آدم ها مداد رنگی روزگار

آدم ها مداد رنگی روزگار - تصویر 1

صحنه زندگی قصه عجیبی دارد، با فرازو نشیب هایش از آدم های صحنه اش داستانهای مختلفی می سازد. قصه گوی داستانها، نخ زندگی را در دست گرفته و سعی می کند آدم های بی چهره قصه، با خوبیها و بدیهای زندگی بسازند و ساز ناکوک نزنند.

آدم ها در کنار هم زندگی می کنند، از هم خسته می شوند گاهی با هم شاد می شوند. صحنه زندگی که به آنها سخت می گیرد به زمین و زمان بد وبیراه می گویند. آدم ها در زندگی نقابی بر چهره دارند و در هر موقعیتی مانند یک جعبه مداد رنگی عمل می کنند. آنها گاهی آدم های اطرافشان را با دروغ هایشان رنگ می کنند، گاهی رنگ سفید در زندگی شان گم می شود و کم کم یادشان می رود که صادق باشند. آنها گاهی در صحنه آدم های خوب داستان می شوند و گاهی آدم بد قصه می شوند.

خصوصیات رفتاری افراد باعث شده است گاهی توسط افراد دیگر به عنوان یک دوست انتخاب شوند و گاهی از یک جمع طرد شوند. در واقع هریک از افراد می توانند به شکل خاصی زندگی کنند و رفتار خاصی داشته باشند.

آدم ها در کوچه پس کوچه زندگی گاهی ساده هستند اما ساده لوح نیستند. در کشا کش روزهایی که می گذرد، می توانند برای زندگی دیگران تعیین تکلیف کنند اما در نهایت زندگی شان بی تکلیف باشد.آدم ها می توانند معلول باشند اما علت های جامعه را بررسی کنند.

آدم ها گاهی اوقات مدام اشتباه می کنند اما می گویند قسمت این بود. آدم ها گاهی نمی دانند در صحنه زندگی چطور راه بروند ،زمین می خورند و بزرگترین شکست زندگی شان رقم می خورد اما معتقدند روزگار با آنها بد کرده است.

بعضی آدم ها از نظر دیگران بی نظیر هستند و در میان مردم از انسان های خوب روزگارند. بعضی از آنها زندگی می کنند،بعضی زنده مانی. بعضی از آنها از خود راضی هستند و بعضی ها متواضع.

آنها در شرایط تنش زا گاهی صبور و خوددار هستند و گاهی مانند یک کوه آتشفشان نمی توان آنها را کنترل کرد. گاهی زندگی به آنها سخت می گیرد و گاهی آدم ها به زندگی سخت می گیرند.

آدم ها بازیگران زندگی هستند و هر روز با نقابی روی صحنه زندگی حاضر می شوند. در این سیر روزگار می توانند حادثه بشوند اما حادثه ساز نباشند. حسابدار باشند اما حساب خوبیها و بدبیهای زندگی شان را نتوانند درهمدیگر ضرب و تقسیم کنند. اتفاقات بد زندگی شان را به توان می رسانند و غمگین می شوند اما خوبیهای زندگی را فقط می چشند و گاهی از آن به عنوان خاطرات خوب یاد می کنند.

آدم ها گاهی در جمع هستند اما خودشان را تنها احساس می کنند. می توانند بخندند اما همیشه خنده هایشان را اجاره می دهند و بهانه می آورند که مخارج زندگی بالاست.

آنها در جلسات و سخنرانی ها قشنگ صحبت می کنند اما در زندگی شخصی شان هرگز. آدم ها گاهی اوقات زندگی شان قرار داد ندارد اما قراردادهای زندگی دیگران را بررسی می کنند. می توانند خوب گوش کنند اما به جای آن از چشم هایشان استفاده می کنند و دهن بین می شوند.

آدم ها در کوچه پس کوچه زندگی گاهی ساده هستند اما ساده لوح نیستند. آدم ها می توانند معلول باشند اما علت های جامعه را بررسی کنند.

آدم ها گاهی اوقات مدام اشتباه می کنند اما می گویند قسمت این بود. آدم ها گاهی نمی دانند در صحنه زندگی چطور راه بروند ،زمین می خورند و بزرگترین شکست زندگی شان رقم می خورد اما معتقدند روزگار با آنها بد کرده است.

