بیشتر ایده‌های عالی به این دلیل ناکام باقی می‌مانند که افراد شجاعت، منابع، زمان یا سرمایه به مرحله عمل رساندن آن را ندارند.

ایده هایی برای زندگی بهتر


بیشتر ایده‌های عالی به این دلیل ناکام باقی می‌مانند که افراد شجاعت، منابع، زمان یا سرمایه به مرحله عمل رساندن آن را ندارند.

ایده

آنهایی که وارد عمل می‌شوند هم اکثراً آمادگی لازم را ندارند و درنتیجه بعد از مدتی می‌بینند که زمان و سرمایه باارزش خود را صرف آرزویی می‌کنند که در مسیر هدف نیست. تبدیل کردن یک ایده به واقعیت (صرفنظر از زمان و سرمایه‌ای که نیاز دارد) کار ساده‌ای نیست. درواقع، خیلی هم سخت است. چه یک سرمایه‌گذار باشید و چه یک فرد اجرایی، روح دادن به ایده‌ها چیزی شبیه به بدنیا آوردن یک بچه است. صرف نظر از شرایط و موقعیت، باید مسئولیت آن را داشته باشید. هیچکس به اندازه خود شما ایده‌تان را درک نمی‌کند. در این مسیر، همه چیز پای خودتان است و لازم است که بیشتر درمورد خودتان بدانید.

بازار رقابتی امروز ایجاب می‌کند که همه ما ایده‌های خودمان را تبدیل به واقعیت کنیم . یا بخشی از تبدیل ایده‌های دیگران به واقعیت باشیم. اگر در هیچکدام از این فعالیت‌ها شرکت نمی‌کنید، لازم است که هدف، موقعیت و علایقتان را دوباره ارزیابی کنید. باید قبول کنید که برای ایجاد فرصت رشد برای خودتان و سازمانی که در آن کار می‌کنید، می‌بایست رفتارها و گرایشات کارآفرینی را در خود پرورش دهید. کارآفرینی دیگر فقط یک واژه تجاری نیست؛ یک روش زندگی است. برای اینکه بتوانید یک کارآفرین باشید، نیازی نیست که حتماً سرمایه‌گذار باشید.

اگر به این فکر می‌کنید که چطور می‌توانید گرایشات و رفتارهای کارآفرینانه را در خودتان تقویت کنید، در زیر به 12 مورد از این روش‌ها اشاره می‌کنیم، روش‌هایی که کمکتان می‌کند ایده‌های فوق‌العاده خود را به واقعیت تبدیل کنید.

 

1-. خودتان را باور داشته باشید

تا زمانیکه خودتان را به حد کافی باور نداشته باشید که بتوانید عواقب تصمیم تان را بپذیرید، نمی‌توانید وارد عمل شوید. هر زمان که این مسئولیت را قبول کردید که چیزی که قبلاَ وجود نداشته را به واقعیت تبدیل کنید، مسئول اعمالتان هستید.

 

2. مشاوران مخصوص خودتان را داشته باشید

از آنهایی که قبلاً آن کار را انجام داده‌اند درس بگیرید. هیچوقت فکر نکنید که چون ایده شما بوده است، پاسخ همه سوال‌ها را دارید. ایده‌پردازی تفاوت زیادی با اجرای ایده‌ها دارد.

اگر می‌خواهید سرمایه‌گذاری موفق باشید، باید به حرف‌های همه گوش دهید چون نمی‌دانید دقیقاً کی ممکن است یک ایده خوب از دهان کسی بشنوید..

 

3. خطر کردن (ریسک) باید بهترین دوست شما باشد

وقتی ایده‌ای خلق می‌کنید، خطر کردن بهترین دوست شما می‌شود. وقتی اوضاع آنطور که برنامه‌ریزی شده بود پیش نرفت، روی کاری که در دست دارید متمرکز شوید و اجازه ندهید این اختلال شما را به عقب برگرداند. خیلی وقت‌ها می‌شنوید که «کوشش و تلاش زیاد» یکی از اصل‌های مهم تبدیل کردن ایده‌ها به واقعیت است. اما درواقع، این بنیادی‌ترین تعهدی است که فرد باید برای هر نوع مدیریت خطر داشته باشد.

 

4. شدیداً صبور باشید

یک چیز کاملاً مشخص است: این مسیر مطمئناً پر از نتیجه‌های غیرقابل پیش‌بینی خواهد بود که ممکن است شما آمادگی برخورد با آنها را نداشته باشید. نباید اجازه دهید این مسئله شما را ناامید کند. سرتان را بالا نگه دارید و به این مسیر و جایی که شما را به آن می‌رساند احترام بگذارید.

