زندگیتان بگویید که: "عزیزم ما باید در مورد رابطه مان با هم کمی بیشتر صحبت کنیم " تصور می کنید چه اتفاقی می افتد؟

اگر شما بهمرد زندگیتان بگویید که: "عزیزم ما باید در مورد رابطه مان با هم کمی بیشتر صحبت کنیم " تصور می کنید چه اتفاقی می افتد؟

یافتن-عشقی-فرای-الفاظ-و-کلمات-1.jpg

اگر شما پاسخی به این شرح را در ذهن خود تصور می کنید:" فکر نمی کردم هیچ موقع یک چنین تقاضایی از من داشته باشی، من هم می خواستم به هر ترتیبی که شده احساساتم را با تو در میان بگذارم و در عین حال تمایل دارم که با خواسته های تو نیز آشنا شوم و ببینم که دلت می خواهد چه تغییراتی را در رفتار خود ایجاد کنم" به شما اطمینان می دهم خوشبخت ترین زوجی هستید که در دنیا یافت می شود و در این مورد هم هیچ گونه شکی به دل راه ندهید.

زمانیکه صحبت از یک چنین مسائلی به میان می آید معمولاً آقایون تمایلی به انجام این کار از خود نشان نمی دهند، در لاک دفاعی فرو می روند، و اکثر آنها تصور می کنند که خانم قصد دارد آنها را به خاطرگناهی که مرتکب نشده اند، مجازات کند.

به طور حتم شما هم تا کنون شاهد یک چنین مشاجراتی بوده اید. هم خانم و هم آقا هر دو حرف هایشان را از بر هستند و همیشه جریان خیلی بد تر از آنچه که انتظارش را دارید به پایان می رسد. به همین خاطر هیچ شکی وجود ندارد که چرا آقایون از این چند کلمه بیش از هر چیزی وحشت دارند: "عزیزم باید صحبت کنیم"

ما در جلسات مشاوره ای که داشتیم از خانم های بسیار زیادی سوال می کردیم که در گذشته چگونه با همسران خود ارتباط برقرار می کردند. اغلب آنها چیز هایی از این قبیل در جواب به ما تحویل می دادند: "این کار به هیچ شیوه ای جواب نمی دهد، آقایون هیچ گاه توانایی برقررای ارتباط را ندارند، به سرعت عصبانی می شوند، و صبر و شکیبایی خود را از دست می دهند. به هیچ وجه علاقه ای به انجام این کار از خود نشان نمی دهند."

به هر حال به نظر می رسد زمانیکه صحبت از "گفتگو در مورد روابط زناشویی" به میان می آید آقایون تصور می کنند چیزهایی را می دانند که خانم ها از آن بی اطلاع هستند. تحقیقات و بررسی های 50 ساله ما حاکی از این امر هستند که بدون در نظر گرفتن اینکه شما از گفتگو با همسرتان چه هدفی داشته باشید، اما به هر حال احتمال بروز اشتباهاتی وجود دارند که می توانند رابطه را از آن چیزی که هست بدتر کرده و بر مشکلات شما بیفزایند.

یافتن-عشقی-فرای-الفاظ-و-کلمات-2.jpg


درون هر مشاجره ای نوعی از هم گسیختگی وجود دارد


این امر هیچ ارتباطی به عدم علاقه همسرتان و یا اینکه دارای مهارت های بالای ارتباطی نمی باشد، ندارد.خانم ها تنها به این دلیل می خواهند در مورد ارتباط خود صحبت کنند چرا که احساس عصبانیت می کنند و با انجام دادن این کار تنها سعی بر این دارند که احساس بهتری را در خود ایجاد نمایند.

از سوی دیگر آقایون تمایلی به صحبت کردن ندارند چراکه حرف زدن هیچ یک از احساسات آنها را بهتر نمی کند. در حقیقت میتوان اظهار داشت که حتی در برخی موارد انجام این کار می تواند حال آنها را بدتر هم بکند. به هر حال چه خانم موفق شود او را واردار به حرف زدن کند چه نتواند این کار را انجام دهد، نوعی عدم ارتباط صحیح و از هم گسیختگی میان آنها برقرار خواهد شد.