بعضی افراد مال اندوزی در زندگی شان حرف اول را می زند و اهداف مالی بنای زندگی شان است اما کسی به آنها یاد نداده است چطور از در آمدشان استفاده کنند.

گاهی آدم ها سر سفره زندگی نمک می خورند و نمکدان می شکنند،آنها قدرشناسی را نیاموخته اند و فکر می کنند با یک معذرت خواهی مسئله حل می شود.

گاهی آدم ها شناسنامه دارند اما وقتی فردی سن شان را می پرسد به شناسنامه شان مراجعه نمی کنند. قصه آدم ها پایانی ندارد، وقتی که سوت شروع زندگی زده می شود آدم ها سنجیده می شوند و وقتی به خط آخر زندگی شان می رسند فقط اعمال و رفتارشان در کفه ترازو قرار می گیرد. این آدم ها هستند که باید در همه حال حضور خداوند را حس کنند و با تمام وجود آجرهای خوب زندگی را در کنار یکدیگر بچینند و بنایی بسازنند پر از انسانیت، مهر و امید. آنها باید در زندگی یاد بگیرند، نگاهشان به جای دستان دیگران، به لطف و مرحمت خداوند باشند. وظیفه آدم های امروز این است که با رفتارشان به دنیای خود زندگی بخشند و سرمشقی باشند برای انسانهای فردا.

گردآوری: مجله اینترنتی زیگیل

منبع: تبیان

آدم ها مداد رنگی روزگار - تصویر 2
تگ ها : خوبیها و بدیهای زندگی ، اتفاقات بد زندگی ، نخ زندگی ، شکست زندگی ، مداد رنگی روزگار کوچه پس کوچه زندگی ، آدم ها ، مخارج زندگی ، زندگی شخصی ،

آدم ها، مداد رنگی روزگار - تبیان

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=277997

18 مه 2014 ... آدم ها در زندگی نقابی بر چهره دارند و در هر موقعیتی مانند یک جعبه مداد رنگی عمل می کنند. آنها گاهی آدم های اطرافشان را با دروغ هایشان رنگ می کنند، گاهی ...

روزگار ِ مداد با میم

http://peneratotheendwithm.blogfa.com/

2 دسامبر 2012 ... روزگار ِ مداد با میم - می گویند او سرگردانی بی هدف است،اما همه آنان که سرگردانند بی هدف ... پدرم رنگي نداشت. ... روزی نام تمام آدم ها از ياد خواهد رفت.

روزی روزگاری پس کوچه های نمناک

http://www.kuchehaye-namnak.blogfa.com/

روزی روزگاری پس کوچه های نمناک - ... باور کرده ام و دوست داشته ام مدت ها راست گفته ام. و دروغ شنیده ام .... دنیای ما ادم ها از جعبه ی مداد رنگی کودکیمان رنگارنگ تر است.

آذر ٩٠ - جملات زیبا ( مازنی ریکا )

http://rika.persianblog.ir/1390/9/

21 دسامبر 2011 ... هر روز شاید ؛ ده ها رنگین کمان در دهان ما نطفه میبست .... بزرگ که شدم دیدم چقدر بعضی آدمها کوچکند و باز ترسیدم . ..... از زمین خوردن کسى شاد مشو که نمى‏دانى گردش روزگار براى تو چه در آستین دارد . ..... همه ی مداد رنگی ها مشغول بودند.

«خود کم بین ها» و مشکلات روانی شان - سایت | rawian.ir

http://rawian.ir/خود-کم-بین-ها-و-مشکلات-روانی-شان-3877

آدم ها، مداد رنگی روزگار · 5 درسی که در ارتباط با افسردگی یاد گرفتم! ... کافی است که به این آدم ها بگویی لباس شان زشت است، دیگر عمراً فراد آن لباس را تنشان ...

مکتوبات خانوم پ

http://missp-letter.blogfa.com/

ما آدما بعضی از اوقات از جانب خدا و یا همون ندای درونیم بهمون وحی میشه البته من .... خانوم پ این روز ها مثل بیشتر مواقع خاکستریست مثل بیشتر روز ها روزگار مداد رنگی ...

