روزگار سیاه من بدشانس - تصویر 1

شاید شما هم با کسانی برخورد کرده اید که مدام از چیزی به نام شانس و بدشانسی صحبت می کنند. مرتب می گویند بد شانسی آوردیم یا شانس آوردیم ، ولی واقعا چیزی به نام شانس وجود دارد ؟

چگونه می توان خوش شانس بود و موفق شد؟ چرا برخی افراد دست به هر کاری که می زنند موفق می شوند و این همه خوش شانسی را از کجا آورده اند؟ کسانی هستند که برای پیدا کردن یک شانس خوب به سراغ فالگیرها و دعانویسان می روند یا این که پول های کلان خرج می کنند تا مثلا سنگ خوش شانسی خود را پیدا کنند یا گردنبند شانس داشته باشند.

آیا واقعا، خرِ ما از کُرّگی دم نداشت؟!

من بدبختم، من بدشانسم، خرِ ما از کُرّگی دم نداشت! این جملات ورد زبان چه کسانی است؟ شاید این جمله را به همراه شکایت و غرغر از اطرافیان خود شنیده باشید! کسانی که بعد با آب و تاب فراوان توضیح می دهند: «پدر و مادر و خانواده ام چنینند!»، «دوستان نامرد بیچاره ام کردند»، «از نظر اقتصادی هم شانس نیاوردم!»، «در کنکور بدشانسی آوردم چون سئوالات امسال خیلی سخت بود»، «از بدشانسی، همسر خودخواه نصیب ما شده!»،«بچه هایم هم که گلی به سرم نزدند!»، «در محیط کارم، مدیر تبعیض قائل می شود!» و ... هزارو یک بهانه دیگر.

اگر چه تقصیر را به گردن همه انداختن، برای لحظاتی به ما آرامش کاذب میدهد، ولی قدرت تغییر وضعیت و تغییر سرنوشت را نیز از ما می گیرد.

اینکه همه قدرتها را از خود بگیریم و به محیط و دیگران بدهیم؛ نشان می دهد که بی مسئولیتی و فرار از مسئولیت را به عنوان شیوه اصلی زندگی خود انتخاب کرده ایم. ما نیاز داریم که مسئولیت پذیر شویم. تا وقتی که بدقولی خود را گردن ترافیک می اندازیم، تا هنگامی که تنبلی و شکست برنامه مان را گردن روزگار و سرنوشت می اندازیم، نیاز به تغییر خودمان و قبول مسئولیت را از خود سلب می کنیم. یادمان باشد ممکن است سیل بیاید، ولی این اراده ماست که ما را بر می انگیزد تا از جلوی آن کنار برویم، یا در برابر آن سدی ایجاد کنیم و تدبیری بیندیشیم. ولی اگر جلوی سیل دراز کشیدیم و منتظر شانس باشیم، حتما بدشانس ترین خواهیم بود.

روان شناسان معتقدند که شانس هرکسی زاییده فکر اوست.

اگر آن فرد مثبت فکر کند یا خوشبین باشد فرصت ها و شرایط خوبی برای او به وجود می آید و اگر بدبین باشد شرایط و موقعیت های بد برای خود به وجود می آورد.

شانس داشتن یا نداشتن به خود فرد بستگی دارد، یعنی این که وقتی احساس کنید خوش شانس هستید، روی محیط و جهان هستی تاثیر می گذارید و به عبارت ساده تر انرژی مثبت به پیرامون و تصمیمی که قصد انجام آن را دارید می دهید.

باید از تجربه ها استفاده کرد و با روی باز به سمت اتفاقات رفت. در این صورت شما هم یک فرد خوش شانس هستید که دیگران به دنبال کشف راز موفقیت و شانس شما خواهند بود

در این صورت فکر، احساس و باور های ما انرژی هایی را در دنیا پخش می کند که ما را به سمت خوش شانسی هدایت کند. در واقع اگر در ذهن خود باور داشته باشید که موفق می شوید حتما همین طور خواهد بود و به همین سادگی شما هم خوش شانس می شوید.