به هر حال با شروع هر گونه مشاجره ای باید در انتظار نوعی ناامیدی، یاس ، تنفر و رنجش باشیم. گاهی اوقات کار به جایی می رسد که طرفین ترجیح می دهند اصلاً در یک چنین رابطه ای قرار نگیرند.

استرس مزمنی که باعث می شود در همه حال خانم ها و آقایون احساس دور شدن از یکدیگر را تجربه کنند از نحوه برخورد آنها در مقابل احساسات مختلف از جمله ترس و خجالت نشات می گیرد. این تفاوت فاحش میان جنس مذکر و مونث، از همان ابتدای تولد به وضوح قابل مشاهده می باشد.

اما یکی از مسائل دیگری که می تواند افراد را بر سر دو راهی قرار دهد این است که "آیا در مشاجرات واقعاً در مورد ارتباط حرفی به میان می آید یا خیر؟" علاوه بر اینکه خانم ها به این دلیل گفتگو می کنند که احساس یاس و نامیدی دارند، می توان به این نکته هم اشاره کرد که در کنار این ناامیدی نوعی حس اضطراب و ترس نیز به آنها دست می دهد.

از عمده دلایلی که آقایون هیچگونه تمایلی به گفتگو در مورد مسائل و مشکلات خانوادگی با همسران خود ندارند این است که احساس ناامیدی و پشیمانی خانم سبب می شود که احساس کنند شکست خورده اند و نتوانسته اند نیازهای خانم را به درستی برآورده سازند. اگر بخواهیم کمی عمقی تر به این مسئله فکر کنیم باید بگوییم که نوعی حس خجالت به آنها دست می دهد. احساس خجالت آقا آنقدر زیاد است که به او اجازه نمی دهد ترس خانمش را مشاهده کند. ترس خانم هم به او اجازه نمی دهد که خجالت آقا را درک کند.

در یک چنین شرایطی هر دو طرف سعی می کنند تا با اتکا به شیوه های غلط به از بین بردن احساسات خود دست بزنند. دسته ای صحبت می کنند و دسته ای دیگر از انجام این کار امتناع می ورزند. به این ترتیب مشکلات جدی تر شده و هر دو طرف قلب همدیگر را می شکنند و همدیگر را ناامید می کنند.

اگر هر یک از شما کار اشتباهی انجام دهد، این احتمال وجود دارد که رابطه از هم پاشیده شود. باید خجالت و ترس را بشناسید و نحوه صحیح کنترل آنها را یاد بگیرید. باید نقاط آسیب پذیر شخصیت یکدیگر را به درستی درک کنید و ببینید که چگونه میتوانید آنها را مهار نمایید. این امر نگرش شما را نسبت به زندگی بهبود می بخشد و می توانید با دید بازتر ابعاد مشکلات را در نظر گرفته و در صورت نیاز خودتان را جای همسرتان بگذارید. با این کار می توانید میان خود و طرف مقابل محبت و صمیمیتی را ایجاد نمایید که با الفاظ و کلمات نمی توان آنر تشریح کرد.

یافتن-عشقی-فرای-الفاظ-و-کلمات-3.jpg


همه چیز به توانایی شما در ایجاد پیوند بستگی دارد


آمارهایی که این روزه از طلاق به دست آمده، حاکی از این امر است که دلیل جدایی بسیاری از زوجین از هم گسیختگی احساسی است. 80 درصد افرادی که از همسران خود جدا شده اند، می گویند: "از نظر احساسی از هم دور شده بودیم." واقعاً جای تاسف است.

دوست شدن با خانم های دیگر نمی تواند برای یک خانم دردی را دوا کند، او نیاز دارد تا ارتباط محکم تری را با همسر خودش برقرار کند. بسیاری از تلاش هایی که برای بهبود روابط انجام می شود با شکست مواجه می شود چرا که آنها نمی توانند با گفتگو مشکلی را حل نمایند به این دلیل که از نظر عاطفی از هم دور شده اند.

زوج ها به این دلیل که نمی توانند با هم ارتباط برقرار کنند، از هم دور نمی شوند، بلکه چون از هم دور می شوند و از نظر احساسی پیوندی با هم ندارند نمی توانند با هم ارتباط برقرار کنند. در آغاز زمانیکه احساس می کند با هم پیوند دارند به راحتی می توانند ارتباط برقرا کرده و حرف هایشان را به هم بزنند، و به راحتی برای ساعت ها با هم صحبت می کنند. مشکل از زمانی شروع می شود که او احساسات درونی خود را با همسرش در میان می گذرد اما همسرش به او هیچ توجهی نکرده و به او اهمیت نمی دهد.