برای عالی بودن باید عشقتان را نشان دهید. اگر در هر کاری که انجام می‌دهید، عشق و علاقه بگذارید، قدرت این را پیدا خواهید کرد که پیشرو و پیشقدم باشید. راه‌هایی را خواهید رفت که افراد کمی جرات آن را دارند و این عشق و علاقه درهای جدیدی را به سمتتان باز خواهد کرد

5.یاد بگیرید چطور نظراتتان را به دیگران بقبولانید

تبدیل ایده‌تان به واقعیت مستلزم این است که کاری کنید بقیه هم دیدگاه شما را درک کنند. باید به روشنی ایده‌تان را برای سایرین توضیح دهید و نشان دهید که چطور این ایده می‌تواند منتهی به سود و درآمد شود.  برای توضیح درمورد ایده‌تان رمز کار سادگی است. اینکه بتوانید خیلی ساده دیگران را از موضوع ایده‌تان باخبر کنید باعث خواهد شد آن را بهتر درک کرده و احتمال قبول کردن آن افزایش خواهد یافت.

 

6. نقطه‌ها را به هم وصل کنید

هر چیزی به چیز دیگری وصل است. باید یاد بگیرید که چطور راه وصل شدن این نقطه‌ها به هم را پیدا کنید. چیزی که ممکن است امروز «ایده اصلی» شما باشد، وقتی افکار دیگری که می‌تواند با ایده شما مرتبط باشد را به هم وصل می‌کنید، می‌تواند به چیز بزرگتری تبدیل شود.

 

7. به کارتان علاقه داشته باشید

برای عالی بودن باید عشقتان را نشان دهید. اگر در هر کاری که انجام می‌دهید، عشق و علاقه بگذارید، قدرت این را پیدا خواهید کرد که پیشرو و پیشقدم باشید. راه‌هایی را خواهید رفت که افراد کمی جرات آن را دارند و این عشق و علاقه درهای جدیدی را به سمتتان باز خواهد کرد.

 

8. حرکت ایجاد کنید

با دقت همه منابع خودتان را مشخص کنید و با کمک روابط، شبکه‌‌سازی و تقسیم منابع، فرصت گسترده‌تر شدن ایده‌هایتان را بیشتر کنید. ایجاد حرکت یکی از ملزومات تبدیل ایده‌هایتان به واقعیت است. ایجاد حرکت تا حد زیادی با زمان بندی و مدیریت و گسترش منابع در ارتباط است. هر منبعی اهمیت دارد.

 

9. همیشه به فکر بهتر کردن ایده‌هایتان باشید

هیچوقت مغرور نشوید. همیشه جا برای بهتر شدن ایده‌هایتان وجود دارد. وقتی کم‌کم می‌توانید ببینید که نقطه‌ها چطور به هم وصل می‌شوند، خودتان و مشاورانتان را به چالش بکشید تا ایده‌هایتان را حتی بهتر از این کنید.

 

10. توازن کاروزندگی باید یکی از اولویت‌هایتان باشد

مهم نیست که تا چه اندازه هوشمندانه، با علاقه و متمرکز کار می‌کنید، اگر توازن نداشته باشید، همیشه در معرض فرسودگی شغلی 199910 خواهید بود. ذهن، جسم و روح شما باید همتراز شوند. ایجاد توازن بین کار و زندگی‌تان را باید به صورت یک اولویت درآورید. اینکار ذهنتان را بازتر شده و همه چیز را مدنظر قرار دهید.

 

11. میراث ایده‌تان را ماندگار کنید

وقتی به ایده‌تان زندگی بخشیدید، این مسئولیت شماست که تاثیر آن برای همیشه زنده بماند.

 

فرآوری: نوریه نوچمنی

بخش خانواده ایرانی تبیان


منبع: کتاب براحتی موفق شوید. فرهود کشانی.

 

مطالب مرتبط:

حذف آدم های منفی، بی عذاب وجدان

رمز موفقیت: یک کلمه پنج حرفی!

به احترام خودت از جا برخیز!

ایده هایی برای زندگی بهتر - تعامل

http://www.taamolnews.ir/fa/news/79454/ایده-هایی-برای-زندگی-بهتر

10 ا کتبر 2014 ... ایده هایی برای زندگی بهتر. بیشتر ایده‌های عالی به این دلیل ناکام باقی می‌مانند که افراد شجاعت، منابع، زمان یا سرمایه به مرحله عمل رساندن آن را ندارند.

ایده هایی برای زندگی بهتر - تبیان

http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=286100

8 ا کتبر 2014 ... بیشتر ایده های عالی به این دلیل ناکام باقی می مانند که افراد شجاعت، منابع، زمان یا سرمایه به مرحله عمل رساندن آن را ندارند.

ایده هایی کوچک اما کاربردی برای زندگی | فیس‌بوک - Facebook

https://fa-ir.facebook.com/gadgets4u.life

ایده هایی کوچک اما کاربردی برای زندگی‏. ‏‏6.132‏ پسند · ‏323‏ نفر درباره این صبحت می‌کنند‏. ‏این صفحه سعی می کنه ابزار ها و ایده هایی رو برای یک زندگی...

