زناشویی,روابط زناشویی,آموزش زناشویی,مسائل زناشویی,اموزش زناشویی,مسایل زناشویی,زندگی زناشویی,آموزش روابط زناشویی,زوج,چند توصیه برای زندگی زناشویی بهتر , خودخواهی, اختلاف, خودپسندی, ازدواج, زندگی زناشویی, جوانی, دانشگاه, مدرسه, کاروکاسبی, فرزند, مسئولیت, مشکلات, زن وشوهر, صورت, اجناس, پول, نقد, خانه, اتومبیل, قسطی, خرج کردن پول, حساب, پس انداز, درآمد, جهان, والدین, سرزمین, قصر, دعوا, بدبینی, حسادت, خودبینی, آزار رساندن, اعتیاد, زندگی مشترک, مواد مخدر, مشروبات الکلی, همسر, خیانت, بی وفایی, وفاد ...

زناشویی,روابط زناشویی,آموزش زناشویی,مسائل زناشویی,اموزش زناشویی,مسایل زناشویی,زندگی زناشویی,آموزش روابط زناشویی,زوج,چند توصیه برای زندگی زناشویی بهتر , خودخواهی, اختلاف, خودپسندی, ازدواج, زندگی زناشویی, جوانی, دانشگاه, مدرسه, کاروکاسبی, فرزند, مسئولیت, مشکلات, زن وشوهر, صورت, اجناس, پول, نقد, خانه, اتومبیل, قسطی, خرج کردن پول, حساب, پس انداز, درآمد, جهان, والدین, سرزمین, قصر, دعوا, بدبینی, حسادت, خودبینی, آزار رساندن, اعتیاد, زندگی مشترک, مواد مخدر, مشروبات الکلی, همسر, خیانت, بی وفایی, وفادار, جاده, شکست, تجارت, اضطراب, موفقیت, موفق, پول دارشدن, مرگ, دختران, دادگاه, ازدواج درسنین پایین, زناشویی,روابط زناشویی,آموزش زناشویی,مسائل زناشویی,اموزش زناشویی,مسایل زناشویی,زندگی زناشویی,آموزش روابط زناشویی,زوج,چند توصیه برای زندگی زناشویی بهتر , خودخواهی, اختلاف, خودپسندی, ازدواج, زندگی زناشویی, جوانی, دانشگاه, مدرسه, کاروکاسبی, فرزند, مسئولیت, مشکلات, زن وشوهر, صورت, اجناس, پول, نقد, خانه, اتومبیل, قسطی, خرج کردن پول, حساب, پس انداز, درآمد, جهان, والدین, سرزمین, قصر, دعوا, بدبینی, حسادت, خودبینی, آزار رساندن, اعتیاد, زندگی مشترک, مواد مخدر, مشروبات الکلی, همسر, خیانت, بی وفایی, وفادار, جاده, شکست, تجارت, اضطراب, موفقیت, موفق, پول دارشدن, مرگ, دختران, دادگاه, ازدواج درسنین پایین,

 

چند-توصیه-برای-زندگی-زناشویی-بهتر-1.jpg

 

توصيه به زوج هاي جوان اين است كه زياد سخت نگيريد. هيچ گاه به خود اجازه ندهيد كه فكر طلاق به ذهنتان خطور كند. حتي در بحراني ترين لحظات زندگي و در اوج كشمكش ها و اختلاف هاي زناشويي، طلاق تنها راه حل نيست. مطمئن باشيد كه پس از طلاق مشكلات و سختي هاي. زيادي انتظارتان را مي كشد.خودپسندي و خودخواهي، ازدواج را به ورطه نابودي مي كشاند.

 

هر يك از نكات زير مي تواند زندگي زناشويي را به بن بست بكشاند:

1- تعهد بيش از اندازه

تعهد بيش از اندازه و خستگي جسمي و روحي؛ اين مشكل در زوج هاي جواني كه در مدرسه يا دانشگاه تحصيل مي كنند يا تازه در جايي استخدام شده اند بيشتر به چشم مي خورد. حتي الامكان سعي كنيد اوايل ازدواج به دانشگاه برويد، كار تمام وقت داشته باشيد، صاحب فرزندي شويد، خانه بسازيد يا كار و كاسبي جديدي راه بيندازيد. اين كارها مشكلات و سختي هاي زيادي به همراه دارد و بسياري از زوج هاي جواني كه با اين مشكلات روبه رو مي شوند، پس از آن كه ازدواجشان با شكست مواجه مي شود با تعجب از خود مي پرسند:«چرا چنين اتفاقي افتاد؟» مسئوليت و مشغله ي زياد باعث مي شود كه زن و شوهر فرصت كمي براي همديگر داشته باشند و بنابراين فاصله ي آنها روز به روز افزايش مي يابد و زماني مي رسد كه براي هم مثل دو غريبه هستند، پس سعي كنيد در اوايل ازدواج، براي خود، كار و دردسر نتراشيد و وقت بيشتري را با هم بگذرانيد تا همديگر را بيشتر بشناسيد.