خانم به این دلیل عاشق آقا شده بود چرا که احساس می کرد او را از نظر احساسی درک می کند همین امر هم سبب می شد که تمام احساسات منفی اش را فراموش کند و بر ترس هایش غلبه کند. خانم هم با کارهایش باعث می شود که آقا احساس کند یک حامی، پشتیبان و عاشق بی چون و چراست. خانم به او ایمان داشته.

به هر حال در زمان بروز یک چنین مشکلی هر دو طرف باید کاری کنند که صمیمت گذشته مجدداً در رابطه آنها ایجاد شده و پیوندهای از هم گسیخته دوباره محکم شوند. زمانی که به آخرین حد صمیمت برسند، لحظه ای است که نمی توان آنرا در غالب لغات و کلمات گنجاند.

یافتن عشقی فرای الفاظ و کلمات! - بیتوته

http://www.beytoote.com/psychology/zendegi-behtar/quest-probe-hunt.html

صحبت,ذهن ,خوشبخت,وحشت,مشاوره,صبر و شکیبایی ,زناشویی,مهارت,ارتباط صحیح , مشاجره ,خانم ,آقا,مذکر و مونث,ناامیدی,اضطراب,ترس,مشکلات خانوادگی ,خجالت,احساسات ...

یک توصیه عشقی مهم - آکا - عشق - راهنمای ازدواج - آکاایران

http://aroosi.akairan.com/marriage/eshgh1/201312113232.html

عشق-کلوب ازدواج و عشق-یک توصیه عشقی مهم. ... یک توصیه عشقی مهم. توصیه عشقی, بعد از ازدواج, ایرادهای همسر ... ارتقای زندگی در یافتن عشقی فرای الفاظ و کلمات ...

عشق به زندگی عشق به خود - آکاایران - عشق - راهنمای ازدواج

http://aroosi.akairan.com/marriage/eshgh1/110813052249.html

هم خود میتوان برای ان تعریفی داشته باشید و هم دیگران و زندگی نیز حق شماست و نوع زندگی همان است که خود می ... ارتقای زندگی در یافتن عشقی فرای الفاظ و کلمات ...

فن بیان،اصول سخنرانی و هنرگویندگی وگفتگو - هنر گفتگو با همسر

http://fann-e-bayan.blogfa.com/tag/هنر-گفتگو-با-همسر

12 سپتامبر 2013 ... ارتقای زندگی: یافتن عشقی فرای الفاظ و کلمات ... خود ایجاد کنم" به شما اطمینان می دهم خوشبخت ترین زوجی هستید که در دنیا یافت می شود و در این مورد ...

عاشقانه ترین جملات برای ابراز عشق - ایران ناز

http://www.irannaz.com/news_detail_3918.html

در اینگونه مواقع علیرغم تمام تلاشتان برای پیدا کردن کلمات و جملات، هیچ کلمه ای ... 1) "ما نه برای یافتن فردی کامل، بلکه برای دیدن کامل یک فرد ناکامل عاشق میشویم.

marriage ideal -ازدواج ایده آل

http://novinpendar.blogsky.com/1392/11

15 فوریه 2014 ... هیچ واژه‌ای را نمی‌توان یافت که به اندازه عشق تعابیر و معنای گوناگون داشته باشد. عده‌ای عشق را ...... ارتقای زندگی: یافتن عشقی فرای الفاظ و کلمات ...

مجله الکترونیکی ویستا: خانه و خانواده | پارس پی دی اف - دانلود, کتاب ...

http://pars-pdf.com/مجله-الکترونیکی-ویستا-خانه-و-خانواده/

6 جولای 2013 ... ۲۰روش برای اینکه همسرتان احساس بهتری داشته باشد ... ۴۰ نکته برای جلب توجه همسر و کاهش تنش در خانواده ..... یافتن عشقی فرای الفاظ و کلمات!

