اعتیاد به اینترنت و موبایل را جدی بگیرید - تصویر 1

اکثر ما امروزه دچار اعتیاد به اینترنت ، گوشی همراه ، انواع مختلف تکنولوژی و اطلاعات شده ایم ، اگر می خواهید تا شادتر باشید باید سعی کنید اعتدال را رعایت کنید ،مراحل زیر را برای ترک اعتیاد به اینترنت و زندگی غنی تردنبال کنید.

ما واقعا از تکنولوژی سپاسگزاریم ، تکنولوژی زندگی ما را متحول کرده جهانی نو برای ما ساخته است ، می توانیم کارهای شگفت انگیزی انجام دهیم که تا چندی پیش شبیه رویا بودند ، اینترنت همیشه همراه ماست ، هرچیزی که بخواهیم را جستجو می کنیم و یاد می گیریم ، پاسخ پرسش هایمان را به راحتی در چند دقیقه پیدا می کنیم ، زندگی ما راحت تر و منظم تر شده ،حالا هم با وجود اپلیکیشن ها برای همه چیز کارمان راحت تر هم شده است .

می توانیم خرید کنیم ، از لباس و غذا گرفته تا لوازم خانه ، بازی کنیم ، ویدئو تماشا کنیم و از اخبار همه جهان آگاه باشیم ، شبکه های اجتماعی دوستان بیشماری برای ما ساخته اند دوستانی که شاید بیشتر از دوستان واقعی با آنها در ارتباط باشیم. خوب اما همه اینها هزینه ای دارد ،همه ما از چیزی رنج می بریم که به آن اوردوز اطلاعات گفته می شود !!

اما چطور می توانیم اطلاعات اضافی را بدون اینکه مسایل مهم را از دست بدهیم فیلتر کنیم ؟ چطور می توانیم زندگی خود را ازحجم زیاد اپ ها و سایت ها و اطلاعاتی که روزانه به سمت ما می آیند سم زدایی کنیم ؟ و چطور می توانیم روی چیزهایی که برای ما ضروری هستند تمرکز کنیم ؟ در واقع چطور باید تعادل را برقرار کنیم ؟

چندی پیش مطلبی در این مورد خواندم که اخبارا سترس زای جهان باعث می شود تا درمورد زندگی شخصی خود احساس بدی داشته باشید، این در مورد من درست بود چرا که با خواندن این خبرها ، می خواستم کاری انجام دهم ، به دیگران اطلاع رسانی کنم و یا اینکه به فکر تثبیت موقعیت خودم می افتادم می خواستم تبدیل به کسی شوم که به این مسایل توجهی ندارد ،حس می کردم که در اینصورت آدم بی قیدی خواهم بود که به دیگران اهمیتی نمیدهد ، اما متوجه شدم کسانی که این کار را می کنند بی قید نیستند بلکه آنها میدانند چطور اطلاعات را فیلتر کنند و روی چیزهای مهم تر تمرکز کنند ، آنها یاد گرفته اند چطور در زمان حال بهترین کاری که از دستشان بر می آید را انجام دهند نه اینکه بی تفاوت باشند .

من عادت داشتم روزانه بارها فیسبوک و توییترم را چک کنم و صدای خودم را اینطور به گوش همه برسانم ، درباره همه چیز احساس نگرانی می کردم ، درباره گرم شدن هوای کره زمین ، جنگ در نقاط مختلف دنیا ، مسایل سیاسی کشورم و حتی وقایع کشورهای دیگر ، مطالبی درباره خوردن غذاهای ارگانیک ، توصیه های سلامتی و غذای سالم ، مطالب روانشناسی، مطالب علمی ، پیچیدگی های علم فیزیک و حتی نکاتی در مورد زیبایی و مد را به اشتراک می گذاشتم .تنها وقتی یک روز گوشی موبایلم را در خانه جا گذاشتم فهمیدم که چقدر از وقتم را در شبکه ای اجتماعی می گذرانم !

