از نظر اسلام رفتار با مادر و پدر هایی كه بد دهان هستند و به فرزندانشان حسادت می ورزند و غیبت گویی فراوان می كنند ویا محبت خود را از فرزندانشان دریغ می كنند چگونه باید باشد.البته این را...

پيامبر اكرم - صلّي الله عليه و آله - فرمود: در حال ناشتا خرما بخوريد، زيرا كرم و انگلهاي (روده و معده) را مي كشد.به گزارش سرویس خانواده جام نیوز، از نظر اسلام رفتار با مادر و پدر هایی كه بد دهان هستند و به فرزندانشان حسادت می ورزند و غیبت گویی فراوان می كنند ویا محبت خود را از فرزندانشان دریغ می كنند چگونه باید باشد.البته این را می دانم كه احترام گذاشتن به والدین سفارش شده.


و آیا این كه می گویند بهشت زیر پای مادران است مختص همه مادران جهان است یا مادران فداكار و خدا دوست؟
سوال دیگری هم است که اگر می شود حقوق و وظایف پدر و مادر را از نظر اسلام بیان بفرمایید.


در سوره مبارکه عنکبوت آیه 8 آمده است: "ووصّینا الإنسان بوالدیه حسنا وإن جاهداک أن تشرک بی ما لیس لک به علم فلاتطعهما " یعنی احترام به پدر و مادر بر انسان واجب است، و تنها یک مورد از آن، استثناء شده، آن هم نه استثنای از اصل احترام، بلکه استثنای از اطاعت. یعنی تنها اگر آنها بخواهند فرزندشان را مشرک کنند، این مجوز آن می شود که فرزند بتواند آنها را اطاعت نکند.


تکلیفی از این عام تر تصور نمی رود، و این همه را در بر می گیرد.
نکته قابل توجه آن که اطاعت کردن و احترام به آنها، نه به این خاطراست که آنها لزوما اهل بهشتند، بلکه به خاطر حقی است که آنها بر گردن ما دارند.


ابن تعبیر که بهشت زیر پای مادران است به این معنا نیست که آنها حتما اهل بهشتند، بلکه مراد این است که فرزندان اگر بخواهند اهل بهشت باشند باید در حد نهایت نسبت به مادر متواضع باشند، به حدی که خود را در حد خاک پای او بدانند.موسسه ذکر ـ قم/ 2014

جام نیوز :: JamNews - بهترین برخورد با پدر و مادر بد دهان

http://www.jamnews.ir/detail/News/397352

27 سپتامبر 2014 ... از نظر اسلام رفتار با مادر و پدر هایی كه بد دهان هستند و به فرزندانشان حسادت می ورزند و غیبت گویی فراوان می كنند ویا محبت خود را از فرزندانشان دریغ ...

۱۰ نکته برای بهترین برخورد با کودکان - بیتوته

http://www.beytoote.com/baby/tuition/best-deal-with-children.html

با استفاده از نکات زیر می توانید بهترین نوع برخورد را آموزش ببینید. 1ـ زمانی که یک ... پیوستن به گروه های والدین و صحبت کردن با پدر و مادرهای با تجربه را مورد توجه قرار دهید. ... مامان جون، دستم اُوخ شده! .... یک پیشنهاد برای جلوگیری از بوی بد دهان.

با والدین بد چطور رفتار کنیم - بیتوته

http://www.beytoote.com/baby/tuition/bad-parents.html

والدین رفتار با والدین والدین خوب والدین بد رفتار والدین بد انواع و اقسام مختلف دارند،اگر شما هم والدینی دارید که شما ... خانم ها کلیک کنند (بهترین عروسی ها،تولد ها و .

چگونه با پسر نوجوان در خانه برخورد کنیم - پایگاه خبری تحلیلی قم فردا

http://www.qomefarda.ir/news/1814

۱ – پدر و مادر قبل از هر دوست ناباب یا جامعه ناسالمی می‌توانند رفتارهای پرخطر را به فرزندان ... 15 – بد نیست که حساب دخل و خرج فرزندتان را داشته باشید و دورادور بدانید که او ... با سپردن کارهای مهم به پسرتان و گفتن این جمله که «من می‌دانم تو به بهترین ...

با مادر و پدرهایی كه بد دهان هستند چگونه رفتار کنیم؟ - نیک صالحی

http://www.niksalehi.com/din-andishe/archives/220953.php

21 ا کتبر 2014 ... احترام به والدین ، پدر و مادر بددهان ، رفتار با پدر و مادر بددهان ، رفتار با والدین بددهان ... مراسم انتخاب بهترین های لالیگا اسپانیا با حضور بازیکنان و ...

میگنا - رفتار با همسر بد دهان

http://www.migna.ir/vdcivyar.t1azz2bcct.html

25 ژانويه 2014 ... در حالت اول ممکن است فرد از کلماتي استفاده کند که معناي بدي دارد ولي هدفش پرخاشگري نيست. افراد اين چنيني ... خراسان. کلمات کليدی: رفتار ،همسر،بد دهان ... رفتار با پسري که ندارد نشان از پدر ... مادرم مجبورم مي کند بين او و همسرم يکي را انتخاب کنم ... بهترين رفتارباکودکاني که ديوارهاي خانه راخط‌خطي مي کنند.

