یک الگوی ذاتی برای روش عطسه کردن انسان‌ها وجود دارد که به احتمال زیاد ژنتیک و موروثی است، بنابراین خیلی هم بعید نیست که عطسه کردن وابسته به شخصیت فرد باشد.

حضرت علی (ع) فرموده اند : کسی که نا خوشی خود را از پزشکان پنهان کند به بدن خود خیانت کرده است.

 

به گزارش سرویس خانواده جام نیوز، معمولا چگونه عطسه می‌کنید؛ بلند یا کوتاه؟ تا به حال فکر کرده‌اید که شاید همین مدل عطسه کردن می‌تواند بسیاری از ویژگی‌های شخصیتی شما را نشان دهد.

 

آرام‌های محبوب

ترجیح می‌دهید تک عطسه کنید و هنگام عطسه رویتان را از دیگران برگردانید تا مبادا باعث آزار آنها شوید.

 

 

خیلی ملایم عطسه می‌کنید

گرم و دوست‌داشتنی هستید: شما شخصیتی گرم و دوست‌داشتنی دارید و سعی می‌کنید با همه در حالت صلح باشید تا آرامش‌تان به هم نخورد. مهم‌ترین چیز در زندگی شما ارتباطاتی است که با اطرافیانتان دارید.

 

از بحث و جدل بیزارید:   از بحث و جدل بیزارید و حاضرید هر کاری بکنید که با اطرافیان دچار تضاد نشوید، زيرا ارتباط را دوست دارید، حتی بعضی اوقات حاضرید از حق خود بگذرید، هیچ چیزی نگویید و خواسته‌های شخصی‌تان را مطرح نکنید تا همچنان آرامش را حفظ کنید.

 

شخصیت وابسته‌ای دارید: بسیار وفادارید و همیشه آرام هستید البته شخصیت وابسته‌ای دارید و کمی پیشرو بودن برایتان سخت است. همه اطرافیانتان می‌گویند شما شنونده خوبی هستید با این حال گاهی فکر می‌کنید که از همه جدا افتاده‌اید و احساس بیگانگی دارید. به همه کمک می‌کنید، شخصیت حمایت‌گری دارید و بیشتر اوقات خیلی خوب اطرافیان را تغذیه می‌کنید.

 

اهل قیل و قال نیستید: این گروه در حوزه کاری آرام هستند و ممکن است تاثیر چندانی در جمع نداشته باشند ولی همین منش آرام آنها باعث می‌شود همگان آنها را دوست داشته باشند. در حوزه اجتماعی نیز پرهیز از تجمع و قیل و قال‌های روزانه شعار اصلی آنان است ولی در این بین انجام دادن کارها و وظایف اصلی که برعهده آنهاست به هیچ وجه فراموش نمی‌شود.

 

فرمانده‌های پرانرژی

معمولا جوری عطسه می‌کنید که جلب توجه می‌شود، مثلا بلند یا چند تا پشت هم افرادی که بلند عطسه می‌کنند.

 

روی همه تأثیر می‌گذارید: شما یک رهبر کاریزماتیک هستید یعنی اطرافیانتان از صمیم قلب دوست دارند فرمان‌های شما را اجرا کنند. در واقع شما آنقدر می‌توانید روی دیگران تاثیر بگذارید که به طور ناخودآگاه، آنها همان‌طور برخورد می‌کنند که شما دوست دارید. از طرف دیگر به شدت شخصیتی خلاق دارید و همیشه ذهنتان پر از ایده‌های ناب و غیرتکراری است.

 

به همه انگیزه می‌دهید: اطرافیان شما را به عنوان یک فرد با بصیرت می‌شناسند کسی که پر از الهام است و می‌تواند انگیزه بخش دیگران باشد زيرا آنقدر پر از فکر‌های تازه و انرژی است که هر کسی را به فعالیت ترغیب می‌کند.