همچنین متوجه شدم اکثر کارهایی که در شبکه های اجتماعی انجام می دهم علی رغم اینکه صادقانه بود ، حس خوبی به من نمی داد و تنها مرا ناراحت می کرد از خودم پرسیدم آیا تنها دیدن لایک دیگران به عکس یا مطلبم مرا خوشحال می کند ؟ آیا من واقعا تغییری ایجاد می کنم ؟ آیا لزومی دارد که من همه آن اخبار را بخوانم و بدانم ؟ آیا لازم است همه آن چیزهایی که مرا ناراحت می کند را به اشتراک بگذارم ؟ پاسخ این بود: نه واقعا !!

وقتی دیدم اکثر عکس هایی که دوستانم از من گرفته اند در حال کار با گوشی و لپ تاپ است فهمیدم که واقعا معتاد به اینترنت هستم و تصمیم گرفتم این را تغییر دهم و بیشتر در زمان حال زندگی کنم!!

خوب حالا برای ترک وسواس فکری ام چه کار کردم؟

1- اول از همه دیگر تا آخر شب پای لپ تاپ و گوشی ننشستم ، وقتی قبل از رفتن به رختخواب با لپ تاپ یا گوشی کار می کنید و یا تلویزیون تماشا میکنید ، در کار ملاتونین اختلال ایجاد می شود ، ملاتونین هورمون خواب است ،و این خوابیدن را سخت می کند و خواب شب را آشفته می کند. خواب برای یک جسم و ذهن سالم ضروری است .مغز شما به شدت تلاش می کند تا اطلاعات را پردازش کند و ممکن است تمام شب نتواند آرام شود

خیلی خوب است اگر قبل از خواب کمی مدیتیشن کنید یا با همسرتان وقت بگذرانید تا بتوانید آرامش بیشتری کسب کنید.

اعتیاد به اینترنت و موبایل را جدی بگیرید

2- گوشیتان را تنها در زمان های خاص و به مدت کوتاهی چک کنید . و حواستان باشد وقتی در حال صحبت با دیگران هستید این کار را نکنید ، مردم این کار را دوست ندارند چون این کار به معنی اینست که حواستان جای دیگریست .

3- وقتی آنلاین هستید هدفمند باشید ،و تنها وبسایت ها و اپ ها و شبکه های اجتماعی را با این هدف مرور کنید و اگر می خواهید خرید اینترنتی کنید بدانید که چه می خواهید ، قبل از اینکه تعداد زیادی خرید بیهوده کرده باشید .

4- آلارمی برای یادآوری زمان مورد نظر ماندن در اینترنت داشته باشید چرا که به راحتی ممکن است زمان را از یاد ببرید

5- گوشی هوشمندتان را در خانه بگذارید وقتی میخواهید با دوستان و خانواده وقت بگذرانید .وقتی گوشی همراهتان نباشد وسوسه چک کردن گوشی در هر 5 دقیقه نیز ا ز بین می رود

6- اپهای شبکه های اجتماعی را از گوشیتان پاک کنید . اینطوری از شر یادآوری های مکرر آنها برای لایک کردن خلاص می شوید

7- چیزی که بهره وری مرا بیشتر می کند نوشتن لیستی از کارهایی است که باید انجام دهم و انجام تک تک آنهاست .

با لیست کارها کار من پشت کامپیوتر مثمر ثمرتر می شود .اینطوری دیگر از زیر کار در نمی روم و وقت تلف نمی کنم و یک عالمه مطلبی که مورد نیاز نیست را نمی خوانم !!

من نیاز دارم تا روی زندگی ام متمرکز شوم و درحال کار روی این موضوع هستم .من نیاز دارم جوری زندگی کنم که بتوانم به آن افتخار کنم ،با تمرکز روی چیزهایی که برایم مهم هستند!

همچنین سعی کردم تا هر روز کار جالبی انجام دهم مثلا پختن غذاهای خوب و انجام کارهایی که دوست دارم د رکنار دوستانم ، کارهایی که قبلا برای آنها اصلا وقت نداشتم .بدون وسواس تکنولوژیکی من زمان بیشتری دارم و شادتر هستم.

اعتیاد به اینترنت و موبایل را جدی بگیرید

حقیقت اینست که ما نمی توانیم به تنهایی جهان را تغییر دهیم اما می توانیم زندگی خود را تغییر دهیم و بوسیله آن الهام بخش دیگران برای تغییر باشم .ما باید از اطلاعات و تکنولوژی برای پیشرفت استفاده کنیم اما نباید اجازه دهیم که تمام زندگی ما را به خود اختصاص دهد .

