سی ساله به نظر می‌رسد، خودش می‌گوید دل خوشی از زندگی زناشویی‌اش ندارد، این امر موجب شده تا به دنبال همزبان دیگری بگردد...

زنان و خیانت های صورتی


سی ساله به نظر می‌رسد، خودش می‌گوید دل خوشی از زندگی زناشویی‌اش ندارد، این امر موجب شده تا به دنبال همزبان دیگری بگردد...

زنان خیابانی

این روزها اگرچه سخن از انواع آسیب‌هایی است که در زیر پوست شهر جان می‌گیرند و گاه و بی‌گاه به تیتر رسانه‌های خبری تبدیل می‌شوند، مواردی مانند کودکان خیابانی، تکدی‌گری، اعتیاد و... اما عرف و هنجار موجب شده تا بروز رفتاری که حکم تیشه به ریشه یکی از قدیمی‌ترین نهاد‌های اجتماعی در جهان را دارد اهسته و بی‌صدا در تار و پود زندگی مردمان رخنه کند، بدون اینکه از آن حرفی به میان آید.متاسفانه امروزه به دلایل مختلف یا ناهنجاری‌های فرهنگی، شنیده می‌شود که در مواردی جزئی شاهد روابط بین زنان متاهل با پسران یا مردان متاهلیم. این روابط بسیار آسیب زا و مخرب است. چرا و چگونه، زنی وفاداری به همسر را زیر پا می‌گذارد؟

 

عدم یک رابطه گرم و صمیمانه با همسر

یکی از عوامل اصلی خیانت زنانه روابط زن و شوهر است؛ زمانی‌که بین زوجین، روابط زناشویی خوبی حاکم نباشد، این احتمال وجود دارد که زن به همسر خود خیانت کند. اختلالات جنسی که به مرور زمان برای برخی مردان به وجود می‌آید و مشکلات شخصیتی باعث می‌شود که مرد نتواند به همسر خود محبت کند و فقدان محبت، عاطفه وروابط گرم و صمیمی باعث این خیانت‌ها می‌شود . در همین میان لازم است توجه شود که هر کدام از این نیاز‌ها اگر تامین نشود، احتمال خیانت بالا خواهد رفت. هر کدام از این نیاز‌ها اگر پاسخ مناسبی دریافت نکند، می‌تواند فضا را برای خیانت مناسب کند. هیچکس به یکباره دزد نمی‌شود. هیچکس به یکباره اهل جنایت نمی‌شود. خیانت هم همینطور است. باید به نکات ریز و درشتی که هر کدام به تنهایی ممکن است تاثیری نداشته باشند اما جمع شدنشان خطرساز است توجه کرد و آن‌ها را جدی گرفت.

 

احساس تنهایی کردن

مسایل شخصیتی وجود دارد که امکان دارد یک زن تحمل تنهایی و بیکاری را نداشته و به سختی می‌تواند دقایق و یا ساعتی را تنها و بیکار بگذراند. این زنان زمانی‌که می‌خواهند تنهایی خود را پر کنند وقتی می‌بینند همسرشان به دلیل مشغله کاری نمی‌تواند برای آن‌ها وقت بگذارد گرایش پیدا می‌کنند که وقت خود را با دیگران و یا جنس مخالف خود پر کنند.

وقتی در جامعه این روابط ناشایست، رواج پیدا کند امکان دارد وسوسه در زن ایجاد شود که این رابطه‌ها را تجربه کند.

عوامل فردی و اختلالات شخصیتی زنان

عوامل فردی و اختلالات شخصیت و یا ویژگی‌های طرفین می‌تواند بستری برای خیانت باشد. افرادی که دچار یکسری از اختلالات بالینی هستند بیشتر در معرض خیانت به همسرانشان قرار می‌گیرند. مثلاً اشخاصی که اعتماد به نفس پایین و خودانگاره منفی از خود دارند این  افراد برای آنکه عزت نفس و خودانگاره‌شان را حفظ و تقویت کنند، می‌کوشند تا از طریق رفتار‌هایشان نشان دهند عزت نفسشان بالاست و در این زمینه مشکلی ندارند. این دسته از اشخاص به دنبال رابطه‌هایی خارج از سیستم خانواده می‌گردند تا خودشان را اثبات کنند.