روزگار تلخ

http://mariya77.blogfa.com/

چیزی هستند شبیه مداد رنگی های دوران بچگی مان !! هر چه بخواهند می کشند... هر رنگ که بخواهند می زنند.... می ترسم از بعضی آدمها. نوشته شده در شنبه سی ام فروردین ...

مداد رنگی کوچولو

http://ghofrani86.blogfa.com/

مداد رنگی کوچولو ۞ - کم بیا این طرف تر... - ۞ مداد ... در میان حجم آدم هایی که دیوانه وار به دنبال هم می دوند .... اما تو شلوغی ها و بحبوحه اتفاقات و بالا و پایین های روزگار.

هـــــــــی روزگار...

http://matlabhaeziba.blogfa.com/

عمده آدمها. حضورشان مبتنی به فیزیک است. تنها با لمس ابعاد جسمانی آنهاست که قابل ... ميشوي و وقتي که نيستي بي رنگي روزهايم را با مداد رنگي هاي يادت رنگ مي زنم.

قاصدك عشق

http://www.ghasedak.fardablog.com/

17 فوریه 2010 ... روزگار غريبي است و دنيا در چشمان خسته ام به وسعت يك قفس. ... در گوشه اي از اين دنيا ,مداد رنگي هاي زندگيم را در صندوقچه خاطراتم پيدا كردم. ... گويي ادم ها خودخواه شده اند و فقط چيزهايي را كه خود بخواهند مي بينند و مي شنوند گويي ديگر ...

برو بچه های نرم افزار سفیر دانش ایلام

http://dirma.blogfa.com/

5 روز پیش ... کنارم بمان تا که بی کس روزگار نگردم ! ... عاشقم بمان تا عاشق این روزگار پست و بی حیا نگردم ! ... انسان ها آفریده شده اند که به آن ها عشق ورزیده شود.

مهر ٩۳ - دل نوشته های روزگار پاییزی من

http://mehrepaeez.persianblog.ir/1393/7/

22 ا کتبر 2014 ... انگار تمام فصل ها پاییزنـــــــــــــــــد. ... نازاده ز پشت دودهٔ آدم. دیدم همه خلق دشمنند او را. نامش نبرند جز به ..... برای من رسیدن و برای او مداد رنگی. خواهد آورد.

انتظار - دل نوشته های روزگار پاییزی من

http://mehrepaeez.persianblog.ir/tag/انتظار

1 روز پیش ... چرا که خوشتر ازین،وقت و روزگاری نیست. کدام غنچه که ... مداد رنگی هایی که او کم دارد برایش. خواهم آورد ... من تو را *پاییز من* شاهزاده فصل ها می دانم،.

روزگار رام میشود ....

http://www.rozegarrammishavad7.blogfa.com/

با تو من چه بی نیازم ترانه ها جون میگرین آخه تو صدای سازم لحظه های با تو بودن. لحظه های بی شکایت. لحظه های خوبه عشقو. تو سکوت بی نهایت. نگو این ترانه بازم یه دروغ  ...

کلبـــــــــــــــه

http://kolbeh10.persianblog.ir/

22 ا کتبر 2014 ... لنزورمو میگم بیاین ادم کنین از عکسام فیــض ببرین! چشمک نیشخند. Arefe23. برچسب‌ها: ..... آدم ها، مدادرنگی روزگار... منبع این مطلب خیلی قشنگ: ...

آنتوان دو سنت‌اگزوپر: شازده کوچول | V noci jsem snil, že jsem motýlem

http://www.odaha.com/antoine-de-saint-exupery/maly-princ/antw-n-dw-snt-gzwpr-sh-zdh-khwchwl

آخر هر آدم بزرگی هم روزی روزگاری بچه‌ای بوده (گیرم کم‌تر کسی از آن‌ها این را به یاد می‌آورد). ... می‌افتد کلی فکر کردم و دست آخر توانستم با یک مداد رنگی اولین نقاشیم را از کار درآرم. ... شاهکارم را نشان بزرگ‌تر ها دادم و پرسیدم از دیدنش ترس‌تان بر می‌دارد ؟