آقايان، در حضور خانم ها مؤدب باشيد!

از سال های دور، رعایت بعضی از اصول آداب معاشرت امری بدیهی شمرده می شد اما با ایجاد تغییراتی در جوامع ، رعایت این اصول دیگر به اندازه سابق مرسوم نیست و هر کس به فراخور اوضاع و احوال ، این نکته ها را رعایت می کند؛ اما شاید بد نباشد که بعضی از آنها را برای نوعروسان و نودامادها و زوج های جوان یادآوری کنیم ( به شرطی که نگویید این از اصول «زن ذلیل» بودن است!)

1 -همیشه در را برای همسرتان باز كنید.

این شـایـد مـهـمتـرین قـانون آداب مـعـاشرت برای مردان باشد. خواه همسرتان در حـین ورود بـه خودرو شما ، رستوران، باشگاه و یا هر جای در دار باشد، باید همیشه در را برایش باز نگاه دارید تا او عبور كند. هرگاه چندین در وجود داشت یك به یك آنها را برایش بگشایید.

هرگاه بسته ای به همراه دارد آن را برایش حمل كنید.
ایـن كـار به او نشان می دهد كه شما برایش احترام قائل هستید و آسایش و راحتی وی را خواستارید.
2 - كمك كنید كت، مانتو یا بارانی اش را بپوشد.

همواره به همسر خود در تـن كـردن پالتو یـا بارانی اش كـمك كنـید. این عمل ساده و در عین حال در جلب محبت او مؤثر است.


3 - در رستوران و مجامع عمومی ، هنگام نشستن به او كمك كنید.

هرگاه او خـواسـت كنـار شـما بـنـشیـند، با بیرون كشیدن صندلی و بازگرداندن آن به سمت جلو ( الـبـته وقـتـی وی كاملاً روی صندلی نشست) به او در نشستن روی صندلی كمك كنید.


4 -دست او را بگیرید.

وقتی بر روی سطح ناهمـوار قدم می زنید دست خود را به همسرتان تقدیم کنید ؛ این کار باعث كمك به وی می شود خصوصاً زمانی كه او كفش پاشنه بلند به پا كرده باشد.


5 - در اجتماعات و میهمانی ها ، نیازهای او را جویا شوید.

با آنكه این كار را اكثر مردان انجام می دهند، امـا بـاز كـمـك زیـادی به متشخص بودن ما می كند. هنگامی كه در اجتماعات حضور دارید ، هـمـواره از وی بـپرسید كه آیا نـوشیـدنـی یـا غـذا میل دارد كه برایش بیاورید. به او نـشـان دهـیـد كـه بـه آسـایـش و نیازهای وی اهمیت می دهید.


6 - در راه پله، كنار ِ وی راه بروید.

«هیچگاه در راه پله پشت یك خانم حركت نكنید». بهتر است كنار و یا اندكی جلوتر از وی حركت كنید. ایـن قـانـون در هنـگـام عبـور از پیاده رو نیز باید رعایت شود.


7 - وقتی با هم قدم می زنید، شما از قسمت بیرونی پیاده رو حركت كنید.

این به همسرتان اجـازه می دهـد كه از رفـت و آمـد خـودروها دور باشد. اگر اتومبیلی نـاگهان از كنـار شـما عبور كند و آب كنار خیابان را به سمت شما بپاشــد، ایـن شما هستید كه خیس خواهید شد و نه خانمتان!

خیلی سخت است؟ بلی ،اما این بهایی است كه شما باید برای متشخص بودن بپردازید.


8 - هرگاه بسته ای به همراه دارد آن را برایش حمل كنید.

ایـن كـار به او نشان می دهد كه شما برایش احترام قائل هستید و آسایش و راحتی وی را خواستارید.


9 – هنگام عبور از خیابان «او» را جا نگذارید! سعی کنید پا به پای او راه بروید و هر دو با هم به آن طرف خیابان برسید.


