان را به پارک، مسافرت ، فضای آزاد و ... ببرید، خانمتان تا می تواند باید گل ببیند، سبزه ببیند، هوای تازه و سالم بخورد تا کودکتان سالم باشد.

 

5- پروسه زایمان واقعه عجیب و شگفت انگیز و به همان نسبت سنگین و سخت برای زنان است، آیا می دانید بیشترین آمار مرگ و میر زنان در طول تاریخ و حتی هم اکنون ، زایمان و وقایع بعد از آن است؟ افسردگی زنان در هنگام بارداری و پس از زایمان را جدی بگیرید و حواستان از هر لحاظ به همسرتان باشد.

 

یک قانون

آیا می خواهید شب ها بخوابید؟ آیا تحمل شنیدن صدای گریه نوزادتان را ندارید؟ آیا نوزاد خوش اخلاق و صبور و سالم می خواهید؟

کلید تمام این ها در آرامش مادرش می باشد، هر چه همسرتان ارام تر و شادتر باشد، دقیقا به همان نسبت فرزندتان از آرامش و سلامت بیشتری برخوردار خواهد بود.

 

فرآوری: زینب عشقی

بخش خانواده ایرانی تبیان


با نگاهی به کتاب آموزش مهارت های موثر در تربیت کودکان

 

 

پدرانی که باردار می شوند - تبیان

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=286560

15 ا کتبر 2014 ... دستانتان را روی شکم همسرتان بگذارید و با فرزندتان صحبت کنید، او صدای پدرش را تشخیص می دهد و بعد از این که به دنیا آمد در آغوش شما هم ، مثل ...

وقتي بابا افسرده است - Preparation for childbirth

http://www.iranbirth.com/FathersDepressionsArticle.htm

هرجا صحبت از بارداري، زايمان و مسائل بعد از تولد مي شود، صحبت از مادر است و ... در مورد پدراني که همسرانشان دچار افسردگي شده اند، اين يافته به 2/5 برابر رسيده است.

مردان هم بارداری را تجربه می ‌کنند - بیتوته

http://www.beytoote.com/wedlock/bardari/expectancy-man.html

به نظر می‌ رسد این هورمون کاملا به رفتار والدانه مربوط است:‌ پدرانی که اکسی ‌توسین بیشتری در بدن شان آزاد می‌ شود بیشتر با بچه‌ ها بازی می ‌کنند و بیشتر دلبسته ...

سایت صـالحین اسفراین

http://esfarayen.salehin.ir/

پدرانی که باردار می شوند · این ‌بار لاغرها بخوانند! ... صالحین اسفراین/افتخار بزرگی که نصیب این قوم شده است ... واقعا چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است؟

آموزش والدین - دانشگاه علوم پزشکی تهران

http://blog.tums.ac.ir/nicunursing/امورش-والدین/

معمولا ۶۰ درصد نوزادان سالم پس از تولد دچار زردی می‌شوند و در مواردی که نوزاد نارس باشد این مورد به ۸۰ درصد .... پدرانی که در این دوران پدری نمی کنند بعد ها هم پدر خوبی نخواهند بود . ... تبادل احساس بین شما و فرزندتان از همان ابتدای بارداری آغاز می شود.

خوردن این خوراکی در دوران بارداری لاغرتان می‌کند - Nividar نیویدار

http://www.nividar.com/news/544c58b35450cf0754f5c82f

4 روز پیش ... ... کار‌شناسان اعتقاد دارند خوردن شکلات در دوران بارداری می‌تواند باعث تغییرات شیمیایی خاصی در مغز شود که در نتیجه آن ... پدرانی که باردار می شوند ...

9 - 1

http://www.ladyday.ir/page/9

پدرانی که باردار می شوند. دستانتان را روی شکم همسرتان بگذارید و با فرزندتان صحبت کنید، او صدای پدرش را تشخیص می دهد و بعد از این که به دنیا آمد در آغوش شما هم ...

هنر پدری و درک تغییر رفتار زن در بارداری - سایت نی نی کده

http://www.ninikadeh.ir/pregnancy/48

برخی نیز می گویند با بسته شدن نطفه و آغاز بارداری، همسرشان نیز تغییر کرده و ... در بسیاری مواقع شنیده می شود که پدران از این موضوع گله می کنند که نمی دانند با ... کرده پدرانی که از لحظه بسته شدن نطفه (هفته دوم یا سوم) با نوزاد خود حرف می زنند با ...

