و مادرها ، گاهی اوقات باهم مخالفت و گاهی هم بحث می‌کنند، یک مساله عادی است. آنها ممکن است راجع به پول ، کارهای خانه یا اینکه وقتشان را چطور باهم بگذرانند، مخالفت کنند.

اینکه پدر و مادرها ، گاهی اوقات باهم مخالفت و گاهی هم بحث می‌کنند، یک مساله عادی است. آنها ممکن است راجع به پول ، کارهای خانه یا اینکه وقتشان را چطور باهم بگذرانند، مخالفت کنند.

گاهی درباره مسائل مهم که مربوط به خانواده است و البته خیلی وقتها هم بخاطر مسائل کم اهمیت مثل اینکه شام چی باشد یا کی به خرید بروند، ممکن است مخالفتی پیش بیاید. کسانی که مدت زیادی باهم زندگی می‌کنند بطور طبیعی ، گاهی باهم مخالفت یا بحث می‌کنند.

من-را-هم-این-پایین-ببینید-1.jpg

بعضی وقته اولی باهم مخالفت می‌کنند ولی با آرامش باهم حرف می‌زنند و هر دو به هم شانس شنیدن و گفتن را می‌دهند. گاهی هم مخالفت شان را با جنجال و داد زدن به هم نشان می‌دهند. بیشتر بچه‌ها از این دعواها خیلی نگران می‌شوند.

صداهای بلند و کلمات نامهربان اولیا باعث می‌شود که آنها احساس ترس یا غمگینی پیدا کنند. حتی وقتی که اولیا باهم قهر می‌کنند و اصلا حرف نمی‌زنند هم ، می‌تواند برای بچه‌ها آزار دهنده باشد. گاهی بچه‌ها فکر می‌کنند که در این اختلاف مقصر هستند، در این موقع احساس گناه و تقصیر در بچه‌ه ایجاد می‌شود. لذا این مهم است که بچه‌ها بدانند که در رفتارهای اولیاءشان هیچ وقت مقصر نیستند.
معنی دعوای اولیا چیست؟

بیشتر وقتها ، بچه‌ه به این فکر می‌کنند که منظور پدر و مادر شان از دعوا چیست؟ ممکن است با خودشان فکر کنند که اولیای آنها همدیگر را دوست ندارند و حتی ممکن است که فکر کنند که معنی دعوی آنها این است که می‌خواهند همدیگر را طلاق بدهند. اما دعوای پدر و مادرها معمولا این معانی را ندارد.این مهم است که بچه‌ها بدانند که بزرگترها هم گاهی درست مثل خود بچه‌ها ، باهم دعوا می‌کنند و در موقع دعوا ممکن است حرفهایی زده شود که واقعا" منظور آنها نباشد. بعضی روزها بزرگترها خسته و کم حوصله می‌شوند و شاید از دست کسی عصبانی باشند، این وقتها ممکن است در خانه بحث و دلخوری و یا شاید دعوی پیش بیاید.

من-را-هم-این-پایین-ببینید-2.jpg

احساس فرزندان در موقع دعوای پدر و مادرها چیست؟

شنیدن صدای بلند یا کلمات نامهربان از اولیا ، معمولا بچه‌ه را غمگین می‌کند. دیدن ناراحتی و غمگینی اولیا و اینکه نمی‌توانند عصبانیت خودشان را کنترل کنند، باعث می‌شود بچه‌ها بترسند یا احساس تنهایی کنند.موقع کشمکش، بچه‌ها ممکن است بیشتر نگران یکی از اولیا باشند که بیشتر غمگین شده یا حتی بیشتر سرش فریاد کشیده شده است. یا ممکن است یکی از اولیا ،آنقدر خشمگین شده باشد که احساس خطر پیش بیاید.

