قربانی شکست های خود نباشید

قربانی شکست های خود نباشید - تصویر 1

هنگامی که در کاری با شکست مواجه می شوید، دو انتخاب دارید: بر واقعیت ها یا بر احساسات منفی خود متمرکز شوید. اگر به احساسات منفی خود – که ناشی از شکست هستند – متمرکز شوید قربانی انواع فکر و خیال های واهی خواهید شد.

قربانی تفکرات منفی بودن

اگر دچار شکست شده باشید همه فکرتان درگیر شکست و خراب شدن آینده و پیش نرفتن کارهایتان خواهد شد. همه تمرکز و احساسات شما درگیر این تفکرات منفی می شوند و تقریبا همه زندگی خود را برای فکرهای بیهوده می گذارید و از پیشرفت های آینده وا می مانید. این نوع قربانی شدن از دو نظر اشکال دارد:

1.دیگر هرگز برای تلاش قدم تازه ای بر نمی دارید. شکست و افکار منفی و ناامیدی چیزهایی نیستند که انسان ها برای آن برنامه ریزی کرده باشند. هیچ انسانی از ابتدا با هدف شکست خوردن پیش نمی رود. اما بیشتر مردم هنگام رودررویی با موانع و شکست ها، دیگر دست از تلاش برمی دارند و فرصت های آینده را از خود دریغ می کنند.

2.تفکرات منفی همیشه همه ذهن را درگیر نتیجه تلاش ها می کنند و دیگر یادتان نمی آید چقدر برای این کار، تلاش های مثبت انجام داده اید. در صورتی که بزرگ ترین و مهم ترین بخش هر پروژه، تلاش هایی است که برای رسیدن به نتیجه انجام می شوند؛ حالا ممکن است نتیجه منفی یا مثبت باشد.

هر زمان که دچار شکست شدید هرگز قبول نکنید که بازنده هستید. قربانی این فکر پوچ شدن هیچ کمکی به شما نمی کند و فقط باعث می شود درجا بزنید و هرگز پیشرفت نکنید. هر شکست را تجربه ای مفید برای پیروزی های آینده خود فرض کنید.

روشی هوشمندانه برای مدیریت شکست

راهکارهای مناسب و عقلانی برای مدیریت شکست در زندگی، جملاتی هستند که ما در جای خالی زیر می گذاریم.

دفعه بعد من برای جلوگیری از شکست می توانم .......

این جمله با دو واژه «دفعه بعد» آغاز می شود و معنای آن این است که شما دوباره به خود فرصت داده اید. چرا نباید این کار را بکنید؟ مگر همه هدف شما پیروزی و موفقیت در انجام کار موردنظر نیست؟ همچون بازی دارت در زندگی عمل کنید. وقتی نخستین دارت به مرکز سیبل برخورد نکرد، تشویق می شوید تا دارت بعدی و بعدی و بعدی را پرتاب کنید تا بالاخره به نقطه موردنظر اصابت کند.

از دیگر مواردی که هنگام شکست باید به آن توجه کنید، «دلیل» شکست است. توجه به جای خالی میان تیتر بالا شما را در یافتن این دلیل یاری می رساند. با این کار، به جای اخم و ناراحتی می توانید برای برطرف کردن اشکالات و ایرادهای کار خود به دنبال راهکار سازنده باشید و دفعه بعد با منطق و هوشمندی بیشتری وارد عمل شوید.

اما احساسات یک شکست خورده چه می شود؟ مسلما آسان نیست تا بتوانید احساسات بد خود را یک روزه به دست فراموشی بسپارید. نیازی هم به این کار نیست. پس از هر شکست کاملا نرمال است که حس ناراحتی داشته باشید اما ناامید نباشید و به آینده فکر کنید.

بهترین راه برای کنار آمدن با این نوع احساسات هدایت این تفکرات به این سمت است که چیزی برای از دست دادن ندارید. اگر یک بار شکست خورده باشید، مرتبه دوم با ترس کمتر وارد مسیر می شوید.