 

رابطه‌ها برایتان مهم است: به رابطه‌هایتان اهمیت زیادی می‌دهید و سعی می‌کنید همیشه آنها را به عنوان یک بخش مهم از زندگی خود حفظ کنید، از آشنایی با افراد جدید استقبال می‌کنید و همیشه به دنبال فرصت‌های نو می‌گردید، برایتان مهم است که زندگی‌تان حالت تکراری پیدا نکند.

 

خوش‌بین هستید: در زندگی خوش‌بین هستید و خیلی اوقات تصمیم می‌گیرید کاری را شروع کنید که خیلی‌ها انجام آن را درست نمی‌دانند، زيرا به هر صورت یک کار جدید می‌تواند در زندگی یکنواخت شما تغییراتی به وجود آورد، اما کسی نمی‌تواند شما را ترغیب به انجام چنین کارهایی کند.

 

وقتی خوشحالید همه می‌فهمند: از آن دسته آدم‌هایی هستید که تمام احساساتشان در چهره‌شان نمایان است و همه می‌توانند بفهمند که خوشحالید یا ناراحت ، متعجب‌ هستید یا هیجان‌زده یا... شما روراست هستید و همه می‌توانند به راحتی به شما اعتماد کنند.

 

از حرف زدن لذت می‌برید: خیلی شمرده و با مهارت صحبت می‌کنید و از ارتباط و حرف زدن لذت می‌برید حتی اگر این حرف زدن پشت تلفن باشد یا بر سر میز غذا یا بیرون از خانه در محیط‌های عمومی.

 

 

محافظه‌کاران تنها و قانونگرا

هنگام عطسه، بیشتر از دیگر گروه‌ها جلوی دهان خود را می‌گیرید.

 

جلوی عطسه خود را می‌گیرید

دقیق و محتاطید: شما فرد دقیق و محتاطی هستید، از آن دسته از افرادی که همیشه سعی می‌کنند قبل از اینکه سخنی به زبان بیاورند خوب فکر مي‌کنند تا مبادا پشیمان شوند یا حرفی بزنند که حساب شده نباشد.به همه جزئیات توجه می‌کنید، حواستان را جمع می‌کنید و می‌توانید اشتباهات کوچک دیگران را پیدا کنید و به‌راحتی مچشان را بگیرید. البته همیشه این شانس را ندارید که بتوانید همه چیز را درست و اشتباهات را رفع و رجوع کنید.

 

تنهایی را ترجیح می‌دهید: کتاب‌های سطحي را دوست ندارید و بیشتر کتاب‌هایی برایتان جذابیت دارد که شما را به فکر وادارد و بتوانید از آنها چیزی بیرون بکشید و ساعت‌ها مغزتان را مشغول کند. شما را می‌توان از آن دسته افرادی دانست که بسیار با انديشه هستند و می‌توان روی نظر آنها حساب کرد. بیشتر دوست دارید برای خودتان کار کنید، چرا که تنها بودن را به هر چیزي ترجیح می‌دهید و بهترین لحظات برای شما زمان‌هایی است که در خانه تنها هستید و استراحت می‌کنید.

 

پایبند قانون‌ هستید: این افراد کاملا پایبند قانون هستند و کم پیش می‌آید که آنها را بی‌اعتنا به قانون و مقررات ببینید، البته همان طور که خودشان اینقدر به قوانین اهمیت می‌دهند انتظار دارند که دیگران هم مانند آنها باشند و در نتیجه از قانون گریزی دیگر مردم به شدت عصبی می‌شوند.

 

مایه قوت قلب هستند: در حوزه اجتماعی و در جمع دوستان حضورشان همیشه مایه قوت قلب است، هر چند که در برخی از اجتماعات دوستانه که بسیار صمیمی است، حضور این افراد به منزله آن است که بسیاری از موارد معاشرتی که ممکن است در جمعی اینچنینی نادیده گرفته شود، باید رعایت شود و این کار ممکن است برای برخی افراد، خوشایند نباشد.

 

 

مدیران سریع

جلوی عطسه خود را می‌گیرید اما گاهی هم عطسه‌های بلندی می‌کنید.

