شایع ترین عادت های بد در خانم ها و آقایان !

مجموعه : روانشناسی و زندگی بهتر

شایع ترین عادت های بد در خانم ها و آقایان !

شایع ترین عادت های بد در خانم ها و آقایان !
پژوهشها نشان می‌دهند اغلب مردان و زنان، هر یک بر اساس جنسیت خود، عاداتی دارند که در میان آنها عمومیت و شیوع بیشتری دارد. به عنوان مثال، با آنکه آقایان و خانم‌ها در بسیاری از موقعیت‌های کاری وضعیت مشابهی دارند، این پژوهش‌ها نشان می‌دهند که مردها چهار برابر زن‌ها در اثر کار و استرس‌های ناشی از آن دچار بیماری می‌شوند. برخی دیگر از شایع ترین عادات زنان و مردان را در ادامه ایمیل می خوانید.


بدتـریـن عـادات آقـایـان

عدم مراجعه به پزشک

پژوهش‌ها نشان می‌دهند که آقایان 20 درصد کمتر از خانم‌ها به پزشک مراجعه می‌کنند. با اینکه آقایان در مقایسه با خانم‌ها عمر کوتاه‌‌تری دارند، اما ظاهراً مراجعه به پزشک، از نظر آنها تجربه ناخوشایندی است. تشخیص برخی از بیماری‌ها و مشکلات در مراحل اولیه احتمال درمان را بالا می‌برد؛ پس از این بی‌توجهی دست بردارید و بیشتر به سلامت خود اهمیت دهید.

بی‌اهمیتی به چکاپ‌های سالانه

آقایان درست به همان اندازه که در مورد مراجعه به پزشک بی‌توجه و تنبل هستند، اغلب در مورد چکاپ‌های سالانه نیز بی‌اهمیت‌اند؛ در حالی که این کار بسیار ضروری است و هر سال به طور مرتب باید انجام شود تا هر چه زودتر از بروز بیماری‌ها و پیشرفت آنها جلوگیری شود؛ به‌خصوص در آقایان جوان و میانسال.

عدم بروز احساسات و طلب کمک

برخلاف خانم‌ها آقایان عادت ندارند از احساسات خود حرف بزنند، حالات درونی خود را بیان کنند و از دیگران کمک بخواهند؛ به همین علت اگر دچار افسردگی و بیماری‌های روحی شوند، کمتر تشخیص داده می‌شود و آثار خودکشی در میان آنها 77 درصد بیشتر از خانم‌هاست. این بیماری‌ها در خانم‌ها دو برابر بیشتر تشخیص داده می‌شود. مردان افسرده دو برابر بیشتر از زنان افسرده به سراغ مصرف الکل و سایر داروها می‌روند؛ از این‌رو روانشناسان و پزشکان به مردها توصیه می‌کنند مشکلات درونی خود را بیان کنند و از دیگران کمک بگیرند تا در اثر کنترل خشم درونی، خطر حملات قلبی در آنها کاهش یابد.

استرس در محیط کار

با آنکه آقایان و خانم‌ها در بسیاری از موقعیت‌های کاری وضعیت مشابهی دارند، اما پژوهش‌ها نشان می‌دهند که مردها چهار برابر زن‌ها در اثر کار و استرس‌های ناشی از آن دچار بیماری می‌شوند. استرس و فشار در محل کار عامل افسردگی، بیماری‌های قلبی و سکته است؛ بنابراین باید هر چه زودتر راه مناسب بیابند تا این استرس‌ها را کاهش دهند و یا اینکه آنها را مدیریت کنند؛ مثلاً با مدیر خود حرف بزنند، شغل خود را تغییر دهند و یا از یک مشاور متخصص کمک بگیرند.

