جریان منتقد و ضد غرب ما در بهترین حالت فصل نامه "کتاب نقد" است. کتاب نقد، نام فصل نامه ای است که در دوران اصلاحات منتشر می شد و بسیار هم برای جریان منتقد قدرت مفید و موثر بود. "کتاب نقد" موضوع محور، منتشر می شد.

حضرت علی (ع) فرموده اند : کسی که نا خوشی خود را از پزشکان پنهان کند به بدن خود خیانت کرده است.

 

به گزارش سرویس خانواده جام نیوز، فمینیسم"، "پلورالیزم"، "تسامح و تساهل" و "هرمنوتیک" و موضوعاتی از این دست که بسیار کارگشا بود و پاسخی بود به شبهات آن زمان. ماموریت " کتاب نقد" شبهه زدایی بود. شبهه زدایی ناگزیر انفعال بود.

 

پاسخ به شبهاتی که دیگران ساخته بودند. هر روز یک شبهه و هر روز یک شماره جدید فصلنامه. اما گرفتاری زمانی آغاز شد که این سبک فعالیت علمی وسیاسی و رسانه ای به سرعت همه گیر شد. همه و همه کتاب نقد بودند.

 

زمین بازی را کسی دیگه ای می ساخت و بقیه در این زمین بازی می کردند. عده ای عمر سیاسی و جوانی شان به سبک کتاب نقد گذشت؛ آدم هائی به غایت تاثیر پذیر و منفعل.

 

هیچ گاه میدان دار نبودند. هیچ گاه جریان ساز نشدند. هیچ گاه بازی ساز نبودند و همواره دنباله رو جریان مخالف بودند. در بهترین حالت و در بالاترین سطح، پاسخ های دندان شکن می دادند و نه بیشتر. چنین جریانی وقتی به قدرت برسد نیز حرفی برای گفتن ندارد و در برخی موارد راهی می رود که گذشتگان رفتند چون محکوم به جبر روزگار و سلطه مشهورات زمانه هستند.

 

جریان مذهبی و متدین جامعه ما باید از لاک انفعال خارج شود. سبک کتاب نقد در بهترین حالت یک مدافع قوی است و نه یک بازی ساز و مهاجم مقتدر. نمونه این رفتار انفعالی را خیلی جاها می توان دید. از موسیقی و هنر و سینما گرفته تا اقتصاد و سیاست و غیره.

 

با موسیقی پاپ و به سبک پینگ فلوید، شعر مذهبی می خواند. به سبک فیلم فارسی برای دفاع مقدس فیلم می سازد. به مدل روزنامه های زرد، از سبک زندگی دینی می گوید. سر عروسک باربی چادر سر می کنند. در سیاست هم همه هنرش در "دیگه چه خبر" و "خبر ویژه" و غیره برای پاسخ به شبهات جریان منتقد است.

 

نمونه دردناک تر در رفتار انفعالی را می توان در بازی های رایانه ای دید. این روزها همه از آثار مخرب بازی های رایانه ای می گویند. نگرانی شان هم حق است. تشویش ذهن کودک و از بین بردن خلاقیت و ابتذال و تخریب روحیه کتاب خوانی و ایجاد دلهره و استرس و اضطراب و غیره.

 

اما برخورد انفعالی با این بازی های کودکانه نیز جالب است. این روزها بازی های رایانه ای زیادی تولید شده است که بجای یک خانم با لباس مبتذل، یک بسیجی با سربند و چفیه وارد می شود، که بجای جیغ و داد، الله اکبر می گوید و دشمن اش نیز بجای غول و دزد و قاتل و غیره، گنهکارانی شبیه اصحاب فتنه اند. با همان میزان خشونت و همان میزان هیجان و غیره.

 

چندی پیش رهبر انقلاب در دیدار با اعضای شورای انقلاب فرهنگی درباره بازی های کودکان توصیه هائی داشتند. جالب است؛ توصیه های بالاترین سطح مدیریت حکومتی به نخبگان عالی تدوین فرهنگ کلان در کشور درباره بازی های کودکان.

 

توصیه های ایشان تامل برانگیز است. ایشان بعد از تذکر و اظهار نگرانی از شیوع بازی های رایانه ای تاکید می کنند بروید لی لی و گرگم به هوا و الک و دولک و ورزش های باستانی را ترویج کنید.

 

حرف این است که باید زمین بازی را عوض کرد و از لاک دفاعی خارج شد. انفعال در بهترین حالت یک تقلید گر حرفه ای است.

 

تعامل نیوز/ 2014

الف - باربی چادری و بازی های رایانه ای حزب اللهی

http://alef.ir/vdcftmd01w6djta.igiw.html?243559

30 سپتامبر 2014 ... نمونه دردناک تر در رفتار انفعالی را می توان در بازی های رایانه ای دید. این روزها همه از آثار مخرب بازی های رایانه ای می گویند. نگرانی شان هم حق است.

باربی چادری و بازی های رایانه ای حزب اللهی - سه نسل

http://www.3nasl.com/contents/view/five-seven-five-zero-two.aspx

1 ا کتبر 2014 ... جریان منتقد و ضد غرب ما در بهترین حالت فصلنامه "کتاب نقد" است. کتاب نقد، نام فصلنامه ای است که در دوران اصلاحات منتشر می شد و بسیار هم برای ...

بازی های رایانه ای و باربی چادری | فیلم

http://www.simafilmnews.ir/بازی-های-رایانه-ای-و-باربی-چادری/

15 ا کتبر 2014 ... کتاب نقد، نام فصل نامه ای است که در دوران اصلاحات منتشر می شد و ... صفر نظر براي نوشته ي "بازی های رایانه ای و باربی چادری" ارسال شده است!

