با این نحوه گفتگو، نه تنها تغییری در طرف مقابل ایجاد نمی‌شود، بلکه گاهی اوقات اوضاع حتّی بدتر از این شده، زوجین از یکدیگر دورتر و دورتر می شوند.

حضرت علی (ع) فرموده اند : کسی که نا خوشی خود را از پزشکان پنهان کند به بدن خود خیانت کرده است.

 

 

به گزارش سرویس خانواده جام نیوز،  به مکالمات روز خودتان و همسرتان دقّت کنید ،حرف هایی که می زنید را در مقابل تان بگذارید و بی‌طرف به آن نگاه کنید.


_ تو فقط می نشینی و هیچ کاری نمی کنی. هیچ کمکی به اطرافیانت نمی کنی.  تو هیچ چیز را متوجه نمی شوی ، درست مثل پدرت!

 

_ همیشه بچه ها را می ترسونی. تو مثل یک غول وحشی می مانی .

 

_ وقتی اینطوری با من صحبت می کنی نمی توانم اینجا بایستم. تو برای من تهدید به حساب می آیی. فکر می کنی عقل کلی ؟ چطور به خانه برمی گردی وقتی حتّی نمی توانی اونقدر پول در بیاوری که خانه ای آبرومند داشته باشیم !

 

اینها ، مکالماتی آشنا هستند که در اکثر درگیری های زناشویی شنیده می شود. متأسفانه در این مکالمات ، اثری از انصاف دیده نمی‌شود. زوجین به شخصیت و خانواده های یکدیگر توهین می کنند، از عبارات منفی استفاده می کنند و در عین حال انتظار دارند که تغییری در رفتار طرف مقابل ایجاد شود. این خیالی باطل است.

 

با این نحوه گفتگو، نه تنها تغییری در طرف مقابل ایجاد نمی شود، بلکه گاهی اوقات اوضاع حتّی بدتر از این شده، زوجین از یکدیگر دورتر و دورتر می شوند و گاهی نیز سرِ همین مسائل بچگانه ، کار به جدایی می انجامد.


شما باید راه های صحیح بحث کردن با همسرتان را یاد بگیرید. زوجین باید یاد بگیرند که راجع به مسائل و مشکلاتی که دارند، به شیوه ای درست با هم گفتگو کنند.

 

در این رابطه اغلب چند مشکل وجود دارد :
بی انصافی :
مشکل اول اینکه زوجین نمی دانند که در هنگام بحث با یکدیگر، چطور باید انصاف را رعایت کنند.

 

تصورات اشتباه از یکدیگر :
گاهی برخی تصورات غلط، به درگیری های زناشویی دامن می زند. زنان و مردان همیشه بر اساس همین  تصورات خود ، در درگیری های زناشویی شرکت می کنند.

 

خوب گوش ندادن :
موضوع دیگری که شدیداً به شما کمک می کند تا مسائلتان را به خوبی حل کنید، یادگیری گوش دادن است. باید بدانید که شنیدن ، با گوش دادن فرق دارد. وقتی در حال صحبت با کسی هستیم، مغز ما در هر ثانیه با میلیونها نوع اطلاعات بمباران می شود و بعد از چند ثانیه، ذهن ما ، از آنچه که طرف مقابل می گوید منحرف می شود و منظور او را به درستی درک نمی کنیم. این موضوع به نوبه خود باعث می شود که سوء تفاهم های بسیاری به وجود آید و حالت روانی ما و نحوه واکنش مان را تحت تأثیر قرار می دهد.

 

زوجین، روزانه سر مسائلی نظیر مدیریت پول، تربیت فرزندان، کمک در خانه، تصمیمات یک جانبه، درگیری با خانواده همسر، احساس طرد شدگی، بی توجهی، تلفن نکردن، دمدمی مزاج بودن، نبود عاطفه یا آمیزش جنسی، و مورد قدردانی قرار نگرفتن ، با یکدیگر بحث می کنند. اینها تازه تعداد کمی از موضوعاتی هستند که مورد جدال قرار می گیرند.
عدم درک منظور طرف مقابل، باعث می شود که حالت دفاعی به خود بگیریم و به دنبال توجیه مشکل برآییم. با این شیوه هیچ وقت نمی‌توانید به یک راه حل درست دست پیدا کنید.