روانشناسی و زندگی - VuJud

http://www.vujud.com/c-38-روانشناسی-و-زندگی/

برای دریافت مقالات و مطالب جالب و عکس های دیدنی از بخش های سمت چپ سایت استفاده ... ارتقای زندگی در یافتن عشقی فرای الفاظ و کلمات · زندگی کودک هفته ششم - ...

علم و دانش - جوان امروز

http://www.javanemrooz.com/articles/Science/index.aspx

به موازات بالا رفتن شيوع چاقى به خصوص در جوامع توسعه يافته و. ... یافتن عشقی فرای الفاظ و کلمات. آمارهایی که ... یک پیشنهاد استثنایی برای علاقمندان به موسیقی.

پرشین وی : بازیگران ، خبرهای دنیای فرهنگ و هنر ، سینما و تلویزیون

http://www.persianv.com/view/2007_09.php

آرشيو ماهیانه پرشین وی. شب قدر؛ شب یافتن کلید هستی ... توصیه‌هایی برای بدعكس‌ها ! فريب 30 زن به خاطر ... یافتن عشقی فرای الفاظ و کلمات ! ناله در قبرستان و ...

پرسش و پاسخ - جستجوی موضوعی - تبیان

https://www.tebyan.net/newindex.aspx?SID=7089&PID=46778&PageIndex=2&PageSize=10

خداوند آن امور و حقايق عيني را فقط براي تقريب به اذهان ما به قيد الفاظ و کلمات و عبارات مقيد نموده است. اين الفاظ، همانند مثل هايي هستند که با آوردن آنها انسان به معناي  ...

سایت سارا شعر - ادبیات عامیانه - نقش و کاربرد قصه در ادب فارسی

http://sarapoem.persiangig.com/link7/amuzgarghesse.htm

در گوشه و كنار جهان این راه دوم را برای بهره گیری از ادبیات كهن خود در پیش گرفته اند ... پژوهشگران و باستان شناسان آشوری ، قصه عشقی را روی كتیبه بابلی یافته اند كه به طور .... ب حذف برخی مفاهیم و معانی و پیام های فرعی و تكراری، تا الفاظ، كلمات، ...

گنجینه ی بهترین شعرها - جملات زیبا و حکیمانه

http://temenna.blogfa.com/category/110

12 آوريل 2014 ... به نتیجه رسیدن امور مهم، اغلب به انجام یافتن یا نیافتن امری به ظاهر کوچک بستگی دارد. ... زياده از خويش سخن گفتن، راهي است براي پنهان كردن خويشتن. ... چون عاشقی آمد ، سزاوار نباشد این گفتار که : خدا در قلب من است ، شایسته تر آن که گفته آید : من در قلب ... رابطه قلبی دو دوست نیاز به بیان الفاظ و عبارات ندارد .

دانلود مجله همسران در بوکیها | بوکیها

http://bookiha.ir/دانلود-کتاب-خانه-و-خانواده-همسران-در-ب/

درباره کتاب : اینبار بوکیها مجله ی “خانه و خانواده-همسران” را برای شما همراهان عزیز بازنشر میکند که امیدواریم مورد استفاده قرار ..... یافتن عشقی فرای الفاظ و کلمات!

حافظ - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

http://fa.wikipedia.org/wiki/حافظ

اصطلاح زیارت که بیشتر برای اماکن مقدّسی نظیر کعبه و بارگاه امامان به‌کار می‌رود، ... در دیوان حافظ کلمات و معانی دشوار فراوانی یافت می‌شود که هر یک نقش اساسی و عمده‌ای را در ..... درد عشقی کشیده‌ام که مپرس, زهر هجری کشیده‌ام که مپرس ... ازاین جهت برخلاف عقیده محتسب به سرودن اشعاری تند به الفاظی از (می- میخانه- باده- مغ) می‌پردازد.

آلمانی‌ها دلبر خود را چطور صدا می‌کنند؟ | همه مطالب مدیا سنتر | DW.DE ...

http://www.dw.de/آلمانیها-دلبر-خود-را-چطور-صدا-میکنند/g-17870184

24 آگوست 2014 ... ملوسم، عسلم، عشقم، عروسکم. ... البته این اصطلاح برای صدا کردن بچه‌های کوچک هم به کار می‌رود که در این صورت به آنها بیشتر "موش کوچولو" گفته ...