 

گذشته بی‌بند و بار زن

یکی دیگر از عوامل خیانت زن، گذشته اوست که در یک خانواده بی‌بندوبار و خیلی آزاد پرورش یافته و تربیت شده‌ است و تربیت غلط گذشته باعث می‌شود همچنان حتی بعد از ازدواج هم این روابط را حفظ کند. برخی از زنان که روابط زیادی داشته‌اند، به دلیل اینکه روابط صمیمانه و یا دوستی‌های دوران مجردی خود را نمی‌توانند به اتمام برسانند و برایشان بسیار سخت است تا خود را در زمان تاهل کنترل کنند در‌‌ همان چارچوب به روابط خود ادامه می‌دهند.

 

فرو ریختن ارزشهای اجتماعی

وقتی در جامعه این روابط ناشایست، رواج پیدا کند امکان دارد وسوسه در زن ایجاد شود که این رابطه‌ها را تجربه کند. مسایلی مانند شبکه های مجازی ،ماهواره، تهاجم فرهنگی، الگوهای فرهنگی ناهنجار و غلط در خانه، همه این عوامل می‌توانند در خیانت‌های زنانه دخیل باشد؛ در نتیجه حرمت و حریم‌های خانواده شکسته می‌شود و افراد پایبند چارچوب‌های اخلاقی نیستند.

زنان خیابانی

ازدواج‌های اجباری 

برخلاف میل و به دلیل اصرار خانواده تن به ازدواج دادن ، ازدواج‌های نا‌موفق و نبود راهی برای بازگشت از این ازدواج‌ها، ضعف در رشد وجدانیات اخلاقی از دیگر دلایلی است که موجب می‌شود تا فرد به سمت این روابط سوق داده شود.

 

تنوع طلبی

علت دیگر خیانت زنانه، تنوع طلبی  است. در برخی اوقات مشخص شده است فرد نتوانسته است با همسرخود زندگی کند و شاید بار‌ها و بار‌ها ازدواج کرده است. برخی از افراد شخصیت ناهنجار و ضد اجتماعی داشته و ممکن است درگیر روابط چندگانه شوند و زیاد وفادار نباشد.

 

چه باید کرد؟

نهاد خانواده یکی از قدیمی‌ترین و مهم‌ترین نهادهای اجتماعی است، بنابراین همه جوامع تلاش می‌کنند تا از آن در برابر آسیب‌ها و ناهنجاری‌ها حفاظت کنند. حتی درمواردی نیز مشاهده می‌شود، زمانی که یک جامعه به بحران‌های اساسی در این زمینه بر می‌خورد دوباره برنامه‌ریزان و سیاستگذاران آن بر بازگشت به خانواده و ارتقاء جایگاه آن صحه می‌گذارند.

در جامعه ایرانی فردی که متاهل است متعهد نیز است و بنابراین زیر پا گذاشتن خط قرمزها در قدم نخست فرد را در برابر آسیب‌های روانی مانند افسردگی و اضطراب بی‌دفاع می‌کند. به عبارتی در این روند ابتدا فرد دچار آسیب می‌شود و در درازمدت سلامت روان وی و فرزندانش زیر سئوال می‌رود. و به تدریج این امر موجب بروز ناهنجاری‌های اجتماعی، شکست ارزش‌ها و... در جامعه خواهد شد. بنابراین بهترین راهکار گسترش سطح تامین اجتماعی و تقویت نهادهای حمایتی از زوج‌هایی خواهد بود که در زندگی زناشویی دچار مشکلات غیر‌قابل حل شده‌اند. بیمه، امنیت اقتصادی، شغلی، اجتماعی، سلامت و... همگی حوزه‌هایی هستند که می‌توانند در پیشگیری از این آسیب به ما یاری رسانند.

از سوی دیگر، آموزش سهم قابل توجهی در پیشگیری از بروز یک ناهنجاری دارد که جرم نیز محسوب می‌شود، برای جلوگیری از اشاعه این رفتار باید در جهت رشد، شکوفایی و ترویج بیشتر معنویات و اخلاق در جامعه گام‌های جدی برداشت.