اشتباهات والدین در گرایش فرزندشان به دوستی با جنس مخالف چیست؟

http://www.seemorgh.com/lifestyle/2297/146290.html

گاه خانواده‌ ها نوجوان خود را از هر گونه برخورد با جنس مخالف محروم کرده و آنها را به شدت از این امر باز می ‌دارند زیرا هر گونه ... بهترین روش برخورد با کودکان بدغذا چیست؟ .... پیشنهادی برای سلامت و زیبایی-با بوی بد دهان به طور قطعی خداحافظی کنید، ...

پنج اشتباه عمده والدین در برخورد با نوجوانان - پرشین وی

http://www.persianv.com/nozadan/214018.php

20 ژانويه 2013 ... با بوی بد دهان به طور قطعی خداحافظی کنید،درمان فوری و قطعی ! .... که برخورد درستی داریم یا نه؟ در این مقاله 5 اشتباه والدین در برخورد با نوجوان و راه صحیح آن را بخوانید. ... پیغامی که ما به نوجوانمان می‌دهیم این است که او تنها زمانی خوب است که کارهای بد نکند. .... کاهش وزن دیگر رویا نیست(بهترین راهکار کم کردن وزن).

فحش و بد دهانی

http://ch3.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=148:1390-05-15-14-17-38&catid=17:2011-08-06-11-40-26

در مورد آثار آخرتی انسان بددهان جهنم است . امام صادق (ع) ... فحش هم حرام است و فرقی با اینها نمی کند . ما در مورد ... اگر آقا در خانه فحش بدهد این کلام به بچه ها منتقل می شود زیرا بچه ها پدر و مادر را الگو قرار می دهند . و درآینده .... بهترین برخورد در این زمان چیست ؟

دشنام و فحاشي | پرسمان دانشجویی ـ اخلاق

http://akhlagh.porsemani.ir/node/699

افراد سفيه بي خرد، در برخورد با مردم چون از منطق و كلام درستي برخوردار ... دهان را باز مي كنند و زبان خويش را حركت مي دهند و با الفاظ ركيك، فحاشي مي كنند. ... پيامبر خدا( صلي الله عليه و آله ): « از دشنامگويي بپرهيزيد، زيرا خداي عزوجلّ ناسزاگوي بد دهن را دوست ... حضرت فرمودند مرا با پدر و مادر او کاري نيست ٬چرا به او فحاشي مي کني؟

رفتار جالب ثروتمندترین پدر و مادر جهان با فرزندان خود - ایران ناز

http://www.irannaz.com/news_detail_19864.html

ثروتمندترین پدر و مادر دنیا در مورد فرزندان خود سختگیر هستند به گفته‌ی ملیندا ... عكسهایی از خوش لباس ترین و بد لباس ترین رهبران جهان ... او می‌گوید خودش هم در قناعت و نیز با کار و زحمت بزرگ شده است. ..... بهترین ضدعفونی‌كننده برای دهان و دندان.

پرسش و پاسخ - ...تازه های علم روانشناسی کودک

http://psychology.niniweblog.com/post281.php

پدر و مادر نيز بايد با صدايي آرام و قاطع به كودك بگويند كه اين عمل او باعث آسيب .... فک و دهان گازگرفتن بچه اصلا دردناک نیست و مادر هم واکنش بدی ندارد اما به تدریج و با ... ذهنم پر از سوال شده بود و دوست داشتم بدانم بهترین برخورد با این اتفاق چیست.

روشهای تنبیه کودکان - نی نی جان

http://ninijan.persianblog.ir/post/46/

5 ژوئن 2012 ... 2 گاهی اوقات پدر مادر ممکن است دچار مشکلاتی مانند اختلال کنترل تکانه ... سالگی است که معنای بله و نه در آنان شکل می گیرد بهترین واکنش بعمل خطا مانند پرت ... پنداشت زیر مکرا در حین کتک خوردن این جملات را از دهان والدین خود شنیده است. ... به طور خلاصه باید دانست که برای برخورد با رفتار های بد کودکان در ابتدا از ...

ارتباط با فرزندان - مددکاری اجتماعی

http://madadkarir.blogfa.com/cat-63.aspx

گاهي آشنا نبودن با نحوه برخورد صحيح با يک نوجوان، باعث مي شود پدر و مادرها ... خیلی وقت‌ها از کلماتی که از دهان آنها بیرون می‌آید حسابی شگفت‌زده می‌شوید. .... قطعا یکی از بهترین و شگفت انگیزترین روابطی که در این دنیا وجود دارد، رابطه میان مادر و پسر ... می‌یابد این است که باور می‌کند که رفتارش بد نیست و برای دیگران اهمیتی ندارد.

چگونه کودکم را بزرگ می کنم؟

http://www.bidgolian.blogfa.com/

در واقع بايد گفت كمتر پيش مي آيد كه كودك در مقابل برخورد تند پدر و مادر، واكنش منطقي نشان دهد امـــا .... کودکانشان با دنیای آنها متفاوت است و خود را به جای آنها قرار دهند حتما در تعامل با کودکشان بهترین تصمیم ... مواظب باش از تاب و سرسره نیفتی خودم بیشتر مراقبش باشم و اجازه بدم واقعا راحت و شاد باشه. ..... "چرا اومدی تو دهان دختر من؟

نحوه برخورد با کودکان بی‌ادب و لوس - تبیان

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=251518

18 جولای 2013 ... همیشه بهترین راه این است که بگذارید والدین کودک کار تربیت و ... بعلاوه آسیب زدن به کودک راههایی قانونی برای پدر و مادر کودک مذکور برای ... درست زمانی که رفتار بد از کودک سر می زند با آن برخورد کنید. ... ناخن روی دست یا داخل دهان؟