بین «زیبایی» و «جذابیت» تفاوتی محسوس وجود دارد. آنچه یک زن یا مرد را در چشم همسرش زیبا و دوست داشتنی جلوه می دهد جذابیت است که ما از آن به «زیبایی باطنی» یاد می کنیم و آنچه در صورت و قیافه فرد هویدا می شود «زیبایی ظاهری» نام دارد.

حضرت علی (ع) فرموده اند : کسی که نا خوشی خود را از پزشکان پنهان کند به بدن خود خیانت کرده است.

 

به گزارش سرویس خانواده جام نیوز، در کنار لذتی که همسران باید از اخلاق و منش یکدیگر ببرند، لذت بردن از ظاهر و قیافه یکدیگر نیز امری مهم است زیرا تامین این نیاز مستقیما بر ایجاد روابط صمیمانه تر  و روابط زناشویی مطلوب تر اثرگذار است. با این وجود چه حد و مرزی را باید برای زیبایی در ازدواج در نظر گرفت؟

 

می گویند زیبایی عادی نمی شود اما زشتی برای همیشه در چشم می ماند و فرد را آزار می دهد. یعنی اگر خصوصیتی در ظاهر نامزدتان می بینید که نمی پسندید، باید بدانید که همیشه با آن مشکل خواهید داشت. منظور از زشتی، معیارهای عمومی جامعه نیست. ممکن است چیزی از دید اجتماع زشت نباشد اما از نظر شما به شدت ناخوشایند به نظر برسد. بنابراین، معیارها در زیبایی کاملا فردی است.

جذاب باشیم یا زیبا؟

در بحث « زیبایی » زن و شوهر نکته ای اساسی وجود دارد که شاید تاکنون کمتر به آن پرداخته شده باشد.

تا زمانی که ما به اشتباه تصور کنیم زیبایی انسان فقط و فقط در چهره و ظاهر او خلاصه می شود، آن گاه با این سردرگمی بزرگ روبه رو می شویم که چرا در موارد زیادی زن یا مردی زیبا را در کنار

همسری معمولی یا نه چندان زیبا می بینیم اما زندگی شان سرشار از پویایی و نشاط است، هرگز فرد زیباتری به چشمشان نمی آید و رضایتمندی از زندگی در وجود هر دوشان موج می زند اما آن طرف ماجرا زوج هایی را می بینیم که همسری بسیار زیبا دارند اما زندگی شان از شدت یکنواختی به نوعی مرگ تدریجی و طلاق عاطفی رسیده است؟

 

بین «زیبایی» و «جذابیت» تفاوتی محسوس وجود دارد. آنچه یک زن یا مرد را در چشم همسرش زیبا و دوست داشتنی جلوه می دهد جذابیت است که ما از آن به «زیبایی باطنی» یاد می کنیم و آنچه در صورت و قیافه فرد هویدا می شود «زیبایی ظاهری» نام دارد. عده ای از افراد با ناامیدی و به اشتباه معتقدند چون زیبایی ظاهری نداریم پس هرگز جذابیتی نخواهیم داشت!

این باور غلط که سالیان سال است در ذهن افراد جامعه خصوصا زنان جا خوش کرده است نادرست است و آنچه می تواند حتی زیبایی ظاهری شما را به راحتی زیر سوال ببرد، بحث «جذابیت» است.

 

خود را اینطور مطلوب کنید

جذابیت شما این گونه به چشم همسرتان می آید:


1 - خودتان را دوست بدارید و «اعتماد به نفس» داشته باشید

جالب است بدانید بسیاری از خانم ها قبل از این که ظاهر نازیبایی داشته باشند اعتماد به نفس مناسبی برای «دوست داشتن خود» ندارند و این ضعف در اعتماد به نفس مستقیما روی نگرش همسرشان نسبت به جذابیت آن ها تاثیر می گذارد.


این دسته از خانم ها به طور معمول از توجه به زیبایی خود گریزانند. فراموش نکنید «احترام به خود» و توجه به زیبایی، آراستگی، تناسب اندام و سلامتی جسم و روح لازمه زندگی هر فردی است.