 

چند-توصیه-برای-زندگی-زناشویی-بهتر-2.jpg

 

2- صورت حساب هاي بالا

صورت حساب هاي بالا و بحث بر سر نحوه ي خرج كردن پول؛ اجناس مصرفي خود را با پول نقد خريداري كنيد، در غير اين صورت آنها را به صورت قسطي نخريد. تمام پولتان را براي خريد خانه يا اتومبيل كه استطاعت خريد آن را داريد خرج نكنيد. هميشه مقداري از پولتان را براي روز مبادا پس انداز كنيد و با آن به سفرهاي كوتاه برويد و اگر صاحب فرزندي هستيد، آن را براي مواقع ضروري كنار بگذاريد. سعي كنيد درآمدتان را عاقلانه و درست خرج كنيد.

 

 

3- خودپسندي

در جهان دو گروه از مردم وجود دارند، افراد بخشنده و افراد گيرنده. ازدواج دو نفر بخشنده مي تواند يك مسئله ي رضايت بخش و خوشايند براي هر دو طرف باشد، بين دو نفر بخشنده و گيرنده هميشه اصطكاك وجود دارد، اما دو نفر گيرنده در عرض شش هفته زندگي مشترك، به جان هم مي افتند و دمار از زندگي هم درمي آورند. خودپسندي و خودخواهي، ازدواج را به ورطه نابودي مي كشاند.

 

 

4- دخالت والدين

اگر زن يا شوهر به طور كامل از والدينشان جدا نشوند، احتمال بروز مشكل در زندگي زناشويي آنها وجود خواهد داشت. بعضي از والدين دوست ندارند فرزندشان پس از ازدواج از آنها دور شود و ترجيح مي دهند كه در كنارشان زندگي كند. آنها به اين مسئله توجه ندارند كه در اين صورت ممكن است باعث به وجود آوردن مشكل در زندگي مشترك فرزندشان شوند.

 

چند-توصیه-برای-زندگی-زناشویی-بهتر-3.jpg

 

5- توقعات زياد و بي جا

بسياري از زوجين انتظار دارند كه پس از ازدواج وارد يك سرزمين پر از شادي و خوشبختي شوند. آنها هميشه روياي قصر پريان را در سر مي پرورانند، غافل از اين كه گاهي اوقات در زندگي زناشويي مشكلاتي پيش مي آيد كه عرصه زندگي آنها را تنگ مي كند.

 

 

6- بحث و جدل

سخن ما با كساني است كه فضاي خانه را با بحث و دعواهاي خود مسموم مي كنند و باعث رنجش و نگراني طرف مقابل خود مي شوند و او را از ادامه ي زندگي مشترك دلسرد مي كنند. بدبيني و حسادت، يكي از علل ايجاد جر و بحث زوجين است و خودبيني عامل ديگري است كه باعث آزار رساندن به طرف مقابل مي شود.

 

 

7- اعتياد

اعتياد نه تنها باعث از هم پاشيدن زندگي مشترك مي شود بلكه فرد را نيز از بين مي برد. هميشه از مواد مخدر و مشروبات الكلي دوري كنيد.

 

 

8- خيانت و بي وفايي نسبت به همسر

ازدواج، پيمان و تعهد بين دو نفر است و آنها را متعهد مي سازد كه تا آخر عمر به هم وفادار بمانند و در غم و شادي هاي زندگي، شريك يكديگر باشند. متأسفانه بعضي از همسران به اين تعهد پايدار نمي مانند و پس از مدتي از جاده درستي منحرف مي شوند و به همسرشان خيانت مي كنند و با اين كار كتاب زندگي مشتركشان را براي هميشه مي بندند.

 

چند-توصیه-برای-زندگی-زناشویی-بهتر-4.jpg

 

9- شكست در كار و تجارت

اين مسئله به خصوص در مردان بسيار به چشم مي خورد. اضطراب و نگراني كه به دنبال اين شكست ايجاد مي شود، باعث آشفته كردن كانون خانواده مي شود.