برعکس، وقتی تصور کنید که بدشانس هستید، همیشه بدشانسی می آورید. یعنی به آنچه معتقد هستیم سرمان می آید، زیرا انرژی ما بر جهان تاثیر می گذارد. این انرژی به دیگران هم منتقل می شود و مثلا همان حسی که شما به فردی دارید، او هم همان حس را به شما دارد.

شاید برایتان جالب باشد بدانید روان شناسان معتقدند افراد موفق به شانس اعتقادی ندارند، زیرا شانس خوب سراغ کسانی می رود که آمادگی دارند، یعنی در مسیری گام برمی دارند و همین سبب می شود فرصت هایی نصیب شان شود. یعنی روی چیزهای خوب تمرکز می کنند و مهارتشان را می افزایند، در این صورت قادر به جذب نیروهای مثبت هستند.

گاهی حتی برای کسانی که ما آنها را خوش شانس می دانیم هم اتفاقات بد می افتد، اما آنها از درون همان مشکلات فرصت ها را پیدا می کنند و با سرسختی بر آن پیروز می شوند بنابراین بهتر است از این به بعد فکر کنیم خوش شانسیم.

در واقع اگر هیچ تاثیری هم نداشته باشد، این فایده را دارد که روحیه بهتری برای زندگی داریم و در خیلی از موقعیت ها از اعتماد به نفس بهتری برخوردار خواهیم بود. پس موفقیت تصادفی و از روی شانس نیست، بلکه باید هدف داشت و فرصت ها را شناخت.

باید از تجربه ها استفاده کرد و با روی باز به سمت اتفاقات رفت. در این صورت شما هم یک فرد خوش شانس هستید که دیگران به دنبال کشف راز موفقیت و شانس شما خواهند بود.

روزگار سیاه من بدشانس

معجون معجزه گر شانس را بنوشید!

برای اینکه کمتر از دست این بدشانسی فرضی رنج بکشید بهتر است در مقابله با مسائل ، طبق الگوی حل مسئله زیر عمل نمائید:

** مشکلات خود را دقیق تعریف کنید، و از نظر اولویت ، یکی که مهمترین است را مشخص کنید.

** تمام راههایی را که در جهت حل مشکل به فکرتان می آید یادداشت نمائید.

** با دوستان ، آشنایان، و متخصصین ( کسانی که اولا تجربه و علم دارند، ثانیا مورد اعتماد و اطمینان هستند) مشورت کنید و راه حل های آنها را نیز یادداشت کنید.

** میزان توانایی ها و امکانات خود و دیگرانی که حاضر هستند به شما کمک کنند را لیست کنید.

** محدودیت ها، ضعف ها و احتمال شکست هر یک از راههایی را که یادداشت کردید، جلوی آنها بنویسید.

** از بین همه راهها، راهی که با توجه به توان و امکانات شما ، بیشترین احتمال موفقیت ، بهترین راه دسترسی و کمترین معایب و مشکلات را دارد، انتخاب کنید.

**مراحل پیمودن این راه را مشخص کنید و زمان بندی لازم برای هر مرحله را در نظر بگیرید. همچنین اقداماتی را که در هر مرحله نیاز است که انجام دهید مشخص نموده و آماده انجام آن شوید.

** وقتی در مسیر حل مشکل خود، تلاش می کنید یا در پی هدفی هستید، بیشتر روی تلاش و مسیری که حرکت می کنید، تمرکز کنید و به خاطر پیمودن راه، خود را تشویق کنید. لطفا موفقیت خود را با هدفتان ارزیابی نکنید. بلکه موفقیت خودرا با تلاشتون اندازه گیری کنید. مثلا اگر برای آزمون کنکور مطالعه می کنید، میزان ساعات تلاش ، برنامه ریزی و پیوستگی زحمات شما قابل تقدیر است و باید خود را به میزان این تلاشها تقویت و تشویق کنید، نه با نتیجه کنکور و رتبه قبولی خود در کنکور.

