روش های گوناگونی برای رسیدن به آرامش وجود داردکه به آسانترین ،راحت ترین مؤثرترین روش می پردازیم .این روش از پنج مرحله تشکیل شده است .پنج مرحله ای که یکی پس از دیگری باید انجام شود .این پنج مرحله عبارتند از:

روش های گوناگونی برای رسیدن به آرامش وجود داردکه به آسانترین ،راحت ترین مؤثرترین روش می پردازیم .این روش از پنج مرحله تشکیل شده است .پنج مرحله ای که یکی پس از دیگری باید انجام شود .این پنج مرحله عبارتند از:

 

 

1رازهای-دستیابی-به-آرامش-1.jpg)آرام شدن حواس:


این مرحله راحت شدن از مشکلات ومسائلی است که مارادر بر گرفته است.برای مدت کوتاهی نیزکه شده باید دنیای اطراف را فراموش کنیم وبه بدن امکان دهیم که فقط به استراحت وآرام سازی خود بپردازد.

 

هدف ریلکس یا رهایی ازتمرکز

1-نفس آرام وعمیق بکشید .

2-چشمها رابسته وخود رارهاکنید .

3-به صورت غیرفعال صداهاییرامی شنوید که از محیط خارج می آید ،صداها رابشنوید وهیچ گونه تلاشی برای فراموشی آن انجام ندهید .زیراهر چه سعی ومقاومت کنید بیشتر شما راتحت تأثیر قرار می دهند،در همین حال به مرحله ی دوم بروید.

 

 

2)تلقین به نفس


شما باید نگرش ورفتارانفعالی وبی تفاوت داشته باشید .باید حالتی به وجود آید که گویی ناظر یک احساس شیرین هستید .برای اینکه شما به این احساس با دقت دسترسی پیداکنید ،باید از حوزه نیمکره ی چپ مغز به نیمکره ی راست مغز واردشوید .شما باید خیلی راحت وریلکس باشید .

 

رازهای-دستیابی-به-آرامش-2.jpg

هدف داشتن احساسهای مثبت

1-به افکار مثبت وسازنده روی آورید .

2-به آهستگی جمله یا تلقینی مثبت رابخوانید ،یااینکه مکان وموقعیتی عالی که شما در آنجا احساس راحتی و آرامش می کنید رامجسم کنید.شرایطی که از شما حمایت می شودوجایی که شما دوست دارید وهیچ گونه گونه نگرانی وتنشی وجود ندارد .مکانی مانند کنار دریا ،باغ پر گل ودشتی سرسبز.

 

 

3)شمارش تنفس یا ذکر


زمانی که شروع به شمردن نفس های خود می کنیدنیازی ندارید که عمق یا تعداد دفعات تنفس را تغییر دهید .به همان صورتی نفس بکشید که همیشه می کشید .بهتر است از راه بینی نفس بکشید وفقط نسبت به تنفس آگاهی داشته باشید.خیلی آهسته وآرام پس از هر بازدم بشمارید .یاذکری را انتخاب کنید وبا تکرار آن ،احساس کنید طنین آن در تمام وجود شما می پیچد .گویابا جریان هوا کلمه نیز به عمق وجود شما نفوذ پیدا می کند .


هدف آرام گیری ذهن

1-نسبت به چگونگی انجام تنفس خود آگاهی پیداکنید.

2-پس ازچند بار شمارش تنفس ،ذکری راانتخاب وهمراه باتنفس آن راتکرار کنید.

3-همانگونه که ذهن شما آرام می گیرد شظروع به کسب آگاهی در مورد بدن خود بکنید.

 

 

4)بررسی اجمالی وریلکس بدن


مهم ترین قسمت برنامه ی مرحله ی چهارم یعنی آگاهی پیدا کردن نسبت به قسمت های مختلف بدن است.متدی که کمک می کند ریلکس تمامی بدن را فراگرفته وآرامش ظاهر شود .برای رسیدن به انبساط ورهاشدگی کامل عضلات بدن ،باید تدریجاً به شکل وسطوح عمیق تری از ریلکس رسید.

رازهای-دستیابی-به-آرامش-3.jpg

هدف ریلکس کردن بدن

1-به آرامی نظاره گر قسمت های مختلف بدن خود باشید .برای خود این امکان را به وجودآورید که اگر تنشی در بدن شما وجود دارد آن رااحساس نمائید.