نکته هایی برای زندگی ایده ال - کتاب سپیده عشق

http://linkban.blogsky.com/1386/05/31/post-18/

نکته هایی برای زندگی ایده ال ... کیفیت یک محله از روی رفتار مردمی که در آن زندگی می کنند بسنج ... بهتر است روی پای خود بمیری تا روی زانو‌هایت زندگی کنی. رودی

درس هایی برای داشتن زندگی بهتر - بیتوته

http://www.beytoote.com/psychology/zendegi-behtar/lessons2-better-life.html

درس هایی برای داشتن زندگی بهتر داشتن زندگی بهترتست روانشناسی درس هایی برای ... بدون عشق و حمایت خانواده و دوستان زندگی حتی در شرایط مالی ایده آل، سرد و بی ...

کلیدهای طلایی موفقیت - 30 کار 30 ثانیه ای برای داشتن زندگی بهتر ...

http://www.goldenkeys.blogfa.com/post-101.aspx

ایده های قدیمیتان را به یاد آورده و دوباره آنها را از سر گیرید. برای ۳۰ ثانیه، ایده قدیمیتان را دوباره امتحان کنید. آیا این ایده ی یک اختراع، یک پروژه کاری، یا کاری بوده ...

رنگی رنگی - زندگی شاد

http://rangirangi.com/

تقویم رنگی رنگی : ایده های اجرایی برای ۹ آبان. اینجا قراره مناسبت های تقویم ... هر عذرخواهی حکم یک قدم بلند به سمت صمیمی‌تر شدن و بهتر شدن رابطه است. پدر و مادر ...

شرکت مخابرات استان تهران - ارائه ایده های جدید

http://marketing.tct.ir/?siteid=7&pageid=1171

ایده برتر: ایده خلاقی است که راهکار بهتر و با ارزشتر را برای حل چالش موجود، پاسخ به ... که باعث تحول در زندگی روزانه مردم شده و یا فصلی جدید از ارائه خدمات را ارائه دهد.

کارآفرینی اینترنتی؛ ایده و اجرا - سایت خبری تحلیلی تابناك|اخبار ...

http://www.tabnak.ir/fa/news/427417/کارآفرینی-اینترنتی-ایده-و-اجرا

20 آگوست 2014 ... اما آیا روشی خاص برای یافتن ایده های ناب وجود دارد؟ ... تلاش های شبانه روزی کسانی است که با یک ایده به دنبال بهتر کردن زندگی دیگران و خود بوده اند.

ایده هایی کوچک اما کاربردی برای زندگی

http://gadgets4u.blogfa.com/

17 جولای 2014 ... ایده هایی کوچک اما کاربردی برای زندگی - BEST GADGETS FOR YOU. ... خاصی شرکت کرده بودند، مواد آموزشی آن کلاس‌ها را بهتر از دانش‌آموزانی که ...

مسخره ترین ایده های استارتاپی کدام بودند که سرانجام موفق شدند؟

http://12ceo.ir/مسخره-ترین-ایده-های-استارتاپی-کدام-بود/

4 نوامبر 2013 ... به شرکت های نوپا که هدفشان ساختن کسب و کار بر اساس ایده اصلیشان است. این امکان ... Firefox: ما میخوایم یک مرورگر بهتر بسازیم. البته این را هم ...

ترفندهای روز برای یک زندگی بهتر و ساده تر - شماره 1 - سیمرغ

http://www.seemorgh.com/lifestyle/2165/208393.html

با ترفندهای ساده زیر، بهتر و راحت تر زندگی کنید. ... ترفندهایی ساده برای زندگی بهتر. ترفندهایی ساده برای .... ایده هایی ترسناک و جذاب برای کادو کردن هدایای خاص.

ترفندهای روز برای یک زندگی بهتر و ساده تر - شماره 11 - سیمرغ

http://www.seemorgh.com/lifestyle/2165/212137.html

ترفندهای روز برای یک زندگی بهتر و ساده تر - شماره 11. ترفندهای .... ایده های دکوری ترسناک و جذاب برای یک دکوراسیون وهم آور ... 9 ایده جالب برای تزئین پاکت های هدیه.

روزمره گی، عین مردن است! / یک لیست ایده برای زندگی بهتر - پاپیروس

http://www.papyrus.ir/News/609/روزمره-گی-عین-مردن-است-یک-لیست-ایده-برای-زندگی-بهتر

17 مارس 2012 ... یک لیست ایده برای زندگی بهتر ... زیر جمله های قشنگ یه کتاب خط بکش ! به کوچیکتر ها سلام کن ! تلفن رو بردار و به دوست های قدیمیت زنگ بزن !

چگونه دختر ایده آل باشیم | pHow.ir

http://phow.ir/24074_چگونه-دختر-ایده-آل-باشیم.html

24 سپتامبر 2014 ... چگونه ها » خانواده » زندگی بهتر » مهارتهای زندگی » چگونه دختر ایده آل باشیم ... این موضوع احتمالاً یکی از حیاتی ترین بخش های این فرآیند است.

زندگی بهتر - اندیشه مثبت

http://andishemosbat.persianblog.ir/tag/زندگی_بهتر

به یکجایی از زندگی که رسیدی، می فهمی ..... یعنی با کنترل کامل واژه ها ، تصاویر و ایده هایی که وارد ذهن تان می شوند ، می توانید کنترل کامل آینده ی خود را در دست ...