گاهی هم اولیای عصبانی با فرزندشان هم ، عصبانی می‌شوند. بعضی اوقات ، بچه‌ها از دعوای بزرگترها درد های روان تنی داشته و یا خوابشان نمی‌برد یا مدرسه رفتن برایشان سخت می‌شود. یکی از کارهای مهم این است که این احساس را با خود اولی در میان بگذارند تا آنها به کمک بچه‌ها بیایند. شاید بزرگترها اصلا حواسشان نباشد که بچه‌ها ترسیده‌اند و یا به آنها علت بحث را توضیح بدهند و احساس منفی بچه‌ها را بر طرف کنند.

من-را-هم-این-پایین-ببینید-3.jpg

وقتی دعوای بزرگترها زیاد طول بکشد یا زیاد تکرار بشود، چه کار باید کرد؟

هر چند که گاهی پدر و مادرها ممکن است باهم مخالفت کنند ولی اینکه سر هم داد و فریاد کنند یا حرفهای خیلی نامهربان بگویند و خلاصه به همدیگر بی‌احترامی کنند، اصلا کار درستی نیست. گاهی اوقات ، دعوای بزرگترها ممکن است با خشونت و هل دادن یا شکستن چیزهای مختلف یا خدای ناکرده زد و خورد صورت گیرد که این کارها هم ، هرگز و به هیچ وجه کارهای درستی نیست.

در این زمان ها ، اولیا احتیاج دارند که کسی به آنها بیاموزد که چطور عصبانیت شان را کنترل کنند! شاید بچه‌ها با یکی از بزرگترهایی که به او اعتماد دارند مثل عمو ، پدر بزرگ یا معلم ، راجع به اینکه در خانه مشاجرات زیاد یا خطرناک ، اتفاق می‌افتد و اینکه ممکن است کسی آسیب ببیند، صحبت کنند و از او بخواهند به خانواده آنها کمک کند. این کار می تواند اعضای خانواده را به زندگی آرامتری نزدیک ‌کند.این مهم است که بچه‌ها بدانند که بزرگترها هم گاهی درست مثل خود بچه‌ها ، باهم دعوا می‌کنند و در موقع دعوا ممکن است حرفهایی زده شود که واقعا" منظور آنها نباشد.

من-را-هم-این-پایین-ببینید-4.jpg

اینکه اولیا گاهی باهم مخالفت کنند، اشکالی ندارد؟

مخالفت ، به شرط آنکه آبرومندانه باشد، به افراد کمک می‌کند تا احساسات خود را به هم بگویند و جلوی پر شدن و منفجر شدن را می‌گیرد. مهم است که اعضای خانواده بتوانند باهم درباره احساس خود گفتگو نمایند، حتی موقع مخالفت. کار خوبی که مخالفت برای آدمها می‌کند این است که معمولا باعث می‌شود که با دانستن نیاز های متقابل یکدیگر را بهتر درک کنند و احساس نزدیکی بیشتری پیدا کنند.

اولی هم درست مثل بچه‌ها مخالفت می‌کنند و بعد باهم آشتی می‌کنند و سرانجام همه دوباره احساس خوبی خواهند داشت. هیچ خانواده‌ای بدون اشکال نیست و بالاخره یک نقصی پیش می‌آید. حتی در خوشحالترین خانه‌ها هم ، مساله وجود دارد و بزرگترها گاهی باهم بحث می‌کنند. معمولا ، همه اعضای خانواده کمک می‌کنند تا زندگی برای بقیه ، شیرین‌تر بشود. پس ، مخالفت ، قسمتی از یک زندگی است و با کمک محبت و فهمیدن همدیگر ، خانواده می‌تواند بیشتر مشکلات را بر طرف کند.

اگر به هم نرسیدیم

http://rava00.blogfa.com/

مدام یه پام پایین بود یه پام رو بوم. پرسپولیس .... من خیلی فوتبال دوست دارم ولی نگاهم به این نوشته ورزشی نیست. احساس میکنم .... امشب، یعنی پنج شنبه شب که گویا موضوع برنامه ی رادیو هفت سیبیل است، احتمالا من را هم می تونید ببینید. درقسمتی ...