عدم استفاده از کرم ضدآفتاب

پژوهش‌ها نشان می‌دهند که تعداد کمی از مردم به طور مداوم در برابر نورخورشید از کرم‌های ضدآفتاب استفاده می‌کنند و این آمار در میان آقایان به حداقل می‌رسد. در فرانسه، آلمان، کانادا و اسپانیا، فقط 52 درصد خانم‌ها از کرم‌های ضدآفتاب استفاده می‌کنند و این رقم در آقایان به 37 درصد می‌رسد. این در حالیست که آقایان اغلب بیشتر از خانم‌ها اوقات خود را در خارج از خانه می‌گذرانند؛ بنابراین لزوم بیشتری دارد که از پوشش‌های مناسب و کرم‌های ضدآفتاب استفاده کنند.

عدم رعایت نکات بهداشتی

آیا شما عادت دارید بعد از هر بار دستشویی حتماً دست‌های خود را با آب و صابون و یا سایر مواد پاک‌کننده بشویید؟ با توجه به بررسی‌های به عمل آمده، از هر سه مرد دو نفر این کار را انجام می‌دهند. حدود 30 درصد آقایان از آب و صابون برای شستشوی دست‌های خود استفاده می‌کنند، 30درصد با عجله فقط کمی آب به دست‌های‌شان می‌زنند و 30 درصد مابقی بعد از دستشویی کردن اصلاً دست‌هایشان را نمی‌شویند! عدم شستشوی صحیح دست‌ها بعد از دستشویی کردن باعث انتشار و رشد میکروب‌ها و عفونت‌ها می‌شود؛ بنابراین برای حفظ سلامتی حتماً این عادت را در خود تقویت کنید.

عدم توجه به مسواک زدن دندان‌ها

حدود 66 درصد از آقایان هر روز دو بار دندان‌های خود را مسواک می‌زنند؛ در حالی که این رقم در میان خانم‌ها به 86 درصد می‌رسد. در ضمن خانم‌ها بیشتر از آقایان به دندانپزشکی مراجعه می‌کنند تا مشکلات مربوط به دهان و دندان خود را برطرف کنند (حدود دو برابر بیشتر از آقایان) پژوهش‌ها نشان می‌دهند که خطر بیماری‌های قلبی، نارسایی‌های جنسی و زوال عقل در اثر بیماری‌های دهان و دندان بیشتر می‌شود.

دوش آب گرم

مردها بیشتر از خانم‌ها عادت به دوش گرفتن با آب گرم دارند. تحقیقات نشان می‌دهد که دوش گرفتن با آب گرم باعث کاهش باروری آقایان می‌شود، زیرا اسپرم‌ها در محیط‌های سرد بهتر رشد می‌کنند. در ضمن آقایان باید از انجام فعالیت‌هایی که باعث ایجاد گرمای زیاد در ناحیه تناسلی می‌شود نیز خودداری کنند؛ مثل استفاده از جکوزی و استفاده طولانی مدت از لپ تاپ.

شایع ترین عادت های بد در خانم ها و آقایان !

بدتـریـن عـادات خـانـم‌ها

 استفاده از کفش‌های پاشنه بلند

این روزها استفاده از کفش‌های پاشنه بلند در میان خانم‌ها بسیار شایع‌تر از گذشته است. این کفش‌ها روی حالت اندام اثر گذاشته، به مفاصل فشار می‌آورد و باعث بیماری‌هایی مثل آرتروز، چکشی شدن انگشتان پا، کمردرد و آسیب‌های تاندونی می‌شوند.

استفاده از کیف‌های دستی بسیار سنگین

بیشتر خانم‌ها عادت دارند هر روز بار سنگینی را روی شانه‌های خود حمل کنند و به این ترتیب سلامت خود را به خطر می‌اندازند. شاید اثرات این کار را امروز نبینند، اما به زودی دچار کمردرد شدید، گردن درد و حالت نامناسب اندام می‌شوند.

غذا خوردن از روی احساسات

مردها معمولاً نسبت به غذا خوردن همیشه احساس مثبتی دارند؛ ولی خانم‌ها وقتی که ناراحت و غمگین هستند، به سراغ غذا خوردن می‌روند. آنها بیشتر از آقایان هوس خوردن غذاهای پر کالری و شیرین می‌کنند. اما بهتر است وقتی که دچار ناراحتی‌های روحی می‌شوید، به سراغ انجام کاری بروید که به شما لذت می‌دهد و باعث افزایش اندروفین در بدن‌تان می‌شود تا سلامت‌‌تان به خطر نیفتد.