قربانی شکست های خود نباشید

مثال: شکست یک شرکت کوچک

آقای ایکس یک شرکت تجاری کوچکی در زمینه موسیقی برای خود راه اندازی کرد. این موسسه یکصد میلیون تومان برای او هزینه داشت و در طول 14 ماه پس از گشایش کار، شرکت حدود 460 میلیون تومان ضرر کرد و آقای ایکس ورشکست شد. در اینجا راهکارهایی برای آقای ایکس نوشته ایم تا در تلاش بعدی خود موفق تر ظاهر شود و از اشتباهات دفعه گذشته درس بگیرد.

1.پیش از عرضه هر نوع محصولی میزان تقاضای بازار را برآورد کنم.

آقای ایکس بسیار دیر متوجه شد که محصولات شرکت او مشتری چندانی ندارد. مسلما اگر از همان ابتدا می دانست تقاضای بازار چه قدر است، محصولات خود را نیز به همان اندازه عرضه می کرد.

2.تخمین و برآورد هزینه های احتمالی کار

آقای ایکس بدون اینکه هزینه های خود در راه اندازی شرکتش را از ابتدا تخمین بزند کارش را آغاز و در مسیر موفقیت های احتمالی خود مدام از جیب خرج کرد. اما این بی برنامه بودن و نداشتن چشم انداز مالی، باعث زمین خوردن او شد.

3. بیرون سپاری کارهایی که از عهده من خارج است.

اگر آقای ایکس می دانست که برخی از کارها از عهده او و شرکت او خارج است و آنها را به یک منبع خارجی می سپارد که در این زمینه موفق و با تجربه هستند، احتمال داشت که موفق شود. زیرا فرصت بیشتری برای تمرکز روی نقاط قوت خود داشت و می توانست به موازات کارهای بیرون سپرده شده، کارهای خود را بهتر پیش ببرد.

یکی از هوشمندانه ترین روش ها برای بهره گرفتن از شکست در کار یا زندگی این است که نقطه ضعف و اشتباهات خود را پیدا و آنها را برطرف کنید. با مرور کار قبلی می توانید متوجه شوید کجا اشتباه کرده اید و کجا باید با چشم بازتر و بررسی بیشتر وارد عمل شوید.

این طرز فکر فقط برای مسایل کاری نیست و در زندگی فردی انسان ها نیز مصداق دارد. به قول ضرب المثل خودمان که می گوید: «انسان عاقل از یک سوراخ دوبار گزیده نمی شود»، انسان عاقل کسی است که اگر یک بار اشتباه کرد، از آن درس بگیرد و بار دیگر دوباره آن را تکرار نکند.

به عنوان جمع بندی مطلب باید گفت، پس از هر شکست از خود بپرسید چرا این اتفاق روی داده است و سپس احساسات منفی را از خود دور و چشم انداز برای خود تعیین کنید.

گردآوری: مجله اینترنتی زیگیل

منبع: روان آگاهی

قربانی شکست های خود نباشید - تصویر 3
تگ ها : مدیریت شکست در زندگی ، شکست در زندگی ، مدیریت شکست ، تجربه شکست ، شکست خوردن ، شکست و افکار منفی ، تفکرات منفی ، قربانی شکست هایتان نباشید درگیر شکست ، قربانی شکست های خود نباشید درگیر شکست ،

قربانی شکست هایتان نباشید - بیتوته

http://www.beytoote.com/psychology/khanevde-m/sacrifice3-failures.html

قربانی این فکر پوچ شدن هیچ کمکی به شما نمی کند و فقط باعث می شود درجا بزنید و هرگز پیشرفت نکنید. هر شکست را تجربه ای مفید برای پیروزی های آینده خود ...

جملات تاثیر گذار - زندگی امید موفقیت

http://oboor.persianblog.ir/tag/جملات_تاثیر_گذار

29 مه 2014 ... دندانم شکست ..... گریه کردم ...!!! نه به خاطر ... از انسانها غمی به دل نگیر ؛ زیرا خود نیز غمگین اند ... بعضی از آدم ها تجدید چاپ می شوند و بعضی از آدم ها فتوکپی آدم های دیگرند . ...... نگران نباشید دیگران درباره شما چه فکر می کنند. .... اگر می خواهی اعمالت مورد پسند خدا باشد، در سختیها از خودت بگذر، دیگران را قربانی نکن.

