آیا از لباس پوشیدنتان بدتان می آید یا اینکه فکر می کنید برای آن لباس مناسب نیستید؟ این یعنی عزت نفستان پایین است. خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم.

 
آیا از لباس پوشیدنتان بدتان می آید یا اینکه فکر می کنید برای آن لباس مناسب نیستید؟ این یعنی عزت نفستان پایین است. خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم.
تحقیقات نشان داده که عزت نفس پایین یا تصور بد ذهنی از خود فرد با مشکلاتی همراه است و نوع نگرشتان به کار و روابطتتان را هم تحت تاثیر قرار می دهد.
در این مقاله رایج ترین مشکلات عزت نفس پایین و راه درمان آن را بررسی می کنیم. 
نفرت از خود
وقتی که از خودتان یا از افکار و کارهایی که انجام می دهید متنفر هستید نشانه عزت نفس پایینتان است. نفرت از خود با احساس خشم، عصبانیت، ناامیدی و نبخشیدن خود برای اشتباهاتی که مرتکب شده اید همراه است. 
* دیالوگ هایی که با خودتان دارید را تغییر دهید.انتقادهای شخصی حس نفرت از خود را افزایش می دهد پس مرحله اول این است که تفکرات منفی که در سرتان است را دور بریزید و به جای آنها به تفکرات منفی تان پاسخ مثبت دهید.چرا منتقد خودتان هستید؟
* خودتان را به خاطر اشتباهاتی که مرتکب شده اید ببخشید.هیچ کس به طور مطلق خوب یا بد نیست. انجام دادن کاری که شما بعد از آن پشیمان می شوید نباید از شما فردی متنفر بسازد همانطور که انجام دادن کارهای خوب از شما یک فرد مقدسی نمی سازد.
* با اعتقادات منفی در مورد خودتان مبارزه کنید.این تفکرات منفی شما را به یک فرد طرد شده تبدیل می کند و باعث می شود این حس به دیگران مثلا همسرتان،دوستان و همکارانتان هم منتقل شود.از تغییر دادن تفکراتتان نترسید. این بخشی از زندگی شماست. 
کمال گرایی
کمال گرایی یکی از جنبه های مخرب عزت نفس پایین است. یک شخص کمال گرا، کسی است که احساس شکست همیشه همراه اوست زیرا موفقیتهای او برایش کافی نیست.
چگونه این مشکل را از خود دور کنیم؟
* انتظارات واقع گرایانه ای برای خودتان درنظر بگیرید.قبل از اینکه برای هدفتان تلاش کنید، مطمئن شوید هدفتان منطقی و قابل کنترل است همچنین به یاد داشته باشید که زندگی به طور کلی پایدار نیست.
* به خاطر داشته باشید که تفاوت عمده ای بین شکست خوردن در کاری که انجام می دهید و شخص شکست خورده وجود دارد. نباید نا امید شوید و این دو را با هم اشتباه نگیرید.
* از بالا رفتن از طنابی نازک(سختی ها) بپرهیزید. کمال گراها فراموش می کنند که یک تصویر بزرگتری را ببینند و برای موفقیت در آن به خود مغرور شوند. 
تصور منفی از اندامتان
تصور منفی از اندامتان به عزت نفس پایین مربوط می شود.این به این معنی است که عزت نفس همه چیز را می تواند تحت تاثیر قرار دهد از چگونگی رفتارتان در ارتباطتان با دیگران تا چگونگی انجام دادن کار در محل کارتان.
چگونه این مشکل را از خود دور کنیم؟
* از مقایسه کردن خودتان با دیگران بپرهیزید زیرا جز ناامنی چیز دیگری برای شما نمی آورد. قبول کنید که افراد با هم فرق می کنند و درضمن بدانید که نقطه قوتتان کجاست؟ 
* به دنبال سلامتتان باشید.یک رژیم سالم و ورزش روزانه نه تنها شما را توانمند می کند بلکه حتی اندورفین های بدنتان را آزاد می کند. اندورفینها هورمونهای خوب و سالم بدن هستند.
* مراقب ظاهرتان باشید. افرادی که تصور بدی نسبت به اندامشان دارند تلاششان را متوقف می کنند، و معتقدند که هیچ هدفی نداریم. کارهای مثبت انجام دهید.
احساس بی ارزشی
همه ما درمورد تواناییمان در حوزه ای خاص تردید داریم اما حس بی فایده بودن از اینجا ناشی می شود که افراد فکر می کنند ما به اندازه دیگران ارزشمند نیستیم. این نکته بسیار حائز اهمیت است که حس ارزشمند بودن چیزی نیست که توسط دیگران به ما داده شود بلکه چیزی است که ما باید به وسیله آن خودمان را بسازیم.
چگونه این مشکل را از خود دور کنیم؟
* قبول کنید که ما استعدادهای منحصربه فردی داریم که می توانیم با آنها احساس غرور کنیم و فردی ارزشمند و شایسته باشیم.
* درست است که فکر کردن درمورد دیگران خیلی خوب است اما فکر کردن درمورد دیگران نباید به این حس تبدیل شود که آنها بهتر از ما هستند.رفتارهای دیگران را تحسین کنیم اما نه به قیمت از دست دادن خودتان.
* کاملا آگاه باشید که این ما هستیم که به دیگران یاد می دهیم چگونه با ما رفتار کنند.تمرین کنید که شما شخصی هستید که نظراتش مانند دیگران ارزشمند است در این صورت عزت نفستان بالا می رود.
حساسیت بیش از حد
حساسیت بیش از حد یکی از جنبه های ناراحت کننده عزت نفس پایین است.اگر شما از انتقاد کردن دیگران عصبانی می شوید یا نسبت به هرگونه انتقادی واکنش نشان می دهید باید حساسیت بیش از حدتان را از بین ببرید.
چگونه این مشکل را از خود دور کنیم؟
* به چیزهایی که دیگران می گویند کاملا گوش دهید.با این کار شما قبل از اینکه تصمیم به کاری بگیرید متوجه می شوید انتقادهای دیگران درست است یا خیر.
* اگر انتقادی منصفانه نیست بگویید که با آن موافق نیستید.
* اگر انتقاد تا حدی درست است به جای آنکه ناراحت شوید آنچه که به شما گفته می شود را یاد بگیرید.انتقاد سازنده انتقادی است که شما بتوانید توسط آن در جهت بهبودتان قدم بردارید.
* پیشرفت کنید. فکر کردن در مورد آنچه که شما را ناراحت کرده زیاد کمک کننده نیست.