* شما چه نکته ی خاصی را به موارد بالا اضافه می کنید؟

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

تعداد بازدید ۲۳۷۱ بار

آقایان بخوانند: روش کنترل زنان حساس - آکا - آیین همسرداری - راهنمای ازدواج

http://aroosi.akairan.com/marriage/hamsar/201477105040.html

زن ها نسبت به مردها احساسات شان رقیق تر است. این یکی از ... اعتماد به نفس خانم ها درست مثل امواج دریا در نوسان است. زمانی که به ..... آقایان، در حضور خانم ها مؤدب باشید!

جملات وحشتناک زنان به مردان - آکا - آیین همسرداری - راهنمای ازدواج - آکاایران

http://aroosi.akairan.com/marriage/hamsar/20134832413.html

شنیدن جمله مرد باش از زبان خانم ها برای هر مردی بسیار آزاردهنده است چرا که معنی این جمله چیزی جز این نیست که به نظر من، تو مرد ..... آقایان، در حضور خانم ها مؤدب باشید!

3 شکایت رایج خانم ها از شوهرشان - آکا - آیین همسرداری - راهنمای ازدواج

http://aroosi.akairan.com/marriage/hamsar/20135197526.html

نوع گفت و گوی زن ها، گفت و گوی آزاد است و اغلب همین موضوع باعث می شود که مردان دنبال حرف را نگیرند در صورتی که خانم ها به ..... آقایان، در حضور خانم ها مؤدب باشید!

مرد,مردان,سوالت جنسی مردان,روانشناسی مردها,مرد عکس , پسر, پسر ... - جذاب

http://www.jazzaab.ir/news_cats_30.html

چرا آقایان همیشه در رؤیای خانم زیبا و جذاب هستند!؟ آیا می دانید چه ... آقایان برای سلامت بیشتر از این غذا ها بخورند !؟ چرا مردان همیشه ... آقایان، در حضور خانم ها مؤدب باشید!

زنان - پرشین وی

http://www.persianv.com/zanan/2008_05.php

حقايقي مردانه كه خانم ها بايد بدانند · چنانچه خانواده ... ويژگي هاي آقايان مورد پسند خانمها · 7 سوال:مطمئن شويد او مرد .... آقايان، در حضور خانم ها مؤدب باشيد! مرد حرف هایتان را ...

زنان - پرشین وی

http://www.persianv.com/zanan/2008_01.php

متوقف کردن غرغر زدن خانمها · نشانه های افسرده گی در زنان ... بزرگترین اشتباهات خانمها در روابط · همسر خود را خوب ..... آقايان، در حضور خانم ها مؤدب باشيد! پرده پیلی دار  ...

زنان - پرشین وی

http://www.persianv.com/zanan/2008_10.php

در گوشی با آقایان :چگونه محبوب خانمها باشیم · ده عادت مردها که زن ها ... دردهاي مزمن ناحيه لگن، مشكل خانم‌ها · غيردارويي در .... آقايان، در حضور خانم ها مؤدب باشيد! برانگیختن ...

Oldpilot.ir | آقاي سرمربي کمی مودب باشید !!

http://www.oldpilot.ir/2008/08/post_272.php

پیشنهاد بی شرمانه حاج خانم ! 169190 بازديد ... من هيچ خصومت و دشمني با شخص آقاي علي دايي نداشته و ندارم .. و آن چه به ... اما به خاطر اين كه در آينده يه وقت در حضور افرادي ديگر اين كلمه رو به كار نبرد ، من سخت تنبيه اش مي كنم .. و واقعآ هم ... در زمان آقاي صافي ( مديريت وقت شبكه سوم سيما ) كه بنده افتخار همكاري با آن ها رو داشتم .. يك روز در ...

زنان - پرشین وی

http://www.persianv.com/zanan/2008_09.php

نمونه‌هايي از غذاهاي سالم را براي خانم‌ها · تاثير دوره ماهانه خانم ها بر ميل ... 7 دليل دلزدگي خانمها از رابطه جنسي · حفظ فضاي .... آقايان، در حضور خانم ها مؤدب باشيد! زوج هایی به ...