 

تک مهر / 2020

شيوه هاي مناسب صحبت كردن زوج هاي جوان - بیتوته

http://www.beytoote.com/wedlock/movafaghiat-raz/appropriate-ways-talking-young-couples.html

صحبت کردن زوج هادوام زندگي مشترک بحث زن و شوهر راز شاد بودن در زندگي مشترك بحث هاي زناشويي روابط ... 1 - به صحبت هاي همسر خود هميشه با دقت گوش بدهيد.

خوب صحبت کردن - بیتوته

http://www.beytoote.com/psychology/khanevde-m/well1-talk-ya.html

همان اندازه که سریع صحبت کردن ارتباط با دیگران را مختل می‌کند، به همان نسبت، کٌند ... آزار و اذیت صدای بلند والدین، همسر یا دیگران قرار گرفته‌اند و از ترس آنکه مانند آنها شوند از ایجاد صدای بلند خودداری می‌کنند. ... تمام افراد باید به شیوه‌ای سخن بگویند که تاثیرگذار و محترمانه باشد، اما فراموش ..... یک هفته موفق,شروع یک فعالیت جدید ...

تصادف خودرو به سبك اروپايي + تصاوير | یار آشنا

http://www.yareashena.com/content/6347

8 ا کتبر 2014 ... به گزارش پارسينه، روز یکشنبه در تصادف زنجیره ای ۴۰ خودرو در شمال یونان دست کم ۴ نفر کشته و ۱۴ تن ... صحبت کردن با همسر به شیوه‌ای جدید.

در آنجا چند دختر در حال شنا کردن بودند اما... | یار آشنا

http://www.yareashena.com/content/4899

18 سپتامبر 2014 ... بعد شروع به صحبت کردند. ... حاج اقا وقتی وارد خانه شدند در همان ورودی منزل رو به برادر شهید کردند و با حالتی ... صحبت کردن با همسر به شیوه‌ای جدید.

کنار آمدن با مادر شوهر - کلوب ازدواج آکا - ازدواج و ارتباطات با اقوام

http://aroosi.akairan.com/marriage/aghvam1/21620.html

در شیوه صحبت کردن و رفتار شما در عین احترام باید این نکته وجود داشته باشد که ... در هر شرایطی از زندگی با خانواده همسر می‌توانید لذت ببرید، به شرط آنکه شیوه حل ...

anxietyخطرات استرس و اضطراب و روشهای غلبه بر آن، علل خودکشی ...

http://www.zibaweb.com/steres.htm

برای رسیدن به حداکثر تناسب، شناخت چگونگی برخورد با استرس، اهمیت زیادی دارد. ..... 15- چيزهاي جديدي به هم ياد دهيم. فكر كردن. براي اين‌كه بتوانيم خوب زندگي كنيم و از جسم و روان ... 2- با خود صحبت كنيم و خود را به آرامش دعوت كنيم، بگوييم "آرام باش تو الان ..... فوت همسر. 100. ۝. طلاق. 73. ۝. جدایی از همسر. 65. ۝. زندانی شدن. 63. ۝.

مهارت ها ، اصول و هنر گفتگو با همسر و فرزندان - فن بیان،اصول سخنرانی ...

http://fann-e-bayan.blogfa.com/cat-96.aspx

الگویی که ما در حرف زدن با کودکان ارایه می‌دهیم به آنها می‌آموزد که چگونه باید در مقابل به ... برچسب‌ها: هنر گفتگو با همسر, اخلاق گفتگو در خانواده, شیوه گفتگوی آقایان, .... یک مجله در ماه این مشکل دیرینه را از دیدگاهی بسیار جدید و جالب بررسی کرده است.

شیوه های موثر عاطفی بعد از دعوا که به آشتی می انجامد

http://www.hidoctor.ir/24433_شیوه-های-موثر-عاطفی-بعد-از-دعوا-که-به-آش.html/

12 مه 2014 ... فیزیوتراپی و ارتوپدیمطلب مفید و جدید در مورد فیزیوتراپی و همچنین ارتوپدی ... آشتی کردن با دیگری ، هرگز به این معنا نیست که دیگری شکست خورده ... اینکه کسی قادر باشد به وسیله ی صحبت کردن رابطه برقرار کند خوب ... به همسر خود نشان دهید علیرغم تمام اشتباهاتی که ممکن است انجام دهد ، باز هم او را دوست دارید .