 

 

10- موفقيت در تجارت و كسب و كار

شايد خطر موفق شدن در تجارت يا به اصطلاح يك شبه پولدارشدن بيشتر از شكست در تجارت باشد. گاهي اوقات، ثروت يكباره اي كه به طرف خانواده ها سرازير مي شود باعث دور شدن آنها از يكديگر و منجر به مرگ زندگي مشترك مي شود.

 

 

11- ازدواج در سنين پايين

آمار طلاق در بين دختراني كه در سنين 17- 14 سالگي ازدواج مي كنند دو برابر بيشتر از دختراني است كه در سنين 19-18 سالگي ازدواج مي كنند و نيز كساني كه در سنين 19- 18 سالگي ازدواج مي كنند، 75 برابر بيشتر از كساني كه در سنين 20 سالگي پيمان زناشويي مي بندند به دادگاه هاي طلاق قدم مي گذارند.این آمار نشان مي دهد كه فشار ناشي از اضطراب و هيجان هاي دوران نوجواني با مشكلات زندگي مشترك در هم مي آميزد و خيلي زود زن و شوهر را به پاي ميز طلاق مي كشاند.

 

 

 

چند توصیه برای زندگی زناشویی بهتر - بیتوته

http://www.beytoote.com/psychology/zendegi-behtar/habitancy.html

توصیه ,زوج ,طلاق ,خودخواهی ,اختلاف ,خودپسندی ,ازدواج ,زندگی زناشویی,جوانی , دانشگاه ,مدرسه ,کاروکاسبی ,فرزند ,مسئولیت,مشکلات ,زن وشوهر ,صورت ,اجناس ,پول , نقد ...

راههای افزایش اعتماد به نفس ،زندگی بهتر ،روشهای شاد بودن،راز موفقیت ...

http://www.beytoote.com/psychology/zendegi-behtar/

راه موفقیت,موفقیت در زندگی,عوامل موفقیت,دران استرس,روانشناسی,آرامش روح,آرامش ... خوشبختی زوجین در زندگی زناشویی ..... چند توصیه برای زندگی زناشویی بهتر ...

زندگی زیبای من

http://zendegi83.blogfa.com/

زندگی زیبای من - مطمئن باشید از لذت دادن بیشتر از لذت گرفتن لذت خواهید برد - زندگی زیبای من. ... پسر به عنوان یک زوج شوند یا باید طبق مجوز شرع، روابط زناشویی را برای آنها مجاز بدانند و تصمیم ... اگر این زوج تابع یک محیط و یک خانواده و یک فرهنگ باشند طبیعتا بهتر می‌توانند با همدیگر کنار بیایند. ... چند توصیه مفید به مردان.

چند تا بچه کافیه؟ - تبیان

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=226618

10 نوامبر 2012 ... هر کدام وارد زندگی زناشویی خود شده و مشغله های خاص خود را دارند. ... همچنین توصیه دیگران به اختصاص تمام بودجه و امکانات برای یک فرزند آن ها را وسوسه ... موضوع مداخله داشت و بعد از آن کم کم ذهنیت فرزند کمتر، زندگی بهتر ریشه دار شد.

چند توصیه مهم برای بهتر ورزش کردن - ورزش آکا - نکات مهم در ورزش

http://varzeshkar.akairan.com/sport/nokat1/varzesh62.html

دارند علاقه به سلامتی نشاط,وجود انسان ها یافت,مردم,متنوع,تخلیه,ورزش,دارند,وجود.

چند توصیه به آقایان برای حمایت عاطفی از همسرانشان - آکاایران - جوان و ...

http://aroosi.akairan.com/marriage/javan/21501.html

چند توصیه به آقایان,همسرتان احساس,همسرتان همواره,مورد پذیرش بیشتری,حرفهای او گوش,صحبت,حمایت ... ایا نقص در هوش عاطفی ، زندگی زناشویی را دچار آسیب می کند؟

چند توصیه ساده برای بهتر خوابیدن - پرشین وی

http://www.persianv.com/ravan/161537.php

3 آگوست 2011 ... 20 قانون رابطه زناشویی که باید بدانید .... به گزارش سایت اینترنتی هلت دی نیوز، این كارشناسان توصیه می‌كنند كه زمان مشخصی را بعنوان ساعت خواب و بیداری در هر .... یک پیشنهاد وِیژه برای کار و زندگی در آمریکا ( یک فرصت محدود ) !