** در راه موفقیت، مرتبا میزان پیشرفت برنامه را بسنجید و نقاط ضعف آن را بر طرف کنید. انعطاف پذیری برنامه اگر در جهت انجام بهتر آن باشد، گام بلندی به سوی هدف خواهد بود.

اگر طبق فرایند حل مسئله عمل کنید، به زودی متوجه می شوید اکثر آن چیزی را که تحت عنوان شانس بد، تعبیر و تفسیر می کردید، همان تنبلی، بی برنامگی، عدم مشورت، عدم دقت، عدم تلاش، استمرار نداشتن، لذت طلبی افراطی و بلندپروازیهای شما بوده است.

گردآوری: مجله اینترنتی زیگیل

منبع: جام جم سرا

روزگار سیاه من بدشانس! - بیتوته

http://www.beytoote.com/psychology/khanevde-m/black3-dragged-luck.html

روزگار سیاه من بدشانس خوش شانس,سنگ خوش شانسی,شانس داشتن ,فرد خوش شانس, شانس خوب , راز موفقیت و شانس,معجزه گر شانس.

مشاور خانواده در کافه بازار برای اندروید

http://cafebazaar.ir/app/com.zhiwan.moshavere/?l=fa

روزگار سیاه من بدشانس! 91. چطور زبان احساستان را بفهمید؟ 92. ریشه نفرت کجاست؟ 93. اعتیاد به اینترنت و موبایل را جدی بگیرید! 94. اگر افسرده اید به گل و گیاه ...

5 راه ارتقای شوخ طبعی برای ارتقای روایط اجتماعی - انجمن علمی ...

http://sap-uma.ir/post/594

»روزگار سیاه من بد شانس. ... در گرماگرم بحث همسرش ناگهان حرف بدی به او زد، دوست من هم با شنیدن آن عبارت به همسرش گفت تو با بیان یک چنین عبارات زننده ای کمر مرا ...

شیوا ساجدی - انجمن علمی روانشناسی دانشگاه محقق اردبیلی

http://sap-uma.ir/user-shiva

30 ژوئن 2014 ... بارالهی:سفره برکتت را گشوده ای تا من میهمانت شوم ای کاش قدر میزبان را بدانم . صدایی می اید ! اری صدای دستهای ..... روزگار سیاه من بد شانس.

خرافاتی‌های عزیز، بخوانید! - تبیان

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=269888

2 فوریه 2014 ... آخرین باری که از پرواز کلاغ بالای سرتان یا رد شدن گربه‌ای سیاه از جلوی پایتان، دیگر مطمئن شدید که تا پایان آن روز باید ... روزگار سیاه من بدشانس!

February 2014 - پرشین وی

http://www.persianv.com/ravan/2014_02.php

استرس چاق می‌کند. گپي با عبدالرضا اکبري از ديروز تا امروز ( من جواني ام را جا گذاشتم ! ) عبدالرضا اکبري .... روزگار سیاه من بدشانس!!! با این 6 مرحله مشکلات تان را ...

هنوزم تنهام...

http://www.hanozamtanham.blogfa.com/

از چوپانی پرسیدند : روزگار چگونه است؟ گفت: گوسفندانم را پشم ... فقط و فقط خدا .. . من با تو عاشقی را تمرین میکردم ،تو مدام از منطقت سخن میگفتی! ... دلها سیاه تر، دروغها رنگین تر،ماسک ها خوشکل تر و... نه از تجربه کردن ها ..... لوک،بــدشانسی می آورد !