 

ریز وسریع عطسه می کنید

سریع تصمیم می‌گیرید: شما سرعت عمل بالایی دارید و می‌توانید به سرعت و بجا تصمیم بگیرید، البته انتظار دارید دیگران هم مثل شما باشند و اگر فردی از اطرافیانتان نتواند به‌راحتی تصمیم بگیرد، برایتان قابل درک نخواهد بود. ازطرف دیگر، سعی می‌کنید کارهایتان را جوری برنامه‌ریزی کنید که بیشترین کارایی و بازدهی را داشته‌ باشید، بدون اینکه خیلی پیچیده شود.از نظر شما کسی در زندگی موفق است که تنها تکیه‌اش به خودش باشد و هیچگاه اتمام کار را به فردی دیگر نسپارد.

 

مدیر خوبی هستید: شما می‌توانید یک مدیر و رئیس خوب هم باشید، زيرا تمام ویژگی‌های یک مدیر موفق در شما پیدا می‌شود از قاطعیت گرفته تا قدرت و توانایی فرمان دادن. شما اعتقاد دارید تا تمام شدن یک کار همه باید با همکاری هم به سرعت کار کنند، از نیمه‌کاره رها کردن متنفرید.نیروهای نیرومند برایتان قابل تحسین هستند و همه جا به دنبال چنین مواردی می‌گردید. از اینکه به کسی ظلم کنید متنفرید و سعی می‌کنید همیشه عدالت را رعایت کنید از طرفی اگر هم کسی عدالت را در مورد شما اجرا نکند، عصبی می‌شوید.

 

باید برنامه‌ریزی کنید: شما در حوزه اجتماعی، ممکن است محبوبیت دیگر گروه‌ها را نداشته باشيد، اما در موقعیت های مختلف اجتماعی اگر بتوانيد پایه ریزی و برنامه‌ریزی خوبی داشته باشيد، قادر خواهيد بود «خود» واقعی خویش را به نمایش بگذاريد.

 

بیتوته / 2020

شخصیت شناسی از روی عطسه - بیتوته

http://www.beytoote.com/psychology/test/character1-cough.html

شخصیت شناسی از روی عطسه ویژگی‌های شخصیتی, شخصيت‌هاي مختلف, شخصيت هر فرد ,شخصیتی گرم و دوست‌داشتنی,شخصیت وابسته‌,شخصیتی خلاق.

شخصیت شناسی عطسه - تبیان

http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=69605

5 جولای 2008 ... عطسه هاي بلند و پياپي مي تواند در جمع، مزاحمت هاي گاه و بيگاه ايجاد کند، ... شخصیت شناسی عطسه. عطسه. بسیاری از مردم از نوع عطسه کردن خود نزد ...

ارتباط عطسه و شخصیت - آکاایران - طالع بینی شخصیت - سرگرمی

http://fun.akairan.com/talebini/shakhsiat/12865.html

صفحه خانگی طالع بینی شخصیت ارتباط عطسه و شخصیت - آکاایران ... نحوه ی عطسه نشاندهنده شخصیت هر فرد عطسه یکی ... شخصیت شناسی کامل براساس دست خط شما.

ارتباط عطسه با رازهای شخصیت افراد - مجله پزشکی دکتر سلام

http://www.hidoctor.ir/16842_ارتباط-عطسه-با-رازهای-شخصیت-افراد.html/

26 فوریه 2014 ... عطسه به هر دلیلی که سراغتان بیاید، می تواند بدون اجازه شما، شخصیت تان .... این افراد آدم شناس های خوبی هستند و معمولا در کمترین فرصت، می توانند ...

شخصیت شناسی

http://free-fal.mihanblog.com/

19 آگوست 2013 ... شخصیت شناسی،تست روانشناسی،روانشناسی. ... ترجیح می‌دهید تک عطسه کنید و هنگام عطسه رویتان را از دیگران برگردانید تا مبادا باعث آزار آنها ...

فال عطسه - نمناک

http://namnak.com/1113-فال-عطسه.html

فال عطسه یکی از جذاب ترین و پرطرفدارترین فال ها می باشد که معنی عطسه کردن در ... فال روزانه | فال روز پنج شنبه 8 آبان 1393تست شخصیت شناسی جالبشخصیت ...