خبرگزاری ایسکانیوز - هر نقش حقیری را نمی پذیرم

http://www.iscanews.ir/print/86056/مهدی-فخیم-زاده-را-حلال-نمی-کنم

22 سپتامبر 2014 ... *ببینید این تعدد رسانه ها که به درستی اشاره کردید، با حجم گسترده ای از اخبار رو به رو ... من قبل از آن هم در دوره دبیرستان در زمینه بازیگری و کارهای هنری فعالیت هایی داشتم. ... ببینید من بالا و پایین فراوانی را از سر گذرانده ام.

ویدیو های S.E.T.K.M.L (من موردم)-توضیحات رو بخون- - آپارات

http://www.aparat.com/elstwi/S.E.T.K.M.L_۩(من_موردم)-توضیحات_رو_بخون-۩

3 روز پیش ... امید وارم شما هم خوشتون بیاد ، این فیلم رو به 10 قسمت تقسیم کردم که به ... و دانلود کردم ببینید از دستش ندید کپی ممنوعه♡با لایک کردنتون منم ...

نمایندگان! ساپورت را دیدید، این را هم ببینید - شفاف

http://www.shafaf.ir/fa/news/266177/نمایندگان-ساپورت-را-دیدید-این-را-هم-ببینید

7 جولای 2014 ... جاده های نامناسب ،‌خودروهای بی کیفیت و فرهنگ پایین رانندگی سالانه بیش از 20 هزار ... اینجا هم ایران است و اگر مجلسی ها این صحنه ها را نمی بینند،‌می توانند تصاویرش را .... من میگم شرمنده فقط هول نشید اینهایی که شما گفتید شهید شدن

آموزش کامل اینستاگرام | فارنت

http://farnet.ir/1392/07/41410/instagram-ultimate-guide-everything-you-need-to-learn/

ویدئوها را هم می‌توانید مانند تصاویر با افکت‌های خاصی زیباتر کنید. ... همچنین برای یافتن دوستانی که نام کاربری آن‌ها را در اینستاگرام ندارید می‌توانید از نوار پایین صفحه اولین دکمه سمت ... در زبانه You می‌توانید این اعلان ها را ببینید و در بخش Following متوجه شوید که ... بعضی یا تمامی تصاویر اینستاگرام برای من لود نمی‌شوند.

یه بارم دنیا رو از نگاه من ببینید

http://stonyheart1995.blogfa.com/

یه بارم دنیا رو از نگاه من ببینید - یه بارم که شده پای حرفای من بشینید. ... خبر داری از هر دست بدی از همون دست هم می گیری.. یه روزی دل خودت هم می شکنه.. استثنا هم ...

Meghdad Abolfazli » سرگرمی

http://meghdad.abolfazli.com/fa/category/fun/

من هم همین رو گفتم حالا میخواهم بدانم می تونید برای این حساب دسته چک و کارت ... کرده بود و بلاخره جانش رو هم در این راه گذاشت ( چند سطر پایین می تونید ببینید یا از ...

مرا ببینید - TributeZamaneh

https://www.tribunezamaneh.com/archives/57129

این رنجنامه، خطاب به همه کسانی است که اظهار می دارند هیچ بهایی به خطر ... کافی است به پایین بنگرید و ببینید که من هنوز ایستاده ام. ... من هم از ورود به دانشگاه محرو م شدم در حالی که اگر می گفتیم که بهایی نیستیم به کار و تحصیل باز می گشتیم.

تکل حرفه ای قلعه نویی روی پای کروش/تحقیق کنید ببینید بعد از ...

http://khabaronline.ir/detail/374918/sport/premiere-league

11 سپتامبر 2014 ... تیم من زمانی هم که برده بود من از وضعیت این زمین چمن انتقاد کردم.در ایران فقط ... شما بروید تحقیق کنید و ببینید که چه بلایی سر ملی پوشان ما آمده است.البته ملی .... مخصوصا پیام که بزنه فک داور صرب رو بیاره پایین. دو تا آرنج هم به ...