2-کاررااز شست پای چپ شروع کنید،بدون اینکه آن را حرکت دهید .توجه خود را به آن معطوف سازید .شکل واندازه آن رادر نظر مجسم کنید.

3-بعدازتجسم هر عضوی ازبدن احساس کنیدکه چقدر آن عضو رها ورهاتر شده است ونسبت به عضو دیگر چقدر سنگین تر ودرعین حال ریلکس تر است .

4-میتوانید به این شکل عمل نمائید.

الف)هر عضو رانخست ازدرون احساس کنید.

ب)احساس کنید که قسمت مورد نظر چقدر ریلکس است یااینکه دچار تنش وسختیاست وشماآن راآزادمی کنید.

پ)احساس کنید که آن عضو چقدرسنگین تر،نرمترورهاترشده است.

ت)آن قسمت را راحت ،ریلکس و رها کنید .

ث)برنامه ی فوق را می توانیدبه ترتیب ازشست پای چپ ،انگشتان دیگر پای چپ ،پای چپ وبه همین ترتیب تا کفل ادامه دهید وسپس باشست پای راست شروع کنیدبعد از پای راست ،کفل ها ،مقعد ،دستگاه تناسلی،قسمت پایین پشت ،ستون مهره ها،شانه ها ،دست چپ ،دست راست ،شکم ،قفسه ی سینه ،تمامی تنه وبالاخره گردن ،سروتمامی اعضای صورت اجازه دهید که تمام فشارها ،تنش هاواضطراب های موجود در بدن شما رها شده واز بین برود.

 

 

5)بی توجهی کامل


هدف رها شدن وریلکس جامع

به خود این امکان را بدهید که هر چقدر می خواهید در حالت ریلکس و آرامش به وجود آمده قرار بگیرد .در این وضعیت ،حالتی کاملاً غیر فعال به خود بگیرد .تسلیم بی چون وچرای شرایط شوید وخود را در حالت به وجود آمده غرق کنید .هر چقدر می خواهید در این حالت باقی بمانید واز این وضعیت دل انگیز و مسرور لذ ت ببرید.

 

 

 

رازهای دستیابی به آرامش - بیتوته

http://www.beytoote.com/psychology/zendegi-behtar/solace-silence-serenity-equilibrium.html

برای رسیدن به انبساط ورهاشدگی کامل عضلات بدن ،باید تدریجاً به شکل وسطوح عمیق تری از ریلکس رسید. رازهای آرامش. هدف ریلکس کردن بدن. 1-به آرامی نظاره گر ...

دستیابی به آرامش و آسایش با استفاده از چند روش - تبیان

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=5434

9 فوریه 2004 ... برای دستیابی به آرامش بیشتر، میوه و سبزی خام بخورید. ... در مكان های آرام و به هنگام آرامش ، آن كلام یا نوای انتخابی را كه راز شماست ، بی صدا بر زبان ...

5 راه ساده برای رسیدن به آرامش و شادی! - نیک صالحی

http://www.niksalehi.com/special/archives/010277.php

19 مه 2012 ... ... پیرزن سالخورده +عکس · افشا شدن راز یک پیرزن سالخورده .... دوست نزدیک داشتن یکی از مهمترین راه های رسیدن به شادی است. زمانیکه شما با دوستان تان ... به محیطی که در آن زندگی ، کار می کنید آرامش دهید. اتاق تان را تمیز نگاه دارید ...

وايسا دنيا من ميخوام پياده شم!!! - رازهای دستیابی به آرامش

http://www.mamalibabaii.blogfa.com/post-84.aspx

رازهای دستیابی به آرامش. 1 - شکر گذار نعمات الهی باشید . 2 - نیایش کنید . 3 - به خدا ایمان داشته باشید . 4 - باغبانی کنید . 5 - به صدای پرندگان گوش کنید .

60 گام برای رسیدن به ارامش - روان شناسی.دلهره.خشم.افسردگی .وسواس ...

http://robabnaz.persianblog.ir/tag/60_گام_برای_رسیدن_به_ارامش

1 ژوئن 2010 ... 60 گام برای رسیدن به آرامش گام1: فهرستی از ... گام11: هر چند وقت یک بار به یک مکان مقدس بروید و با خدا راز و نیاز کنید گام12: هر چند وقت یک بار ...