برخلاف باور اشتباه تعدادی از خانم ها، مردها لزوما با صورت و ظاهر همسرشان درگیر نیستند بلکه همین قدر که می بینند همسرشان به «خودش» احترام می گذارد، در نظر او زیبا جلوه می کند. در واقع در این صورت به طور غیر مستقیم نیز نشان می دهید که به خاطر همسرتان تلاش می کنید تا ایده آل او شوید.2 - بعد از به دست آوردن او هم نباید دست از تلاش برای جذابیت و زیبایی بردارید

بسیاری از افراد بعد از آن که ازدواج می کنند، به ظاهر خود اهمیت نمی دهند و با این باور غلط که چه زیبا و آراسته باشم و چه نه، دیگر او مرا به همسری برگزیده است، به خواسته های همسرشان مبنی بر آراستگی و اهمیت و رعایت بهداشت بی اعتنایی می کنند! به خاطر داشته باشید دوست داشتن امری مستمر و جاری است و نیازمند رسیدگی همیشگی.

چطور امکان دارد نسبت به کسی که عاشقانه دوستش دارید بی تفاوت باشید. یک مرد زمانی که متوجه بی توجهی شما نسبت به ظاهرتان می شود با قطعیت به این نتیجه می رسد که یا خودتان را دوست ندارید یا او را دوست نمی دارید.3 - با ارتقای این ویژگی ها جذاب تر باشید

بیشتر مردها دارای روحیه هیجان خواهی و ماجراجویی هستند. پاسخگویی به چنین خواسته هایی همانطور که عنوان شد صرفا با زیبایی ظاهری محقق نمی شود بلکه در این زمینه قدرت « جذابیت » زن که عبارت است از: هوش و ذکاوت، خلاقیت مناسب برای تغییر گاه به گاه سبک زندگی و ایجاد تنوع، دوست داشتن و احترام به خود، اعتماد به نفس، خوش خلقی، خوش بینی و محبت کردن به همسر، قدرت همفکری و تصمیم گیری، شوخ طبعی و پر نشاط بودن در منزل، برقراری روابط زناشویی مطلوب، توجه به آراستگی حتی اگر واجد زیبایی نباشد، با سلیقه بودن و ... حرف اول را می زند.مردها هم باید زیبا باشند

مسئله آراستگی و توجه به جذابیت صرفاً به خانم ها مربوط نمی شود و آقایان نیز هرچند با فشار کاری زیاد روبه رو باشند برای حفظ زندگی مشترک و کیفیت بخشیدن به روابط زناشویی خود باید بهداشت فردی و توجه به آراستگی را جدی بگیرند.

 

آکا / 2018

چگونه عزیز همسرمان باشیم؟ - تبیان

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=109955

10 دسامبر 2009 ... چگونه عزيز همسرمان باشيم؟ عشق. همه زن‌ها و مردها دوست دارند براي همسرانشان عزيز باشند و عزيز بمانند. از ابتداي زندگي، حفظ اين عزت و افزايش آن ...

خانومانه | چگونه همسری جذاب و دلربا باشم؟

http://www.khanoomane.ir/psychology/married/how-can-charming-wife-for-my-husband/

12 ژانويه 2014 ... چگونه همسری جذاب و دلربا باشم؟ ... می‌شود و پرطرفدار است؛ این است که “چگونه همسری جذاب و دلربا برای شوهرم باشم؟ .... چگونه محبوب همسرمان باشیم؟

چگونه شوهرمان را مجذوب کنیم ؟ - بیتوته

http://www.beytoote.com/wedlock/movafaghiat-raz/husband-s-attracted.html

همه ی خانم ها دوست دارند که بدانند چگونه می توانند همسرشان را تحت تاثیر قرار دهند ، محبت او را جلب ... هم سفارش کنید که تجربه شما را عمل کنند تا انشا الله شاهد زندگانی شاد وخرم خود ودیگران باشیم: .... فیلمی جذاب از بازیگر معروف ایران (حتما ببینید).

چگونه در همسر داری موفق باشیم - مجله پزشکی دکتر سلام

http://www.hidoctor.ir/14279_چگونه-در-همسر-داری-موفق-باشیم.html/

29 ژانويه 2014 ... 85 چگونه در همسر داری موفق باشیم ... اگر می‌خواهید جذاب باشید : ... از لحاظ عاطفی همسرمان را تامین کنیمچگونه برای شوهرمان جذاب باشیمچگونه به همسرمان ...

چگونه دلربا باشیم ؟

http://delrobaee.blogfa.com/

چگونه دلربا باشیم ؟ - چگونه جذاب و دلربا باشیم ؟ بهترین روشهای جذابیت دلربایی و شیفته کردن و عاشق و جذب کردن مردان و زنان.

چگونه برای همسرمان جذاب شویم؟ - آکا - آیین همسرداری - راهنمای ازدواج

http://aroosi.akairan.com/marriage/hamsar/20147710819.html

جذاب باشیم یا زیبا؟ در بحث « زیبایی » زن و شوهر نکته ای اساسی وجود دارد که شاید تاکنون کمتر به آن پرداخته شده باشد. تا زمانی که ما به اشتباه تصور کنیم زیبایی  ...