شیوه های صحیح ابراز علاقه به همسر - ایران ناز

http://www.irannaz.com/the-correct-way-to-express-love-to-his-wife.html

مجموعه بی نظیر 250 کارتون دوبله فارسی جدید .... در ادامه با برخی از روش های به ظاهر کوچک ولی تاثیرگذار آشنا خواهید شد. یکی از اشتباهات جبران ناپذیر برخی زوج ها بعد از آغاز زندگی مشترک، فراموش کردن ابراز علاقه و گذاشتن وقت برای یکدیگر است. ... در حالی که با یک شاخه گل، یک کلمه محبت آمیز و چند دقیقه صحبت صمیمانه، می ...

شیوه عجیب برای پیدا کردن همسر آینده تان ! - مجله پزشکی دکتر سلام

http://www.hidoctor.ir/35064_شیوه-عجیب-برای-پیدا-کردن-همسر-آینده-تان.html/

31 جولای 2014 ... طبق مطالعات جدید منتشر شده در مجلات روانشناسی، افرادی که در به کارگیری ... تکنولوژی تگزاس فرضیه ای دارند مبنی بر اینکه حرف زدن با احساسات ...

ناگفته های مسايل همبستری و عشقبازی

http://masaelejensihot.blogfa.com/

روش مناسب تحریک جنسی شوهر (5) .... زمانی که زن و مرد با یکدیگر پیوند زناشویی می بندند توجه به این نیازها از جانب همسر ... و از همبستري با شما حسابي لذت ببرد مطالعه اين مطلب فوق العاده و جديد را از دست ... 2- مردهایی که در بستر نیز با همسرشان صحبت میکنند. ... 6- مردهایی که در تحریک کردن همسرشان به وسیله لمس کردن

راه های جذب مردها

http://jazbemard.mihanblog.com/

که وقتش رسیده تا در مورد تعهد با او صحبت کنید و به نحوی این موضوع را پیش کشیده .... این موجود ماده است که حرکات و شیوه های خاص جفت گیری موجود نر را قبول کرده یا رد می کند . ... زن ها یک غریزه ی طبیعی دارند که در هنگام انتخاب همسر آنها را به شدت انتخاب گر می کند . ...... قدردانی از مردها به آنها شوق و نیرویی جدید برای کار کردن می دهد.

میگنا - مشاوره چیست ؟ شیوه‌های مشاوره در روانشناسی

http://www.migna.ir/vdcgwq9q.ak9zx4prra.html

معنای واژگانی آن، مشورت کردن و اقدام به تشکیل شورا و مشورت با دیگران است[۱] مشاوره ... يا به شيوه اي كارساز، بازشناسي و تعريف مي‌گردد و در طي آن راه حل‌هاي جديد تكوين ..... اين منظور با ترغيب مراجع به صحبت كردن و طرح سوالات مناسب و برانگيزاننده، .... دوست و همسر»، «مشکلات تربیت فرزندان»، «مشکلات درس و مدرسه»، «مشکلات با ...

آموزش لذت بخش ترین روشهای نزدیکی زوجین!! - پارس ناز

http://www.parsnaz.ir/news_detail_26576.html

۴-زن به پشت خوابیده و پاها را از هم باز میکندو بعد از فرو کردن آلت مرد در آلت ... در این روش دخول بطور کامل انجام میشود و چون فعالیت با زن است اوج لذت جنسی زن زودتر فرا ... چگونه درباره رابطه ‌جنسی با شوهرتان صحبت کنید! ... جدید ترین مطالب سایت.

ارتباط با معتاد - روش های صحبت کردن با معتاد - ارتباط موثر با ... - همراه

http://hamrah.co/صفحات/برقراری-ارتباط-سازنده/

صحبت کردن و ارتباط با معتاد کار بسیار سختی است چون او برای ادامه دادن به ... او حالت تدافعی به خود گرفته و یک بهانه جدید نیز برای ادامه مصرف مواد خود به دست بیاورد. ... داشتن دختر، پسر، والدین یا همسر معتاد به هیچ عنوان دلیلی برای این نیست که ما ...

انواع درمان برای مردان مبتلا به مرحلۀ ابتدایی سرطان پروستات

http://www.ncii.ir/article.aspx?id=435

این مقاله به شما کمک می‌کند تا پیش از تصمیم‌گیری در مورد بهترین روش با پزشکتان دربارة ... واژه‌هایی که شاید برای شما جدید باشند، با حروف درشت چاپ شده‌اند. ... b: «من در مورد این مسئله با همسر و پسرم صحبت کرده و پرتودرمانی را انتخاب کردم، به این دلیل که فکر کردیم برای وضعیت من، بهترین راه است.» ... فکر کردن به راه‌های درمان.