دانشمندان بر این باورند که زندگی کردن در کنار همسایگان خوب و حمایت کننده، احتمال خطر حمله قلبی را در شما کاهش می‌دهد.

امام علی علیه السلام: سرکه، خوب خورشتی است. زرداب را می شکند، صفرا را فرو می نشاند و قلب را زنده می کند.

 

به گزارش سرویس خانواده جام نیوز، نتایج پژوهشی تازه نشان می‌دهد افرادی که همسایگانی مهربان دارند و رابطه محکم و خوبی هم با آنها دارند، کمتر دچار حمله قلبی می‌شوند.

 

نویسندگان این پژوهش که نتایج آن به تازگی در ژورنال Epidemiology and Community Health منتشر شده می‌گویند کسانی که بیشترین ارتباط را با همسایگان خود دارند، خطر حمله قلبی در آنها تا 70 درصد کاهش می‌یابد.

 

این پژوهشگران، از سال 2006 / 1385 به مدت 4 سال وضع سلامتی 5 هزار فرد بالغ آمریکایی 51 تا 105 ساله را که دارای مشکلات قلبی شناخته شده‌ای نبودند، بررسی کرده اند. در شروع این پژوهش، از شرکت کنندگان که متوسط سن انها 70 سال بود؛ خواسته شد تا در مورد همسایگانشان توضیح بدهند.

 

در این پیمایش، پاسخ شرکت‌کنندگان به سوال‌هایی در مورد هفت نکته پیرامون رابطه با همسایه‌ها و اجتماع انها بررسی شد.

 

از شرکت کنندگان پرسیده شد که که تا چه حدی حس می‌کردند که بخشی از این اجتماع هستند، و اینکه ایا وقتی دچار دردسر می‌شوند، افراد زیادی برای کمک به آنها خواهند آمد یا خیر، و این که چقدر به افردی که دورو برشان هستند اعتماد دارند و همسایگانشان به چه میزان با آنها دوستانه رفتار می‌کنند.

 

از 5276 نفری که در این تحقیق شرکت کرده بودند، 148 نفر در طول دوره 4 ساله دچار حمله قلبی شدند. بعد از در نظر گرفتن دیگر عوامل اثرگذار بر نتیجه، همچون سن، نژاد، جنسیت و سطح درامد، محققان چنین نتیجه گرفتند افرادی که به این سوالات پاسخ مثبتی داده بودند، خطر سکته قلبی در آنها کمتر از دیگران بود.

 

پژوهشگران دریافتند که در مقیاس هفت نکته‌ای آنها، هر نمره بالاتر در ارتباط با همسایگان موجب کاهش 17 درصدی خطر سکته قلبی در افراد شده است.

 

این بدان معنی است که اگر نمره یک، معادل بالاترین خطر بروز سکته قلبی باشد و خطر سکته قلبی برای چنین فردی 100 درصد باشد، با نمره 2، این خطر به 83 درصد و با نمره 3 به 68 درصد کاهش می‌یابد و اگر همه 7 پاسخ مثبت باشد این احتمال به تنها 32 درصد کاهش می یابد که در مقایسه با نمره 1، احتمال بروز سکته 68 درصد کمتر است.

 

حتی با در نظر گرفتن عوامل آماری اجتماعی، رفتاری، بیولوژیکی، و روانشناسی و همچنین حمایت اجتماعی از فرد نیز، این روند صادق خواهد ماند.

 

نویسندگان این مقاله که از پژوهش‌گران دانشگاه میشیگان هستند، به رغم این که تحقیق بیشتر در این رابطه را خواستار شده‌اند، می‌گویند که این یافته‌ها بازتاب دهنده نتایج تحقیقات پیشین بوده که ارتباط بین سطوح بالاتر حمایت اجتماعی و بهبود سلامت قلب و کاهش خطر سکته را نشان می‌دهند.

 

آنها هشدار دادند که نمی‌توان از این تحقیق نتایج قطعی در مورد دلیل و اثر این پدیده را استنتاج کرد، اما ارتباط شبکه حمایتی اجتماعی قوی متشکل از دوستان یا خانواده با سلامت بیشتر افراد بدان معنی است که داشتن همسایگان مهربان و مورد اطمینان می‌تواند به افزایش این اثر کمک کند.

 

انها می‌گویند: «حمایت اجتماعی دریافتی (میزان دسترسی فرد به حمایت اجتماعی) با سلامت بیشتر قلب در ارتباط است.

 

همبستگی اجتماعی همسایه‌ای می‌تواند نوعی از حمایت اجتماعی باشد که در بیرون از حوزه دوستان و فامیل در محیط اجتماعی همسایگان قابل دسترس است».

 

این تنها ورزش و رژیم غذایی نیست که روی سلامت قلب تاثیر می‌گذارد، حتی محیط فیزیکی و اجتماعاتی که ما در انها زندگی می کنیم نیز می‌توانند بخش مهمی در سلامت قلب باشند. برای مثال، ما می‌دانیم که زندگی کردن در محله های فقیر و بدون همسایه و یا کمبود فضاهای باز سبز می‌تواند روی سلامتی ما تاثیر منفی داشته باشد.