استفاده از سوتین‌‌های نامناسب

70 درصد از خانم‌ها سوتین‌هایی استفاده می‌کنند که مناسب سایزشان نیست. به همین دلیل، هم لباس‌شان زیبا به نظر نمی‌رسد و هم دچار مشکلاتی مثل گردن درد، کمردرد، بیماری‌های تنفسی، حالت نامناسب اندام، مشکلات پوستی (مثل خارش پوست)، عدم گردش مناسب خون در بدن و سندرم روده تحریک‌پذیر می‌شوند.

نگرانی، اندوه و پریشانی

استرس هم سلامت جسم و هم سلامت روح را به خطر می‌اندازد و خانم‌ها دو برابر آقایان دچار استرس و اختلالات مربوط به آن می‌شوند. عوامل بیولوژیکی نیز در این مسأله دخالت دارند. خانم‌ها به طور ذاتی بیشتر نگران آینده هستند، بیشتر در اندوه غرق می‌شوند و به این ترتیب به مشکلات خود نیز می‌افزایند. شکست‌های عشقی و ناکامی در روابط در خانم‌ها اندوه بیشتری به جا می‌گذارد و بیشتر از آقایان تأسف می‌خورند.

خوابیدن با صورت آرایش‌شده

گاهی اوقات پیش می‌آید که دیروقت از مهمانی و جشن به خانه برمی‌گردید و آنقدر خسته هستید که دیگر آرایش خود را پاک نمی‌کنید؛ اما وقتی این کار زیاد تکرار شود، کم‌کم منافذ پوست‌تان بسته می‌شود، پوست چین و چروک می‌افتد و لکه‌های زیادی روی آن به وجود می‌آید. خوابیدن با آرایش چشم و ریمل سلامت چشم‌ها را به خطر می‌اندازد و باعث خارش و سوزش و حتی عفونت آنها می‌شود.

توجه بیش از حد به ظاهر

در حالی که هر دو جنس به ظاهر خود اهمیت می‌دهند، اما خانم‌ها بسیار بیشتر از آقایان در صدد داشتن ظاهری کامل و بی‌عیب هستند. براساس پژوهش‌ها، 16 درصد از خانم‌های لاغر و یا دست‌کم با اندام متوسط، خود را سنگین و چاق می‌دانند. 90 درصد از خانم‌ها دوست دارند ظاهر خود را تغییر دهند و به ظاهر بهتری دست یابند. این عدم اطمینان از ظاهر روی سلامت روحی روانی آنها نیز اثر می‌‌گذارد و حتی گاهی اوقات به سلامت جسمی‌شان لطمه می‌زند؛ مثلاً با رژیم‌های سخت و طاقت‌فرسا، دچار برخی اختلالات و در اثر برخی عمل‌های زیبایی دچار عوارض جبران‌ناپذیری می‌شوند.

خواب ناکافی

کم‌خوابی نه تنها روی ظاهر اثر می‌گذارد، بلکه حالات روحی را نیز تغییر می‌دهد. علاوه بر آن، باعث افزایش آمار تصادفات، مصرف کالری‌ها و خطر بیماری‌های قلبی می‌شود. آمارها نشان می‌دهند که کم‌خوابی روی خانم‌ها بیشتر از آقایان تأثیر می‌گذارد. در ضمن خانم‌ها برای مراقبت از اطرافیان خود خیلی راحت‌تر از آقایان از خواب خود می‌زنند. کم‌خوابی در خانم‌‌ها افزایش فشار خون را نیز به دنبال دارد.

همیشه آخرین نفر!