ما باید در زمان حال زندگی کنیم ، چرا که این حال است که وقتی گذشت دیگر هرگز باز نمی گردد .

گردآوری: مجله اینترنتی زیگیل

منبع: آی بانو

اعتیاد به اینترنت و موبایل را جدی بگیرید! - بیتوته

http://www.beytoote.com/psychology/khanevde-m/internet3-addiction-seriously.html

اعتیاد به اینترنت و موبایل را جدی بگیرید ترک اعتیاد به اینترنت ,شبکه ای اجتماعی, فیسبوک و توییتر, ترک وسواس فکری, ماندن در اینترنت,اپهای شبکه های ...

5 علامت اعتیاد به اینترنت - آکا - ترک اعتیاد و سلامت

http://tandorosti.akairan.com/health/tark-etiad-salamat/20149718172.html

علامت اعتیاد به اینترنت علائم ظاهری اعتیاد,علائم ظاهری اعتیاد به اینترنت,استفاده از اینترنت, توصیفات اعتیاد به ... اعتیاد به اینترنت و موبایل را جدی بگیرید!

عوارض اعتياد به اينترنت را جدي بگيريد | پایگاه اطلاع رسانی تبریز ...

http://tabrizebidar.ir/news/33683

7 ا کتبر 2013 ... پژوهش هاي ميداني نشان مي دهد كه ۲۵ درصد جوانان ايراني ۱۶ تا ۲۵ سال اعتياد به اينترنت دارند كه از اين طريق متحمل آسيب هاي فراواني از جمله گوشه گيري، ...

مشاور خانواده در کافه بازار برای اندروید

http://cafebazaar.ir/app/com.zhiwan.moshavere/?l=fa

ده ویژگی اعتماد به نفس پایین 15. چرا مهربانی‌ های ... تو این زندگیِ سخت، میشه به آرامش رسید؟ 17. تکنیک‌های ... اعتیاد به اینترنت و موبایل را جدی بگیرید! 94.

اعتیاد به اینترنت و شبکه های اجتماعی - طنز تصویری comic - علم فردا

http://www.elmefarda.com/اعتیاد-به-اینترنت/

11 فوریه 2013 ... اعتیاد به اینترنت رو جدی بگیرید ! ... های اعتیاد به اینترنت و همینطور در دسترس قرار گرفتن اینترنت توسط موبایل و تبلت ، بی خوابی بوده !

مجله اینترنتی دلگرم | آخرین اخبار-زناشویی-سلامت و سبک زندگی ,چت ...

http://www.delgarm.com/

معادن جدید، انرژی‌های نو و گردشگری همراه با صدها دلیل دیگر برای اکتشاف فضا وجود دارد. حتی برخی از دانشمندان بر این باورند که حفظ بقای ... مجله اینترنتی دلگرم: آخرین اخبار-سلامت و سبک زندگی زناشویی - چت و سرگرمی ... روش صحیح حرف زدن با کودکان را یاد بگیرید! .... ایدز و اعتیاد · دانستنیهای ... کامپیوتر , موبایل , اینترنت ...

ايتنا - هشدارهای جدید درباره خطرات موبایل و تبلت

http://itna.ir/vdcao6ne.49nwa15kk4.html

ایتنا- جدی بگیرید! فرکانس های رادیویی می توانند به عنوان یک عامل سرطان زا برای انسان باشند! ... تست اعتیاد به گوشی‌های هوشمند · دستگیری سه طراح بدافزار سارق ...

ساده ترین راهکارها برای رهایی از وابستگی به اینترنت - بولتن نیوز

http://www.bultannews.com/fa/news/167593/ساده-ترین-راهکارها-برای-رهایی-از-وابستگی-به-اینترنت

11 سپتامبر 2013 ... اگر با خود تصمیم جدی بگیرید می توانید بقیه راهکارها را اجرا کنید و در ... همچنین باید سعی کنید دور سایت های اینترنتی اعتیاد آور مانند شبکه های ...