کوبا با ارائه بسته هاي تشويقي کسري جمعيت را جبران مي کند

http://www.iribnews.ir/NewsText.aspx?ID=276070

1 روز پیش ... ... های تشویقی،رهبران کوبا برای مادران و پدرانی که صاحب فرزند شوند تا ... از زنان باردار درحالی که با دوستان خود گپ می زنند و تلویزیون تماشا می ...

مردان هم بارداری را تجربه می‌کنند - خبرآنلاین

http://khabaronline.ir/detail/75261/root/science

14 جولای 2010 ... بهنوش خرم‌روز: اغلب تصور می‌شود که زن‌ها باردار می‌شوند و در طی بارداری ... به نظر می‌رسد این هورمون کاملا به رفتار والدانه مربوط است:‌ پدرانی که ...

www.jbf-lr.ir،جمعيت بانوان فرهيخته استان لرستان|زنان,حجاب,كتاب,مقالات

http://jbf-lr.ir/

“مسکن مهر” جیب متقاضیان را خالی کرد/ اجاره نشین هایی که قید خانه دار شدن را زدند. ۰۱ آبان ۱۳۹۳ ۰ ... پدرانی که باردار می شوند دستانتان را روی شکم همسرتان بگذارید و .

جهان نيوز - یاد پدرانی که موسوی کشت!، گرامی باد

http://jahannews.com/vdcam6ne049ni61.k5k4.html

فرزند این فتنه گر نگفته است که پس تکلیف پدران و مردانی که در شورش پدرش بر ... اند چه می شود آنانی که با دروغ بزرگ موسوی و کروبی اکنون ۵ سال است که بین خانواده ... که عقد کرده ام و متوجه شده ام که باردار هستم و چند ماه است که از بارداری من می گذرد.

آخر الزمان و ماجراي پدراني كه مسلمانند اما پيامبر اسلام از آنها بيزار است ...

http://www.rajanews.com/detail.asp?id=166781

3 سپتامبر 2013 ... آخر الزمان و ماجراي پدراني كه مسلمانند اما پيامبر اسلام از آنها بيزار است/ راهكارهايي ... شرايط مسلوب انعقاد نطفه، به مراحل بارداري و مراقبت‌هاي ويژه اين دوران ژرداخته و ... اگر با او دعوا کنم ناراحت می شود و اگر به او چیزی نگویم عادت می کند.

در کلاس های بارداری چه می گذرد؟ - آفتاب

http://www.aftabir.com/articles/view/health_therapy/medical_advise/c13_1295335009p1.php/در-کلاس-های-بارداری-چه-می-گذرد

18 ژانويه 2011 ... از سال ها پیش ثابت شده که زندگی انسان از دوران جنینی او آغاز می شود و رشد ... ما پدرها در جلسات گروهی مادران باردار شرکت نمی کنند اما برای پدرانی که ...

تأثیر رنگ روشن بر سلامت روانی کودک - نی نی بان

http://niniban.com/fa/news/51367/تأثیر-رنگ-روشن-بر-سلامت-روانی-کودک

18 ا کتبر 2014 ... یعنی نوعی تطابق روانی بین فرد و لباسی که می پوشد ایجاد می شود و رنگ لباس شادی ... پوشیدن لباس هایی با رنگ شاد به مادران و پدرانی که فرزند کوچکی در خانه دارند نیز توصیه می شود. ... خبر بارداری خود را با این 10 روش اعلام کنید.

کوبا با ارائه بسته هاي تشويقي کسري جمعيت را جبران مي کند - آریا

http://www.aryanews.com/News.aspx?code=20141029105101175&svc=31

1 روز پیش ... کوبا با ارائه بسته هاي تشويقي کسري جمعيت را جبران مي کند ... اينگونه بسته هاي تشويقي،رهبران کوبا براي مادران و پدراني که صاحب فرزند شوند تا ... با احداث زايشگاه هاي مخصوص براي مادران باردار براي رفع مشکل زوج هاي نابارور ...