خانم‌ها نه تنها به راحتی از خواب و استراحت خود می‌زنند تا خود را وقف دیگری کنند، بلکه بیشتر از دیگران حاضرند از خواسته‌ها و تمایلات خود به خاطر دیگران بگذرند. آنها به درخواست‌ها به سختی پاسخ منفی می‌دهند. همچنین کمتر پیش می‌آید زمانی را به خود اختصاص داده کاری را انجام دهند که از آن لذت می‌برند.

 

شایع ترین عادت های بد در خانم ها و آقایان !

میگنا - شایع ترین عادت های بد در خانم ها و آقایان

http://www.migna.ir/vdchizni.23nm6dftt2.html

شایع ترین عادت های بد در خانم ها و آقایان. کد مطلب: 25182. تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۲۹. پژوهش‌ها نشان می‌دهند که تعداد کمی از مردم به طور مداوم در برابر ...

میگنا - 7 شوخی زشت آقایان با خانم ها !

http://www.migna.ir/vdciv5ar.t1az52bcct.html

13 ژانويه 2014 ... باید بگویم بسیاری از آقایان و مخصوصا پسرهای جوانی که ازدواج می کنند ، هنوز در فضای مجردی به سر می ... شایع ترین عادت های بد در خانم ها و آقایان.

شایعترین عادتهای بد در زنان و مردان ! - نیک صالحی

http://www.niksalehi.com/new/archives/212383.php

شایعترین عادتهای بد در زنان و مردان ! پژوهشها نشان می‌دهند اغلب مردان و زنان، هر یک بر اساس جنسیت خود، عاداتی دارند که در میان آنها عمومیت و شیوع بیشتری دارد. به عنوان ...

آقایان : آقایان ،مشکلات مردانه ،بیماری های مقاربتی مردان ... - نیک صالحی

http://www.niksalehi.com/index-aghayan.php

شایعترین عادتهای بد در مردان! .... آقایان انواع دروغ های زنانه را بشناسید! آقایان انواع دروغ های زنانه را بشناسید! ... این کارهای آقایان مورد علاقه خانم ها است! این کارهای آقایان  ...

روان درمانی - مجله موفقیت

http://www.movafaghiat.com/روان-درمانی

خواب خوب شب می‌تواند به افراد برای کاهش اضطراب کمک کند. با خواب خوب، تعادل احساس افراد بسیار بهتر خواهد بود. ادامه. شایع ترین عادت های بد در خانم ها و آقایان.

نشانه های عاشق شدن در مردان را بشناسید - مجله اینترنتی Viewfun

http://viewfun.ir/نشانه-های-عاشق-شدن-در-مردان-را-بشناسید-621

ولی خانم‌ها، نگران نباشید؛ هنوز جای امیدواری هست. ... دخترها زمانی پیامک ارسال می‌کنند که جوابی دریافت کنند، درست است؟ ... شایع ترین عادت های بد در خانم ها و آقایان !

بهداشت و سلامت آرشیو - سایت علمی دانشجویان ایران

http://www.daneshju.ir/forum/sitemap/f-455.html

توصیه شایع ترین عادت های بد در خانم ها و آقایان ! لباسهای نو را پیش از استفاده حتما بشوئید; توصیه خانم های بی حال بخوانند; توصیه 12 راه طبیعی برای غلبه بر ...

عادت های خانمان سوز مردانه! - بیتوته

http://www.beytoote.com/wedlock/tafahom/habit-burning-homeless-man.html

دانستنیهای زندگی زناشویی, زندگی زناشویی موفق بعضی از آقایان عادت های بدی دارند که ... نباشند، عادت هایی که از نظر آنها بسیار کوچک است و زیاد هم به چشم نمی آیند اما خانم ها را حسابی کلافه کرده است. ..... شایع ترین و مهمترین استرس های زنان باردار ...

دکتر محمدرضا صفری نژاد: دکتر

http://www.safarinejad.ir/

انزال زودرس شایعترین اختلال جنسی در مردان است. ... یکی از بیماریهای شایع در خانمها ، اختلال در پریود یا عادت ماهانه است و درصد زیادی از مراجعات به ..... طبق تعریف سازمان بهداشت جهانی، سلامت جنسی یکی از جنبه های مهم سلامت هم در زن و هم در مرد می باشد.