برای دیدن فیلم همسرم به من خیانت می کند اینجا کلیک کنید.

 

برای شنیدن سخنان حجت الاسلام محسن عباسی ولدی در خصوص خیانت به همسر اینجا کلیک کنید.

 

فرآوری :زهرا سادات  طباطبایی

بخش خانواده ایرانی تبیان


منابع: تابناک/ قدس آنلاین/ روزنه آنلاین

 

مطالب مرتبط:

دوستی با همسر؛ آری یا خیر؟!

دردسرهای یک همسر خود شیفته

حرف های ممنوع، احساس ممنوع تر

عشق و آرامش و دیگر هیچ

رفتارهای آزاردهنده زن و شوهری

وقتی تفاهم کمیاب می شود

 

زنان و خیانت های صورتی - تبیان

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=285455

25 سپتامبر 2014 ... یکی از عوامل اصلی خیانت زنانه روابط زن و شوهر است؛ زمانی‌که بین زوجین، روابط زناشویی خوبی حاکم نباشد، این احتمال وجود دارد که زن به همسر خود ...

Hi2 | های تو - اخبار، سرگرمی، عکس، آهنگ، فیلم، کلیپ

http://www.hi2.ir/

عکس: قسمتی جالب از کارتون پلنگ صورتی درمورد ایران که هرگز ندیده اید! ... عکس های زیباترین زنان معروف هالیوود با حجاب ... تک عکس های جدید بازیگران مشهور زن.

نشانه های عشق شدید مردان به زنان - بیتوته

http://www.beytoote.com/psychology/zanashoe/love3-women-symptoms.html

نشانه های عشق شدید مردان به زنان عشق شدید مردان به زنان, علاقه همسر, مرد عاشق,عنوان همسر,عشق و علاقه,عشق حقیقی,عشق واقعی. ... زنان خیانتکار,خیانت زن,خیانت به همس ... را جاي آن شخص يا آن موقعيت قرار مي‌دهند در صورتي كه اين روش اصلا صحيح نيست. 3.

نقشه زن خیانتکار برای قتل همسرش - سایت خبری تحلیلی تابناك ...

http://www.tabnak.ir/fa/news/376931

8 فوریه 2014 ... وقتی به خانه برگشتیم ، همسرم به بهانه انجام برخی حساب های مرتبط با کار خود ..... هستن در صورتی که از زمان پیامبر ص همواره زن ها بودن که با نقشه های شوم مردان ... وقتی یه مرد به زنش خیانت میکنه مثلا میره زن دوم میگیره یا صیغه میکنه ...

قیام: دفاعیات یک انقلاب - کارنامه و خیانتهای فرح دیبا

http://porseshgarenghelab.blogfa.com/cat-90.aspx

بنابراین در صورتی که خیانت های فرح به صورت کامل مورد بررسی قرار گیرد ... فساد همچون قلعه های فسادی که به کار جذب و فاسد کردن زنان و دختران مشغول بودند، را نیز ...

ღ هــیــس!دخترها فریاد نمیزنند!ღ

http://sajede2012.blogfa.com/

خاطر زخمی که با خیانت بر وجودم تا ابد نشاندی. ... اما تخت های زایشگاه پر از مریم های درد کشیده ای است که هیچ یک،. مسیح را آبستن نیستند ... من میان زن هایی بزرگ شده ام که شوهر برایشان حکم برائت از گناه را دارد ...!! نمی دانم چرا .... کدهای دختر صورتی.

چه نوعی از ادواج موقت و یا مجدد خیانت نیست؟ « مهرخانه :: رواق

http://ravagh.mehrkhane.com/blog/1391/439/

5 مارس 2013 ... مرتبط با کلیدواژه‌های , ازدواج موقت, خیانت, گفتگو .... بیشتر حمایت های دین از زن حمایت های اخلاقی است که مرد ها آن ها را رعایت نمی کنند و ما مواجه با ...