 

این تحقیق یک گام فراتر رفته و نشان می‌دهد که عکس این موضوع هم درست است، و زندگی کردن با همسایگان خوب که مراقب شما هستند می تواند با کاهش خطر سکته، بر سلامتی شما تاثیر مثبت بگذارد. با این وجود، چندین محدودیت مهم برای این تحقیق وجود دارد، و در نتیجه تحقیقات بیشتری باید در این زمینه صورت گیرد تا طیف گسترده‌تری از اقلیت‌های نژادی و قومیتی را دربر بگیرد.

 

خبرآنلاین/ 2014

رفع بیماری قلبی با این رابطه محبت آمیز - باشگاه خبرنگاران

http://www.yjc.ir/fa/news/5004861/رفع-بیماری-قلبی-با-این-رابطه-محبت-آمیز

9 ا کتبر 2014 ... رفع بیماری قلبی با این رابطه محبت آمیز. دانشمندان بر این باورند که زندگی کردن در کنار همسایگان خوب و حمایت کننده، احتمال خطر حمله قلبی را در ...

مبتلایان به "سکته قلبی" را اینگونه نجات دهید - ایران شفا - کلینیک ...

http://iranshafa.ir/health.php?id=49963

1 روز پیش ... افراد مبتلا به سکته قلبی را صاف بر روی زمین بخوابانید و در صورت در ... پس از ۴ هفته ورزش را آغاز کنند رفع بیماری قلبی با این رابطه محبت آمیز

نشناخته را محَرم اسرار نکن قفل دل خود بر همه کَس - کلوب

http://www.cloob.com/u/alah110/111231751/نشناخته_را_محَرم_اسرار_نکن_قفل_دل_خود_بر_همه

5 ا کتبر 2014 ... آی مردم محرم آمد ماه عشق و مردانگی آمد . ... جز عشق خدا هیچ پس انداز نکن ... و ادعای یک زن رفع بیماری قلبی با این رابطه محبت آمیز عصبانیت همسر خود را ...

تنها کسانی که ما را می رنجانند عزیزانی هستند که همیشه - کلوب

http://www.cloob.com/u/alah110/109917343/تنها_کسانی_که_ما_را_می_رنجانند_عزیزانی_هستند_که

5 سپتامبر 2014 ... آی مردم محرم آمد ماه عشق و مردانگی آمد . ... مردان از روی صورتشان امام هادی (ع) و ادعای یک زن رفع بیماری قلبی با این رابطه محبت آمیز عصبانیت همسر خود را ...

همه چیز در رابطه با بیماری در خود فروماندگی - مجله پزشکی دکتر سلام

http://www.hidoctor.ir/15406_همه-چیز-در-رابطه-با-بیماری-در-خود-فرومان.html/

8 فوریه 2014 ... 77 همه چیز در رابطه با بیماری در خود فروماندگی .... او در این سنین بسیار آرام بوده، رفتارهای محبت آمیز بیشتری از او سر می زد، اجتماعی تر شده بود و ...

روانشناسی انواع خوابهای کودکانه و تعبیر ان - مجله پزشکی دکتر سلام

http://www.hidoctor.ir/39133_39133.html/

2 سپتامبر 2014 ... بسیاری از آنها نیمه های شب بیدار می شوند و این بیداری همراه با اولین رویاهایی ... با تحکیم رابطه با مادر، اطمینان و آرامش کودک بیشتر می شود و راحت تر به خواب می رود. ... اگر کودک در روابط محبت آمیز با والدین یا دیگر افراد مورد علاقه اش ... با این نوشیدنی ( 954 ) · چرا مانیکور برای مبتلایان به بیماری دیابت زیان دارد؟

پزشکی و سلامتی - پارس ناز

http://www.parsnaz.ir/news_cats_16.html

پزشکی و سلامتی,بیماری ایدز,داروهای گیاهی,اعتیاد,درمان زود انزالی,بهداشت کودکان, پزشکی,طب سنتی,بهداشت ... کتاب عشق شیرین .... رابطه سلامتی بدن انسان با امواج وای فای WiFi ... با این دستبند سلامتی خود را چک کنید +عکس ... با نوک انگشتان از حملات قلبی پیشگیری کنید (عکس) ..... جدیدترین اس ام اس های عاشقانه و زیبا (13).

زندگی و خوشبختی | حوزه مشاوره فرهنگی - zolal.ir

http://www.zolal.ir/site/node/740

با توجه به این مطلب در می یابیم که احترام گذاشتن به والدین همسر و برخورد نیک با آنها تا ... به نظر می رسد پذیرش بی قید و شرط همسر، یک شرط اساسی روابط عاشقانه است. ... اگر توجه کنید که همسرشما مانند سایر اشخاصی است که با آنها رابطه دوستانه دارید، .... حمایت و مهربانی قلبی مرد آنقدر برای زن ارزش دارد که ازدواج بدون آن برای زن قابل ...