بیماری‌های زنان - تبیان

http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=67947

مشکلات لباس تنگ برای خانم‌ها; یکی از مشکلات شایعی که شلوارهای تنگ برای خانم‌ها ایجاد ... خونریزی‌های غیرطبیعی رحمی; خونریزی عادت ماهانه، آخرین مرحله بلوغ جنسی خانم هاست. ... مهم ترین ویژگی لاپاروسکوپی نسبت به جراحی باز، نداشتن برش های.

در دوران باردای این لباس ها را نپوشید - ایران ناز

http://www.irannaz.com/do-not-wear-these-clothes-during-pregnancy.html

پوشیدن شلوارهای تنگ، مخصوصا در ناحیه فاق، اصلا توصیه نمی‌شود چون خانم‌ها در دوران ... شانس شما در زنان و مردان ایرانی ... شایع ترین عادت های بد در خانم ها و آقایان !

شیوه کوچک کردن شکم پس از زایمان - ایران ناز

http://www.irannaz.com/shrink-the-stomach-after-childbirth-practices.html

بعد از وضع حمل، تمام خانم ها تمایل دارند که به وزن قبل از بارداری خود برگردند و نگران ... جدید ترین مطالب زنان و مردان ایرانی ... شایع ترین عادت های بد در خانم ها و آقایان !

چگونه از ناخن ها ي خود مراقبت کنيم - روزنامه آفرینش

http://afarineshdaily.ir/afarinesh/News.aspx?NID=29935

معمولا خانم ها بيشتر از آقايان به ظاهر و زيبايي ناخن هاي خود اهميت مي دهند و پول و ... براي ترک اين عادت مي توان از بد طعم يا آغشته کردن انگشتان به مايعات بد مزه استفاده کرد. شايع ترين بيماري هايي که سبب ايجاد مشکلاتي در ناخن ها مي شوند را در زير مي ...

مجله اینترنتی برترین ها | پورتال خبری و سبک زندگی

http://www.bartarinha.ir/

پربازدیدترین مجله اینترنتی ایران در زمینه های سبک زندگی سلامت دکوراسیون موفقیت کودک می باشد. ... کننده پوست آردن -expert age · لیزر موهای زائد، بدون درد با موثرترین دستگاه ها - بانوان و آقایان توسط دکتر .... bolet زنان قدرتمند سیاست را بشناسید +عکس ... bolet 6 عادت موفق ترین مدیرعامل های دنیا ..... فیلم: کیف قاپ بد شانس ...

شایع‌ترین علت ناباروری در زنان و مردان - بارداری - خانواده - سلامت نیوز

http://www.salamatnews.com/news/118398/شایع‌ترین-علت-ناباروری-در-زنان-و-مردان

23 آگوست 2014 ... یک متخصص زنان و زایمان، واریکوسل را شایع‌ترین علت ناباروری در مردان دانست. ... بهتر است از روش‎های تقویمی و طبیعی پیشگیری از بارداری استفاده کرده و ... این متخصص زنان و زایمان ادامه داد: حتی آقایان نیز باید از نظر سلامت جنسی و باروری ... عادت‌های بد غذایی را تغییر دهیم · ماهی های ساردین در دریای عمان غرق شدند ...

راهکارهای ساده اما موثر در پیشگیری از سرطان - سلامت - زندگی سالم ...

http://www.salamatnews.com/news/116963/راهکارهای-ساده-اما-موثر-در-پیشگیری-از-سرطان

5 آگوست 2014 ... افزون بر این پیروی از عادت های تغذیه یی نامناسب، استفاده از غذاهای ... محققان حوزه ی سرطان، سرطان های پستان در خانم ها و معده در آقایان را از شایعترین انواع سرطان در ... خبر بد این است که میزان ابتلا به سرطان در ایران افزایش پیدا کرده ...