مهر 1390 - من و دخترم

http://meandmydaughter.blogfa.com/9007.aspx

سریع ماشین رو پارک کردیم توی پارکینگ و بعدش هم خونه و از این جا به بعد همه چیز روی دور تند .... اگر خواستید ببینید گل پسر ما چه شکلیه، عکس پایین رو ببینید.

اردیبهشت 1391 - این‌ها را نمی‌گویم

http://nemigooyamha.blogfa.com/9102.aspx

اين را هم بگويم: به هيچ خنديدن را ببينيد، عكس‌هاي برنا قاسمي خودمان است از. ... توي فيلم عروسي ِ شكوه همه سرخوش دارند مي‌خندند، من رفته‌ام توي مبل دو تا دستام را گذاشته‌ام ... پايين، عمو فرامرز مي‌خندد، بابا دستمال‌بازي مي‌كند، مي‌دانيد دستمال‌بازي چيست؟

تازه‌های گنجور » 1387

http://blog.ganjoor.net/1387/

پیش‌تر کسانی که مشترک خوراک وبلاگ شخصی من بودند، «تازه‌های گنجور» را هم ... برای اطلاع از نحوه‌ی عملکرد و روش درج این کد این صفحه را ببینید. ... از امروز، به کمک عنوان «برچسبها» در پایین کادر حاشیه‌ها می‌توانید برای شعرها برچسب تعیین کنید.

محمد افاضاتی :: DWM راهکار مناسبی برای مدیریت پنجره ها در لینوکس

http://blog.efazati.org/post/DWM-راهکار-مناسبی-برای-مدیریت-پنجره-ها-در-لینوکس

9 دسامبر 2011 ... به طور مثال من با دکمه Alt به عنوان کلید اصلی مشکل داشتم برای همین همه چیز را به دکمه ... در این کانفیگ شما می تونید از دکمه های پایین استفاده کنید. .... است که در این حالت می تونید دو برنامه را به صورت خرد شده در کنار هم ببینید. من ...

سربریدن روزنامه‌ نگار آمریکایی توسط داعش + فیلم و عکس - خانه

http://www.daesh.ir/1393/05/29/سربریدن-روزنامه‌-نگار-آمریکایی-توسط-د/

20 آگوست 2014 ... این بهترین بهونه ممکن بود چون مردم آمریکا هم با این کلیپ و این فضا سازی، الان از ..... نشون میده هالا شما این فیمو از پایین نگاه کنین می فهمید که بشت صحنه ساختگیه ... ببینید دوستان من یه نظری دارم اول خوب توجه کنید بعد قضاوت

بی‌منت‌ترین قهرمانان ایران را هم ببینید - مشرق نیوز | mashreghnews.ir

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/335257/بی‌منت‌ترین-قهرمانان-ایران-را-هم-ببینید

19 آگوست 2014 ... بی‌منت تریت قهرمانان ایران را هم ببینید/ تبعیضی که به یک مناقشه تبدیل شده است ... با عصا از پله‌های باشگاه بالا و پایین می‌روم. .... این حرف ها دروغه که یه قهرمان پار المپیک مسافر کشی میکنه من با ۴۵درصد جانبازی یک تومان ...

تیر 1386 - Tap4U

http://tap4u.blogfa.com/8604.aspx

آخرين بار من اين گروه رو در مراسم اسكار امسال ديدم كه به زيبايي به صورت زنده اجراي ... كليپ بالا هم نحوه پرتاب موشك و برخورد با يك تانك هستش كه از فاصله ي بسيار .... موبایل در مجموع ۴تا کلیپ توپ هستش که عکساشونو میتونید در پایین ببینید .