راه گريه کردن در مراسم | پرسمان دانشجویی ـ اخلاق

http://akhlagh.porsemani.ir/content/راه-گريه-کردن-در-مراسم

رابطه و پيوند خود را با اهل بيت(ع) قوي نماييد و در مجالس آنان شركت كنيد و به زيارت ... گرفت و انس زمينه محبت و رابطه عاطفي قوي تر را ايجاد خواهد كرد و چه بسا كه اين عاطفه به ... اى صبا نكهتى از كوى فلانى به من آر, زار و بيمار غمم راحت جانى به من آر .... و انديشه در اوضاع مردگان نيز تأثير محسوسي در رفع قساوت قلب و تأمين رقت قلب دارد.

بيماري "دا» صدف" يا "پسوريازيس" - روزنامه آفرینش

http://afarineshdaily.ir/afarinesh/News.aspx?NID=39943

6 نوامبر 2008 ... يکي از اين بيماري ها، "دا» صدف" يا همان "پسوريازيس" است که سلول هاي پوستي به طور ... همچنين آمارها نشان مي دهد، بروز بيماري هاي قلبي عروقي در اين بيماران ... بيماري است، پس حفظ آرامش و داشتن رابطه اي محبت آميز با بيمار جزو اولين ...

اسرار ارضای خانمها را بیاموزید - کاندوم،پرده بکارت،درمان زود انزالی ...

http://aroosi.akairan.com/marriage/zanashooi/20121127144825.html

27 نوامبر 2012 ... طبق آخرین آمار، حدود 20% خانم ها اصلاً ارضاء نمی شوند، شاید با این آمار ... زمان ارتباط جنسی، با سخنان عاشقانه و تسکین دهنده در مورد رابطه ی مستحکم و ... قلب، دوست داشتن، عشق، محبتصحبت کردنهرچند اکثر مردها بدنبال .... بیماری قلبی · بیماری تنفسی · بیماری چشم · مغز و اعصاب · بیماری کلیوی · گوش و حلق و بینی.

رابطه جنسی و عشق : پزشکان ایران

http://www.pezeshkan.org/?cat=46

29 سپتامبر 2014 ... به گزارش سلامت نیوز فیلم ها و کتاب های عاشقانه معمولا اتاق خواب را خیلی رمانیتک .... داشتن بدنی سالم همراه با احساسی مثبت نسبت به رابطه و همچنین برقراری رابطه عاطفی و .... البته این انجمن هشدار داد که زنان مبتلا به بیماری های قلبی باید درباره روش های پیشگیری ...... ۶-رفع اختلافات و حل مشکلات، تنشها و رنجش ها.

گنجینه معارف : همسر آزاری؛ رفتار شناسی آزار علیه شوهر

http://www.hawzah.net/fa/article/articleview/89172?ParentID=80861

19 مه 2010 ... در این شماره با اولویت تبیین انحرافات زنان، پدیده همسرآزاری، به عنوان رفتار .... فرد مبتلا به این بیماری، صاحب یک فکر یا فاعل یک رفتار را بدون دلیل و ... ندارند و حتی از رفتارهای دلسوزانه و محبت آمیز وی، احساس رضایتمندی نمی کنند و .... آن باور قلبی داشته باشد، روابط اعضای خانواده برپایه بنیان مستحکمی شکل ...

بسمه تعالی مراقبت آغوشی مقدمه : مراقبت آغوشی یک روش مراقبتی ...

http://arakmu.ac.ir/portal/File/ShowFile.aspx?ID=cceab9a4-1a6b-4e4a-9102-d1fff77a0305

زمانی که نوزادی نارس و یا با وزن کم به دنیا می آید ، اغلب برقراری ارتباط بین والدین و ... والدین با او ، سریعتر باعث ایجاد رابطه محبت آمیز می شود و والدین می توانند این ... و گناه آنان رفع می شود و اغلب آنها این احساس را دارند که این بهترین کاری بوده که آنها ... زمانی که پدران یا مادران این نوع تماس عاشقانه را تجربه می کنند ، می دانند که در

تعامل با بيمار

http://cg.kmu.ac.ir/Images/UserUpload/Document/CG/مطالب آموزشي/تعامل با بیمار.pptx

این امر باعث شد که یک بخش ویژه نارسایی قلبی با پزشکان و پرستاران که در .... اجتناب از اصطلاحات محبت آمیز نظیرِاجتناب از ارجاع بیمار با تشخیص و یا شماره تخت.

تلفن همراهی که مرگ ندارد! +عکس - TitreAkhbar - تیتر اخبار

http://www.titreakhbar.com/view/28518631

8 ا کتبر 2014 ... سامسونگ یک تلفن‌همراه جدید با مقاومت بسیار بالا تولید کرد. ... این 8 میوه را حتما با پوست بخورید ... رفع بیماری قلبی با این رابطه محبت آمیز.