March 2010 - پرشین وی

http://www.persianv.com/ravan/2010_03.php

برخی از خانم ها هستند كه مجموعه محاسبات آنها را تنها نیازها ، علائق و احساسات خودشان تشكیل ... خانم ها همسرتان را خودتان انتخاب كنید ... آقایان، در حضور خانم ها مؤدب باشید!

رموزی دیگر در آداب معاشرت - صفحه اول سایت - دانشگاه صنعتی شریف

http://old.stu.sharif.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=1943:1391-01-28-09-14-19&catid=378:1389-08-16-06-42-05&Itemid=524

۱) همیشه در سلام کردن پیشقدم باشید. ... ۴) آقایان بهتر است در سلام کردن به خانم ها دقت نمایند و فقط به خانم های آشنا سلام کنند ... همواره نسبت به همه مؤدب و با نزاكت بـاشید. ... سـر مـوقـع در جـلسات ، قـرار مـلاقـات هـا، موقعیت های شغلی و اجتماعی حضور یابید.

چقدر با آداب اجتماعی آشنا هستید؟ - بیتوته

http://www.beytoote.com/art/city-country/much-familiar-social-manners.html

به منظور باز کردن راه عبور برای خانم ها ( با عرض معذرت از آقایان!) همیشه مودب باشید. اگر هم از کسی خوشتان نمی آید نیازی نیست شأن و منزلت خودتان را تا سطح اجتماعی ...

گناه ماست که بچه‌های ما در حوزه‌های فکر و فرهنگ قهرمانان خود را نمی‌شناسند

http://mobile.tasnimnews.com/fa/خبر/1393/05/23/459754

13 آگوست 2014 ... تمام شعر آقای مودب یک جایگاه تفکر فراجتماعی دارد. ... و تلمیحات شعر سیاسی را به کار می‌برد و همواره در شعر او یک زن یا دختربچه کوچک حضور دارد.

رفتار خانم ها با آقايان در محيط كار | زیباشو دات کام

http://www.zibasho.com/archives/7417

5 ژانويه 2013 ... بنابر همه این فرض‌ها، من این مقاله را طوری می‌نویسم که هم خانم‌ها و هم آقایان بتوانند از آن ... دادن کار همکاران از یک طرف و عدم رعایت اصول اولیه حضور در محیط‌های کار (مانند ... توصیه‌های من به پسرها در محیط کار عبارت است از: جدی و مودب باشید.

حجاب - چرا حجاب ؟

http://hejab-islami.persianblog.ir/tag/حجاب

واقعا چرا باید خانم ها برهنه باشند و آقایان پوشیده . ... کلمات کلیدی: حجاب ،زن باحجاب روی فرش قرمز اسکار ،حضور زن در اجتماع ،زن با ..... جوان امّا، خیلی آرام، بدون اینکه از رفتار و فحش های مرد عصبی شود و عکس العملی نشان دهد، همانطور مؤدبانه و متین ادامه داد ..... انشاءالله روزی برسه که فقط پریشان خدا باشیم، دغدغه ما زیبا بودن در محضر خدا ...

منصوره صامتی :: خانمی که شما باشی!

http://paradox.blog.ir/1391/11/13/خانمی-که-شما-باشی

چه جریان فکری و جناحی از حضور چنین افرادی در رسانه ی جمهوری اسلامی ایران حمایت می کنند؟ .... مراقب رفتار خود باشیم ؛ چرا که رفتار ما ، عادات ما را می سازد . ... جالبه معنی نظر مؤدبانه رو هم فهمیدیم ، بی ادبی به مدیر محترم سایت و تعداد زیادی از کاربران ..... بخدا اگه الان خیلی چیزا برای خانمها محدود نبود شما تاتو که سهله، می رفتید وسط مردها ...