میگنا - چگونه با فرزندان نوجوانمان ارتباط برقرار کنیم؟

http://www.migna.ir/vdcauonu.49nui15kk4.html

10 مارس 2014 ... نه کودک است که به زور قصه و بازی و قربان صدقه حرف گوش کند و نه آن قدر .... نشانه های اعتیاد به اینترنت را جدی بگیرید: اگر زیر چشم هایش گود ...

صحبتهای گلشیفته فراهانی در مورد لخت شدنش

http://www.dametjiz.com/صحبتهای-گلشیفته-فراهانی-در-مورد-لخت-شد/

را در معرض نمایش قرار دهد و در این حال گفت: «من به رویاهای شما تجسم می‌بخشم. .... 30 Jan 2014 پنج ادامه مطلب · اعتیاد به اینترنت و موبایل را جدی بگیرید!اعتیاد به ...

دستور روحانی درباره معلم فداکار مریوانی » دمت جیز | مدل لباس, اس ام اس ...

http://www.dametjiz.com/دستور-روحانی-درباره-معلم-فداکار-مریوا/

ˈعبدالمحمد زاهدیˈ افزود: بنا به دستور ویژه رییس جمهوری، مشخصات و آدرس دانش آموز بیمار ... 30 Jan 2014 پنج ادامه مطلب · اعتیاد به اینترنت و موبایل را جدی بگیرید!

زمان واریز یارانه اسفند ماه 92 مشخص شد! » دمت جیز | مدل لباس, اس ام اس ...

http://www.dametjiz.com/زمان-واریز-یارانه-اسفند-ماه-92-مشخص-شد/

سی و هفتمین مرحله پرداخت یارانه نقدی مربوط به اسفند ۱۳۹۲ بر اساس گفته محمدباقر ... 30 Jan 2014 پنج ادامه مطلب · اعتیاد به اینترنت و موبایل را جدی بگیرید!اعتیاد ...

اقدام معلم مریوانی جهانی شد + عکس » دمت جیز | مدل لباس, اس ام اس, عکس ...

http://www.dametjiz.com/اقدام-معلم-مریوانی-جهانی-شد-عکس/

این معلم در واکنش به این مسئله تصمیم گرفت موهای خود را بتراشد و پس از اندک زمانی همه ... 30 Jan 2014 پنج ادامه مطلب · اعتیاد به اینترنت و موبایل را جدی بگیرید!

Majid Ghabdian، نویسنده در دمت جیز | مدل لباس, اس ام اس, عکس, سریال ...

http://www.dametjiz.com/author/majid/

وی در سن 13 سالگی موفق به کسب بورس تحصیلی برای رشته هنر در کالج «چلتنهام» می‌شود. از 15 سالگی .... اعتیاد به اینترنت و موبایل را جدی بگیرید! اکثر ما امروزه ...

چطور از خطرات وای فای در امان بمانیم؟ - باشگاه خبرنگاران | قطره

http://www.ghatreh.com/news/nn22941149/چطور-خطرات-وای-فای-امان-بمانیم

22 ساعت قبل ... افرادی که به لپ تاپ، تلفن همراه هوشمند و تبلت ها معتاد هستند در مورد خطرات ... پس بعضی از خطرات را جدی بگیرید و خودتان را از صبح تا شب به اینترنت بی سیم ... ها کار کردن با اینترنت گوشی موبایل بی خوابی سراغ تان آمده باشد؟

سلامت جنسی را جدی بگیرید - سایت خبری و تحلیلی جنوب ایران

http://www.jonoubiran.com/view/13142/سلامت-جنسی-را-جدی-بگیرید

16 ا کتبر 2014 ... با توجه به شواهد موجود افراد و خانواده‌‏های درگیر اختلال جنسی، به احتمال زیاد، شرایط نامناسبی را در ... وی درصد بالای 64 درصد و همزمان بودن اعتیاد به مواد و اعتیاد جنسی را از موارد افزایش آسیب ... آیا از کیفیت اینترنت مصرفی تان راضی هستید؟ ... صفحه اصلی :: تماس با ما :: پیوندها :: نسخه موبایل :: RSS :: نسخه تلکس