استرس را از زندگی خود پاک کنید/ راه های فوق العاده آسان - نیک صالحی

http://www.niksalehi.com/new/archives/164541.php

زبان بدن انرژی مثبت ها:آدم هایی که وقتی نیستند هم هستند! <br ... قربانی شکست هایتان نباشید .... ذهن خود را از موضوع منحرف و به موضوعات خوشحال‌کننده فکر کنید.

اثرات شوم دیدن عکس و فیلم مستهجن - موعود

http://www.mouood.org/home/item/9020-اثرات-شوم-دیدن-عکس-و-فیلم-مستهجن.html

نگاه به نامحرم هر چند اگر بدون قصد تلذّذ باشد عمل طبیعی و غریزی خود را انجام می .... تو چند سال گدشته شکستهای سختی تو زندگی خوردم که یکیش شکست عاطفی بوده. ... من یک قربانی این فیلم ها هستم، مدتی بعد از ازدواج فهمیدم شوهرم به فیلم ها و عکس های .... بچه ها زود واندین انقدر سست ایمان نباشید تا خدا هم هواتونو مثل همیشه داشته باشه

جنگ اسرائیل و حماس, جنگ بین دو طرف متوهم | The Iran-Israel Observer

http://iran-israel-observer.com/2014/08/02/israel-hamas-delusions/

2 آگوست 2014 ... مردم اسرائیل و غزه قربانی توهم های دولت های خود هستند. توهم هایی که هر چند سال یک بار منجر به جنگ جدید بین دو طرف میشود . یکی از ... این سیاست کاملا شکست خورده ای است. شکی در .... Post was not sent - check your email addresses!

سایت و مجله سرگرمی ناقلا

http://www.naghola.com/

نگران نباشید، این موجود حیوان خانگی خاطره اسدی است!! ○ کلوز آپ سحر قریشی ... ناگفته های جالب رامین از ازدواج فرزندش با مهناز افشار ؟! ○ مریلین مونرو .... زائران ایرانی قربانی داعش و پیدا شدن گور دسته‌‌جمعی ؟ ... بازیگر معروف که عاشق شد و در عشق شکست خورد + عکس ○ جزیره عشاق ... هشدار : بلوتوث تلفن همراه خود را خاموش کنید ؟

عشق های بی هدف را چگونه فراموش کنیم؟ | شهر سوال

http://www.soalcity.ir/node/1700

26 مه 2013 ... ۳- درباره امتیازات این جدایی و خوبی های جدا شدن از ایشان نیز با خود فکر کنید و سعی کنید با ...... مهم این است که ما با شکست های زندگی چگونه روبرو شویم. ... هایی دست می زنند و تمام داشته های مثبت خود را قربانی این رویداد می نمایند. برای اینکه شما جزو این دست آدم ها نباشید لازم است به فعالیت های مثبت و تقویت کنند

۷ عامل و7 دستوربرای نرسیدن به خوشبختی - سایت خبری یزدفردا

http://www.yazdfarda.com/iranfarda/news/1393/08/90482.html

2 جولای 2014 ... ۷ دستور برای نرسیدن به خوشبختی۱- مسئولیت پذیر نباشید . ... های بد ، دوستان ، دولت و یا به اشخاص دیگر نسبت دهید و خود را یک قربانی نشان دهید . ... بیندازید تا ببینید در حال آماده کردن خود برای شکست‌های بیشتر هستید یا خیر؟

خود ارضايي و استمناء - سايت نبي اكرم صلوات الله عليه

http://www.nabieakram.ir/Tahghigh/2-Razael/KhodErzaii.htm

تصاوير و فيلم هاي مستهجن مهمترين عامل تکرار مجدد خود ارضايي .... در شرايط طبيعي قرار مي گيرند، نمي توانند از خود واكنش مناسب نشان داده و شكست مي خورند. "ضعف ..... اگر میخواهید قربانی افراط و تفریط ها نباشید فکر کنید و بهترین را انتخاب کنید.