دانلود کتاب راهنمای همسران – کتاب جامع زناشویی

http://www.takbook.com/2964-success-ebook/دانلود-کتاب-راهنمای-همسران-کتاب-جا/

10 ژانويه 2012 ... توصیه هایی برای داشتن یک زندگی زناشویی شاد • توصیه ... چند توصیه به آقایان برای حمایت عاطفی از همسرانشان ... حرف‌ زدن‌، بهتر از عمل‌ کردن‌ است‌!

چند توصیه به آقایان برای حمایت عاطفی از همسرانشان - آکاایران - جوان و ...

http://aroosi.akairan.com/marriage/javan/21501.html

چند توصیه به آقایان,همسرتان احساس,همسرتان همواره,مورد پذیرش بیشتری,حرفهای او گوش,صحبت,حمایت ... ایا نقص در هوش عاطفی ، زندگی زناشویی را دچار آسیب می کند؟

دانلود کتاب راهنمای همسران – کتاب جامع زناشویی

http://www.takbook.com/2964-success-ebook/دانلود-کتاب-راهنمای-همسران-کتاب-جا/

10 ژانويه 2012 ... توصیه هایی برای داشتن یک زندگی زناشویی شاد • توصیه ... چند توصیه به آقایان برای حمایت عاطفی از همسرانشان ... حرف‌ زدن‌، بهتر از عمل‌ کردن‌ است‌!

رابطه زناشويی پس از زايمان - سیمرغ

http://www.seemorgh.com/health/2074/29557.html

در یک مدت زمان خاص پس از زایمان، توصیه ما این است که رابطه زناشویی وجود نداشته باشد و علت ... تا این زخم ترمیم پیدا نکرده، بهتر است رابطه‌ زناشویی نداشته باشند. .... سلامت جنسی در خانواده-مطلوب ترین سنین برای باردار شدن زنان در چند سالگی است .... خدمات و محصولات سبک زندگی-بزرگترین آسمان نمای خاورمیانه در تهران افتتاح شد  ...

توصیه های برای زندگی زناشویی شاد - عشق جاودان ...... تبسم گل

http://sab.persianblog.ir/tag/توصیه_های_برای_زندگی_زناشویی_شاد

جوانان باید از زندگی پدر و مادرها و کسانی که چند ساله ازدواج کردند می توانند درس .... برای داشتن یک زندگی زناشویی شاد می توانید به توصیه های زیر عمل کنید؛ ... بهتر است برای جذاب تر کردن زندگی تان تمام گذشته های خود و آدم هایی را که با آنها در ارتباط ...

روانشناسی و زندگی بهتر - ایران ناز

http://www.irannaz.com/news_cats_24.html

روانشناسی,زندگی بهتر,مشاوره خانواده,روانشناسی کودک,تست روانشناسی,روانشناس, تست شخصیت شناسی ... نیازهای ساده زناشویی که زندگی تان را بهبود می بخشد.

آیا رابطه زناشویی زیاد برای بدن ضرر ندارد؟-پرشین پرشیا

http://www.persianpersia.com/health/hdetails.php?articleid=17932&parentid=67&catid=75

8 سپتامبر 2013 ... عده ای سوال می کنند که مثلا در دهه چهارم زندگی چند بار روابط زناشویی در هفته ... به همین دلیل توصیه می شود قبل از ازدواج از میزان نیازهای جنسی همدیگر ...

راهکارهایی برای ایجاد اعتماد در روابط زناشویی - آبی روز

http://www.abirooz.com/relationship/item/806-راهکارهایی-برای-ایجاد-اعتماد-در-روابط-زناشویی.html

... نداريد چند ماه يا چند سال ديگر اين رفتار را تجربه کنيد، بهتر است قانون هاي اعتماد به يکديگر را ... شايد در آغاز براي شما که هميشه زندگي تان را در دل تان نگه داشته ايد سخت باشد اما اگر اعتماد همسرتان .... توصیه های برای یک خرید سالم در سوپرمارکت ...

کلیدهای بهتر زیستن

http://www.amokh2.blogfa.com/

کلیدهای بهتر زیستن - گلچینی از مطالب کاربردی و مفید - کلیدهای بهتر زیستن. ... به گزارش توصیه ؛ اگر میخواهید فردی موفق باشید و طعم شیرین زندگی را بچشید باید مقداری از افرادی عادی و یکنواخت ... شما می‌بایست روی خود سرمایه‌گذاری کنید هر چند هیچکس دیگر این کار را نکند. ..... دشمنان زندگی زناشویی از دیدگاه روانشناسان: • 1.