40 راز رسیدن به آرامش - رنگارنگ - پارسی بلاگ

http://ranginblog.parsiblog.com/Archive/40 راز رسيدن به آرامش/

40 راز رسیدن به آرامش روحی. پنج شنبه 86 اردیبهشت 6 :: 4:52 صبح :: نویسنده : Mahdi Rahbarzare. بازی کنید. شکرگزار نعمت های الهی باشید. تغذیه مناسب داشته  ...

وب سایت دنا لایو - 120 راز موفقیت

http://denalive.ir/22/-120-راز-موفقیت

در این برنامه مطالب و مقالاتی در زمینه رسیدن به اهداف و موفقیت در زندگی جمع آوری شده است. ... برچسب ها : 120 راز موفقیتدانلود 120 راز موفقیت120 راز موفقیت برای ...

رازهای موفقیت

http://www.rejalisuccess.blogfa.com/

رازهای موفقیت - روش های کسب موفقیت در زندگی - رازهای موفقیت. ... 6 راه سریع برای دستیابی به اعتماد به نفس فوق العاده قوز نکنید علارغم نشان از بی اعتماد به ...

روش هایی عالی برای رسیدن به آرامش - سیمرغ

http://www.seemorgh.com/lifestyle/2377/170739.html

آنها برای رسیدن به این لحظات چهار نکته را پیشنهاد کرده اند. ... آیا می دانید برای رسیدن به آرامش درونی چه کار کنید؟ .... راز آرامش ذهنی و سالم ماندن هالیوودی ها چیست؟

راز موفقیت چیست؟

http://www.esieshghi.blogfa.com/

18 مه 2014 ... ا: روشهای غلبه بر شک و تردید به خود, راز موفقیت چیست ... تمایل در زمینه ابتکار و اختراع دارند ساخته شده است تا کمکی بشه واسه رسیدن به اهدافشان.

عطر خدا - مطالب ابر رازهای رسیدن به آرامش در زندگی

http://atrekhoda.com/post/tag/رازهای رسیدن به آرامش در زندگی

در دنیای پراضطراب امروز آرامش و راحتی خیال نعمتی است که بسیاری آرزوی آن را دارند اما برای رسیدن به آن تنها آرزو کافی نیست! بلکه باید قدم پیش نهاد و کاری کرد.

وین دایر - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد - ویکی‌پدیای فارسی

http://fa.wikipedia.org/wiki/وین_دایر

دایر در سال ۱۹۸۷ به عنوان بهترین سخنران ایالات متحده شناخته شد. .... ISBN 0-06- 019230-5; ۱۰ راز دستیابی به موفقیت و آرامش درون (۱ می۲۰۰۲) ISBN 1-56170-875-5  ...

شاه کلید موفقیت .. رمز موفقیت

http://www.shah-kelid.blogfa.com/

چگونه فردی موفق باشیم ... روشهای رسیدن به سعادت و خوشبختی ... روشهای موفقیت ... چگونه پولدار شویم ... موفقیت و راه های رسیدن به آن ... رازهای موفقیت ... خصوصیات ...

رازهای موفقیت، اسرار موفقیت، هیپنوتراپی، مشاوره از دیدگاه ...

http://omiddinparast.ir/

کتابی که از 3 بعد مختلف موفقیت را تحت بررسی قرار می دهد ... هیپنوتیزم و استفاده از آن برای رسیدن به آرامش و موفقیت، رفع بیماریها، بالا بردن نیروی درون، متعادل ...

دست‌یابی به آرامش روان در پناه قرآن - شیعه نیوز

http://www.shia-news.com/fa/news/67953/دست‌یابی-به-آرامش-روان-در-پناه-قرآن

20 فوریه 2014 ... با نگاه به کتاب راز هستی،‌ می‌بینیم که در آیات 7 تا 9 سوره سجده، در آفرینش .... توکل به خدای متعال، یکی دیگر از راه‌های رسیدن به آرامش روانی است.

کتابخانه مجازی ایران - 60 نکته برای رسیدن به آرامش

http://www.irpdf.com/book-4926.html

60 نکته برای رسیدن به آرامش ... کتابها می شود دانلود کرد خیلی کمک به مادانشجوها می شود مثل"کاپلان. ... سلام لطف کنید کتاب تاوان عشق و راز رو برام ایمیل کنید ...