الف - صعود والیبال ایران به مرحله دوم رقابت های قهرمانی جهان برای ...

http://www.alef.ir/vdcex78wwjh8epi.b9bj.html?240632

6 سپتامبر 2014 ... بلژیک سومین قربانی تیم ملی والیبال ایران؛ ... تیم ملی والیبال بلژیک در سه دیدار قبلی خود در این رقابتها دو شکست و یک پیروزی تجربه .... سلام وخسته نباشید میگم به همه والیبالیستای خوب کشورمون مخصوصا آقای معروف و ظریف.

مشاوره نشان خرد - آیارابطه باجنس مخالف درایام مجردی صحیح است

http://lovely1360.blogfa.com/category/15

من همیشه نصیحت های مادرم را به مسخره می گرفتم و می گفتم مرا به حال خود .... كه معمولاً ناپايدار بوده و براساس سودجويي است نه تعهد، به شكست در عشق منتهي مي شوند و در .... شوند مشكلات زيادي را براي دختر، كه قرباني اصلي اين رابطه است به دنبال مي آورد. ..... پس اینجا مقصر خوده شما دخترخانم ها هستید ساده نباشید اگر حس کردید طرفتون داره ...

تداوم ناکامی های صدرنشین لیگ برتر فوتسال/ شکست ماهان تندیس در ...

http://www.aftabir.com/news/article/view/2014/10/30/560329

6 ساعت قبل ... تیم ماهان تندیس قم، در سه هفته اخیر با شکست مقابل تیم های شهرداری تبریز و مقاومت البرز و ... تیم صدرنشین ماهان تندیس قم در ادامه ناکامی های خود در لیگ برتر فوتسال ایران مقابل تیم ... نگاهی به اتفاقات و جدول یازده هفته لیگ برتر/ پرسپولیس و سپاهان قربانی دادند! ... Your browser does not support inline frames  ...

PressTV - « دنیا قربانی جنون خود بزرگ بینی امریکا»

http://www.presstv.ir/farsi/detail/1393/03/25/4608/US-megalomania-wreaks-havoc-world/

15 ژوئن 2014 ... یک تحلیلگر سیاسی می‌گوید جنون خود بزرگ بینی امریکا برای دنیا فلاکت و ... گفتگو های مرتبط: «داعش در سوریه شکست می‌خورد» · «شکست قریب الوقوع شبه نظامیان .... Since your browser does not accept 3rd party cookies.

به او عادت کردم ولی می خواهم فراموشش کنم | پرسمان دانشجويي - تربیتی ...

http://www.moshavereh.porsemani.ir/content/به-او-عادت-کردم-ولی-می-خواهم-فراموشش-کنم

باعرض سلام و خسته نباشيد. .... خيال ازدواج، خوش‌بختي و در نتيجه، شكست روحي ، قرباني شدن دختران به خاطر از بين .... مطمئنا شكست ها و يا عدم موفقيت هاي آنان را مي توانيد فراروي خود قرار دهيد، تا مجددا آن ها را تجربه نكنيد و دچار حسرت و خسران نشويد.

تدبیر - جدیدترین قربانی رفتارهای خاص مورینیو

http://www.tadbirkhabar.com/news/sport/64958

8 ا کتبر 2014 ... مورینیو در زمان حضور خود در اسپانیا همواره جنگى روانى را بر ضد پپ ... بازى از رقابت هاى هفته هفتم لیگ برتر جزیره، چلسى موفق به شکست آرسنال ...

زندگی به روش آدمیزاد

http://zendegi-2014.blogfa.com/

منتظر معجزه نباشید - . . . زندگی به روش ... های خود را به نشانه ی تقلا حرکت میداد سقراط گردن او را رها کرد ! .... خودتان ؛به جای آنکه در زندگی نقش یک قربانی ویا فردی که کشته شده است را ... شکست پله ای برای صعود و رسیدن به قله های موفقیت می سازند .