تضعیف پیمان زناشویی خیانت است « مهرخانه :: رواق

http://ravagh.mehrkhane.com/blog/1391/443/

5 مارس 2013 ... مرتبط با کلیدواژه‌های , خیانت, محمدرضا سالاری فر, گفتگو ... ما اعتقاد داریم ورود و خروج های زن باید توسط مرد کنترل شود و این نکته ای است که به ... در صورتی که مرد مقتدر باشد و زن اطاعت خود را نشان دهد، ‌اعتماد بین زن و مرد به وجود می ...

85 درصد زنان و مردان این کشور به هم خیانت میکنند!! - ایران ناز

http://www.irannaz.com/news_detail_19973.html

مملکتی که پدر و مادر بچه را نیم ساعت در روز هم نمی بیند 85 درصد به هم خیانت می کنند و 75 درصد از یکدیگر طلاق می ... عکسهای مشهورترین سوپر مدل‌ های زن بدون آرایش.

چرا زنان خیانت می کنند؟ - به رنگ طراوت

http://berangetaravat.persianblog.ir/post/25

از جانب مرد، با شروع مشکلات بین آن دو، زن نیز بسوی خیانت و بیراهه کشیده می شود. ... یکی دیگر از دلایل عدم خیانت زن و ایجاد رابطه سکس با مرد دیگر، دیدگاه بد و برچسب های ... 10- در صورتی که مرد، همسر خود را خانه نشین یا از شرکت در جمع منع نماید.

رابطه تنبلی جنسی مردان و خیانت زنان - بورس نیوز

http://www.boursenews.ir/fa/news/131613/رابطه-تنبلی-جنسی-مردان-و-خیانت-زنان

30 آگوست 2014 ... آزاده نامداری عکس های مورددار اینستاگرام خود را پاک کرد (۸۳ نظر) ... از سوی دیگر این مورد که خیانت زنان در جامعه بیشتر شده نیز -درست یا غلط، بر طبق ...... زندگي كرده ام ، به اين صورتي كه ايشان نوشته اند خيانت و بچه سرراهي وجود ندارد .

از خصوصیات رفتاری همسرتان خیانتکاری او را تشخیص دهید

http://www.hidoctor.ir/8515_از-خصوصیات-رفتاری-همسرتان-خیانتکاری-ا.html/

9 نوامبر 2013 ... چرا برخی از زنان و مردان به همسران‌شان خیانت می‌کنند؟ ... کتابمعرفی و دانلود جدیدترین و بهترین کتاب های پزشکی, زیبایی, سلامت, ورزشی, .... روي آنها تاثير گذاشت كه باعث جدايي بسياري از زنان عرب از همسران‌شان شد، در صورتي كه ...

شرایط طلاق توسط زن — قانون

http://www.iranprisons.ir/sharayete-talagh-tavasote-zan/

در صورتي كه ميزان اختلاس تا پنجاه هزار ريال باشد مرتكب به شش ماه تا سه سال ... خیانت در امانت ... اما چگونه است که میشود یک زن با وجود اینکه نه شرع و نه قانون حقی برای طلاق او ... جواب این سوال خیلی ساده است البته این موضوع امروزه به صورت مشروط در قباله های ازدواج موجود است که اصطلاحا اختیار امر طلاق در صورت حصول شرایط مندرج ضمن ...

بدترین خیانت

http://www.badtarinkhianat.blogfa.com/

21 ا کتبر 2014 ... بدترین خیانت♥♥ - ... نداره زن بگیره بعد به مامانش می گه عمرأ تنهات بذارم،،سلامتی پسری که موقع خداحافظی به ... تو اینباکس اس ام اس های عشقش.

چرا خیانت بکنیم ؟!

http://khiyanatchera.blogfa.com/

بررسی دلایل خیانت زن و شوهر به یکدیگر. ... در بسیاری از جامعه های گذشته و امروزی که بر مدار قانون قبیله ای و مردسالاری اداره می شده و می شوند، اجرای کیفر چنین ...

دلنوشته های من دلشکسته...

http://specific-man.persianblog.ir/

ای کاش نقشه سرزمینم به جای گربه شبیه سگ بود . . . تا مردمش به جای این همه خیانت کمی باوفا بودند . . .