انواع فال و طالع بینی - پارس ناز

http://www.parsnaz.ir/news_cats_4.html

ویژگی های شناخت شخصیت هر فرد با توجه به زمان حمام رفتن · فال حرف جالب ... از روی رنگ مو افراد شخصیت شناسی کنید (طالع بینی) .... عطسه و چگونگی شخصیت فرد.

فال بسیار جالب عطسه در ایام هفته..! - پارس ناز

http://www.parsnaz.ir/news_detail_1581.html

فال بسیار جالب عطسه در ایام هفته! توجه اعدادی که مشاهدده ... شخصیت شناسی و طالع بینی با درخت · روانشناسی و ... طالع بینی و شخصیت شناسی گروه خونی · طالع بینی ...

فال و طالع بینی-شخصیت - جذاب

http://www.jazzaab.ir/news_cats_4.html

فال,فال چوب,فال عطسه,فال حافظ,فال روزانه,فال انبیا,فال قهوه,انواع فال,فال روز تولد, فال انبیا الهی فال عشق,فال تولد ... شخصیت شناسی جذاب براساس رنگ قاب گوشی.

رابطه عطسه و شخصیت افراد - آموزش - سلامت نیوز

http://www.salamatnews.com/news/74307/رابطه-عطسه-و-شخصیت-افراد

21 مه 2013 ... افرادی که سریع عطسه می کنند اغلب شخصیت تند و تیزی دارند ... عطسه، خصوصی ترین مسائل تان را لو می دهد · شخصیت شناسی از روی عطسه ...

۱۱ حقیقت شگفت انگیز درباره عطسه ! - سیمرغ

http://www.seemorgh.com/health/2138/117629.html

لاریسا معمولاً نه فقط یکبار، نه دوبار، بلکه سه بار پشت سر هم عطسه می کند. به محض اینکه وارد .... ویژه های دنیای سلامت-شخصيت شناسی از روی رنگ چشم ها. شخصيت ...

موفقیت نامحدود - عطسه و انواع تیپ های مختلف شخصیت

http://drdentistyosef.blogfa.com/tag/عطسه-و-انواع-تیپ-های-مختلف-شخصیت

شخصیت شناسی براساس نوع کفشی که می پسندید (1) .... شخصیت های مختلف به شكل های مختلفی عطسه میكنند ، دكتر پاتی كه این پژوهش را انجام داده میگوید 4 نوع ...

فال عطسه - فال و طالع بینی - پرشین وی

http://www.horos.persianv.com/view/003101.php

تست شخصیت شناسی با انگشتان ..... و فورا" خودمان یا اطرافیان عطسه ای کردیم دلیل بر درستی. آن است و ... از حضرت علی (ع) منقول است که هر که بعد از عطسه بگوید:.

داروهای گیاهی ضد آبریزش و عطسه - پارست

http://www.parset.com/C3631_داروهای_گیاهی_ضد_آبریزش_و_عطسه.html

البته عطسه و آب ریزش بینی ، واکنش طبیعی بدن نسبت به عوامل حساسیتی و ... شخصیت شناسی به وسیله انگشتر انگشتر خود را در کدام انگشت به دست می کنید؟

فال و طالع بینی - سایت تفریحی و سرگرمی تک مهر

http://www.takmehr.ir/category/funny/astrology

... روز,فال انبیاء,فال پاسور,فال بوسه,فال چوب,فال عطسه,فال انبیا,فال قهوه,فال روز تولد ... روانشناسان معتقدند که می شود براساس رنگ و نوع اتومبیل شخصیت و حالات ... فروردین ماه · کف بینی و خواندن احساسات · شخصیت شناسی از روی انگشتان دست ...

کندو | ازدواج، تست روانشناسی برای اندروید

http://www.asr24.com/app.jsp?id=2241238

5 ژانويه 2014 ... 29) تست شناخت شخصیت همسر با توجه به طرز خوابیدن 30) تست شخصیت شناسی از روی عطسه شرح برخی از تست های این مجموعه: تست: دختر خانم ها.