راه های جذب مردها - چگونه برای مردی جذاب تر باشیم و او را عاشق خودمان کنیم

http://jazbemard.mihanblog.com/post/2

9 فوریه 2013 ... تا به حال به این فکر کرده اید که کدام خصوصیات زنانه واقعا برای مردان جذاب هستند؟ منظور از خصوصیات زنانه لزوما زیبایی ظاهری نیست. برخلاف ...

می خواهم برای شوهرم جذاب باشم | پرسمان دانشجويي - تربیتی و مشاوره

http://moshavereh.porsemani.ir/content/می-خواهم-برای-شوهرم-جذاب-باشم

رابطه زن و شوهر سرچشمه همه عاطفه ها و بستر گيراترين و جذاب ترين رابطه هاست. ... آنقدر صميمي باشيم كه پيشرفت و ترقي همسرمان يكي از آرزوهاي ما باشد، در حقيقت ...

چگونه محبوب قلب همسرمان شویم؟ - سیمرغ

http://www.seemorgh.com/lifestyle/2296/152005.html

من می توانم با همسرم بهتر برخورد کنم اما چگونه؟ .... چگونه در رابطه جنسی اضطراب نداشته باشیم؟ ... آیین همسرداری-چگونه در رابطه جنسی با همسرمان تنوع ایجاد کنیم؟

چگونه صورت شاداب ، تپل و جذاب داشته باشيم ؟ - مهکام

http://mehcom.com/چگونه-صورت-شاداب-،-تپل-و-جذاب-داشته-باشي/

17 آوريل 2014 ... ... تپل و جذاب داشته باشيم ؟ مهکام-چگونه صورت شاداب ، تپل و جذاب داشته باشيم ؟ .... چگونه همسرمان را تحریک کنیم ؟ راههای همسرداری موفق. 04 جولای ...

دانستنی های ازدواج - سایت تفریحی و سرگرمی تک مهر

http://www.takmehr.ir/category/life-style/marriage

کدام اندامها برای شوهران جذاب تر است؟ چگونه عشقمان را ... چگونه به همسرمان یاد دهیم که در منزل کمکمان باشد؟ قابل توجه همسرانی ... چگونه یک ماه عسل رویایی داشته باشیم؟

دانستنی های جنسی - سایت تفریحی و سرگرمی تک مهر

http://www.takmehr.ir/category/health-medical/jensi

جذاب ترین و شیک ترین مدل صندل تابستانه · راهکارهای بسیار جالب حین رابطه جنسی ... چگونه همسرمان را متوجه رفتارهای لذتبخش او در حین نزدیکی کنیمهر چند صحبت راجع به ... اشتباهات رابطه جنسی · چگونه با همسرمان سازگاری جنسی داشته باشیم؟

جذابیت - جام نیوز :: JamNews

http://www.jamnews.ir/Keywords/18508/جذابیت

چگونه برای همسرمان جذاب باشیم. بین «زیبایی» و «جذابیت» تفاوتی محسوس وجود دارد. آنچه یک زن یا مرد را در چشم همسرش زیبا و دوست داشتنی جلوه می دهد جذابیت است ...

چگونه برای همسرمان جذاب شویم؟ - نیک صالحی

http://www.niksalehi.com/public/archives/220452.php

13 ا کتبر 2014 ... چگونه برای همسرمان جذاب شویم , جذابیت همسر , همسر داری , زنا شویی , رابطه همسران , همسر , رابطه جنسی ... چگونه کودکانی شیک پوش داشته باشیم !

چگونه یک داماد محبوب برای خانواده همسرمان باشیم؟ - نیک صالحی

http://www.niksalehi.com/hamechiz/archives/220693.php

17 ا کتبر 2014 ... چگونه یک داماد محبوب برای خانواده همسرمان باشیم؟ .... چگونه مژه های خود را بطور طبیعی بلند تر کنیم ؟ ... با خواهران جذاب چهره های مشهور آشنا شوید!+عکس.

رازهای جذب دیگران,چگونه جذاب باشیم

http://bose-va-eshgh2.blogfa.com/

رازهای جذب دیگران,چگونه جذاب باشیم - چگونه شخصی جذاب و مورد پسند مردم باشیم و با دیگران به راحتی ... ما همواره در جست وجوی شباهت های میان خود و همسرمان هستیم.