8½ (1963) - IMDb

http://www.imdb.com/title/tt0056801/

Amarcord. The Seventh Seal. Persona. The Nights of Cabiria. The 400 Blows. Juliet of the Spirits. Wild Strawberries. Fanny and Alexander. Bicycle Thieves. 8 1 / ...

Windows 8.1 - Microsoft Support

http://support.microsoft.com/find-solutions/windows/windows-8-1/

... Outlook · PowerPoint · Office suites · Office for Mac 2008 · OneNote · Surface · Xbox · Skype · Windows Phone · Windows Phone 8 · Windows Phone 7 · more.

Install the latest Windows 8.1 Update - Windows Help

http://windows.microsoft.com/en-us/windows-8/install-latest-update-windows-8-1

Your PC has Windows 8, but the info on this page is about Windows 8.1. ... If your PC is running Windows 8 or Windows RT, open the Windows Store on your PC ...

Acts 8:1 - And Saul approved of their killing him. - Bible Gateway

https://www.biblegateway.com/passage/?search=Acts 8:1

And Saul approved of their killing him. The Church Persecuted and Scattered - On that day a great persecution broke out against the church in.

8½ - Wikipedia, the free encyclopedia

http://en.wikipedia.org/wiki/8½

1 Plot; 2 Cast; 3 Production; 4 Reception; 5 Themes; 6 Influence; 7 Awards; 8 See also ... [8] 8½ was filmed in the spherical cinematographic process, using ...

Buy Windows 8.1 - Microsoft Store

http://www.microsoftstore.com/store/msusa/en_US/pdp/Windows-8.1/productID.288401200

Experience Office at its best on Windows 8 devices. .... I installed it (finally) after I had been restoring 8 to a point 1 month prior to regain internet access and ...

Buy Windows 8.1 Pro - Microsoft Store

http://www.microsoftstore.com/store/msusa/en_US/pdp/Windows-8.1-Pro/productID.288401500

First upgrade to Windows 8 Pro. Upon installation you can update to 8.1 for free. Already running Windows 8 Pro? No need to .... Mon - Fri: 8:00am - 1:00am ET

Apple's iOS 8.1 Is Out Now: Here's Everything New | WIRED

http://www.wired.com/2014/10/new-things-ios-8-1/

Oct 20, 2014 ... Apple launched iOS 8 with some major features absent. ... is listed here, with options ranging from $0.99 for 20 GB of storage to $20 for 1 TB of ...

Windows 8.1 - Wikipedia, the free encyclopedia

http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_8.1

Windows 8.1 is available free of charge for retail copies of Windows 8 and .... limited to the Microsoft Surface RT tablet, and only affected 1 in 1000 installations .

1/2 + 1/4 + 1/8 + 1/16 + - Wolfram Alpha

http://www.wolframalpha.com/input/?i=1/2 + 1/4 + 1/8 + 1/16 + ...

Call 811 - Know what's below

http://www.call811.com/

Call811 is the source for safe digging. Professional excavators as well as DIYers need to have their underground lines marked BEFORE beginning to dig to ...

2 Maryland Wins 10th Straight with 8-1 Rout of AU - University of ...

http://www.umterps.com/ViewArticle.dbml?DB_OEM_ID=29700&ATCLID=209740387

17 hours ago ... The second-ranked Maryland field hockey team won its 10th straight game Wednesday with an 8-1 rout of crosstown opponent American in the ...

Windows Phone 8.1 and Cortana | Windows Phone (United States)

http://www.windowsphone.com/en-us/features-8-1

you go. 1. Learn more. Create, edit, and share Word, Excel, and PowerPoint documents. Then sync them automatically to OneDrive. Learn more. It's the perfect ...

Jailbreak iOS 8.1 - iOS 8 using Pangu (How-To Tutorial)

http://www.iphonehacks.com/2014/10/jailbreak-ios-8-8-1-pangu.html

Oct 22, 2014 ... How to jailbreak your iPhone, iPad or iPod touch running iOS 8 or iOS ... Step 1: Download the latest version of Pangu jailbreak from this link.

HealthLink BC Services and Resources - 8-1-1

http://www.healthlinkbc.ca/servicesresources/811/

8-1-1 is a free-of-charge health information and advice phone line available in British Columbia. The 8-1-1 phone line is operated by HealthLink BC, which is ...

How to jailbreak iOS 8.1 with Pangu 1.0.1 video - iDownloadBlog

http://www.idownloadblog.com/2014/10/22/how-to-jailbreak-ios-8-1-with-pangu-1-0-1-video/

Oct 22, 2014 ... Pangu for iOS 8 caught us all by surprise, but it shouldn't be a shock that the talented Chinese jailbreak team pulled off a jailbreak in such a ...