طناز

http://tannazi.blogsky.com/

من اصلاً عادت ندارم که تو دستشویی هر کی رو که پیدا کردم شروع کنم به حرف زدن باهاش، ..... گفت بارها این کار را کرده ام اما از بس که بد شانس هستم اموال مسروقه در خانه من پیدا ... از غم او هیکل فیلی من پر احساس شده حس غم ، غصه و آه روزگار همه مان گشته سیاه.

دل نوشته های من و تو

http://pareparvazema.blogfa.com/

21 نوامبر 2012 ... دل نوشته های من و تو - دستهایی که کمک میکنند پاکتر از دستهایی هستند که رو به آسمان دعا میکنند. ... جامه هاشان مثل دل هاشان سیاه منتظر تا بارشان خالی ... بدشانسی دستش رو از روی زنگ بر نمی داره ، ..... این چنین می گذرد روز و روزگار من

بهار نیوز - گفت‌وگویی منتشر نشده با سیمین بهبهانی

http://baharnews.ir/vdchwwnm.23nzkdftt2.html

20 آگوست 2014 ... پدر من و مشفق کاظمی از اولین کسانی بودند که رمان نوشتند. مشفق کاظمی ... روزگار سیاه، پیچک هندی، اسرار شب، انسان انتقام و. ... من بدشانسی آوردم.

گفت‌وگویی منتشر نشده با سیمین بهبهانی - فرارو

http://fararu.com/fa/news/203343/گفت‌وگویی-منتشر-نشده-با-سیمین-بهبهانی

20 آگوست 2014 ... روزگار سیاه، پیچک هندی، اسرار شب، انسان انتقام و. ... پدر من با مصدق، نوری و چندین نفر دیگر «انجمن یاران» را بنیان نهادند و ... من بدشانسی آوردم.

امور اقتصادی به زبان ساده » من به شما گفتم: «بانکدارها بی‌عقلند»

http://www.economicaffairs.ir/?p=1035

17 سپتامبر 2014 ... ... سیاه نبود. پس بانک‌ها بدشانس نبودند؟ نه اصلا. ... از بازی روزگار گریزی نیست. ... این قوی سیاه مثبت من بوده است که طالب را پیدا کردم. نوشته‌های ...

دانلود اهنگ جدید ساسور بدشانسی - جیرفت موزیک

http://www.jiroftmusic.ir/post/1126/<>.html

15 ا کتبر 2014 ... فول آلبوم ایمان سیاه پوشان [1] · فول آلبوم پیام ... دانلود اهنگ جدید ساسور بدشانسی. ( 0). دانلود اهنگ ... دانلود اهنگ جدید علیرضا روزگار کی گفته · دانلود اهنگ جدید ... دانلود اهنگ جدید جاستینا, کاوه و دنی ال او من حالم بده · دانلود اهنگ جدید ...

طنز علمي : باد شکم و احوالات پيچيده آن - Sony Card 20. Com

http://www.sonycard20.com/news/news_item.asp?NewsID=1512

17 ا کتبر 2008 ... بدشانس : با سلام من هم تازه نامزد کرده بودم تو اتاق شوهرم تنها خواب بودم. گفتم از فرصت استفاده ... کلاه سیاه : چرا دخترا وقتی میگوزن میندازن گردن بچه؟؟ که اگر گردن بچه رو بو ...... منتظر جواب شماخوبان روزگار. • مریم : خنديدن حق مسلم ...

تماشاگه ترنم عشق - Blogfa

http://www.soltanegham1.blogfa.com/

دیگه من نیستم...... امروز حس کردم بدبخترین و تنهاترین کسی هستم که تو این دنیا وجود داره... بخت ما هم همش سیاهی بود...همش بدشانسی... روزگار همه چیزمو ازم گرفت.

بهانه شبانه

http://zanbaghsefid.blogfa.com/

24 سپتامبر 2014 ... یا بدشانس هستند خواستم با من تماس بگیرند. صدها نفر برای ..... عمري “طعمه روزگار” بوده ام . . . چه غم انگیز ... اگر نسوزاند سیاه می کند . . . " برای یاد ...