با چادری کردن باربی مشکل حل نمی‌شود - صراط نیوز

http://www.seratnews.ir/fa/news/200268/با-چادری-کردن-باربی-مشکل-حل-نمی‌شود

30 سپتامبر 2014 ... این روزها بازی های رایانه ای زیادی تولید شده است که بجای یک خانم با لباس مبتذل، یک بسیجی با سربند و چفیه وارد می شود، که بجای جیغ و داد، الله ...

سر عروسک باربی چادر می کنند - پارس

http://www.parsnews.com/بخش-اجتماعی-5/236886-سر-عروسک-باربی-چادر-می-کنند

29 سپتامبر 2014 ... نمونه دردناک تر در رفتار انفعالی را می توان در بازی های رایانه ای دید. این روزها همه از آثار مخرب بازی های رایانه ای می گویند. نگرانی شان هم حق است.

عروسک باربی - جام نیوز :: JamNews

http://www.jamnews.ir/Keywords/9225/عروسک باربی

بازی های رایانه ای و باربی چادری. جریان منتقد و ضد غرب ما در بهترین حالت فصل نامه " کتاب نقد" است. کتاب نقد، نام فصل نامه ای است که در دوران اصلاحات منتشر می شد و ...

سبک زندگی اسلامی - جام نیوز :: JamNews

http://jamnews.ir/Keywords/32846/سبک زندگی اسلامی

بازی های رایانه ای و باربی چادری. جریان منتقد و ضد غرب ما در بهترین حالت فصل نامه " کتاب نقد" است. کتاب نقد، نام فصل نامه ای است که در دوران اصلاحات منتشر می شد و ...

بولتن فرهنگ و هنر BultanNews آرت نا سه نسل رنگ رسم هنر طراحی ...

http://bultannews.ir/art.aspx

آخرین اخبار رسیده به سایت های فرهنگی و هنری ایران ... نیستم» · باربی چادری و بازی های رایانه ای حزب اللهی · آثار باستانی ایران برای موزه آقاخان قاچاق شده است؟

آرشیو خبرها - شیرازیس

http://shirazis.ir/news/archive/63

۱۲ مهر ۱۳۹۳ حج ابراهیمی نیاز همیشه جهان اسلام; ۸ مهر ۱۳۹۳ باربی چادری و بازی های رایانه ای حزب الهی; ۸ مهر ۱۳۹۳ بن‌بست درس‌آموز نیویورک! ۵ مهر ۱۳۹۳ موج خون در دل لعل !

جام نیوز :: JamNews - هفت فایده استفاده از بازی های کامپیوتری

http://jamnews.ir/detail/News/403981

16 ا کتبر 2014 ... مثلا این که کمبود تحرک جسمی در حین بازی‌های رایانه‌ای سبب بروز مشکلاتی نظیر افزایش وزن (به ویژه در ... پژوهشی که در سال 2009 منتشر شد نشان می‌دهد انجام بازی های رایانه ای می‌تواند به افرادی که از ... بازی های رایانه ای و باربی چادری.

جام نیوز :: JamNews - بارگاه مسلم بن عقیل

http://jamnews.ir/detail/News/403497

15 ا کتبر 2014 ... جام نیوز , اخبار رسانه های برون مرزی. ... بازی های رایانه ای و باربی چادری · زمان قابل استفاده بودن مواد غذایی دارای نگه دارنده · لباس محلی کردستان.

فاصله سنی مناسب کودکان با بازی های رایانه ای - رصد

http://www.rasad.org/فاصله-سني-مناسب-كودكان-با-بازي-هاي-رايا/

8 ا کتبر 2014 ... رده بندی سنی علاوه بر بازی های رایانه ای در مورد کتاب ها، تلویزیون، فیلم ها و اینترنت نیز اعمال شده است. .... باربی چادری و بازی های رایانه ای حزب الهی.

معصوميت از دست رفته - رصد، پایگاه تحلیلی دفتر پژوهش

http://www.rasad.org/معصوميت-از-دست-رفته/

8 ا کتبر 2014 ... با سلطه بازي هاي رايانه اي متاسفانه ديگر از بازي هاي شاد و دسته جمعي گذشته خبري نيست. نسل امروز اسم بازي هاي رايانه اي را بيشتر از بازي هاي ايراني و محلي مي داند. اين بازي ها .... باربی چادری و بازی های رایانه ای حزب الهی · «بازي‌هاي ...

عکس های جالب زنان قبل و بعد از چادر(خیلی جالب) - بازی آنلاین

http://www.flashkhor.com/forum/showthread.php?tid=186589

خبرگزاری مهر تصاویر زیر را از قبل و بعد از پوشیدن چادر در امامزاده صالح ... بازی آنلاین · آپلود عکس · اخبار بازی · بازی فوتبال · بازی باربی · لیست .... بازی های رایانه ای, -- بازی های کامپیوتر و کنسول ها, -- بازی های آنلاین و تحت ...

اخبار - هویت ما

http://www.hoviatema.ir/news/service/16

با چادری کردن باربی مشکل حل نمی‌شود. این روزها بازی های رایانه ای زیادی تولید شده است که بجای یک خانم با لباس مبتذل، یک بسیجی با سربند و چفیه وارد می شود، که  ...

این خبر بروز می‌شود بمب خانم رئیس‌جمهور در سازمان ملل/ زنانی که تاریخ ...

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930709000437

1 ا کتبر 2014 ... تأثیر مخرب مشاهده فیلم جنایت تروریست‌ها بر جامعه · باربی چادری و بازی های رایانه ای حزب اللهی. 12/ تابناک. چهار ابزاری که هر حرفه‌ای در ویندوز باید ...